Wyjazd w trakcie macierzyńskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 15:33   #1
outline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 369

Wyjazd w trakcie macierzyńskiego


Witam, zakładam nowy wątek, ponieważ nie mogłam znaleźć informacji w innym wątku. Sprawa przedstawia się w ten sposób, że wyjeżdżam niebawem do Anglii, mój narzeczony jest już tam, pracuje i ma kontrakt na stałe. Ja natomiast jestem na urlopie macierzyńskim do października, mam półroczną córeczkę. I teraz moje pytanie co powinnam załatwić tam na miejscu skoro nie wybieram się na razie do pracy. Czy muszę się gdzieś zarejestrować, zakładać konto itd. skoro nie mam zamiaru podejmować teraz pracy?
__________________
24.09.2011
22.01.2013 II kreseczki

Mój pierwszy blogowy projekt Czyli jedzonko, ślub, kartki i cały ten bałagan...KLIK

...
outline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:38   #2
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Wyjazd w trakcie macierzyńskiego

Witaj,

Moim zdaniem po przyjeździe powinnać normalnie wyrobić sobie NIN (zrobisz raz masz spokój na przyszłość - nigdy nie wiadomo do czego może się przydać i kiedy), plus wybrać się do najbliższej przychodni, zapisać siebie i dziecko - dostaniecie (Ty na pewno, nie wiem jakie zasady obowiązują dzieci) kartę NHS (tutejszy NFZ). Żeby zapisać się do przychodni rejonowej będziesz potrzebowała potwierdzenie adresu (np. list z banku , albo ten który przyślą Ci z numerem NIN). Tak żebyście w razie czego mogły szybko dostać się do lekarza. Poza tym pewnie skoro dziecko jest małe to pewnie musi chodzić na jakieś kontrole/szczepienia itp. Zresztą jak już będziecie w tej przychodni się zapisywać to na bank Wam wszystko powiedzą odnośnie wizyt z dzieckiem itd. Nie znam się dokładnie na dziecinnych sprawach, ale pewnie jeszcze ktoś z dziećmi się wypowie. A gdzie będziesz mieszkała?
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:51   #3
outline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 369
Dot.: Wyjazd w trakcie macierzyńskiego

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Będziemy mieszkać w Oxfordshire, gdzieś w okolicach Bicester, Banbury. Jeszcze nie jest to sprecyzowane, ponieważ szukamy domu. Narzeczony wynajmuje póki co tylko pokój.
__________________
24.09.2011
22.01.2013 II kreseczki

Mój pierwszy blogowy projekt Czyli jedzonko, ślub, kartki i cały ten bałagan...KLIK

...
outline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:54   #4
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Wyjazd w trakcie macierzyńskiego

Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Witaj,

Moim zdaniem po przyjeździe powinnać normalnie wyrobić sobie NIN (zrobisz raz masz spokój na przyszłość - nigdy nie wiadomo do czego może się przydać i kiedy), plus wybrać się do najbliższej przychodni, zapisać siebie i dziecko - dostaniecie (Ty na pewno, nie wiem jakie zasady obowiązują dzieci) kartę NHS (tutejszy NFZ). Żeby zapisać się do przychodni rejonowej będziesz potrzebowała potwierdzenie adresu (np. list z banku , albo ten który przyślą Ci z numerem NIN). Tak żebyście w razie czego mogły szybko dostać się do lekarza. Poza tym pewnie skoro dziecko jest małe to pewnie musi chodzić na jakieś kontrole/szczepienia itp. Zresztą jak już będziecie w tej przychodni się zapisywać to na bank Wam wszystko powiedzą odnośnie wizyt z dzieckiem itd. Nie znam się dokładnie na dziecinnych sprawach, ale pewnie jeszcze ktoś z dziećmi się wypowie. A gdzie będziesz mieszkała?
Wydaje mi się , że jeżeli wątkodawczyni nie pracuje, to nie przysługuje jej świadczenie w ramach NHS, a żeby mogła korzystać z ubezpieczenia narzeczonego, to najpierw muszą zarejestrować się jako civil partnership.

Tu linki:

1. http://www.nhsbsa.nhs.uk/Pensions/2690.aspx (o ubezpieczeniach w UK, komu i na jakich zasadach)

2. https://www.gov.uk/marriages-civil-p...egister-office (o civil partnership, co zrobić, żeby się zarejestrować)

3. http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_p...United_Kingdom (ogólnie o civil partnership)
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 11:00   #5
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Wyjazd w trakcie macierzyńskiego

Cytat:
Napisane przez sis87 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się , że jeżeli wątkodawczyni nie pracuje, to nie przysługuje jej świadczenie w ramach NHS, a żeby mogła korzystać z ubezpieczenia narzeczonego, to najpierw muszą zarejestrować się jako civil partnership.

Tu linki:

1. http://www.nhsbsa.nhs.uk/Pensions/2690.aspx (o ubezpieczeniach w UK, komu i na jakich zasadach)

2. https://www.gov.uk/marriages-civil-p...egister-office (o civil partnership, co zrobić, żeby się zarejestrować)

3. http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_p...United_Kingdom (ogólnie o civil partnership)
Kurcze racja. Jakos tak nie pomyslalam (zapomniałam ze to nie mąż). Z drugiej strony pl jest w unii więc nawet bez nhs ja lub dziecko w razie jakiegoś problemu przyjmą do lekarza. Może autorka powinna na początek wyrobić sobie kartę Ekuz bo ma ubezpieczenie dla siebie i dziecka w Polsce dokąd jest na macierzyńskim. Wtedy nie grozi jej płacenie za ewentualne wizyty. Ale to wszystko tylko w ramach pogotowia. A taki maluch powinien chyba mieć jakieś wizyty kontrolne. Więc musi się zorientować dobrze z tym ubezpieczeniem zdrowotnym. Ewentualnie wykupić prywatny abonament.

Autorko i jeszcze chyba warto zrobić krótkie tłumaczenie dokumentacji dziecka (jakie miało szczepienia (te łacińskie nazwy bo one sa uniwersalne), jakie wizyty odbyło i co tam lekarz czy pielęgniarka zapisali), operacje, uczulenia. Bo jak pójdziesz tutaj to będą pytać o to zapewne. Cześć leków ma inne nazwy niż u nas (ale skład ten sam) żeby wiedzieli co podawać itd.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 12:52   #6
outline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 369
Dot.: Wyjazd w trakcie macierzyńskiego

Dziękuję bardzo raz jeszcze za odpowiedzi. Postaram się sprawdzić wszystkie informacje. Jak tylko będę wiedziała coś więcej to dam znać. Jednak jeśli ktoś ma pewne informacje, to proszę o podpowiedź
__________________
24.09.2011
22.01.2013 II kreseczki

Mój pierwszy blogowy projekt Czyli jedzonko, ślub, kartki i cały ten bałagan...KLIK

...
outline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 11:28   #7
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wyjazd w trakcie macierzyńskiego

Dziecku z gory nalezy sie darmowa opieka NHS wiec normalnie ty jak i dziecko zapisujecie sie do przychodni, Najlepiej aby narzeczony zapisal dziecko sam, a ty zapisujesz sie do przychodni po wyrobieniu NINU.

Nie wykupuj zadnego prywatnego ubezpieczenia bo to bez sensu.

Otworz sobie konto lub otworzcie wspolne konto (bedziesz miala potwierdzenie adresu) i w sumie to tyle po zakonczeniu macierzynskiego normalnie mozesz zaczac szukac pracy. (Pamietaj ze bedac na macierzynskim w Polsce nie mozesz rownoczesnie podjac pracy w UK)
__________________
Kruszyna nr 2
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 12:28:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.