Wstydliwy problem w... uszach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-05, 22:22   #1
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Unhappy

Wstydliwy problem w... uszach


Kochane i kochani! Mam przeogromny i wstydliwy problem...
Mam jakby... za dużo wosku w uszach Niektórzy mówią na to miód i się śmieją, ale mi nie jest do śmiechu, bo nie wiem co z tym zrobić. Obniża to moją atrakcyjność, jako faceta, a tego nie mogę znieść... Może to od słuchania muzyki na słuchawkach dousznych, czy coś? Macie na to jakiś sposób? Nie chcę iść do lekarza, żeby mi coś wlewał do ucha, fuj
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 22:36   #2
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Fizjologia.
Podobno pomaga świecowanie uszu (świece miodowe) raz na jakiś czas, mocno oczyszczają, ale to trzeba mieć sprawdzoną osobę, bo łatwo się poparzyć. Widziałam taki zabieg, dziewczyna "czysta", po świecowaniu maaaasa wosku i tak wyszła z ucha.
Pomyśl też o diecie, są produkty zmniejszające śluz, może pomoże.
No i jeszcze są chyba krople albo spray do czyszczenia uszu, rozpuszczające woskowinę, nie pamiętam nazwy, ale warto zapytać w aptece.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 10:26   #3
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Mówimy tu o przypadku kiedy czyścisz uszy codziennie, a w ciągu dnia i tak pojawia się woskowina? A czym czyscisz uszy, to moze byc klucz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 12:36   #4
joasiapelasia
Raczkowanie
 
Avatar joasiapelasia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 50
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez lewarek93 Pokaż wiadomość
Nie chcę iść do lekarza, żeby mi coś wlewał do ucha, fuj
Bez lekarza laryngologa się nie obejdzie. Nie licz na domowe sposoby. Jak widzę gdy ktoś pisze, że nie chce iść do lekarza to mnie szlag trafia.
joasiapelasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 12:07   #5
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Fizjologia.
Podobno pomaga świecowanie uszu (świece miodowe) raz na jakiś czas, mocno oczyszczają, ale to trzeba mieć sprawdzoną osobę, bo łatwo się poparzyć. Widziałam taki zabieg, dziewczyna "czysta", po świecowaniu maaaasa wosku i tak wyszła z ucha.
Pomyśl też o diecie, są produkty zmniejszające śluz, może pomoże.
No i jeszcze są chyba krople albo spray do czyszczenia uszu, rozpuszczające woskowinę, nie pamiętam nazwy, ale warto zapytać w aptece.
Miodowe, ładnie musi pachnieć Ale mi chodzi to, że ja nie mam tak głęboko, albo nawet nie wiem, czy mam (?), tylko tak blisko ujścia ucha.

Nie ukrywam, że bardziej zależałoby mi na doraźnym rozwiązaniu, niż zmianie całej diety, bo to bardziej skomplikowane, więc może te krople?

Cytat:
Mówimy tu o przypadku kiedy czyścisz uszy codziennie, a w ciągu dnia i tak pojawia się woskowina? A czym czyscisz uszy, to moze byc klucz?
Czyszczę patyczkami, tak co dwa dni powiedzmy.
Czasem muszę częściej, nawet codziennie.

Cytat:
Bez lekarza laryngologa się nie obejdzie. Nie licz na domowe sposoby. Jak widzę gdy ktoś pisze, że nie chce iść do lekarza to mnie szlag trafia.
Przepraszam, ale nie zawsze trzeba iść do lekarza, a poza tym nie mam ochoty wysłuchiwać komentarzy o mojej higienie, bo akurat o to to dbam! A lekarze często są złośliwi i ich nie lubię. I nie chcę mieć jakichś procedur tylko sobie spokojnie poradzić z tym w domu!
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 12:27   #6
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Jesli czyscisz patyczkami to sprobuj kropli lub sprayu do uszu, polecam kupic takie delikatne dla dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 13:39   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Spray CeruClear z apteki. Może być tak, że to kwestia używania słuchawek dousznych albo jakiegoś stanu zapalnego ucha. Ja bym jednak poszła do lekarza bo wstyd wstydem, ale czasem od zaczopowanego ucha można stracić słuch.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-12, 22:17   #8
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Jesli czyscisz patyczkami to sprobuj kropli lub sprayu do uszu, polecam kupic takie delikatne dla dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Ty używałaś, możesz coś o nich powiedzieć?

Cytat:
Spray CeruClear z apteki. Może być tak, że to kwestia używania słuchawek dousznych albo jakiegoś stanu zapalnego ucha. Ja bym jednak poszła do lekarza bo wstyd wstydem, ale czasem od zaczopowanego ucha można stracić słuch.
To samo pytanie
No nie chciałbym stracić słuchu i nie chcę też rezygnować ze słuchania muzyki bo to czasem jedyne co mnie pcha do przodu
Stan zapalny? Chyba nie, bo nie boli.

Ktoś jeszcze mógłby mi coś polecić?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 12:57   #9
najsuper
Przyczajenie
 
Avatar najsuper
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 21
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Świece trochę straszne, choć rzeczywiście ładnie pachną Ale opcja poparzenia by mnie odstręczała.

Są na rynku różne psikacze, krople do uszu etc. Najlepiej zapytać farmaceutę, albo kogoś kto używał tu na forum.

A czemu właściwie nie chcesz iść do lekarza? Ja też ich nie lubię, bo np komentują moje kolczyki i wyjątkowo mi się to nie podoba ,ale czasem trzeba.

A co do patyczków to ogólna zasada ,żeby ich sobie za głęboko nie wsadzać, bo owszem bębenek można uszkodzić, ale też chyba można wepchnąć ten wosk jeszcze głębiej, a wtedy bez pomocy lekarza się nie obejdzie
najsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 14:48   #10
karolciatolcia
Raczkowanie
 
Avatar karolciatolcia
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Mówi się, aby w ogóle nie używać patyczków do uszu, bo to tylko pogarsza sprawę i ucho się coraz bardziej zatyka, a wtedy woskowinę musi usunąć lekarz. Podobno najlepsze do czyszczenia uszu są spraye ale czy to rozwiąże Twój problem, to nie umiem powiedzieć.
karolciatolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 15:50   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

No niestety, niektórzy są szczęściarzami i prawie w ogóle nie mają woskowiny, u innych ucho to kraina miodem i mle..... no głównie miodem płynąca.
Jeśli nie towarzyszy temu ból, częste stany zapalne, nieprzyjemny zapach (woskowina ogólnie nie pachnie miło, ale chodzi o zapach uderzający w nozdrza z odległości), itp. to trzeba sobie radzić tymi płynami rozpuszczającymi woskowinę. I nigdy nie spotkałam się z nieprzyjemnymi komentarzami lekarzy na temat woskowiny, szczególnie laryngologów, którzy rozumieją istotę rzeczy i bardziej zwracają uwagę na wpychanie woskowiny patyczkami w głąb ucha, niż na jej istnienie.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 16:55   #12
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

przy częstym używaniu słuchawek dousznych wydziela się więcej woskowiny. jedyne co można na to poradzić to po prostu czyścić uszy codziennie po prysznicu, jeszcze lekko wilgotne - wtedy wosk lepiej odchodzi od skóry i przyczepia się do patyczka.
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:00   #13
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Najlepiej zapytać farmaceutę, albo kogoś kto używał tu na forum.
Wolę to drugie, bo farmaceuta poleci mi tego producenta, który zapłacił...


Cytat:
A czemu właściwie nie chcesz iść do lekarza?
Powiedzmy, że mam złe doświadczenia no i pewnie się ich boję, ale wstyd się przyznać na pewno nie lubię igieł...


Cytat:
miodem i mle..... no głównie miodem płynąca.
No dobra, jakby mi ciekło mleko z ucha... to chyba bym jednak poszedł do lekarza hehehe.

Na szczęście nie boli i nie śmierdzi, tylko sprawia, że źle się czuję raczej psychicznie.

Cytat:
przy częstym używaniu słuchawek dousznych
Ale jak tu żyć bez muzyki
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:25   #14
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Używanie słuchawek ma raczej nikły wpływ na to.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 21:57   #15
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Używanie słuchawek ma raczej nikły wpływ na to.
raczej bardzo duży

pierwszy lepszy link z sieci na ten temat

Edytowane przez aljenka
Czas edycji: 2016-11-13 o 22:00
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 18:55   #16
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
raczej bardzo duży
Hmm, ale czy ktoś z Was się orientuje jak to naprawdę działa z tymi słuchawkami? Bo co, wkładam sobie słuchawki i automatycznie mam więcej woskowiny? Dziwne
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 19:03   #17
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez lewarek93 Pokaż wiadomość
Hmm, ale czy ktoś z Was się orientuje jak to naprawdę działa z tymi słuchawkami? Bo co, wkładam sobie słuchawki i automatycznie mam więcej woskowiny? Dziwne
tak, drażnisz ucho w środku (słuchawka i dźwięk), więc wytwarza się więcej woskowiny
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 19:45   #18
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez lewarek93 Pokaż wiadomość
Hmm, ale czy ktoś z Was się orientuje jak to naprawdę działa z tymi słuchawkami? Bo co, wkładam sobie słuchawki i automatycznie mam więcej woskowiny? Dziwne
Tak, dokładnie tak to działa. Mnie to drażniło więc ja już dousznych słuchawek nie używam. Nawet był o tym kiedyś odcinek Galileo i o tym jak to szkodzi na słuch i jakimi infekcjami grozi.
Ceru Clear używam, mało to przyjemne jak się zapsikuje bo wiadomo pryskasz czymś zimnym do ucha, ale faktycznie działa, nie szkodzi. Ja nadmiar usuwam patyczkiem do uszu, ale delikatnie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 10:11   #19
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

No to chyba wychodzi na to, że to faktycznie wina słuchawek Może warto się przerzucić na takie zakładane na uszy? Pewnie też nie są najzdrowsze, ale może chociaż troszkę mnie wosku będzie Gadałem też wczoraj z moją dobrą przyjaciółką, uznałem, że może być powierniczką takiej sprawy Mówiła, że jej siostra też miała taki problem i poszła z tym do lekarza, który przepisał jej jakiś płyn do czyszczenia i pomogło. Bodajże voskolix czy coś takiego. Z tego co wiem on jest dostępny bez recepty, ale jeżeli już mam inwestować moje ciężko zarobione grosze to wolałbym w jakiegoś pewniaka, ktoś z was może słyszał o tej marce? Jakieś wrażenia? Byłbym bardziej przekonany do kupna gdyby ktoś postronny się wypowiedział
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-16, 14:53   #20
Thirtyfashion
Raczkowanie
 
Avatar Thirtyfashion
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 65
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Jak spraye nie pomogą można też iść do lekarza na woskowanie - u dzieci często zbiera się woskowina i własnie zalecane są takie wizyty.
__________________
Zapraszam na mój blog modowy http://thirtyfashion.com/ - znajdziecie na nim setki inspiracji!
Instagram: https://www.instagram.com/thirtyfashionblog/
Thirtyfashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:58   #21
najsuper
Przyczajenie
 
Avatar najsuper
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 21
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez lewarek93 Pokaż wiadomość
No to chyba wychodzi na to, że to faktycznie wina słuchawek Może warto się przerzucić na takie zakładane na uszy? Pewnie też nie są najzdrowsze, ale może chociaż troszkę mnie wosku będzie Gadałem też wczoraj z moją dobrą przyjaciółką, uznałem, że może być powierniczką takiej sprawy Mówiła, że jej siostra też miała taki problem i poszła z tym do lekarza, który przepisał jej jakiś płyn do czyszczenia i pomogło. Bodajże voskolix czy coś takiego. Z tego co wiem on jest dostępny bez recepty, ale jeżeli już mam inwestować moje ciężko zarobione grosze to wolałbym w jakiegoś pewniaka, ktoś z was może słyszał o tej marce? Jakieś wrażenia? Byłbym bardziej przekonany do kupna gdyby ktoś postronny się wypowiedział
Voskolix dobra rzecz, moja mama myła uszy tym płynem mojej młodszej siostrze jak była mała i nigdy nie miała żadnych problemów także myślę, że to dobra opcja na próbę przed wizytą u lekarza
najsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 12:15   #22
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Cytat:
Napisane przez najsuper Pokaż wiadomość
Voskolix dobra rzecz, moja mama myła uszy tym płynem mojej młodszej siostrze jak była mała i nigdy nie miała żadnych problemów także myślę, że to dobra opcja na próbę przed wizytą u lekarza
A nawet kupię i sprawdzę, a co tam. Może pomoże Dzięki za pomoc wszystkim. No i wyrozumiałość, bo problem jednak taki... delikatny :p
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 10:22   #23
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Chyba nie rozumiem problemu. Uszy się myje codziennie, no więc...

Nienawidzę mokrych uszu, więc po kąpieli czyszczę patyczkami i jest wszystko w porządku. Mój mąż myje uszy codziennie :P, nie używa patyczków i raz na jakiś czas używa spreju AudiSpray. Polecam.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 14:26   #24
Miliannna
Przyczajenie
 
Avatar Miliannna
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 16
Dot.: Wstydliwy problem w... uszach

Ja u mojej Emilki używam Voskolixu ale dla dzieci wersji. Nie jest ani nieprzyjemne, nawet się nie skarży a wrażliwiec z niej. Czyścisz uszy codziennie ale wszystkiego wgłąb kanału nie wyciągniesz chociażby patyczkiem pomijając już fakt że nie do tego służy...
Miliannna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-18 14:26:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.