Okropnie zanieczyszczona cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-15, 23:33   #1
vanillacream14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 29

Okropnie zanieczyszczona cera


Hej wszystkim Od daawna borykam się z trądzikiem. Raz było lepiej, raz gorzej. Obecnie jeśli chodzi o typowe wypryski, przebarwienia czy blizny są, ale w stopniu umiarkowanym, więc nie jest tak źle. Trochę przykryje, trochę przypudruje i daję radę Ogromnym problemem za to jest OKROPNIE zanieczyszczona cera... Z bliska wygląda to naprawdę bardzo źle. Wągry, podskórne zaskórniki i po prostu niezwykle nierówna faktura skóry! Określenie "pizzy na twarzy", które kiedyś usłyszałam idealnie to odwzorowuje. Ma ktoś z Was jakieś rady? Dodam, że u dermatologa byłam niejednokrotnie, ale w moim mieście nie ma żadnej sensownej i znającej się na rzeczy lekarki, a jedynie takie, które problem trądziku bagatelizują. Gdy dostając 3 tubkę differin powiedziałam, że nic mi nie daje usłyszałam: "ale gorzej nie jest"
vanillacream14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 14:01   #2
vanillacream14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 29
Dot.: Okropnie zanieczyszczona cera

Nikt, nic?
vanillacream14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 14:04   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Okropnie zanieczyszczona cera

Może wyszorować szczoteczką z mydłem, potem przemyć wodą, wytrzeć twarz, posmarować sokiem z cytryny, a potem jakiś krem nawilżający? Tylko ostrzegam, żeby uważać na przesuszenie, uczulenie. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale tylko to mi przyszło do głowy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 14:52   #4
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Okropnie zanieczyszczona cera

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Może wyszorować szczoteczką z mydłem, potem przemyć wodą, wytrzeć twarz, posmarować sokiem z cytryny, a potem jakiś krem nawilżający? Tylko ostrzegam, żeby uważać na przesuszenie, uczulenie. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale tylko to mi przyszło do głowy.
nie no rewelacyjny, zedrzeć sobie to z twarzy, wypalić kwasem i zapchać kremem

a do autorki - na wizażu jest multum wątków o trądziku o dziewczny piszą tam nie tylko o jego ropnych odmianach ale i zaskórnikowych.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 15:18   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Okropnie zanieczyszczona cera

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
nie no rewelacyjny, zedrzeć sobie to z twarzy, wypalić kwasem i zapchać kremem
Ja mam zapchane pory na nosie i tak właśnie robiłam by się tego problemu pozbyć i poskutkowało.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 20:47   #6
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Dot.: Okropnie zanieczyszczona cera

Droga autorko,
Mam to samo, zaskórniki, wągry (na policzkach) i pryszcze wzdłuż linii szczęki. Niczym nie udało się zniwelować zanieczyszczeń, ani kremami z kwasami, ani maściami od dermatologa. Zdecydowałam się na oczyszczanie manualne u zaufanej kosmetyczki, dopiero to przyniosło efekt, co prawda jestem dopiero 4 dni po wizycie (mam jeszcze troszkę strupków i skóra się łuszczy), ale efekt jest. Teraz zamierzam zrobić serię kwasów i ewentualnie resztę zanieczyszczeń doczyścić manualnie, oczywiście wszystko pod kontrolą mojej kosmetyczki. Niestety przy głębokich zanieczyszczeniach (a właśnie takie posiadałam) to jedyna skuteczna metoda
Polecam też picie herbaty z bratka, oczyszcza organizm i skórę (ale tu potrzeba trochę cierpliwości
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-16 21:47:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.