Robocizna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 11:07   #1
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060

Robocizna


Jesteśmy na etapie wykończania mieszkania i chciałam się zorientować jak u Was wyglądały koszta robocizny.
Jak to u nas wygląda:
całość:20 tys - metraż 62m2-duże miasto ponad 700tys mieszkańców - koszt bez wstawiania drzwi wewnętrzynch-prace rozpoczęte od stanu deweloperskiego.
I tak za łazienkę 4,4m2 liczą 7tys zł - w to wchodzi położenie płytek do sufitu, położenie gresu na podłogę i na stelaż wc, przeniesienie hydrauliki(przeniesienie toalety, umywalki na inną ścianę), przeniesienie kontaktów, zamontowanie miski na stelażu, wanny, natrysku nawannowego, przeniesienie odpływów do pomieszczenia za ścianą.
Reszta czyli 13tys idzie na pomalowanie, położenie płytek w przedpokoju, położenie paneli, elektrykę (przeniesienie kontaktów) oraz dorobienie światła w jednej części przedpokoju i salonie, zrobienie sufitów podwieszanych w dwóch pomieszczeniach, zamontowanie halogenów(15 sztuk), przeniesienie kaloryfera (zamiana), postawienia dwóch ścianek (ok 4m ściany) i przeniesienie fazy do drugiego pomieszczenia (docelowo kuchnia będzie w innym miejscu niż na planie).
Wydaje mi się sporo ale nie znam się więc może to normalna cena rynkowa. Co o tym sądzicie?
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2015-10-09 o 12:58
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:16   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Jesteśmy na etapie wykończania mieszkania i chciałam się zorientować jak u Was wyglądały koszta robocizny. Wiem, że to jest pytanie bardzo ogólnikowe ale chce wiedzieć czy ekipa nas nie naciąga
Jak to u nas wygląda:
całość:20 tys - metraż 62m2-duże miasto ponad 700tys mieszkańców - koszt bez wstawiania drzwi wewnętrzynch-prace rozpoczęte od stanu deweloperskiego.
I tak za łazienkę 4,4m2 liczą 7tys zł - w to wchodzi położenie płytek do sufitu, położenie gresu na podłogę i na stelaż wc, przeniesienie hydrauliki(przeniesienie toalety, umywalki na inną ścianę), przeniesienie kontaktów, zamontowanie miski na stelażu, wanny, natrysku nawannowego, przeniesienie odpływów do pomieszczenia za ścianą.
Reszta czyli 13tys idzie na pomalowanie, położenie płytek w przedpokoju, położenie paneli, elektrykę (przeniesienie kontaktów) oraz dorobienie światła w jednej części przedpokoju i salonie, zrobienie sufitów podwieszanych w dwóch pomieszczeniach, zamontowanie halogenów(15 sztuk), przeniesienie kaloryfera (zamiana), postawienia dwóch ścianek (ok 4m ściany) i przeniesienie fazy do drugiego pomieszczenia (docelowo kuchnia będzie w innym miejscu niż na planie).
Wydaje mi się sporo ale nie znam się więc może to normalna cena rynkowa. Co o tym sądzicie? Nie chce by ekipa wykorzystała moją niewiedzę w temacie
Ani tanio, ani super drogo. Przy tym metrażu raczej dosyć normalna cena.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:33   #3
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Robocizna

Cena raczej średnia. Mój szwagier za łazienkę w bloku bierze 5tys (płytki, stelaże, hydraulika itd., jak dochodzą jakieś cuda niewidy to liczy dodatkowo) w małym mieście. Siostra za generalny remont 45m (w wielkiej płycie, wszystkie podłogi-gładzie, ściany, elektryka, łazienka, bez drzwi) dała jakoś 23tys w dużym mieście. Także 20 tys. to raczej normalna cena. Skoro zgodziliście się na taką cenę, to nie rozumiem, czemu zastanawiasz się czy ekipa was nie naciąga?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:45   #4
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ani tanio, ani super drogo. Przy tym metrażu raczej dosyć normalna cena.
Super, dzięki za info
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Cena raczej średnia. Mój szwagier za łazienkę w bloku bierze 5tys (płytki, stelaże, hydraulika itd., jak dochodzą jakieś cuda niewidy to liczy dodatkowo) w małym mieście. Siostra za generalny remont 45m (w wielkiej płycie, wszystkie podłogi-gładzie, ściany, elektryka, łazienka, bez drzwi) dała jakoś 23tys w dużym mieście. Także 20 tys. to raczej normalna cena. Skoro zgodziliście się na taką cenę, to nie rozumiem, czemu zastanawiasz się czy ekipa was nie naciąga?
Miało być 17tys z drzwiami drzwi odeszły a kwota rośnie Trochę kręcą jak proszę o rozpiskę ile za co stąd takie podejrzenia wysnułam i jak mówię ile ekipa chce to każdy uważa, że dużo więc się zaczęłam zastanawiać.
Ale kontaktowałam się z kimś kto siedzi w temacie i powiedział, że trochę sporo i by negocjować (zwłaszcza, że to po znajomości bez faktury).
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:50   #5
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Super, dzięki za info


Miało być 17tys z drzwiami drzwi odeszły a kwota rośnie Trochę kręcą jak proszę o rozpiskę ile za co stąd takie podejrzenia wysnułam i jak mówię ile ekipa chce to każdy uważa, że dużo więc się zaczęłam zastanawiać.
Ale kontaktowałam się z kimś kto siedzi w temacie i powiedział, że trochę sporo i by negocjować (zwłaszcza, że to po znajomości bez faktury).
Skoro ustalona kwota rośnie (bez powodu, w sensie że nie dołożyłaś pracy czy nie wymyśliłaś czegoś innego co podnosi koszt robocizny) to tak, wtedy jest to naciąganie. Zapłaciłabym tyle, ile było umówione.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:55   #6
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Skoro ustalona kwota rośnie (bez powodu, w sensie że nie dołożyłaś pracy czy nie wymyśliłaś czegoś innego co podnosi koszt robocizny) to tak, wtedy jest to naciąganie. Zapłaciłabym tyle, ile było umówione.
będę w takim razie rozmawiać jeszcze, żeby sprecyzować co i ile by nie było nieporozumień
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:14   #7
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ani tanio, ani super drogo. Przy tym metrażu raczej dosyć normalna cena.
Dokładnie.
Trzeba poprosić o dokładne wyliczenie, co za ile. I nie mówię, że np. 1000 zł za malowanie, tylko konkretnie: ilość metrów x ich stawka. I tak ze wszystkim. Wtedy będziecie wiedzieli, czy na czymś nie chcą Was oszwabić. Bo cenę z sufitu zawsze można podać, ale uargumentować już gorzej jak się nie ma konkretnego cennika.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 08:23   #8
echoes
Raczkowanie
 
Avatar echoes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 179
Dot.: Robocizna

Wkleję Ci moja wycenę dla porównania. Miesiąc temu miałam wykańczane mieszkanie w stanie deweloperskim - 53 m2, 3 pokoje (w tym salon z kuchnią) i przedpokój. Za samą robociznę zapłaciłam 5 300 zł. W skład prac wchodziło:
- łazienka: montaż stelaża WC, podłączenie stelaża WC woda kanalizacja, zabudowa stelaża WC, hydro izolacja, przerobienie instalacji wodnej do prysznica, ułożenie płytek ściennych i podłogowych, malowanie sufitu, montaż i podłączenie brodzika, montaż muszli WC, montaż umywalki, montaż szafki, montaż baterii prysznicowej z deszczownicą, montaż kabiny prysznicowej
- reszta pomieszczeń - malowanie ścian i sufitów, ułożenie paneli i montaż listew
W porównaniu do Ciebie, u mnie brak sufitów podwieszanych, przenoszenia hydrauliki i kontaktów, pewnie to wychodzi najdrożej. Wszystko wykonane bardzo starannie i solidnie, nie mam zarzutów. Co prawda nie po znajomości, ale też bez faktury.
Miasto - Wrocław.
echoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:51   #9
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez echoes Pokaż wiadomość
Wkleję Ci moja wycenę dla porównania. Miesiąc temu miałam wykańczane mieszkanie w stanie deweloperskim - 53 m2, 3 pokoje (w tym salon z kuchnią) i przedpokój. Za samą robociznę zapłaciłam 5 300 zł. W skład prac wchodziło:
- łazienka: montaż stelaża WC, podłączenie stelaża WC woda kanalizacja, zabudowa stelaża WC, hydro izolacja, przerobienie instalacji wodnej do prysznica, ułożenie płytek ściennych i podłogowych, malowanie sufitu, montaż i podłączenie brodzika, montaż muszli WC, montaż umywalki, montaż szafki, montaż baterii prysznicowej z deszczownicą, montaż kabiny prysznicowej
- reszta pomieszczeń - malowanie ścian i sufitów, ułożenie paneli i montaż listew
W porównaniu do Ciebie, u mnie brak sufitów podwieszanych, przenoszenia hydrauliki i kontaktów, pewnie to wychodzi najdrożej. Wszystko wykonane bardzo starannie i solidnie, nie mam zarzutów. Co prawda nie po znajomości, ale też bez faktury.
Miasto - Wrocław.
Mogłabym Cie poprosić o numer do tej ekipy? Poszukuje kogoś sprawdzonego do wykończenia mieszkania
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:47   #10
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez echoes Pokaż wiadomość
Wkleję Ci moja wycenę dla porównania. Miesiąc temu miałam wykańczane mieszkanie w stanie deweloperskim - 53 m2, 3 pokoje (w tym salon z kuchnią) i przedpokój. Za samą robociznę zapłaciłam 5 300 zł. W skład prac wchodziło:
- łazienka: montaż stelaża WC, podłączenie stelaża WC woda kanalizacja, zabudowa stelaża WC, hydro izolacja, przerobienie instalacji wodnej do prysznica, ułożenie płytek ściennych i podłogowych, malowanie sufitu, montaż i podłączenie brodzika, montaż muszli WC, montaż umywalki, montaż szafki, montaż baterii prysznicowej z deszczownicą, montaż kabiny prysznicowej
- reszta pomieszczeń - malowanie ścian i sufitów, ułożenie paneli i montaż listew
W porównaniu do Ciebie, u mnie brak sufitów podwieszanych, przenoszenia hydrauliki i kontaktów, pewnie to wychodzi najdrożej. Wszystko wykonane bardzo starannie i solidnie, nie mam zarzutów. Co prawda nie po znajomości, ale też bez faktury.
Miasto - Wrocław.
bardzo dobra cena a płytki mieliście do sufitu w łazience?
Ile im to zajęło? u nas wyjdzie ok 1,5msc prac.
Dogadaliśmy się stanęło na 17tys bez paneli
Podobno najdroższe przenoszenie instalacji, hydrauliki i kaloryferów (bo tu wchodzi spawanie itd). Także jestem zadowolona
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 12:13   #11
echoes
Raczkowanie
 
Avatar echoes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 179
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Mogłabym Cie poprosić o numer do tej ekipy? Poszukuje kogoś sprawdzonego do wykończenia mieszkania
jasne, za chwilę podam na priv

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
bardzo dobra cena a płytki mieliście do sufitu w łazience?
Ile im to zajęło? u nas wyjdzie ok 1,5msc prac.
Dogadaliśmy się stanęło na 17tys bez paneli
Podobno najdroższe przenoszenie instalacji, hydrauliki i kaloryferów (bo tu wchodzi spawanie itd). Także jestem zadowolona
Tak, płytki do sufitu. Wyrobili się w jakieś 3 tygodnie.
Super, że się dogadaliście

Edytowane przez echoes
Czas edycji: 2015-10-10 o 12:19
echoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 18:45   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
(...)
Ale kontaktowałam się z kimś kto siedzi w temacie i powiedział, że trochę sporo i by negocjować (zwłaszcza, że to po znajomości bez faktury).
Ja się dzisiaj przekonałam, że to "po znajomości" to nieraz drożej, niż normalnie, uczciwie, na fakturę. Mój fachman (robił mi remont pokoju, z którego jestem zadowolona) ostatnio z ciężkim westchnieniem wyliczył mi robociznę za łazienkę na poziomie ok. 7 tysięcy ("i to wie pani, tak lekko licząc"). A dzisiaj przyjechał pan z firmy, obejrzał i mówi, że 5,5 tysięcy i ani grosza więcej. Zaproszę jeszcze z 2-3 firmy i już stwierdziłam, że co jak co, ale tak poważny remont, jak łazienka biorę normalnie na fakturę, z umową, bez łaski ze strony "po znajomości".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 16:59   #13
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja się dzisiaj przekonałam, że to "po znajomości" to nieraz drożej, niż normalnie, uczciwie, na fakturę. Mój fachman (robił mi remont pokoju, z którego jestem zadowolona) ostatnio z ciężkim westchnieniem wyliczył mi robociznę za łazienkę na poziomie ok. 7 tysięcy ("i to wie pani, tak lekko licząc"). A dzisiaj przyjechał pan z firmy, obejrzał i mówi, że 5,5 tysięcy i ani grosza więcej. Zaproszę jeszcze z 2-3 firmy i już stwierdziłam, że co jak co, ale tak poważny remont, jak łazienka biorę normalnie na fakturę, z umową, bez łaski ze strony "po znajomości".
u mnie wujek ma firmę....ale z rodziną dobrze się wychodzi na zdjęciach zadzwoniłam skonsultować cenę i powiedział, że jest w porządku. Byłam wczoraj obejrzeć mieszkanie i jestem zadowolona, plus taki, że nie muszę ich w ogóle pilnować także pewnie taniej bym znalazła ale nie wiedziałabym czego się spodziewać (a pracę obecnej ekipy widziałam przed wynajęciem).
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 18:09   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
u mnie wujek ma firmę....ale z rodziną dobrze się wychodzi na zdjęciach zadzwoniłam skonsultować cenę i powiedział, że jest w porządku. Byłam wczoraj obejrzeć mieszkanie i jestem zadowolona, plus taki, że nie muszę ich w ogóle pilnować także pewnie taniej bym znalazła ale nie wiedziałabym czego się spodziewać (a pracę obecnej ekipy widziałam przed wynajęciem).
To przynajmniej tyle dobrze. Naprawdę życzę wszystkiego najlepszego remontowego i żeby nic złego nie wyszło z czasem. Długo jeszcze?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 18:20   #15
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Robocizna

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
To przynajmniej tyle dobrze. Naprawdę życzę wszystkiego najlepszego remontowego i żeby nic złego nie wyszło z czasem. Długo jeszcze?
W tym tygodniu wchodzą do łazienki, będą ją robić ok 2 tygodnie. Później malowanie, panele, drzwi. Chciałabym początkiem listopada wejść, zobaczymy czy się uda.
Ogólnie cały remont to katastrofa budowlana będzie bo małe dziecko w domu i wszystko załatwiane na szybko i w pośpiechu więc szczęście faktycznie się przyda
Dziękuje
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-11 19:20:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.