Alchemia odchudzania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 20:48   #1
Petrarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6

Alchemia odchudzania


Mam pytanie, czy ktoś stosował tę dietę? Nazywa się alchemia odchudzania i podobno można na niej schudnąć jedząc do syta. Podobno wystarczy przestać jeść jedzenie, które tuczy i do woli jeść zdrowe, które nie tuczy. Pewnie cała sztuka polega żeby dokładnie wiedzieć które, jet które. Dla mnie to brzmi sensownie ale chciałam się zapytać czy któraś z was już to stosowała?
Petrarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 21:45   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Petrarka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy ktoś stosował tę dietę? Nazywa się alchemia odchudzania i podobno można na niej schudnąć jedząc do syta. Podobno wystarczy przestać jeść jedzenie, które tuczy i do woli jeść zdrowe, które nie tuczy. Pewnie cała sztuka polega żeby dokładnie wiedzieć które, jet które. Dla mnie to brzmi sensownie ale chciałam się zapytać czy któraś z was już to stosowała?

Brzmi jak bzdury, kalorie to kalorie w tym kontekscie - masz dodatni bilans, tyjesz, masz ujemny, chudniesz, a nie ze jest jedzenie, ktore tuczy, badz nie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 22:45   #3
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Alchemia odchudzania

Gdybyś jadła nadprogramowe z chipsów czy z płatków owsianych to i na tym i na tym byś przytyła
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 12:02   #4
NiepozornaWampirka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 393
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Petrarka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy ktoś stosował tę dietę? Nazywa się alchemia odchudzania i podobno można na niej schudnąć jedząc do syta. Podobno wystarczy przestać jeść jedzenie, które tuczy i do woli jeść zdrowe, które nie tuczy. Pewnie cała sztuka polega żeby dokładnie wiedzieć które, jet które. Dla mnie to brzmi sensownie ale chciałam się zapytać czy któraś z was już to stosowała?
Podejrzewam,że jest haczyk w tej diecie i będzie w niej podanych kilka grup produktów od tych ,które można jeść do woli (np sałata) po te,które są zdrowe ale lepiej się nimi nie opychać (orzechy itp) po zakazane.

Niestety ale jedząc kilogram bananów,orzechy garściami, dużo pelnoziarnistego pieczywa i innych "dobrych kalorii" to zacznie się tyć
__________________
***Distract me, please...***
NiepozornaWampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 10:00   #5
Petrarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez NiepozornaWampirka Pokaż wiadomość
Podejrzewam,że jest haczyk w tej diecie i będzie w niej podanych kilka grup produktów od tych ,które można jeść do woli (np sałata) po te,które są zdrowe ale lepiej się nimi nie opychać (orzechy itp) po zakazane.

Niestety ale jedząc kilogram bananów,orzechy garściami, dużo pelnoziarnistego pieczywa i innych "dobrych kalorii" to zacznie się tyć
Wczoraj kupiłam tę Alchemię Odchudzania i wygląda to całkiem sensownie. Mnóstwo informacji o tym co można jeść i to nie jest tylko sałata ale wiele różnych smacznych propozycji. Jest też sporo o tym czego unikać. Raczej nie widzę żadnego "haczyka" dodatkowo dostałam plan posiłków na 6 tygodni i odchudzające przepisy do przyrządzenia w domu. Dzisiaj robię porządek w lodówce i idę na zakupy. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się schudnąć.
Petrarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 11:29   #6
NiepozornaWampirka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 393
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Petrarka Pokaż wiadomość
Wczoraj kupiłam tę Alchemię Odchudzania i wygląda to całkiem sensownie. Mnóstwo informacji o tym co można jeść i to nie jest tylko sałata ale wiele różnych smacznych propozycji. Jest też sporo o tym czego unikać. Raczej nie widzę żadnego "haczyka" dodatkowo dostałam plan posiłków na 6 tygodni i odchudzające przepisy do przyrządzenia w domu. Dzisiaj robię porządek w lodówce i idę na zakupy. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się schudnąć.
;-) Nie zrozumiałyśmy się.
J anigdzie nie napisałam,ze do woli można jeść TYLKO sałatę. Nadal uważam,ze nie ma takiej opcji abym mogła jeść dziennie np. 5 paczek orzechów(które kocham) i nie tyć(dodatkowo jedząć inne zdrowe jedzonka do woli ->jak obiecuje ta dieta;])
__________________
***Distract me, please...***
NiepozornaWampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 17:47   #7
cynnamon
Zadomowienie
 
Avatar cynnamon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 257
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Petrarka Pokaż wiadomość
...Podobno wystarczy przestać jeść jedzenie, które tuczy i do woli jeść zdrowe, które nie tuczy. Pewnie cała sztuka polega żeby dokładnie wiedzieć które, jet które.
Tak, ja to stosowałam tylko sama doszłam co jeść a czego nie.
To moja zakazana lista:
Batonik
Chipsy
Ciastka
Czekolada
Frytki
Hamburger
Lody
Majonez
Masło
Migdały
Musli
Orzeszki
Paluszki
Pączki
Pieczywo białe
Piwo
Pizza
Popcorn
Ser feta
Napój gazowany
Słonecznik
Sok z kartonika
Ziemniaki
Do tego dodaj 5 regularnych posiłków, dużo warzyw, chude mięso i ruch. Sukces gwarantowany
cynnamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 22:29   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez cynnamon Pokaż wiadomość
Tak, ja to stosowałam tylko sama doszłam co jeść a czego nie.
To moja zakazana lista:
Batonik
Chipsy
Ciastka
Czekolada
Frytki
Hamburger
Lody
Majonez
Masło
Migdały
Musli
Orzeszki
Paluszki
Pączki
Pieczywo białe
Piwo
Pizza
Popcorn
Ser feta
Napój gazowany
Słonecznik
Sok z kartonika
Ziemniaki
Do tego dodaj 5 regularnych posiłków, dużo warzyw, chude mięso i ruch. Sukces gwarantowany
Orzechy i migdaly to sie powinno jesc a nie zakazywac.

Na wiele rzeczy z tej listy mozna sobie pozwolic, kwestia, jak czesto sie cos je...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 08:54   #9
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Brzmi jak bzdury, kalorie to kalorie w tym kontekscie - masz dodatni bilans, tyjesz, masz ujemny, chudniesz, a nie ze jest jedzenie, ktore tuczy, badz nie
A nigdy nie słyszałeś o tym, że kalorie mogą być różne i mieć różny wpływ na odchudzanie? Indeks glikemiczny nic Ci nie mówi?
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 18:12   #10
Blejsia
Raczkowanie
 
Avatar Blejsia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 69
Dot.: Alchemia odchudzania

hej dziewczyny własnie wczoraj w necie wynalazłam ta alchemie odchudzania i mam pytanko czy ktoras juz schudla stosujac ja??
Blejsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:02   #11
suzy_mysz
Raczkowanie
 
Avatar suzy_mysz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
GG do suzy_mysz Wyślij wiadomość przez MSN do suzy_mysz
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Blejsia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny własnie wczoraj w necie wynalazłam ta alchemie odchudzania i mam pytanko czy ktoras juz schudla stosujac ja??
Hej, ja schudlam na tej diecie 9 kilo w 1,5 miesiaca jest super, teraz juz chudne po malu, bo w weekendy sobie nie zaluje i czasem jakis fast food wpadnie no i ten alkohol . POLECAM!!! W dodatku dzisiaj dostalam maila ze jest za pol ceny w sprzedazy , ja juz swoja mam.

POWODZENIA

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Orzechy i migdaly to sie powinno jesc a nie zakazywac.

Na wiele rzeczy z tej listy mozna sobie pozwolic, kwestia, jak czesto sie cos je...
Ja jem codziennie pelno orzeszkow na tej diecie, sa pyszne i w dodatku sie chudnie
suzy_mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 13:31   #12
tombata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
Dot.: Alchemia odchudzania

Hejka dziewczyny,

Ja stosuję się do zasad Alchemii Odchudzania i schudłam 5 kg w 4 tygodnie a do tego moja waga na szczęście nie powraca Czuję się super, zaczęłam w końcu jeść regularnie 5-6 posiłków dziennie.
Jem orzechy i migdały bo to cenne źródło zdrowych tłuszczy i wapnia. Jem po garści jak radzi Kaśka z Alchemii jako przekąskę i super się tym najadam. Nie mam zachcianek, jak po innych dietach, nie mam zgagi, zaparć, nie czuję ssania w żołądku. Fajne jest też to, że nie jem monotonnie, co chwila coś nowego, bo dostałam też mnóstwo dobrych przepisów i nie muszę sama niczego kombinować.
Chciałabym jeszcze schudnąć jakieś 8 kg i wierze, że mi się to uda
tombata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:43   #13
suzy_mysz
Raczkowanie
 
Avatar suzy_mysz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
GG do suzy_mysz Wyślij wiadomość przez MSN do suzy_mysz
Dot.: Alchemia odchudzania

tombata Ja tez nie mam zachcianek w ciagu tygodnia, najgorsze sa weekendy lub wyjazdy, czesto wyjezdzam i wtedy ciezko jest sie upilnowac, na szczescie nawet jak sobie cos wiecej zjem, to wystarcza 2 dni zdrowego jedzenia i trace to co PRZYBYLO! Ta dieta jest niesamowita, nie gotowalam jeszcze niczego z ksiazki kucharskiej dolaczonej do alchemii, moze cos zaproponujesz? Diete stosuje od polowy maja, schudlam 9 kilo, ale moj cel to 3,4 kilo mniej, pewnie jakbym nie podjadala od czasu do czasu to bym schudla wiecej.
suzy_mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 19:25   #14
Anbaku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Alchemia odchudzania

Witam
Bardzo zaciekawiła mnie ta metoda odchudzania - mam pozytywne nastawienie i dobre przeczucia Proszę o info gdzie można kupić tę książkę? Na Allegro nie mogłam jej znaleźć.
Anbaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 20:34   #15
suzy_mysz
Raczkowanie
 
Avatar suzy_mysz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
GG do suzy_mysz Wyślij wiadomość przez MSN do suzy_mysz
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez Anbaku Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo zaciekawiła mnie ta metoda odchudzania - mam pozytywne nastawienie i dobre przeczucia Proszę o info gdzie można kupić tę książkę? Na Allegro nie mogłam jej znaleźć.
http://alchemiaodchudzania.pl/promocja.html
Powodzenia!
suzy_mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 15:00   #16
tombata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez suzy_mysz Pokaż wiadomość
tombata Ja tez nie mam zachcianek w ciagu tygodnia, najgorsze sa weekendy lub wyjazdy, czesto wyjezdzam i wtedy ciezko jest sie upilnowac, na szczescie nawet jak sobie cos wiecej zjem, to wystarcza 2 dni zdrowego jedzenia i trace to co PRZYBYLO! Ta dieta jest niesamowita, nie gotowalam jeszcze niczego z ksiazki kucharskiej dolaczonej do alchemii, moze cos zaproponujesz? Diete stosuje od polowy maja, schudlam 9 kilo, ale moj cel to 3,4 kilo mniej, pewnie jakbym nie podjadala od czasu do czasu to bym schudla wiecej.
Mój ulubiony przepis z Alchemii to pyszny zdrowy chlebek, który sama piekę, łatwy do zrobienia i długo utrzymuje świeżość, a przy tym pychotka, no i ostatnio ciasto czekoladowe, palece lizać. Chciało mi się czegość słodkiego, ale zdrowego no i znalazłam. Na Kaśkę Gurbacką zawsze liczyć można. Podała przepis na ciasto czekoladowe
Zrobiłam je na niedzielę, wyszło super, nawet dzieciakom smakowało. W ciągi godziny zniknęło, takie dobre było
Jak chcesz to mogę dać Ci przepis:
Przepis na Ciasto Czekoladowe Kasi Gurbackiej
Składniki
1 / 3 filiżanki roztopionego masła 82% tłuszczu
6 jaj
½ szklanki kakao w proszku
1 tabliczka czekolady 70% kakao (ja używam czekolady Lind )
5 łyżeczek Stevi w proszku (która jest równa 1 szklanka cukru)
½ łyżeczki soli
½ łyżeczki wanilii z laski, lub 10 kropel ekstraktu z wanilii
½ szklanki mąki kokosowej
Ps. Mąka kokosowa jest super zdrowa i jest idealnym źródłem dietetycznego błonnika, dlatego do ciast używam tej maki.
Pps. Spróbuj ciasto zanim je upieczesz, jeśli lubisz bardziej aromatyczne możesz dodać więcej wanilii, jeśli lubisz nieco słodsze, dosyp stevii.
W małym garnuszku na małym gazie roztopić masło, dodać połamaną czekoladę i mieszać aby powstała jednolita płynna masa, dodać kakao, które najpierw trzeba przesiać aby nie było grudek. Bardzo dokładnie wymieszać kakao z masłem i roztopioną czekoladą, masa powinna być gładka, bez grudek. Całość odstawić, aż lekko ostygnie.
Do miski wrzucić jajka, stevie, sól i wanilię i zmiksować na gładka masę, na koniec po łyżce dodawać mąkę cały czas miksując.
To ciasto czekoladowe piecze się w płytkiej foremce, tak aby po upieczeniu ciasto miało około 2-3 cm grubości. Formę wykładamy papierem do pieczenia.
Ciasto piecze się jakieś 30-40 minut w zależności od wielkości foremki im głębsza, tym dłużej pieczemy. Ustawiamy temperaturę na 180ºC.
Ważne!
Wiem, że trudno będzie się powstrzymać, ale ciasto kroimy wtedy jak już wystygnie, ponieważ jeśli zrobimy to wcześniej może się rozpaść.

Oryginał na http://jakschudnac.com.pl/zdrowy-des...ogole-mozliwe/

wypróbujcie bo pycha
tombata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 15:15   #17
suzy_mysz
Raczkowanie
 
Avatar suzy_mysz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
GG do suzy_mysz Wyślij wiadomość przez MSN do suzy_mysz
Dot.: Alchemia odchudzania

tombata ale mi narobilas smaku tym ciastem, na pewno sprobuje,
Jak tam postepy w utracie wagi?
Pozdrawiam
suzy_mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:32   #18
ewcia 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 78
Dot.: Alchemia odchudzania

witajcie kobietki
ja wczoraj zakupiłam Alchemie odchudzania
i od dzisiaj stosuje ta dietkę
sama ciekawa jestem ile schudnę
życzę powodzenia wszytstkim
ewcia 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:20   #19
suzy_mysz
Raczkowanie
 
Avatar suzy_mysz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
GG do suzy_mysz Wyślij wiadomość przez MSN do suzy_mysz
Dot.: Alchemia odchudzania

ewcia 27 Powodzenia!!!

Wczoraj weszlam na wage -10kg odkad zaczelam diete
Marza mi sie jeszcze 2,3 kilo i potem koniec, bede jesc 100% dziennego zapotrzebowania i cwiczyc.
suzy_mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 17:27   #20
cotonkarlos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Alchemia odchudzania

A Wy jecie tylko zdrową, certyfikowaną żywność?
cotonkarlos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 19:42   #21
Angells23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Alchemia odchudzania

Stosuje jeszcze ktoś tą alchemie odchudzania??
Może mógłby ktoś napisać co można jeść a czego nie bardzo bym prosiła
Angells23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 13:00   #22
pyniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Cool Dot.: Alchemia odchudzania

Witam . Czy ktoś opisze swoje doswadczenia z ta dieta ?
Mało informacji o jej efektach w necie
pyniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 15:39   #23
miszak81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Alchemia odchudzania

Nie słyszałem w ogóle o tej diecie. Czytałem za to w sieci o diecie Dukana, podobno to bardzo skuteczna dieta stosowana przez wiele osób.
miszak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-02 15:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.