Czy ktoś zna?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-17, 08:27   #1
monika_mmf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa G.
Wiadomości: 34
Question

Czy ktoś zna??


Czy ktos z Was słyszał, a może nawet wypróbował metodę walki z nadwagą....przed każdym posiłkiem wypić szklankę przegotowanej wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego?? Ostatnio koleżanka mi poleciła taką metodę, ale zastanawiam się, czy jest to bezpieczne dla brzuszka Ponoć są tabletki z octem jabłkowym ale przecież to nie czysty ocet...
Jesli macie informacje na ten temat to proszę piszcie jak najwięcej!!!
monika_mmf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 08:34   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Czy ktoś zna??

ja kiedys pilam lyzeczke octu przed kazdym posilkiem przez cale 2 dni .. to bylo straszne.. ocet jablbowy do teraz zle mi sie kojarzy
ale moze z woda bylby lepszy?
wydaje mi sie ze efekt tez bedzie jak bedziesz przed posilkiem pila szklanke wody mineralnej
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 08:58   #3
kasssia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 260
Dot.: Czy ktoś zna??

nie zgadzam się z Tobą Atram, bo gdy wypijasz samą wodą to rozcieńczasz soki trawienne. a co do octu... hmmm może i skuteczny, ale za dobrze na wątrobę raczej nie wpływa.
kasssia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 09:29   #4
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Czy ktoś zna??

z czystej ciekawości - picie octu przed każdym posiłkiem pozostaje obojętne dla zdrowia?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 10:19   #5
natalja86
Raczkowanie
 
Avatar natalja86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 88
Dot.: Czy ktoś zna??

noooo napewno nie ..... przecież to kwas
chyba wystarczy sama woda, zaraz ide kupić sobie zgrzewkę
natalja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 10:50   #6
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Czy ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez kasssia85
nie zgadzam się z Tobą Atram, bo gdy wypijasz samą wodą to rozcieńczasz soki trawienne. a co do octu... hmmm może i skuteczny, ale za dobrze na wątrobę raczej nie wpływa.
Racja. Posiłek niezbyt dobrze sie strawi, możesz mieć problemy ze wzdęciami.
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 14:33   #7
kati81
Raczkowanie
 
Avatar kati81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ღ♥ღLUBLINღ♥ღ
Wiadomości: 484
Dot.: Czy ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka
Racja. Posiłek niezbyt dobrze sie strawi, możesz mieć problemy ze wzdęciami.
No właśnie, ja czetałam gdzieś, że nawet po posiłku nie jest wskazane pić przez co najmniej 20 minut, nie mówiąc już o popijaniu w trakcie "żeby więcej weszło"
A co do picia przed posiłkiem, to słyszałam tylko o piciu wody gazowanej, żeby wypełnić żoładek i w efekcie zjeść mniej, ale sama tego nigdy nie stosowałam i nie polecam właśnie ze względu na wspomniane rozcieńczanie soków trawiennych
kati81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 17:16   #8
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Czy ktoś zna??

a dlaczego na czerwonej herbacie pisze zeby pic ja po posilku?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 17:41   #9
resima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czy ktoś zna??

Hej czytam ten wątek... i aż muszę się wypowiedzieć, bo wiem co nie co na ten temat... ostatnio poinformowała nas o tym na lekcji chemiczka, ona na pewno wie co mówi, więc powtórzę jej słowa

Odchudzanie się z pomocą octu. Racja. Schudniesz, to na pewno. Ale... no właśnie, jest ale... picie octu doprowadza do poważnych wyniszczeń w organizmie, ponieważ jest substancją zbyt mocną. Schudniesz raczej z wycieńczenia i wyniszczenia organizmu niż zdrowo jakby się chciało. Picie octu prowadzi do wyniszczania krwinek czerwonych, a w konsekwencji do BIAŁACZKI !!!

Jeżeli już naprawdę chcemy się odchudzać za pomocą picia jakiś dziwnych specyfików to postawmy na... olej ! Brzmi niewiarygodnie- a jednak! Picie łyżki oleju przed JEDNYM posiłkiem dziennie (ok.30 minut przed) zaspokaja głód, więc czujemy się nasyceni przez długi czas. Posiłku zjemy na pewno mniej. Oczywiście nie możemy pić oleju w nadmiarze, tu chodzi o jedną łyżkę dziennie! Jest to dobra metoda ale skuteczna tylko w przypadku gdy stosujemy się do zasad zdrowego żywienia i po prostu...mniej jemy! Inaczej, no niestety nikt nie schudnie. Sport + dieta i wtedy można dodać tę łyżkę oleju dla nasycenia naszego organizmu. Podobno działa

Osobiście nie próbowałam nigdy pić ani octu ani oleju, bo i to i to jest dla mnie obrzydliwe
Pozdrawiam.
resima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 17:58   #10
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Czy ktoś zna??

Czyli dobrze skojarzyłam ocet jabłkowy. Dziękuję Ci Resima za wypowiedzenie się w jego kwestii. Jest tyle sposobów, by mieć ładną sylwetkę bez niszczenia własnego zdrowia. Warto najpiew pomyśleć, doczytać, niż później żałować.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 19:27   #11
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoś zna??

Hm...Z tego co wiem ocet JABŁKOWY to lek i kosmetyk od dawien dawna uzywany w lecznictwie tradycyjnym. nie wiele wspólnego ma z octem. To sfermentowana mieszanina bodajże jabłek drożdży cukru. Szkód w oranizmie nie wyrządza. Wprost przeciwnie.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 20:00   #12
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Czy ktoś zna??

czyli jednak odtruwa i powoduje wzrost czerwonych krwinek w organizmie pity przed kazdym posilkiem? Skąd te negatywne opinie na temat jego działania
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:20   #13
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoś zna??

Nie bardzo wiem skąd. Może mylony jest ze zwykłym białym octem?
I tak jak rzeczywiscie medycyna alternatywna nie zawsze opiera się na racjonalnych przesłankach, tak w przypadku octu jabłkowego jego zastosowanie zdaje się byc jak najbardziej sensowne. Spora ilość pektyny + sole mineralne. Choć rzeczywiście nie polecałabym picie go nierozcieńczonego, w tej postaci to zdecydowanie miejscowo.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:41   #14
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Czy ktoś zna??

tzn ja spatkałam się z negatywnymi opiniami dot. właśnie tego octu, a nie zwykłego. Może chodzi o zachowanie umiaru.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:56   #15
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoś zna??

Z tego co wiem ocet spirytusowy ma rzeczywiscie średni wpływ na krwinki (delikatnie mówiąc). Ale jabłkowy wzmacnia naczynia krwionośne. Zreszta wychodzi na to, że to panaceum na wszelkie bolączki
Ale tak serio jeżeli ktos ma problemy żołądkowe - wrzody np. to powinien byc ostrożny z tym specyfikiem. Pozdrawiam
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 00:07   #16
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Czy ktoś zna??

hmm....w necie jest duzo na ten temat...niby ze lecznicze, ale ja tam nie wierze wtakie specyfiki...w sensie, ze juz dawno sie przekonalam, ze szukanie super tabletki i takie tam, jakoby same odchudzaja a ja moge jesc i jesc - to sa po prostu bzdury. albo decydujemy sie na walke i silna wole albo nici z tego beda. a ocet moze i dobry jablkowy, ale napewno nie moze stanowic diety na zrzucenie kilogramow.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 10:31   #17
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoś zna??

zgadzam się z volunteer. Wydaje mi sie że ocet jabłkowy to bardziej specyfik wzmacniajacy, odżywiajacy organizm (żelazo, magnez. sporo potasu), ale niekoniecznie super odchudzacz tymbardziej, że przy "produkcji " sporo cukru się dodaje a do picia zalecany jest w roztworze z miodem
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 15:00   #18
Różyczka_89
Rozeznanie
 
Avatar Różyczka_89
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 801
Dot.: Czy ktoś zna??

Ja natomiast slyszalaam,same pozytywy na temat tego wlasnie octu i wg mnie ma on o wiele inne wlasciwosci niz zwykly bialy ocet,nie jest tak"żrący" no i ma wlasciwosci lecznicze i wspomagajace odchudzaniePrzeciez jablka zawieraja sporo pektyn ,ktore wspomagaja odchudzanie i zawieraja ogolnie stosunkowo malo kalorii i "zapychaja"zołądekPozdr awiam
Różyczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 18:30   #19
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez Różyczka_89
Ja natomiast slyszalaam,same pozytywy na temat tego wlasnie octu i wg mnie ma on o wiele inne wlasciwosci niz zwykly bialy ocet,nie jest tak"żrący" no i ma wlasciwosci lecznicze i wspomagajace odchudzaniePrzeciez jablka zawieraja sporo pektyn ,ktore wspomagaja odchudzanie i zawieraja ogolnie stosunkowo malo kalorii i "zapychaja"zołądekPozdr awiam
Wcale tego nie neguję
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 22:33   #20
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Czy ktoś zna??

zaintrygowałyscie mnie dziewczyny az usiadłam przy google i poszukałam no i tak:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/artykuly.asp?id=58 :
"Nie ma naukowego potwierdzenia, że ocet jabłkowy rzeczywiście pomaga na wszelkie dolegliwości, nie ulega jednak wątpliwości, że dodanie octu jabłkowego do mięsa sprawia, że zawarte w nim składniki odżywcze są lepiej przyswajalne, że jest on wspaniałym i tanim środkiem dietetycznym przyspieszającym spalanie tłuszczów. Ponadto: oczyszcza organizm z zastarzałych złogów, poprawia trawienie i wchłanianie żelaza, hamuje apetyt."
Sylwek stalone tez chudł na octie jabłkowym : http://film.onet.pl/O,7636,1114602,plotki.html

kolejne źródło: http://e-kobiety.pl/content/view/1095/44/ :
"Nie wszyscy jednak mogą stosować ocet jabłkowy w czystej postaci (osoby z problemami żołądkowymi). W aptekach jest wiele dostępnych preparatów mających w swoim składzie ocet jabłkowy, który nie oddziałuje już negatywnie na żołądek."

a tutaj dwa przepisy jak przygotować samemu ocet jabłkowy:
http://www.pysznie.pl/index.php?m=pr...&p=pokaz&r=835
http://www.bulgaricus.com/kuc_prz_06.php
chyba sie skusze na kupno tego octu i dodawanie go jako przyprawy do potraw nie zamierzam pic go łyżeczkami przed posiłkiem bo to chyba jednak nie jest zdrowe.. taka dawka zkondensowana dla żołądka??
ah i mam nadzieje, że nie ma osób które myśla że tylko pijąc ocet jabłkowy schudną szybko, zdrowo, na trwałe i do tego jeszcze skóra będzie jędrna gładka i piekna i wogóle a my przez ten czas będziemy lezec przed tv i pochłaniać chipsy i lody ocet jabłkowy może byc dodatkiem/suplementem/wspomagaczem i nie nalezy stosowac go samego w sobie jako diety takie jest moje przekonanie
__________________
Wakacje

Edytowane przez demetria
Czas edycji: 2006-02-18 o 22:37 Powód: roztrzepanie
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 13:44   #21
monika_mmf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa G.
Wiadomości: 34
Dot.: Czy ktoś zna??

Oj widzę, że temat octu wzbudza wiele kontrowersji i zdania są bardzo podzielone.
Demetrio dzięki za linki.... z pewnoscią rozwiały wiele wątpliwości
A co do tego, czy jabłkowy jest zdrowy to ja przestałam mieć wątpliwości po rozmowie z pania z apteki. Pokazała mi pełną listę specyfików, suplementów diety opartych na occie jabłkowym. Choć prawdę mwiąc, nie wiem, czy zdecydowałabym się pić go z wodą...wogóle to chyba smak też jest okropny....
monika_mmf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:26   #22
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoś zna??

Co do smaku - hm...mieszanka sfermentowanych jabłek - drozdże - cukier.. czy tak się nie robi taniego wina jabłkowego?
a tak serio - nie jest źle, rozcieńczony i z odrobiną miodu jak najbardziej do przełknięcia, zaryzykowałabym stwierdzenie, że nawet smaczny. Pozdrawiam.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.