Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-15, 13:21   #2581
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Może tak być.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Czyli "szansa" na hashimoto jest

Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 13:36   #2582
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
No właśnie mnie też zastanowiła ta biegunka raz dziennie. Dla mnie biegunką jest latanie do WC 4-5 razy dziennie lub więcej, czesto łączone z bólem brzucha...
Cytat:
Przecież to nie jest biegunka :?
Edit: no właśnie
coż dla mnie rozwolnienie kompletne ( woda dosłownie)połączone z bólem brzuchem zaraz przed to też biegunka

tutaj cyt zresztą z bloga Pepsi Eliot
Cytat:
Jeżeli stolec jest bardziej miękki, takie krótkie biegunki, może to być związane z nietolerancją laktozy, sztucznymi substancjami słodzącymi (sorbitol) lub reakcją na fruktozę, albo gluten.
dziś sobie kupie probiotyk może troche poprawi mi florę chociaż
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-15 o 13:38
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 13:37   #2583
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Moja coś tam pokręciła nosem że średnio, potem mi badała tarczyce i dała skierowanie na anty-tg jeszcze.

Taka tarczyca świadczy o Hashimoto czy nie jeśli TPO jest w normie? Moze byc tak ze TPO jest w normie a TG juz nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak mam, oba przeciwciała bardzo nisko, prawie wcale a na USG stan zapalny i ostatnio wyszedł guzek. Gdyby nie USG nikt by nie powiedział że mam Hashi. Jednak coś mi tą tarczycę zżera bo za każdym badaniem jest coraz mniejsza 😐

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 13:39   #2584
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
coż dla mnie rozwolnienie kompletne ( woda dosłownie)połączone z silnym brzuchem zaraz przed to też biegunka

tutaj cyt zresztą z bloga Pepsi Eliot


dziś sobie kupie probiotyk może troche poprawi mi florę chociaż
To że dla Ciebie coś jest biegunka, to nie znaczy, że z medycznego punktu widzenia jest. XD

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 13:42   #2585
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To że dla Ciebie coś jest biegunka, to nie znaczy, że z medycznego punktu widzenia jest. XD

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to jest biegunka ale wygląda mi na nietolerancję pokarmową, czyli coś zjesz wydalisz i już jest okej. Ja tak reaguję na gluten i nabiał kilka minut po przyjęciu choćby kęsa. Więc dla mnie coś koleżance szkodzi i nie toleruje czegoś, a jeszcze z bólem brzucha przed to już pewne.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 13:45   #2586
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To że dla Ciebie coś jest biegunka, to nie znaczy, że z medycznego punktu widzenia jest. XD

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. A 'twardosc' stolca (poza nietolerancjami) zalezy tez od tego co jemy i pijemy, ja bym na pewno nie winiła za jeden miekki stolec dziennie tak małej dawki leku. Tu już bym prędzej stawiała na bardzo bardzo wysoką nietolerancję laktozy, która jest w euthyroxie, ewentualnie połączoną jeszcze z odzywianiem.
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 13:47   #2587
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

mozna na internecie znaleźć równie medyczne źrodła i artykuly które takie rowolnienie nazywają biegunka
( wystepuje wtedy kiedy jest wody za dużo w jelitach)

co do tego 12,5 mg wiem ze mi to nie podkreca metabolizmu ale brałam 2 tygodnie 25 mg pomimo rozwolenia , dla odpoczynku od tego zmniejszylam do wizyty do lekarza na polowke

Smerffie- jem to samo co przed leczeniem L Thyroxyną- mój lek nie zawiera Laktozy w składzie

dodam tylko jeszcze że mozna miec uczulenie nawet na samą lewotyroksynę w niektórych przypadkach , zdarza się to
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-15 o 13:49
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-15, 13:56   #2588
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest biegunka ale wygląda mi na nietolerancję pokarmową, czyli coś zjesz wydalisz i już jest okej. Ja tak reaguję na gluten i nabiał kilka minut po przyjęciu choćby kęsa. Więc dla mnie coś koleżance szkodzi i nie toleruje czegoś, a jeszcze z bólem brzucha przed to już pewne.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
U mnie trwa to z 3h jak zjem coś, czego nie toleruje... Nie chwilkę. No ale nie wiem...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 14:00   #2589
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
U mnie trwa to z 3h jak zjem coś, czego nie toleruje... Nie chwilkę. No ale nie wiem...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
No nie, u mnie to jest natychmiastowe gwałtowne z bólem brzucha i jak mnie "przeczyści" to mam spokój aczkolwiek ból jelit pozostaje jeszcze jakiś czas. Mylicie biegunkę wirusową trwającą cały dzień albo kilka z obroną organizmu przed nietolerowaną substancją.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 20:15   #2590
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
No nie, u mnie to jest natychmiastowe gwałtowne z bólem brzucha i jak mnie "przeczyści" to mam spokój aczkolwiek ból jelit pozostaje jeszcze jakiś czas. Mylicie biegunkę wirusową trwającą cały dzień albo kilka z obroną organizmu przed nietolerowaną substancją.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
No taka reakcja jest gwałtowna, ale ta męka trwa u mnie z 3h... Dopiero wtedy organizm się pozbywa danej substancji i mam spokój. Dlatego też nie wyobrażam sobie, że Brook przeżywa coś podobnego do mnie każdego dnia . No i nie dostaliśmy informacji, czy owa biegunka nadchodzi chwilę po wzięciu tabletki, czy na długo później.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 22:44   #2591
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Nie każdy organizm tak samo przechodzi zatrucia czy nietolerancje , u każdego to inaczej wygląda więc nie ma sensu porównywać :jedną z Was złapie odrazu po zjedzeniu czegoś co szkodzi i leci do łazienki, a kogoś innego na drugi dzień, a jeszcze kogoś innego w tym samym dniu tylko wieczorem
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-16, 11:01   #2592
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Nie każdy organizm tak samo przechodzi zatrucia czy nietolerancje , u każdego to inaczej wygląda więc nie ma sensu porównywać :jedną z Was złapie odrazu po zjedzeniu czegoś co szkodzi i leci do łazienki, a kogoś innego na drugi dzień, a jeszcze kogoś innego w tym samym dniu tylko wieczorem
Jak mi podasz jakieś źródła naukowe to Ci uwierzę. Nie wierzę, że organizm przyjmie coś, czego nie trawi i skapnie się dopiero wieczorem i zacznie działać.

Po prostu te biegunki to nie od tabletek i to może nawet nie są biegunki, więc już po problemie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 21:50   #2593
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jak mi podasz jakieś źródła naukowe to Ci uwierzę. Nie wierzę, że organizm przyjmie coś, czego nie trawi i skapnie się dopiero wieczorem i zacznie działać.

Po prostu te biegunki to nie od tabletek i to może nawet nie są biegunki, więc już po problemie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Może tak być, a nawet często się coś takiego zdarza.
https://www.fda.gov/food/resourcesfo.../ucm103263.htm

Gdzieś słyszałam, że szybkość reakcji na nietolerowany składnik, żależy od stopnia nietolerancji. Może to być też jakiś rodzaj alergii. Żadna z nas, z tego co wiem, lekarzem tu nie jest, więc nie ma się co wymądrzać, czy kogoś atakować.
A także nie ma sie co pytać o takie rady, bo jak widać, że coś jest nie tak, to trzeba to sprawdzić.
Brook, wg definicji którą gdzieś kiedyś przeczytałam, to o biegunce mówić można, gdy przez cały dzień lub większą część dnia oddajesz luźne czy wodniste stolce, a nie że raz po przyjęciu czegoś.

Bardzo możliwe, że te tabletki, które bierzesz, mogą mieć jakiś składnik, którego nie tolerujesz, więc dobrze byłoby to sprawdzić i zmienić tabletki. Po co się męczyć. Nawet jeśli nie trwa to cały dzień jak przy sinych biegunkach, ale jest to na pewno nieprzyjemne.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 22:57   #2594
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Może tak być, a nawet często się coś takiego zdarza.
https://www.fda.gov/food/resourcesfo.../ucm103263.htm

Gdzieś słyszałam, że szybkość reakcji na nietolerowany składnik, żależy od stopnia nietolerancji. Może to być też jakiś rodzaj alergii. Żadna z nas, z tego co wiem, lekarzem tu nie jest, więc nie ma się co wymądrzać, czy kogoś atakować.
A także nie ma sie co pytać o takie rady, bo jak widać, że coś jest nie tak, to trzeba to sprawdzić.
Brook, wg definicji którą gdzieś kiedyś przeczytałam, to o biegunce mówić można, gdy przez cały dzień lub większą część dnia oddajesz luźne czy wodniste stolce, a nie że raz po przyjęciu czegoś.

Bardzo możliwe, że te tabletki, które bierzesz, mogą mieć jakiś składnik, którego nie tolerujesz, więc dobrze byłoby to sprawdzić i zmienić tabletki. Po co się męczyć. Nawet jeśli nie trwa to cały dzień jak przy sinych biegunkach, ale jest to na pewno nieprzyjemne.
Dziękuję za link . Zapamiętam.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 16:09   #2595
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Adrianna sorry ale nie muszę Ci nic udowadniać,bo poprostu mozesz i masz prawo wierzyć w co chcesz nawet jeśli nie masz racji
Mój org tak zawsze reaguje, że z opóźnieniem dostaje rozwolnienia, jak np zatrułam się truskawkami tak samo dostałam biegunki po paru godzinach dopiero, a że nie skojarzyłam ze biegunka po truskawkach... na drugi dzien tez je zjadlam i też dostałam biegunki po paru godzinach (jadłam je na pusty żołądek, nie wiedzialam ze to mi zaszkodzi)

Cytat:
Brook, wg definicji którą gdzieś kiedyś przeczytałam, to o biegunce mówić można, gdy przez cały dzień lub większą część dnia oddajesz luźne czy wodniste stolce, a nie że raz po przyjęciu czegoś.
Smerfetkaaa , można znaleźć rowniez wiele zrodel w internecie mówiących że biegunką nazywamy również jedno wodniste wypróżnienie ...na czynnik drażniący
często pojedyncze wodniste wyroznienie wlasnie dostaja osoby ze stresu np przed egzaminem i wtedy mowi sie'' o dostałam biegunki z nerwów''

ide do lekarza jutro i poproszę o testy alergiczne na te składniki poszczgólne które mam w leku to się wyjaśni
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-17 o 16:10
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 20:33   #2596
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Adrianna sorry ale nie muszę Ci nic udowadniać,bo poprostu mozesz i masz prawo wierzyć w co chcesz nawet jeśli nie masz racji
Mój org tak zawsze reaguje, że z opóźnieniem dostaje rozwolnienia, jak np zatrułam się truskawkami tak samo dostałam biegunki po paru godzinach dopiero, a że nie skojarzyłam ze biegunka po truskawkach... na drugi dzien tez je zjadlam i też dostałam biegunki po paru godzinach (jadłam je na pusty żołądek, nie wiedzialam ze to mi zaszkodzi)

Smerfetkaaa , można znaleźć rowniez wiele zrodel w internecie mówiących że biegunką nazywamy również jedno wodniste wypróżnienie ...na czynnik drażniący
często pojedyncze wodniste wyroznienie wlasnie dostaja osoby ze stresu np przed egzaminem i wtedy mowi sie'' o dostałam biegunki z nerwów''

ide do lekarza jutro i poproszę o testy alergiczne na te składniki poszczgólne które mam w leku to się wyjaśni
Ale to, że ktoś mówi, że dostał biegunki z nerwów, to nie znaczy, że z medycznego punktu widzenia to biegunka . O to mi chodzi. Raczej jest to reakcja na stres i tyle.

Ja sobie mogę powiedzieć, że tarczyce leczy się zielona herbata, ale co z tego, że w to wierzę? Z medycznego punktu widzenia to nic nie znaczy 😏.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 20:56   #2597
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Adrianna właśnie reakcją w tym przypadku na stres jest biegunka
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...nki_38520.html

tutaj miedzy innymi mozna przeczytac o biegunce w postaci jednego wodnistego wypróżnienia:
Silne emocje i stres mogą wywołać biegunkę

wytluszczonym drukiem:
-Silne emocje i stres mogą wywołać biegunkę
-Nadwrażliwość jelit prowadzi do biegunki
Cytat:
U niektórych osób może wystąpić biegunka jako reakcja delikatnych, ale zdrowych jelit na zbyt zimne lub zbyt gorące potrawy i napoje. Ten rodzaj biegunki ogranicza się zwykle do jednego wodnistego wypróżnienia, w 1–2 godziny od posiłku. Nie pojawiają się bóle brzucha ani nudności
jak widać jest wiele rodzaji biegunek z medycznego pnkt widzenia

Wikipedia( w przypisach są zrodla medyczne podane równiez)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegunka
Cytat:
Biegunka (łac. diarrhoea; potocznie rozwolnienie) – objaw kliniczny polegający na zwiększonej częstotliwości wypróżnień (według WHO ≥3/24h[1]) lub zwiększonej ilości stolca (≥200g/24h), wraz ze zmianą konsystencji na płynną bądź półpłynną.
czyli albo często albo dużo i płynne ( w moim przypadku dużo i płynne)
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-17 o 21:19
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 21:16   #2598
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ale to, że ktoś mówi, że dostał biegunki z nerwów, to nie znaczy, że z medycznego punktu widzenia to biegunka . O to mi chodzi. Raczej jest to reakcja na stres i tyle.

Ja sobie mogę powiedzieć, że tarczyce leczy się zielona herbata, ale co z tego, że w to wierzę? Z medycznego punktu widzenia to nic nie znaczy 😏.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
W sumie nie chodzi o to, czy to jest biegunka z medycznego punktu widzenia czy nie, bo już nam wyjaśniła jak sprawa wygląda. Chodzi o to, że występuje reakcja organizmu w związku z braniem leku, to jest całe sedno sprawy. Jeśli jest to w jakiś sposób dokuczliwe, to trzeba to sprawdzić.
Oby sie wyjaśniło po wizycie u lekarza.

Gdyby mój organizm tak reagował, niby nie jakaś ostra biegunka, ale jednak widziałabym taką reakcję jak u koleżanki wizażanki, no to na pewno nie byłabym zadowolona. Do lekarza i niech mi inne leki przepisze, bo swoich jelit drażnić nie zamierzam

A co do okresu - pamiętam, że jak zaczęłam się leczyć, to mi się okres bardziej wyrównał, no i przestały mi się pojawiać krostki na brodzie i okolicach ust.
No ale teraz odstawiłam anty i moje czoło, zwłaszcza po bokach, to jakaś porażka. Mam nadzieje, że się ustabilizuje.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 21:42   #2599
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
A co do okresu - pamiętam, że jak zaczęłam się leczyć, to mi się okres bardziej wyrównał, no i przestały mi się pojawiać krostki na brodzie i okolicach ust.
No ale teraz odstawiłam anty i moje czoło, zwłaszcza po bokach, to jakaś porażka. Mam nadzieje, że się ustabilizuje.
Powodzenia. Ja musiałam odstawić anty na 3 miesiące przed pobytem na oddziale endo i nie mogłam dojść do porządku z twarzą
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 08:27   #2600
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Brook, idź Ty wreszcie do lekarza i przestań narzekać.
Ile razy nie wejdę na wątek, widzę Twoje marudzenie. Jasne, możesz źle się czuć. Możesz szukać pomocy, rady, cokolwiek. Od tego tutaj wszyscy jesteśmy, żeby dowiadywać się czegoś o chorobie i pomagać innym. Ale Ty wiecznie szukasz sobie problemów i jednocześnie nie chcesz najkrótszą drogą ich rozwiązać.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 20:59   #2601
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

macmiki sorry ale jakich problemow? napisalam tylko ze dopadł mnie kiepski nastroj podczas braniu lekow ( z tego co widzialam inne wizazanki tez pisaly tu o kiepskim nastroju wiec nie ja jedna się poskarżyłam ... ale ja jedna maruda ...)
temat biegunki nie ja pociągnełam dalej tylko kto inny (rozwolnienie nie jest dla mnie problemem bo wystepuje tylko raz ale jednak dokucza) na termin do lekarza musiałam poczekac ,do tego były Święta, dziś bylam i juz mam mieć testy, wiec temat uważam za zamkniety.
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-18 o 21:01
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 22:31   #2602
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Jak oceniacie wplyw odstawienia cukru na tarczyce? Chodzi mi tez o medyczny punkt widzenia - podobno trzustka przestawia sie na inne tory itd. Ktos moglby cos na ten temat napisac? Wiadomo, wszedzie pisze sie "wyeliminowac cukier i weglowodany proste", ale co sie tak naprawde dzieje, jak zrobimy CUT?

Pytam, bo przeszlam na diete south beach. Pierwsze 2 tygodnie to tylko chude mieso, ryby, warzywa, chudy nabial, jajka. Czyli cukru zero. Dopiero potem stopniowo dodaje sie porcje owocow, ryzu czy chleba, ale pelnoziarnistego.

Czuje sie troche jak na odwyku, mimo ze jem duzo i roznorodnie. Jak myslicie, czy taki tryb zywienia jest polecany dla tarczycy i co dokladnie sie dzieje w ukladzie pokarmowym?
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-25, 10:40   #2603
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

przychodze z prosba o porade.☠
od stycznia biore novothyral, dostalam od lekarza prywatnie, bo pomimo euthyroxu 125 tsh albo bylo bardzo niskie albo prawie 3 przy jednoczesnych bardzo niskich wolnych hormonach. Teraz biore novo 75+ euth 25. Wyniki sa wszyskie bardzo dobre. Dzisj bylam u endo na nfz, u ktorej zaczynalam leczenie i raz na 4-5 miesięcy mam wizytę. Powiedziałam jej o poprzendihc zlych wynikach i tym ze dostalam novothyral. jej zdaniem to fatalny pomysl, że takimi tabletkami leczy się w skrajnych rpzypadkach i na pewno nie mlode kobiety, bo tez ich nie mzona brac w ciąży i w razie czego to poźniej nie wiadomo jak leczyć itp. I że przy standardowym leczeniu daje sie tylko euthyrox i jak on ureguluje tsh na dosc niski pziom to wolne hormony powinny sie podniesc i tak sie leczy zwiekszajac dawke E. Cieżko mi bylo sie z tym zgodzić, bo sie jednak juz troche naczytałam.☠
W rezultacie przepisała mi E 112 i kazała przyjść w czerwcu na kontrole zeby spr wyniki i wrócic do E.☠
Sama nie wiem co robić, pewnie na te pare tygodni sprawdze,z☠ drugiej strony nie wiem czy juz wyniki jak coś to zdążą sie zmienić. Wczesniej mi jednak sam euthyrox na wolne hormony nie pomagał. I też nie wiem czy ta poprawa to od novothryralu czy tez od tego ze włączyłam selen i ashwagande, ktore maja w tym pomagac....☠

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-25, 20:59   #2604
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
przychodze z prosba o porade.☠
od stycznia biore novothyral, dostalam od lekarza prywatnie, bo pomimo euthyroxu 125 tsh albo bylo bardzo niskie albo prawie 3 przy jednoczesnych bardzo niskich wolnych hormonach. Teraz biore novo 75+ euth 25. Wyniki sa wszyskie bardzo dobre. Dzisj bylam u endo na nfz, u ktorej zaczynalam leczenie i raz na 4-5 miesięcy mam wizytę. Powiedziałam jej o poprzendihc zlych wynikach i tym ze dostalam novothyral. jej zdaniem to fatalny pomysl, że takimi tabletkami leczy się w skrajnych rpzypadkach i na pewno nie mlode kobiety, bo tez ich nie mzona brac w ciąży i w razie czego to poźniej nie wiadomo jak leczyć itp. I że przy standardowym leczeniu daje sie tylko euthyrox i jak on ureguluje tsh na dosc niski pziom to wolne hormony powinny sie podniesc i tak sie leczy zwiekszajac dawke E. Cieżko mi bylo sie z tym zgodzić, bo sie jednak juz troche naczytałam.☠
W rezultacie przepisała mi E 112 i kazała przyjść w czerwcu na kontrole zeby spr wyniki i wrócic do E.☠
Sama nie wiem co robić, pewnie na te pare tygodni sprawdze,z☠ drugiej strony nie wiem czy juz wyniki jak coś to zdążą sie zmienić. Wczesniej mi jednak sam euthyrox na wolne hormony nie pomagał. I też nie wiem czy ta poprawa to od novothryralu czy tez od tego ze włączyłam selen i ashwagande, ktore maja w tym pomagac....☠

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Jeżeli czujesz się bardzo dobrze, to nic bym nie zmieniała.
Zresztą takie przejście na euthyrox lepiej by odbyło się stopniowo. Sprawdź za jakiś czas wolne hormony - jeżeli T3 będzie dość wysokie, to będzie podstawa do wycofywania się z Novo. Latem konwersja hormonów może się poprawić.
Jednakże ja endokrynologów (szczególnie krakowskich) "nie lubię jak psów" - więc nie jestem obiektywna Ciekawe jakie szczególnie skrajne przypadki ta pani doktor leczy Novothyralem... bo coś mi się wydaje, że ona po prostu nie umie tego leku ordynować....

Leżałam kiedyś w szpitalu z ciężarną dziewczyną zażywającą Novothyral, także chyba nie jest taki bezwzględnie zakazany.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-25, 22:07   #2605
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Jeżeli czujesz się bardzo dobrze, to nic bym nie zmieniała.[/U] Zresztą takie przejście na euthyrox lepiej by odbyło się stopniowo. Sprawdź za jakiś czas wolne hormony - jeżeli T3 będzie dość wysokie, to będzie podstawa do wycofywania się z Novo. Latem konwersja hormonów może się poprawić.
Jednakże ja endokrynologów (szczególnie krakowskich) "nie lubię jak psów" - więc nie jestem obiektywna Ciekawe jakie szczególnie skrajne przypadki ta pani doktor leczy Novothyralem... bo coś mi się wydaje, że ona po prostu nie umie tego leku ordynować....

Leżałam kiedyś w szpitalu z ciężarną dziewczyną zażywającą Novothyral, także chyba nie jest taki bezwzględnie zakazany.
no czuję się dobrze właśnie. A z drugiej strony do endo na nfz ciezko sie dostać i byc pod względnie stałą opieką, a nie wiem jak długo bede miec luxmed, żeby cały czas chodzić tam, bo dostalam novo. sprobuje ten miesiąc na E i zrobie badania. Nie umre chyba a się przekonam
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 12:15   #2606
jxde
Raczkowanie
 
Avatar jxde
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 66
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

No hej, to znowu ja

Miesiąc temu pisałam do Was o moich problemach z miesiączką, ale wszystko wtedy skończyło się tak, jak powinno.

Zastanawia mnie tylko to moje samopoczucie przed miesiączką i w trakcie niej. Od czasu brania leku Letrox 50, około tygodnia (może trochę ponad) przed miesiączką czuję się tak, jakby łapała mnie jakaś przedmiesiączkowa deprecha. Czuję takie ogólne rozbicie, boli mnie całe ciało (łopatki i klatka piersiowa), leżę jak kłoda i nie mogę się podnieść z łóżka, bo nie mam na to siły. Raz mi zimno, raz gorąco. Mam wrażenie, że czymś się stresuję, ale nie mam czym i nie czuję w sobie stresu. I niby to normalne przed miesiączką, a niby nie, bo jednak wcześniej nie czułam takiego psychicznego i fizycznego rozbicia.

Idę sobie zrobić badania po majowym weekendzie, bo już mnie to stresuje, że trzeci miesiąc terapii hormonalnej, a ja się czuję tak, jakbym miała skończyć w szpitalu psychiatrycznym. Uwierzcie, że czasem się tak zachowuję i nawet mój narzeczony twierdzi, że niedługo sama się psychicznie wykończę

Nie wiem, może to jakieś urojenia, sama sobie wymyślam jakieś zdrowotne dziwoty, ale przez pewien czas stosowania leku wszystko było cud, miód. Po jakimś czasie znowu zaczęło dziać się źle i wiem, że czas na badania.

U was lepiej?
jxde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 12:26   #2607
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Lol, umieram. Spałam grzecznie 8h, a jednak jak tylko rano posegregowałam ubrania do prania, byłam już totalnie zamulona i wykończona. Tak to się powinnam czuć po całym dniu pracy. Mam dość bycia mną. To już nie depresja, interesuje mnie miliard rzeczy i chciałabym dobrze wykorzystać na nie czas, ale ja po prostu nie mam siły. Dobiłam do letroxu 100, hormony mam całkiem ok (FT3 5,7 norma 3,5-6,5, FT4 18 norma 11,5 - 22,7 tylko TSH wciąż 2,3 i nie spada za bardzo, na dawce 75 miałam 2,48).
Pewnie powinnam poszukać w czymś innym, ale nie wiem gdzie. Mam ochotę się rozpędzić i walnąć głową w ścianę.
Mam dość upierdliwe skurcze, co prawda magnez w surowicy wyszedł w normie, ale jak mnie będzie stać to pewnie jakiś kupię.
Sorry za marudzenie, bezradność i frustracja już mi się wylewają uszami.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 13:19   #2608
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;73255556]Lol, umieram. Spałam grzecznie 8h, a jednak jak tylko rano posegregowałam ubrania do prania, byłam już totalnie zamulona i wykończona. Tak to się powinnam czuć po całym dniu pracy. Mam dość bycia mną. To już nie depresja, interesuje mnie miliard rzeczy i chciałabym dobrze wykorzystać na nie czas, ale ja po prostu nie mam siły. Dobiłam do letroxu 100, hormony mam całkiem ok (FT3 5,7 norma 3,5-6,5, FT4 18 norma 11,5 - 22,7 tylko TSH wciąż 2,3 i nie spada za bardzo, na dawce 75 miałam 2,48).
Pewnie powinnam poszukać w czymś innym, ale nie wiem gdzie. Mam ochotę się rozpędzić i walnąć głową w ścianę.
Mam dość upierdliwe skurcze, co prawda magnez w surowicy wyszedł w normie, ale jak mnie będzie stać to pewnie jakiś kupię.
Sorry za marudzenie, bezradność i frustracja już mi się wylewają uszami. [/QUOTE]
Chyba przydałoby się niewielkie zwiększenie dawki. Regularny tryb życia też nie zaszkodzi, tj. stałe pory posiłków i jakiś sport, codzienne spacery. Do tego dieta poprawiająca metabolizm.
Na takie "rozruszanie" organizmu po długim okresie niedoczynności bardzo pomogła mi rehabilitacja - osteopatia. Poprawiło się ukrwienie tarczycy i ogólnie wszystkich organów.

Skurcze mogą być też od niedostatku wapnia.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 13:35   #2609
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;73255556]Lol, umieram. Spałam grzecznie 8h, a jednak jak tylko rano posegregowałam ubrania do prania, byłam już totalnie zamulona i wykończona. Tak to się powinnam czuć po całym dniu pracy. Mam dość bycia mną. To już nie depresja, interesuje mnie miliard rzeczy i chciałabym dobrze wykorzystać na nie czas, ale ja po prostu nie mam siły. Dobiłam do letroxu 100, hormony mam całkiem ok (FT3 5,7 norma 3,5-6,5, FT4 18 norma 11,5 - 22,7 tylko TSH wciąż 2,3 i nie spada za bardzo, na dawce 75 miałam 2,48).
Pewnie powinnam poszukać w czymś innym, ale nie wiem gdzie. Mam ochotę się rozpędzić i walnąć głową w ścianę.
Mam dość upierdliwe skurcze, co prawda magnez w surowicy wyszedł w normie, ale jak mnie będzie stać to pewnie jakiś kupię.
Sorry za marudzenie, bezradność i frustracja już mi się wylewają uszami. [/QUOTE]

Przytulam cie mocno. U mnie jest tak samo i juz mam dosc chodzenia do kolejnych lekarzy, dla ktorych TSH jest dobre, jesli "miesci sie w widelkach", czyli 4.0...
Serio, nie mam sily znowu wstawac rano (jestem nocna sowa), isc na badanie krwi, co jest bardzo nieprzyjemne, a potem znowu uslyszec jakies bzdury.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 13:51   #2610
jxde
Raczkowanie
 
Avatar jxde
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 66
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Przytulam cie mocno. U mnie jest tak samo i juz mam dosc chodzenia do kolejnych lekarzy, dla ktorych TSH jest dobre, jesli "miesci sie w widelkach", czyli 4.0...
Serio, nie mam sily znowu wstawac rano (jestem nocna sowa), isc na badanie krwi, co jest bardzo nieprzyjemne, a potem znowu uslyszec jakies bzdury.

Mam wrażenie, że znalazłam swoje tarczycowe siostry.

Ja codziennie tracę jakąkolwiek nadzieje na to, że kiedyś wstanę i powiem sobie, że jestem wypoczęta, wyspana, szczęśliwa i mogę robić wszystko. Strasznie mnie to irytuje i już powoli popadam w paranoję.

Tak, wiem, że marudzenie nic nie da, ale ja najzwyczajniej w świecie już sobie z tym nie radzę. I wszystko wraca zawsze na koniec miesiąca, około 10 dni przed miesiączką. Tragedia
jxde jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.