Tyłozgięcie a pozycje seksualne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-21, 15:58   #1
ruda2506
Raczkowanie
 
Avatar ruda2506
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 73
GG do ruda2506 Send a message via Skype™ to ruda2506

Tyłozgięcie a pozycje seksualne


Witam!Ginekolog niedawno powiedziała mi że mam tyłozgięcie macicy. Na innych wątkach przeczytałam że może powodować ból podczas stosunku,co właśnie dzieje się w moim przypadku Mam więc pytanie..Jakie są bezbolesne pozycje przy tyłozgięciu?Są jakieś "uniwersalne" czy musimy sami próbować?Z góry dziękuję za informacje.Pozdrawiam!
ruda2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 11:25   #2
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

ruda, nos do góry sama ocenisz pozycje przy których Ci będzie wygodnie.Wiele kobiet ma tyłozgięcie i w niczym ono im nie przeszkadza.
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 14:21   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Dkaczego zakladasz dwa identyczne watki na roznychforach? Przesuwam. Watek zapewne bedzie polaczony przez moda
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 10:14   #4
ruda2506
Raczkowanie
 
Avatar ruda2506
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 73
GG do ruda2506 Send a message via Skype™ to ruda2506
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Założyłam tutaj drugi bo na ginekologii nikt nie raczył mi odpowiedzieć.Dlatego.
ruda2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 14:24   #5
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

moja kolezanka jest przekonana ze ma cos takiego, choc u lekarza nie byla.jakos na poczatku trudno mi bylo uwierzyc, ze cos takiego wogole istnieje...
o co w tym wogole chodzi? jakie sa objawi i czy sie leczy cos takiego?
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 16:03   #6
ruda2506
Raczkowanie
 
Avatar ruda2506
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 73
GG do ruda2506 Send a message via Skype™ to ruda2506
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Niestety,istnieje.To jest inne ułożenie macicy.To podobno nie choroba ale...utrudnia życie.Objawia się np bolesnymi miesiączkami czy bolem przy wspolzyciu.Słyszałam też o jakiś problemach z zajściem w ciążę ale nie wiem dokładnie.
ruda2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 16:11   #7
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
moja kolezanka jest przekonana ze ma cos takiego, choc u lekarza nie byla.jakos na poczatku trudno mi bylo uwierzyc, ze cos takiego wogole istnieje...
o co w tym wogole chodzi? jakie sa objawi i czy sie leczy cos takiego?
To taka wada w budowie ciała, dość częste zjawisko. Też to mam, odziedziczyłam po mamie. Poinformowała mnie o tym ginekolożka podczas pierwszego badania. Czasami przeszkadza, ale cóż, można się przyzwyczaić, bywają gorsze rzeczy w życiu o kłopotach z zajściem w ciążę nie słyszałam, jedynie o tym że mogą pojawić się trudności podczas porodu.

ruda2506 jeśli chodzi o pozycje to myślę że metodą prób i błędów powinnaś sama ustalić które są dla Ciebie najmniej problematyczne.
I nie przejmuj się
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 23:06   #8
lumi
Raczkowanie
 
Avatar lumi
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 111
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
o kłopotach z zajściem w ciążę nie słyszałam, jedynie o tym że mogą pojawić się trudności podczas porodu.
O kurczę, to ja słyszałam o kłopotach z zajściem a nie słyszałam o porodzie . Lekarz wytłumaczył mi to w ten sposób: normalna para na zajście w ciąże przy bardzo intensywnym współżyciu potrzebuje 3 miesięcy, gdy kobieta ma tyłozgięcie - pół roku. Tyłozgięcie odpowiada też za potworny ból przy miesiączce.

Biorąc pod uwagę to co mówił mój ginekolog, i co sama przetestowałam, odpada przede wszystkim pozycja "na pieska" i wszystkie przy brzegu łóżka. W ogóle jedyny bezboesny wariant gdy facet jest z tyłu to łyżeczki albo gdy ja leżę płasko na brzuchu. Na szczęście zostaje jeszcze cała gama wariantów pozycji klasycznej. Niestety jeszcze nie wiem co z pozycjami stojącymi, jakoś nie wpadłam na pomysł, żeby jeszcze je przetestować .

W ogóle w moim przypadku po latach praktyki TŻ doskonale orientuje się co może zrobić a co nie, wie że musi uważać. Ale nauczył się tego szybciutko i myślę, że u Ciebie będzie tak samo .
__________________
Nie ma co rozpaczać nad gasnącym słońcem,
początek był ciemnością, ciemność będzie końcem...
lumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 02:55   #9
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Oj kobitki, kobitki. To nie jest choroba!! Ja tez mam tylozgiecie i moje miesiaczki sa normalne a wrecz, nie odczuwam zadnego bolu. Jesli chodzi o zajscie w ciaze, to lekarka powiedziala mi, ze najlepsza pozycja jest od tylu i juz. Porod.. nie ma znaczenia czy ma sie tylozgiecie czy nie, bo macica podczas porodu zmienia swoje polozenie, wiec porod bedzie taki sam jak u kobiet bez tylozgiecia. A co do pozycji, to ja nigdy nie odczuwalam bolu, czy to na plecach, czy na boku, czy od tylu. Tak wiec nie popadajmy w paranoje.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 14:54   #10
ruda2506
Raczkowanie
 
Avatar ruda2506
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 73
GG do ruda2506 Send a message via Skype™ to ruda2506
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez nineczka Pokaż wiadomość
Oj kobitki, kobitki. To nie jest choroba!! Ja tez mam tylozgiecie i moje miesiaczki sa normalne a wrecz, nie odczuwam zadnego bolu. Jesli chodzi o zajscie w ciaze, to lekarka powiedziala mi, ze najlepsza pozycja jest od tylu i juz. Porod.. nie ma znaczenia czy ma sie tylozgiecie czy nie, bo macica podczas porodu zmienia swoje polozenie, wiec porod bedzie taki sam jak u kobiet bez tylozgiecia. A co do pozycji, to ja nigdy nie odczuwalam bolu, czy to na plecach, czy na boku, czy od tylu. Tak wiec nie popadajmy w paranoje.
Po pierwsze nie napisałam nigdzie że jest to choroba. Po drugie współżyję już z moim chłopakiem od dłuższego czasu i odczuwam ból związany z tyłozgięciem w związku z czym nie jest to paranoja tylko pragmatyzm.Dziękuję za brak rady :/
ruda2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 15:10   #11
lumi
Raczkowanie
 
Avatar lumi
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 111
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez nineczka Pokaż wiadomość
Oj kobitki, kobitki. To nie jest choroba!! Ja tez mam tylozgiecie i moje miesiaczki sa normalne a wrecz, nie odczuwam zadnego bolu. Jesli chodzi o zajscie w ciaze, to lekarka powiedziala mi, ze najlepsza pozycja jest od tylu i juz. Porod.. nie ma znaczenia czy ma sie tylozgiecie czy nie, bo macica podczas porodu zmienia swoje polozenie, wiec porod bedzie taki sam jak u kobiet bez tylozgiecia. A co do pozycji, to ja nigdy nie odczuwalam bolu, czy to na plecach, czy na boku, czy od tylu. Tak wiec nie popadajmy w paranoje.
No to szczerze zazdroszczę . Ale chyba to, że ty nie masz problemu nie znaczy, że inni go mieć nie mogą... Radzę nie oceniać wszystkiego według siebie.

Zwracam uwagę na fakt, że tyłozgięcie tyłozgięciu nierówne. Są niewielkie zmiany pozycji ułożenia macicy i dość spore, takie, które nawet podlegają operacji. Niestety ja i spora część kobiet z mojej rodziny należę do tej drugiej grupy . Kuzynka po 8 latach starań o dziecko zaszła w ciąże właśnie po skorygowaniu ułożenia macicy (czyli wyprostowania tyłozgięcia). To jest akurat przykład ekstremalny i dotyczy niewielkiego promila osób z tyłozgięciem, ale podałam go żeby zilustrować, że dla niektórych osób tyłozgięcie może być poważnym problem a nie "paranoją".

No i skoro w moim przypadku dwójka ginekologów sama z siebie zwracała mi uwagę jakie pozycje seksualne powinnam wybierać, coś w tym musi być na rzeczy...
__________________
Nie ma co rozpaczać nad gasnącym słońcem,
początek był ciemnością, ciemność będzie końcem...
lumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 15:49   #12
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

dobrze napisalas, zeby nie oceniac wszystkich po sobie. Wiec radze to samo i radze nie straszyc wszystkich kobiet, ze tylozgiecie powoduje bole w czasie okresu, trudnosci z porodem itp. Zaloze sie, ze sa kobiety z "normalna" macica i tez czesc ma okropne bole a czesc nie ma. Ja tylko podalam przyklad, ze mozna miec tylozgiecie a nie miec bolow.
Moja ginekolog ma tylozgiecie i dwie corki, i jak twierdzila nie bylo zadnych problemow. Znam tez kobitke, ktorej lekarze powiedzieli, ze bedzie miala trudnosci z zajsciem wlasnie przez tylozgiecie, wiec zaraz po slubie wziela sie za robienie dzieci.. i od razu zaszla w ciaze. A teraz ma 3 chlopcow. TAk wiec moze byc roznie ale to nie znaczy, ze jak ktos podaje negatywne przyklady- to sie mu przytakuje, a jak ktos poda przyklad optymistyczny to od razu, ze niby sie wymadrza.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 11:57   #13
ruda2506
Raczkowanie
 
Avatar ruda2506
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 73
GG do ruda2506 Send a message via Skype™ to ruda2506
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

nie chodziło o pozytywne przykłady tylko oto że uznałaś martwienie się tyłozgięciem za paranoję...,bardzo niesłusznie z resztą
ruda2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 14:13   #14
Bea2
Raczkowanie
 
Avatar Bea2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 182
Wink Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Ja miałam tyłozgięcie ale też się tym zupełnie nie przejmowałam. Jedynie nie lubiałam stosunków "od tyłu". Miesiączki nie były też bardzo bolesne.

Potem zaszłam w ciążę i po dziecku mam już przodozgięcie i żadnego bólu nawet w tych pozycjach, których wcześniej nie lubiłam.

Musisz sama ocenić co Ci odpowiada wraz z partnerem. Ludzie różnią się od Ciebie. A jeśli chodzi o zajście w ciążę to wg. mnie nie pozycja jest ważna a Twoje przeżywanie miłości. Jeśli będziemy do wszystkiego podchodzić tak "technicznie" to nici z naszych starań. Tak mi się wydaje.
Bea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 14:23   #15
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

ja tez mam tyłozgięcie, wszystko jest OK.Nie mam"potwornych bólów"
podczas okresu.
lubie wszystkie pozycje,a najbardziej te od tyłu
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 19:39   #16
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

panny a wicie ze 95%kobiet na swiecie ma tylozgiecie wiec nie nalezycie do wyjatkow a temat hmmm nie rozumiem o co to cale zamieszanie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 07:18   #17
dorazmora
Raczkowanie
 
Avatar dorazmora
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 88
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Ja o tym że mam tyłozgięcie dowiedziałam się w 8 tygodniu ciąży. Ginekolożka jakoś wcześniej zapomniała mi o tym wspomnieć... ostrzegła mnie jedynie, że mogę/łam czuć lekki ból bowiem macica faktycznie zmienia położenie, bo w przypadku tyłozgięcia ma ona "więcej do przejścia na właściwe miejsce". Co do innych okoliczności: nie boli mnie szczególnie w trakcie menstruacji, w ciążę zaszłam w pierwszym miesiącu starania się i to w pozycji "od tyłu" a nie jak zalecają w tym przypadku lekarze gdy się człowiek stara o dzidziusia - "na misjonarza". Każdy przypadek jest indywidualny i nie ma sensu generalizować....
dorazmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:16   #18
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

ja dowiedziałam się dzisiaj.i juz wiem skąd te omdlenia z bólu...
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:33   #19
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Ja wiem od pierwszej wizyty u ginekologa. Nie boli mnie podczas okresu, ale podczas seksu z obecnym TZ niestety tak. Wcześniej nie miałam problemu, ale to chyba też kwestia wielkości "sprzętu". Nigdy nie widziałam, że ból to kwestia budowy.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 11:29   #20
Blackangel91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Fakt, to nie jest choroba więc nie można tego leczyć...niestety. Czy któraś z Was ma takie mega problemy jeśli chodzi o bóle przy miesiączce i podczas stosunku?? Od zawsze miałam potwornie bolesne miesiączki,kilkakrotnie traciłam przez nie przytomność w szkole co kończyło się pobytem w szpitalu,teraz już co prawda nie "padam" ale różowo też nie jest. Bardzo często odczówam ból przy stosunku, pozycje "od tyłu" łącznie z łyżeczką odpadają :( Czy macie też takie bardzo bolesne dolegliwości??


Wcześniej była mowa o pozycjach na stojąco...i muszę przyznać że przy tyłozgięciu to chyba najlepsze wyjście :) Pozdrawiam
Blackangel91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:07   #21
Bondage
Raczkowanie
 
Avatar Bondage
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 45
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
ja dowiedziałam się dzisiaj.i juz wiem skąd te omdlenia z bólu...
Ja tyłozgięcie odziedziczyłam po matce, również jak Ty mam okropne bóle prowadzące do wymiotów a nawet omdleń. Mój ginekolog zrobił mi kilka badań jednak wszystko jest w porządku, tak więc bóle w moim przypadku najprawdopodobniej uwarunkowane są właśnie tyłozgięciem. Moja mama ma dość duże tyłozgięcie i również miała takie same objawy przy miesiączce jak ja i dodatkowo odczuwała niewielki ból brzucha przed miesiączką i "wzdęcie". Lekarz wytłumaczył jej, że kiedy już wcześniej (dzień lub 2 przed miesiączką) odczuwa bóle to właśnie już jest miesiączka! A ból brzucha i "wzdęcie" spowodowane jest tym, że już nastąpiło krwawienie jednak z powodu właśnie tyłozgięcia i nabrzmienia macicy krew nie może odpłynąć i po prostu kiśnie. Dodam jeszcze, że jeżeli któraś z Was ma akurat przypadek taki jak powyższy to najgorszą rzeczą w świecie jest używanie tamponów, które w tym wypadku powodują efekt "potrząsania zakręcona butelką coca-coli". Ja oczywiście nie prorokuje, że każda tak ma i tak musi robić, kwestia indywidualna do konsultacji ginekologicznej.

Jeżeli chodzi o seks to nie wypowiem się czy jest duża różnica przy tyłozgięciu (dla faceta), ponieważ jestem pierwszą partnerką seksualną mojego TŻa, a wszystkie ciaśniejsze pozycje nam nie podchodzą - albo ja mam za krótką albo On zbyt długiego
__________________
Pobierając się, mężczyzna i kobieta stają się tylko jednym, główna trudność to ustalić którym.


Henry Louis Mencken
Bondage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 01:05   #22
nataliaala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

też mam tyłozgięcie i dowiedziałąm się otym podcas pierwszej wizyty u ginekologa. mam bolesne miesiączki, ale nigdy nie wiązałam tego z tyłozgięciem, tym bardziej ze podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej ból znikał. co do seksu, z poprzednim partnerem nie miałam zadnych problemow, z terazniejszym bywa że mnie czasem zaboli jak kochamy się "na ostro" w pozycji z nogami na jego szyi. wydaje mi sie że większe znaczenie ma stosunek długości prącia do wielkości pochwy, mozliwe jest że jezeli mężczyzna dosięgnie prawidłowo ułożonej szyjki macicy kobietę też może boleć.
nataliaala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:39   #23
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez Bondage Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o seks to nie wypowiem się czy jest duża różnica przy tyłozgięciu (dla faceta), ponieważ jestem pierwszą partnerką seksualną mojego TŻa, a wszystkie ciaśniejsze pozycje nam nie podchodzą - albo ja mam za krótką albo On zbyt długiego
Albo Ty masz tyłozgięcie
Dla faceta nie ma różnicy budowa macicy,dla kobiet ma, stąd ewentualne problemy z niektórymi pozycjami.
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:18   #24
Bondage
Raczkowanie
 
Avatar Bondage
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 45
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Albo Ty masz tyłozgięcie
Dla faceta nie ma różnicy budowa macicy,dla kobiet ma, stąd ewentualne problemy z niektórymi pozycjami.
A mam, tylko wiesz, jakoś się nigdy nie zastanawiałam czy tyłozgięcie jest tego przyczyną. Ważne żeby się kochać tak, by była z tego jak największa przyjemność Gdyby nie ten temat to powiem Wam, że już całkiem zapomniałam o swojej przypadłości. Tego nie zmienimy i trzeba z tym żyć więc nie ma co się martwic na zapas
__________________
Pobierając się, mężczyzna i kobieta stają się tylko jednym, główna trudność to ustalić którym.


Henry Louis Mencken
Bondage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 21:00   #25
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Hej, odświeżę lekko ten wątek.
Ostatnio zaczęłam uprawiać seks i mam pewien problem. Odczuwam ogółem ból przy stosunkach, ale to jest bardziej dyskomfort, zero przyjemności w żadnej pozycji, ale to mam nadzieje ze minie. Gorzej z tym, że możemy to robić tylko w sumie w jednej pozycji tzw. łokciowo-kolankowej (czy jakoś tak), ewentualnie na pieska (ale on tak nie może wejść, nie wiem czy to moja wina czy jego). Wszystkie inne pozycje odpadają, żadne klasyczne, na łyżeczkę, ja u góry - nie da się. Czuje sie jakby chciał mnie rozerwać i ,,uciekam". Byłam wcześniej u ginekologa, i kiedy mnie badał przez odbyt czułam straszny ból brzucha, przy jajnikach (troche to czuje podczas seksu, ale tylko trochę). Od razu zbadal mnie przez USG ale powiedział, że wszystko jest ok.
Menstruacje mam bardzo bolesne, nie żeby mdleć, ale żeby klęczeć na łóżku i ryczeć z bezradności - tak.
Czy możliwe że mam tyłozgięcie macicy? Moja mama nigdy nie mówiła nic o tym, żeby to miala a i wstyd do niej zagadać (nie jesteśmy zbyt blisko), więc nie wiem czy jest możliwe tak po prostu, bez powodu.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:36   #26
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Nikt nic nie wie czy jest takie prawdopodobieństwo?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 17:46   #27
anikka1212
Raczkowanie
 
Avatar anikka1212
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 123
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Prawdopodobieństwo jest, ja na Twoim miejscu wybrałabym się do innego ginekologa i opowiedziała o swoim problemie. Ja u siebie też zauważyłam objawy tyłozgięcia macicy, z tym, że u mnie pozycja na pieska jak najbardziej na tak, lecz klasyczna odpada.
anikka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 21:54   #28
bella767
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 23
Dot.: Tyłozgięcie a pozycje seksualne

Tez to mam i lekarze czasami niepotrzebnie nas strasza konsewencjami. Jak bylam mloda to mi wkecil ze nie moge miec dzieci....teraz mam inna sprawa ze u mnie w zaleznosci chyba od cyklu odczuwam bol przy stosunku, czasami moglabym to robic we wszystkich pozycjach a innym razem zastygam w bolu i po zabawie. Kiedys unikalam glebokiej penetracji teraz nauczylam sie sluchac wlasnego ciala jak mam ochote czyli srodek cyklu nie ma zmiluj
__________________
Haters gonna hate
bella767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.