Jaki filtr w ciep³ych krajach? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-03-06, 17:37   #1
luska225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 3

Jaki filtr do Bu³garii na lipiec ?!


Wiem, ¿e jest du¿o tego typu w±tków. Chcê przeczytaæ co wy mi doradzicie osobi¶cie. Mam baaardzo jasn± cerê, odcieñ oliwkowy, kilka piegów, cera mieszana, w³osy ciemny br±z. Trochê przypominam z twarzy Azjatkê. Nie mam pojêcia jaki filtr i z jakiej firmy powinnam kupiæ na mój wyjazd na wakacje. Równie¿ chcia³abym siê dowiedzieæ jaki filtr mogê kupiæ sobie do cia³a. Tak jak moja cera jest bardzo jasna . Opalam siê nie od razu na br±z, na pocz±tku lekki czerwony, który przez noc przechodzi w br±z. Jak wspomnia³am mam oliwkow± karnacjê. Wyje¿d¿am na 8 dni.
Proszê o pomoc. Pozdrawiam
luska225 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-07, 11:41   #2
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak ³atwo!
Wiadomo¶ci: 1 514
Dot.: Jaki filtr do Bu³garii na lipiec ?!

Cytat:
Napisane przez luska225 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ¿e jest du¿o tego typu w±tków. Chcê przeczytaæ co wy mi doradzicie osobi¶cie. Mam baaardzo jasn± cerê, odcieñ oliwkowy, kilka piegów, cera mieszana, w³osy ciemny br±z. Trochê przypominam z twarzy Azjatkê. Nie mam pojêcia jaki filtr i z jakiej firmy powinnam kupiæ na mój wyjazd na wakacje. Równie¿ chcia³abym siê dowiedzieæ jaki filtr mogê kupiæ sobie do cia³a. Tak jak moja cera jest bardzo jasna . Opalam siê nie od razu na br±z, na pocz±tku lekki czerwony, który przez noc przechodzi w br±z. Jak wspomnia³am mam oliwkow± karnacjê. Wyje¿d¿am na 8 dni.
Proszê o pomoc. Pozdrawiam
Je¶li cena zbytnio nie gra roli to do twarzy we¼ apteczny, dobry bêdzie Biodermy lub LRP 50+. Do cia³a 20-30 spf Garinera wystarczy
Fuzukatsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-07, 18:48   #3
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 2 876
Dot.: Jaki filtr do Bu³garii na lipiec ?!

Mo¿e co do filtra nie odpowiem, ale by³am w zesz³ym roku w podobnym okresie w Bu³garii i powiem Ci, ¿e wcale nie opali³am/spiek³am siê tam mocniej ni¿ w Polsce. Ba, wydaje mi siê, ¿e s³oñce przypieka tam mniej(z czego by³am niezadowolona, bo praktycznie wróci³am taka opalona jak wyjezd¿a³am, a nie jest to kwestia tego, ¿e siê pogoda nie uda³a - s³oñce ca³y czas ¶wieci³o... tyle ¿e jako¶ mniej ni¿ w Polsce...)
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-07, 19:46   #4
luska225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Jaki filtr do Bu³garii na lipiec ?!

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e co do filtra nie odpowiem, ale by³am w zesz³ym roku w podobnym okresie w Bu³garii i powiem Ci, ¿e wcale nie opali³am/spiek³am siê tam mocniej ni¿ w Polsce. Ba, wydaje mi siê, ¿e s³oñce przypieka tam mniej(z czego by³am niezadowolona, bo praktycznie wróci³am taka opalona jak wyjezd¿a³am, a nie jest to kwestia tego, ¿e siê pogoda nie uda³a - s³oñce ca³y czas ¶wieci³o... tyle ¿e jako¶ mniej ni¿ w Polsce...)
Trochê mnie zdo³owa³a¶, ale mo¿e trafiê w co¶ bardziej piek±cego ;p.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li cena zbytnio nie gra roli to do twarzy we¼ apteczny, dobry bêdzie Biodermy lub LRP 50+. Do cia³a 20-30 spf Garinera wystarczy
Dziêki Ci bardzo
luska225 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-14, 07:07   #5
yatagirl
Przyczajenie
 
Avatar yatagirl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 24
Jaki filtr na Sycyliê?

Hej dziewczyny Przegl±dam KWC w poszukiwaniu najlepszego balsamu z filtrem do cia³a i twarzy, ale przy filtrach wy¿szych ni¿ 15 faktor spotykam siê z opiniami, ¿e dziewczyny nic a nic siê nie opali³y.
A mi w³a¶nie chodzi o to, ¿eby siê opaliæ bardzo
Na Sycylii codziennie jest gor±co, blisko pla¿a- dlatego z drugiej strony zastanawiam siê jak bardzo wysoki filt kupiæ? Co by¶cie mi poleci³y?
Druga rzecz- krem do twarzy z filtrem. Jest taki Pollena Eva z filtrem 50, mog³abym kupiæ- tylko czy nie bêdê mieæ bia³ych plam?
Proszê o pomoc
__________________
The higher we soar, the smaller we appear to those who cannot fly.
yatagirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-14, 07:30   #6
201607280909
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 2 014
Dot.: Jaki filtr na Sycyliê?

my¶lê, ¿e z SPF15 na 100% siê opalisz. ja, gdy jadê do cieplejszych krajów biorê ze sob± minimum SPF30 i zawsze wracam bardzo mocno opalona. moim zdaniem te SPF30 to niezbêdne minimum, bo ju¿ niejednokrotnie moje kole¿anki u¿ywaj±c ni¿szych filtrów poparzy³y siê na s³oñcu, czy to we W³oszech, czy w Hiszpanii.
201607280909 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-14, 12:31   #7
201604250941
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 22 811
Dot.: Jaki filtr na Sycyliê?

Ja sie opalilam na Sardynii przy filtrze 50 XD to zalezy od czlowieka. Ja sie w Polsce opalam przy 50....
201604250941 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 15:58   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 5 143
Dot.: Jaki filtr na Sycyliê?

Nic nie napisa³a¶ o karnacji, czy siê opalasz szybko, wolno.

Ja mam jasn± skórê, opalam siê prawie wcale. W ciep³ych krajach u¿ywa³am 20 i siê nie opali³am a po SPF 6 by³am na ramionach spalona
Agnieszka987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-14, 17:07   #9
201607280909
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 2 014
Dot.: Jaki filtr na Sycyliê?

no i te¿ du¿o zale¿y jak bêdziesz spêdzaæ te wakacje

je¶li masz zamiar 2 tygodnie le¿eæ plackiem na pla¿y to wskazane bêd± du¿e filtry. przy zwiedzaniu mo¿na u¿yæ mniejszego, bo co chwilê cz³owiek chowa siê w cieñ czy wchodzi do ró¿nych budynków i unika s³oñca
201607280909 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-15, 11:13   #10
yatagirl
Przyczajenie
 
Avatar yatagirl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Jaki filtr na Sycyliê?

Dziêki za odpowiedzi dziewczyny
Mam raczej ¶niad± cerê, z opalaniem nie mam wiêkszych problemów- po s³oñcu nie jestem spieczona, opalenizna jest br±zowa.
Przyznam, ¿e my¶lê nad tym, aby wiêkszo¶æ czasu spêdzaæ w³a¶nie na pla¿y
Wiêc polecacie filtr 30? A mo¿e do mojej karnacji lepszy bêdzie ni¿szy? Macie jak±¶ przetestowan± firmê?
__________________
The higher we soar, the smaller we appear to those who cannot fly.
yatagirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-16, 18:34   #11
niegziecna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Jaki filtr na Sycyliê?

Cytat:
Napisane przez yatagirl Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny Przegl±dam KWC w poszukiwaniu najlepszego balsamu z filtrem do cia³a i twarzy, ale przy filtrach wy¿szych ni¿ 15 faktor spotykam siê z opiniami, ¿e dziewczyny nic a nic siê nie opali³y.
A mi w³a¶nie chodzi o to, ¿eby siê opaliæ bardzo
Na Sycylii codziennie jest gor±co, blisko pla¿a- dlatego z drugiej strony zastanawiam siê jak bardzo wysoki filt kupiæ? Co by¶cie mi poleci³y?
Druga rzecz- krem do twarzy z filtrem. Jest taki Pollena Eva z filtrem 50, mog³abym kupiæ- tylko czy nie bêdê mieæ bia³ych plam?
Proszê o pomoc
we¼ pod uwagê, ¿e mamy pe³nie lata i tam jest okrutnie gor±co!
je¶li masz jasn± karnacjê i opalasz siê na czerwono radzê zainwestowaæ w filtr powy¿ej 40, a nawet 50
ja mam jasn± karnacjê, ale opalam siê na br±zowo, a mimo wszystko jak le¿ê na pla¿y w krajach bli¿ej równika inwestujê w wysoki filtr i zawsze te¿ wracam porz±dnie opalona (w kwietniu w egipcie mia³am 50 i wróci³am jak czekoladka).
co do dziewczyn, które twierdz±,¿e przy u¿yciu wysokiego filtra siê nie opalisz, to bzdura (mój ch³opak te¿ by³ tego zdania, a jest po³udniowcem, ale wystarczy³a jedna noc spêdzona w mêkach po ca³odniowym pla¿owaniu i szybko zmieni³ zdanie)
zwykle te panny biegaja przed wyjazdem na wczasy co drugi dzieñ na solarium i jad± ju¿ zjarane na tosta, a nie bior± pod uwagê, ¿e skóra europejczyków zw³aszcza z pó³nocy ma swoje granice w sma¿eniu i po jakim¶ czasie po prostu pog³êbiaj±cych siê efektów po prostu nie widaæ.
a tak na zakoñczenie: warto fundowaæ sobie poparzenia i cierpienie. pamiêtaj, ¿e na staro¶æ te¿ trzeba wygl±daæ przyzwoicie, a nie jak rodzynek!
niegziecna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 14:39   #12
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 52
Question Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Witam!
Lada dzieñ wybieram siê na 2 tygodnie do ciep³ego kraju (ok 40st temp) i zastanawiam siê jaki filtr bêdzie dla mnie odpowiedni.
Liczê na opaleniznê oczywi¶cie

Mam ciemne w³osy, ale do¶æ jasn± cerê. Opalam siê na br±zowo, czasem skóra jest czerwona i lekko podra¿niona na ramionach a potem robi siê br±zowa.

My¶la³am ¿eby najpierw u¿ywaæ 30stki a potem nie wiem, 20, 15?
Czekam na opinie
Pozdrawiam!
7martina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-26, 14:46   #13
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ¦widnica
Wiadomo¶ci: 983
GG do jj4u
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Ja lecê w po³owie lipca do Egiptu na dwa tygodnie i biorê 50,45,30 ni¿szych nie biorê bo nie bêdê u¿ywam. Zastanawiam siê czy w ogóle zejdê poni¿ej 45 Ale ja mam jasn± karnacjê, nie wiem jak± Ty masz, ale je¿eli masz zamiar du¿o czasu spêdzaæ na s³oñcu to wziê³abym na Twoim miejscu wiêkszy faktor np 45 a potem spróbowa³a ni¿szych filtrów
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-26, 16:11   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 5 143
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Cytat:
Napisane przez jj4u Poka¿ wiadomo¶æ
Ja lecê w po³owie lipca do Egiptu na dwa tygodnie i biorê 50,45,30 ni¿szych nie biorê bo nie bêdê u¿ywam. Zastanawiam siê czy w ogóle zejdê poni¿ej 45 Ale ja mam jasn± karnacjê, nie wiem jak± Ty masz, ale je¿eli masz zamiar du¿o czasu spêdzaæ na s³oñcu to wziê³abym na Twoim miejscu wiêkszy faktor np 45 a potem spróbowa³a ni¿szych filtrów
A z jakiej firmy masz 45? Bo my¶la³am ¿e najwy¿sze to 30 i 50

Ju¿ znalaz³am sorayi

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-06-26 o 17:32
Agnieszka987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-26, 17:51   #15
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ¦widnica
Wiadomo¶ci: 983
GG do jj4u
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

tak z sorai mam 45 i 30 50 kupi³am do twarzy z Vichy, niedrogo, bo zap³aci³am 30 z³, ale troszkê bieli i nadaje siê w³a¶ciwie tylko na pla¿e
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 00:18   #16
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Kurde to du¿e...
W Polsce u¿ywam zwykle 6 i jest ok.

Dzieki za odpowiedzi
7martina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 07:49   #17
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ¦widnica
Wiadomo¶ci: 983
GG do jj4u
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

To te¿ zale¿y od karnacji ja jestem blada jaks ¶ciana i jak bym mia³a wyskoczyæ w ni¿szym ni¿ 45 na pocz±tek.. to cale wakacje spêdzi³abym w pokoju
Ty najlepiej wiesz jak± masz karnacje i jak siê opala, ale i tak radzê Ci wzi±æ jaki¶ wysoki zw³aszcza je¿eli nie by³a¶ nigdy w bardzo ciep³ym kraju.
Ja od ma³ego by³am na wakacje we W³oszech i moja skóra by³a 'przyzwyczajona' do s³oñca jakie tam jest. Na wakacje dwa lata temu pojecha³am tam razem z kuzynk±:18lat., ciemna karnacja, w Polsce w ogóle nie u¿ywala filtrów tylko przyspieszacze opalania, nigdy nie mia³a poparzeñ. Na pla¿y pierwszego dnia u¿y³a filtru 6 albo 8, ale i tak strasznie siê spiek³a. Mia³a a¿ b±ble pe³ne ropy na dekolcie. Nie piszê Ci tego, ¿eby Ciê straszyæ tylko, ¿eby¶ przemy¶la³a sprawê filtrów
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 09:26   #18
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 2 161
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Kto¶ ze znajomych mi mówi³, ¿e u¿ywa³ w Egipcie 50, a i tak wróci³ opalony
Anna Antonina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 09:48   #19
agateq
goni±ca w³asny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 5 796
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Kiedy¶ gdzie¶ czyta³am, ¿e kupowanie filtrów poni¿ej 20 to wyrzucanie pieniêdzy w b³oto, bo dopiero od 20 zaczynaj± dzia³aæ.

Ja te¿ jestem blada z natury, ale opalam siê na br±z bardzo szybko, tak wiêc nie jest zasad±, ¿e bladolice maj± problem. U¿ywam na dekolt od 30 wzwy¿, na inne partie cia³a 25 i po 2-3 dniach jestem br±zowa. Twarzy nie opalam w ogóle.

Ale na taki prawdziwy upa³ to bym poleca³a, jak która¶ Wiza¿anka wy¿ej, 45 w górê, chocia¿ na kilka pierwszych dni. Z czasem mo¿esz schodziæ, ale nie do przesady. S³oñce w ciep³ych krajach pewnie trochê mocniej operuje
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 09:55   #20
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

ja my¶lê ¿e jak najwy¿szy !
Bo filtry zawarte w kremach wcale nie powoduj± ¿e oplaenizna bedzie mniej intensywna czy ¿e, w ogole jej nie bedzie. One chroni± i powoduj± ¿e nie ma zaczerwienieñ.

Zupe³nie nie wiem czemu niektórzy bior± filtry SPF6 na lato ;/
Ja Tobie polecam fitry od 40 wzwy¿

Mi³ego odpoczynku !
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 15:12   #21
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Z tego co pamiêtam jak ostatni raz by³am w Turcji u¿ywa³am 30stki i 20stki, tak mi siê wydaje Nie poparzy³am siê. No nic, wezmê mo¿e 30stkê, najwy¿ej kupiê wy¿szy na miejscu.
Dziêki za rady
7martina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 15:41   #22
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 5 143
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Cytat:
Napisane przez agateq Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ gdzie¶ czyta³am, ¿e kupowanie filtrów poni¿ej 20 to wyrzucanie pieniêdzy w b³oto, bo dopiero od 20 zaczynaj± dzia³aæ.

Ja te¿ jestem blada z natury, ale opalam siê na br±z bardzo szybko, tak wiêc nie jest zasad±, ¿e bladolice maj± problem. U¿ywam na dekolt od 30 wzwy¿, na inne partie cia³a 25 i po 2-3 dniach jestem br±zowa. Twarzy nie opalam w ogóle.

Ale na taki prawdziwy upa³ to bym poleca³a, jak która¶ Wiza¿anka wy¿ej, 45 w górê, chocia¿ na kilka pierwszych dni. Z czasem mo¿esz schodziæ, ale nie do przesady. S³oñce w ciep³ych krajach pewnie trochê mocniej operuje
Czy z t± 30 na dekolcie opalasz siê na braz?? Bo ja jak ju¿ kiedykolwiek siê opalê to w³a¶nie dekolt, ramiona, góra pleców ale na czerwono, potem cierpiê. Nie chcê rezygnowaæ z jedynej opalenizny
Agnieszka987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 19:30   #23
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 5 201
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Ja w tamtym roku by³am na 2 tygodnie w Egipcie. Na twarz u¿ywa³am 50 a na resztê cia³a 40. I tak zesz³a mi skóra po tygodniu i powychodzi³y b±ble poparzy³am siê tylko. W sumie to zale¿y od skóry, ja jestem brunetk± ale o bardzo jasnej karnacji
Sama nie wiem gdybym jecha³a teraz na wakacje jakiego kremu u¿ywa³abym. Na pewno z innej firmy
bojatoja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 19:37   #24
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 2 599
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

wysokie minimum 50+ i tak sie opalisz wiec spoko a skóra bedzie chroniona
kociaczek88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 22:05   #25
Wena90
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 1 620
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Wiesz, to jeszcze zale¿y czy pojedziesz opalona czy nie i jak d³ugo bêdziesz przebywaæ na s³oñcu, ja np. nie lubiê le¿eæ plackiem, jak jestem opalona to siê nie spiekam, no i trzeba sprawdzaæ reakcjê skóry, ja biorê 30,20 i 10. Alarmowo, gdyby skóra ¼le reagowa³a to 50. Na twarz, dekolt i ramiona zawsze stosujê wysoki filtr i twarzy raczej nie opalam. To wszystko kwestia indywidualna, trzeba o tym pamiêtaæ. Moja siostra by³a w Egipcie, taka sama karnacja jak moja, by³a ju¿ opalona i u¿ywa³a takich faktorów i nic jej nie by³o. Wszystko z umiarem.

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2011-06-27 o 22:07
Wena90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-28, 22:51   #26
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 360
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Ja mam bardzo jasn± karnacjê, a s³oñce, przynajmniej w PL nie chce mnie opalaæ. I nie jest to bredzenie tylko tak jest naprawdê. Gdy kiedy¶ próbowa³am siê opalaæ z Mam± to ona by³a br±zowa, a ja taka blada jak i wcze¶niej

Za to jak ju¿ mnie z³apie to potem zazwyczaj trochê odcierpiê. W tym roku wybieramy siê do Grecji lub Bu³garii na wakacje i my¶la³am, ¿e 30 mi wystarczy. Ale jak Was tak s³ucham to nie jestem pewna. Z tym, ¿e mnie trafia, gdy przychodzi mi plackiem le¿eæ na pla¿y kilka godzin, wiêc robiê wszystko, ¿eby skitraæ siê w jakim¶ cieniu z ksi±¿k± np. [tym bardziej, ¿e p³ywaæ te¿ nie umiem].

Najbardziej mnie chyba jednak martwi twarz
Ochrona to jedno, ale kondycja mojej skóry to drugie. Praktycznie ka¿dy za jaki siê ³apiê powoduje u mnie pogorszenie stanu skóry :/
Aimee_J jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-29, 09:03   #27
Wena90
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 1 620
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Aimee wspó³czujê takim ludziom jak Ty, którzy tak maj±... Mój T¯ te¿ kiepsko siê opala i pó¼niej dopóki siê nie opali swêdzi go skóra... By³ u dermatologa, ale oczywi¶cie, trudno znale¼æ specjalistê... tyle, ¿e ma ³ykaæ beta karoten to i ja mu powiedzia³am a lekarzem nie jestem, ale to zbytnio nie pomog³o. Ja ³yka³am beta karoten i wtedy kompletnie nic mnie nie ³apa³o... pigmentu te¿ nie mia³am heh. Ale mo¿esz spróbowac, lecz to 5 tygodni ³ykania na start musi byæ. Próbowa³a¶ kremów aptecznych? Dla alergików?
Wena90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-29, 14:57   #28
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 5 143
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Cytat:
Napisane przez bojatoja Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w tamtym roku by³am na 2 tygodnie w Egipcie. Na twarz u¿ywa³am 50 a na resztê cia³a 40. I tak zesz³a mi skóra po tygodniu i powychodzi³y b±ble poparzy³am siê tylko. W sumie to zale¿y od skóry, ja jestem brunetk± ale o bardzo jasnej karnacji
Sama nie wiem gdybym jecha³a teraz na wakacje jakiego kremu u¿ywa³abym. Na pewno z innej firmy
Ja te¿ jestem brunetk± a skórê mam bladsz± ni¿ niektóre blondynki

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam bardzo jasn± karnacjê, a s³oñce, przynajmniej w PL nie chce mnie opalaæ. I nie jest to bredzenie tylko tak jest naprawdê. Gdy kiedy¶ próbowa³am siê opalaæ z Mam± to ona by³a br±zowa, a ja taka blada jak i wcze¶niej

Za to jak ju¿ mnie z³apie to potem zazwyczaj trochê odcierpiê. W tym roku wybieramy siê do Grecji lub Bu³garii na wakacje i my¶la³am, ¿e 30 mi wystarczy. Ale jak Was tak s³ucham to nie jestem pewna. Z tym, ¿e mnie trafia, gdy przychodzi mi plackiem le¿eæ na pla¿y kilka godzin, wiêc robiê wszystko, ¿eby skitraæ siê w jakim¶ cieniu z ksi±¿k± np. [tym bardziej, ¿e p³ywaæ te¿ nie umiem].

Najbardziej mnie chyba jednak martwi twarz
Ochrona to jedno, ale kondycja mojej skóry to drugie. Praktycznie ka¿dy za jaki siê ³apiê powoduje u mnie pogorszenie stanu skóry :/
A u¿ywa³a¶ kremów z filtrem mineralnym? Ja nie uzywa³am, wiem ¿e zostawiaj± bia³y nalot, dlatego trzeba dobrze wsmarowaæ bo mineralne fizycznie odbijaja promienie a zwyk³e filtry chemiczne wch³aniaj± je i przetwarzaj± jako ciep³o. Mo¿e to by Ci pomog³o?
Agnieszka987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-29, 21:02   #29
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 360
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

@Agnieszka897
Na twarz tak. W chwili, w której próbowa³am w ogóle u¿ywaæ filtrów na co dzieñ, po czym po tygodniu stosowania zrezygnowa³am, bo wygl±da³am jak babcia nieboszczka po ekshumacji i wszyscy siê mnie pytali czy ja aby na pewno nie jestem chora.
Na twarz prawdopodobnie jednak siê na takim skoñczy, a na cia³o normalny. Szkoda, ¿e sam puder mineralny mi pod tym k±tem nie wystarczy

@Wena90
Ja nie mam problemu z tym, ¿e siê nie opalam. Lubiê swoj± jasn± skórê i nie przeszkadza mi. Jak by³am m³odsza by³o trochê gorzej, bo ca³a rodzina siê ze mnie ¶mia³a, ze rodzice normalni, a córka m³ynarza
Nie mam problemów ze skór± tak jak Twój T¯et, ¿e mnie swêdzi. Mnie po prostu s³oñce nie ³apie. A je¿eli ju¿ z³apie to spali, przecierpiê dwa, trzy dni, a potem mi to wszystko blednie.
Nie nastawiam siê na opalanie - jak przyjadê blada jak ¶ciana w moim pokoju - te¿ bêdzie dobrze. Dla mnie wa¿niejszy jest wypoczynek i to, ¿ebym nie skoñczy³a spi±c na wieszaku Dlatego my¶la³am, ¿e 30 powinna byæ ok przy mojej skórze.
Aimee_J jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-29, 21:22   #30
Wena90
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 1 620
Dot.: Jaki filtr w ciep³ych krajach?

Ale mi w³a¶nie chodzi³o o to co napisa³a¶, a Ty potraktowa³a¶ moja wypowied¼ niczym atak na Twoj± karnacjê Kiedy¶ blado¶æ by³a szlachecka :P Ale sama pisa³a¶, ¿e kondycja Twojej skóry po filtrach nie jest najlepsza i ¿e siê nie mo¿esz opaliæ, wiêc napisa³am, ¿e mi szkoda ludzi którzy maj± problem z opalaniem, bo siê w jaki¶ sposób mêcz± np. tak jak mój T¯.
Nie wiem czy 30 nie bêdzie za slaba, choæ to sprawa indywidualna i musisz przetestowaæ na w³asnej skórze, ponoæ niektórzy dermatolodzy twierdz±, ¿e faktory powy¿ej 30 to pic na wodê.

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2011-06-29 o 21:23
Wena90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-08-18 15:18:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.