Pytania i porady fryzjerskie - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-04-06, 20:11   #1621
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamo¶æ
Wiadomo¶ci: 593
Dot.: Jak± farbê lub szampon koloryzuj±cy do w³osów wybraæ? Pomó¿cie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw zaj±æ siê skór± g³owy, bo to siê mo¿e ¼le skoñczyæ. Dermatolog, Kochana. O koloryzacji pomy¶lisz potem.
Skóra g³owy ju¿ dochodzi do siebie , odrost mam ponad 2-centymetrowy i przesta³o swêdzieæ, wiec zak³adam, ¿e dopóki farbowany w³os styka³ siê ze skór± by³o ¼le a teraz farba jest po prostu ni¿ej. Za dobrze znam to swêdzenie ¿eby nie wiedzieæ co siê dzieje.

Zapomnia³am napisaæ: jestem uczulona na kobalt (jest w hennie) ale wiele rzeczy chemicznych mnie uczula dlatego chcia³am wiedzieæ czy kto¶ nie zna jakiego¶ delikatniejszego sposobu na koloryzacjê. Zastanawia³o mnie te¿ to, ¿e fryzjerka nak³ada mi zawsze farbê na ca³e w³osy a nie tylko na odrost. Czy naprawdê konieczne jest ich farbowanie na ca³ej d³ugo¶ci po 2 miesi±cach?
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-06, 20:51   #1622
dominikaa9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 6
Pusz±ce siê w³osy i taka grzywka?

Hej dziewczyny, mam pytanko. Bardzo podoba mi siê fryzura Kamilli Baar http://zszywka.pl/p/kamila-baar-12879060.html Mam podobn± d³ugo¶æ w³osów, tylko wszystkie równe, a chcia³abym obci±æ grzywkê tak jak ona ma. Jest tylko problem, ¿e moje w³osy bardzo siê pusz±. Czy by³abym skazana na lakier maj±c tak± grzywkê? I czy na takich do¶æ suchych z natury w³osach wygl±da³aby ona nadal ³adnie?
dominikaa9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 08:29   #1623
Republikanin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Pusz± mi siê w³osy i powoli zaczyna mi to przeszkadzaæ. Jakiekolwiek u³o¿enie ich czy wystylizowanie staje siê sporym wyzwaniem, a na razie jedynym sposobem na nie by³o ¶cinanie ich ca³y czas na krótko, bo tylko wtedy mam spokój od puszu. Gdy mam d³u¿sze w³osy (gdzie¶ przy d³ugo¶ci Majdana, tego od nieperfekcyjnej) zaczynaj± mi siê krêciæ i robiæ loczki - wspominam o tym, bo mo¿e to powód tego puszu. Ale spokojnie, nie interesuje mnie taka d³ugo¶æ w³osów. Problem w tym, ¿e teraz przy obecnej, ¶redniej d³ugo¶ci pusz± siê jak cholera.

Do rzeczy, Jedyne na co natrafi³em pod wyszukiwaniem pusz±cych siê mêskich w³osów to jeden blog modowy, gdzie autor wspomnia³ o prostowaniu w³osów prostownic±. Kiedy¶ kole¿anka mi prostowa³a parê razy, ale szczerze, to nie dla mnie. Bojê siê, ¿e siê podpal± czy co¶. Wspomina³ co¶ o jakich¶ od¿ywkach do w³osów i specjalnych p³ynach, ale oczywi¶cie nie poda³ nazwy, marki, czegokolwiek - wiêc ciê¿ko. No i na koniec wspomnia³ o keratynowym prostowaniu u fryzjera. Co¶ tam kiedy¶ ¶lysza³em, ale jeszcze nigdy siê nie spotka³em w cennikach z keratynowawym prostowaniem dla facetów. Efekt 3-miesiêczny g³adkich w³osów by mnie zadowa³a³, nie powiem, ¿e nie. Prostownica rozwi±zuje problem tylko na parê dni i trzeba to powtarzaæ, a sam nie umiem ni± machaæ. Wiêc mo¿e co¶¶ doradzicie takiemu ciemniakowi z g³êbokiego ciemnogrodu jak sobie z tym poradziæ?

Z góry dziêki.
Czo³em babeczki!
Republikanin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 09:36   #1624
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Cytat:
Napisane przez aneidra Poka¿ wiadomo¶æ
Scene Queene bardzo bardzo proszê Ciê o pomoc. Od dawna próbujê przekonaæ mamê na zmianê koloru w³osów, niestety z marnym skutkiem. Argumentujê swoje namowy tym, ¿e im bardziej nak³ada jakie¶ dziwne farby tym bardziej ma zniszczone w³osy (co bardzo widaæ- s± bardzo suche). Ponad to za ka¿dym razem te w³osy wychodz± jej zielone. Chcia³abym, ¿eby w koñcu odnalaz³a swój kolor i ¿eby siê w nim czu³a jak najlepiej i najpiêkniej. Ale problemem jest to, ¿e siê kompletnie nie znam na farbach, a te numerki na opakowaniach nic mi nie mówi±. Conieco czyta³am na temat farbowania, ale przy ¿adnym do¶wiadczeniu nie jestem w stanie przewidzieæ co wyjdzie w efekcie koñcowym. Dlatego postanowi³am napisaæ do Ciebie, mo¿e je¶li zobaczy, ¿e wiem co wyjdzie, to najdzie j± entuzjazm na zmianê, a jak zobaczy efekt koñcowy to w koñcu bêdzie zadowolona ze swoich w³osów. Proszê nie krytykujcie mnie, nie chcê robiæ niczego na si³ê i wbrew mamie, ale widzê, ¿e te koloryzacje nie do koñca j± uszczê¶liwiaj±, a kolor jest taki z braku laku. Do sedna: najpierw u fryzjera zdjêty zosta³ kolor ciemniejszego br±zu i na³o¿ony jaki¶ mega ciemno czerwono- br±zowy. Nastêpnie ten zosta³ zdjêty i przefarbowany na jaki¶ dziwny ciemny blond. Teraz na w³osach ma Garnier olia 5.3, który daje efekt ni to br±zu i dziwnego blondu. Ogólnie w³osy wygl±daj± jakby by³y zielone. Zauwa¿y³am, ¿e mamie jest bardzo ³adnie w z³otym kolorze (ma z³oty sweterek, w którym wygl±da bardzo dobrze) i wiem, ¿e nie chce ciemnego br±zu. My¶lê, ¿e co¶ pomiêdzy br±zem a bardzo ciemnym blondem by mamie pasowa³o. I by³o by fajnie gdyby to by³a farba ³atwo dostêpna. Proszê o pomoc
Kochana, to dobrze, ¿e chcesz, ¿eby Twoja Mama piêknie wygl±da³a. Wiadomo, ¿e kobieta czuje siê jeszcze lepiej, kiedy ma ³adny i dobrze dobrany kolor w³osów. My¶lê, ¿e dobrym pomys³em by³by karmelowy blond, skoro Mamie pasuj± takie odcienie. ¯eby jednak dobraæ odpowiedni± farbê, lub podaæ kilka propozycji, co chêtnie zrobiê, potrzebowa³abym jednak bardziej szczegó³owego opisu obecnego koloru w³osów lub zdjêcia. Kiedy w³oski by³y ostatni raz farbowane? Czy zieleñ jest tylko Po¶wiat±, czy te¿ niektóre pasma dosz³y a¿ do takiego koloru? Proszê o szczegó³y. My¶lê, ¿e Mama da siê namówiæ- tym bardziej dlatego, i¿ Córka o Ni± dba- brawo dla Ciebie.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosia X Poka¿ wiadomo¶æ
Skóra g³owy ju¿ dochodzi do siebie , odrost mam ponad 2-centymetrowy i przesta³o swêdzieæ, wiec zak³adam, ¿e dopóki farbowany w³os styka³ siê ze skór± by³o ¼le a teraz farba jest po prostu ni¿ej. Za dobrze znam to swêdzenie ¿eby nie wiedzieæ co siê dzieje.

Zapomnia³am napisaæ: jestem uczulona na kobalt (jest w hennie) ale wiele rzeczy chemicznych mnie uczula dlatego chcia³am wiedzieæ czy kto¶ nie zna jakiego¶ delikatniejszego sposobu na koloryzacjê. Zastanawia³o mnie te¿ to, ¿e fryzjerka nak³ada mi zawsze farbê na ca³e w³osy a nie tylko na odrost. Czy naprawdê konieczne jest ich farbowanie na ca³ej d³ugo¶ci po 2 miesi±cach?
My¶lê ¿e farby bez amoniaku lub apteczne color and soin by³yby dla Ciebie du¿o lepsze. Fryzjerka robi b³±d. Starczy farba na pe³en czas na odrosty a na resztê dla od¶wie¿enia na kilka ostatnich minut.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Republikanin Poka¿ wiadomo¶æ
Pusz± mi siê w³osy i powoli zaczyna mi to przeszkadzaæ. Jakiekolwiek u³o¿enie ich czy wystylizowanie staje siê sporym wyzwaniem, a na razie jedynym sposobem na nie by³o ¶cinanie ich ca³y czas na krótko, bo tylko wtedy mam spokój od puszu. Gdy mam d³u¿sze w³osy (gdzie¶ przy d³ugo¶ci Majdana, tego od nieperfekcyjnej) zaczynaj± mi siê krêciæ i robiæ loczki - wspominam o tym, bo mo¿e to powód tego puszu. Ale spokojnie, nie interesuje mnie taka d³ugo¶æ w³osów. Problem w tym, ¿e teraz przy obecnej, ¶redniej d³ugo¶ci pusz± siê jak cholera.

Do rzeczy, Jedyne na co natrafi³em pod wyszukiwaniem pusz±cych siê mêskich w³osów to jeden blog modowy, gdzie autor wspomnia³ o prostowaniu w³osów prostownic±. Kiedy¶ kole¿anka mi prostowa³a parê razy, ale szczerze, to nie dla mnie. Bojê siê, ¿e siê podpal± czy co¶. Wspomina³ co¶ o jakich¶ od¿ywkach do w³osów i specjalnych p³ynach, ale oczywi¶cie nie poda³ nazwy, marki, czegokolwiek - wiêc ciê¿ko. No i na koniec wspomnia³ o keratynowym prostowaniu u fryzjera. Co¶ tam kiedy¶ ¶lysza³em, ale jeszcze nigdy siê nie spotka³em w cennikach z keratynowawym prostowaniem dla facetów. Efekt 3-miesiêczny g³adkich w³osów by mnie zadowa³a³, nie powiem, ¿e nie. Prostownica rozwi±zuje problem tylko na parê dni i trzeba to powtarzaæ, a sam nie umiem ni± machaæ. Wiêc mo¿e co¶¶ doradzicie takiemu ciemniakowi z g³êbokiego ciemnogrodu jak sobie z tym poradziæ?

Z góry dziêki.
Czo³em babeczki!
Keratynowe prostowanie rzeczywi¶cie powinno rozwi±zaæ problem. Niektóre w³osy pozostaj± proste nawet do piêciu miesiêcy! Co do cennika - zale¿y od salonu. Cena jest oczywi¶cie taka sama jak dla kobiet, dla w³osów krótkich. Najlepiej je¶li siê przejdziesz po salonach. Polecam te¿ w±tek o tym prostowaniu - jest tu u nas na forum - z niego na pewno wiele siê dowiesz.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 09:52   #1625
Republikanin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêki za odpowied¼!
Jako ¿e jestem ciemniak, to jeszcze pozwolê sobie zadaæ g³upie pytanie i spytaæ - jako ¿e mam krótkie w³osy, a rosn± mi do¶æ szybko, czy te "nowe" b±d¼ "nowowyro¶niête" w³osy te¿ bêd± proste? Bo to keratenowe prostowanie wp³ywa jako¶ na w³os, ale te¿ ten co dopiero wyro¶nie, tak? Czy nie?

Pozdrowienia z ciemnogrodu!
Republikanin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 10:08   #1626
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Republikanin Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odpowied¼!
Jako ¿e jestem ciemniak, to jeszcze pozwolê sobie zadaæ g³upie pytanie i spytaæ - jako ¿e mam krótkie w³osy, a rosn± mi do¶æ szybko, czy te "nowe" b±d¼ "nowowyro¶niête" w³osy te¿ bêd± proste? Bo to keratenowe prostowanie wp³ywa jako¶ na w³os, ale te¿ ten co dopiero wyro¶nie, tak? Czy nie?

Pozdrowienia z ciemnogrodu!
Nie.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 12:57   #1627
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Republikanin Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odpowied¼!
Jako ¿e jestem ciemniak, to jeszcze pozwolê sobie zadaæ g³upie pytanie i spytaæ - jako ¿e mam krótkie w³osy, a rosn± mi do¶æ szybko, czy te "nowe" b±d¼ "nowowyro¶niête" w³osy te¿ bêd± proste? Bo to keratenowe prostowanie wp³ywa jako¶ na w³os, ale te¿ ten co dopiero wyro¶nie, tak? Czy nie?

Pozdrowienia z ciemnogrodu!
Nie ma za co, te¿ pozdrawiam . Ten zabieg wp³ywa tylko na Twoje obecne w³osy.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 13:22   #1628
IvaSky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Jak± farbê lub szampon koloryzuj±cy do w³osów wybraæ? Pomó¿cie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw zaj±æ siê skór± g³owy, bo to siê mo¿e ¼le skoñczyæ. Dermatolog, Kochana. O koloryzacji pomy¶lisz potem.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------


Je¶li chodzi o blond, jest z³ocisty. Garnier 9.23 da³ mi ostatnio identyczny efekt, mam bardzo podobne ombre.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
SceneQueene dziêkujê ci bardzo! mog³aby¶ mi jeszcze poradziæ jak± p³ukankê zastosowaæ, ¿eby otrzymaæ taki efekt przy miedzianym poblasku?
IvaSky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 15:34   #1629
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Nie ma sprawy. Masz na my¶li to, ¿eby p³ukanka z rudego zrobiæ z³oty bez farbowania?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 16:31   #1630
201706120937
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 02:21
201706120937 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 16:33   #1631
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Moim zdaniem farba rozja¶niajaca - wziê³abym Welle Koleston 12.22 albo .96 da sobie radê, bo nie masz bardzo ciemnych w³osów. Zrobi³abym odrost na pe³en czas na 12% a resztê tylko dla od¶wie¿enia na ostatnie 10-15 minut na tej samej wodzie lub na pe³en czas na ni¿szej wodzie.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 17:05   #1632
201706120937
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków. proszê o usuniecie moich w±tków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 02:21
201706120937 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 18:04   #1633
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Wydaje mi siê, ¿e nawet na 6 da radê, bo masz ju¿ do¶æ jasne w³oski. Ale dobra fryzjerka na ¿ywo bêdzie lepiej widzieæ to bêdzie wiedzieæ co zrobiæ. Mam naturalny kolor taki jak Ty i kiedy u¿ywa³am jej na ca³o¶æ jasna, mia³am piêkne jasne w³osy, odrost lekko wchodzi³ w z³oty, ale u¿ywa³am tylko z 9%.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 18:31   #1634
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Poka¿ wiadomo¶æ
o tak± farbê kupi³am
Od jakiego¶ czasu zastanawiam siê nad zmian± farby.
Nie lubiê eksperymentowaæ.
Jak po niej wygl±daj± w³osy?
finan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 21:27   #1635
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: pielegnacja wlosow

Jednak stwierdzi³am ze mi sie to 10.3 nie podoba, czy moge na to na³o¿yæ 10.31?


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 21:56   #1636
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Tak.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 23:00   #1637
aneidra
catsanova
 
Avatar aneidra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 577
Dot.: pielegnacja wlosow

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana, to dobrze, ¿e chcesz, ¿eby Twoja Mama piêknie wygl±da³a. Wiadomo, ¿e kobieta czuje siê jeszcze lepiej, kiedy ma ³adny i dobrze dobrany kolor w³osów. My¶lê, ¿e dobrym pomys³em by³by karmelowy blond, skoro Mamie pasuj± takie odcienie. ¯eby jednak dobraæ odpowiedni± farbê, lub podaæ kilka propozycji, co chêtnie zrobiê, potrzebowa³abym jednak bardziej szczegó³owego opisu obecnego koloru w³osów lub zdjêcia. Kiedy w³oski by³y ostatni raz farbowane? Czy zieleñ jest tylko Po¶wiat±, czy te¿ niektóre pasma dosz³y a¿ do takiego koloru? Proszê o szczegó³y. My¶lê, ¿e Mama da siê namówiæ- tym bardziej dlatego, i¿ Córka o Ni± dba- brawo dla Ciebie.
Bardzo bym chcia³a, ¿eby odnalaz³a swój idealny kolor i czu³a siê w nim znakomicie w ka¿dej chwili i sytuacji Podstaw± s± siwe w³osy, farbuje je co dwa tygodnie. Karmelowy blond mamê zaintrygowa³, bo nie bêdzie ani za ciemny, ani za jasny. Ten zielony kolor pojawia siê przy pewnym ¶wietle, jest refleksem. Mi³o by by³o gdyby mo¿na by³o farbowanie przeprowadziæ w domu, zakup farby i ewentualnie jeszcze innych rzeczy my¶lê, ¿e nie bêdzie problemem, w grê wchodzi równie¿ zdjêcie koloru u fryzjera.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0208.jpg (91,4 KB, 15 za³adowañ)
__________________
You'll become one of those hunchbacked, lonely old men, sitting in the corner of a crowded cafe,
mumbling to yourself ''My ass is twitching. You people make my ass twitch''.
aneidra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-08, 09:02   #1638
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: pielegnacja wlosow

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Jednak stwierdzi³am ze mi sie to 10.3 nie podoba, czy moge na to na³o¿yæ 10.31?


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Na 9% nalo¿yæ to na 10min?
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-08, 19:26   #1639
Chaena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomo¶ci: 2
Wink Zmiana koloru w³osów - LaStrada ScandicLine

Wiza¿anki!
Od roku (¶rednio co dwa miesi±ce) moje w³osy traktujê farb± LaStrada - Ultra Czerwieñ - 10.60 + oxydant 9% (moja fryzjerka dodaje trochê 3%) jednak ostatnio mam obowi±zkowy basen i kolor na tym cierpi, wiêc chcia³abym do wakacji zmieniæ kolor na jaki¶ br±z, ale tak, by pó¼niej znów wróciæ do swojej ukochanej, p³omiennej czerwieni.
Swoje naturalne w³osy (wiêc i odrosty) mam takie.. ciemne, br±zowe- ale ciemne. Do br±zu chcia³abym u¿yæ farby z tej samej pó³ki (LaStrada - obowi±zkowo, bo drogeryjnym nie ufam).

Moje pytanie to mianowicie - jakiego odcienia br±zu powinnam szukaæ?
http://toptek.nazwa.pl/allegro2012/l...bylasdrada.jpg
Zdjêcie tu jest przepalone ale... innego nie mogê znale¼æ. No i czy powinnam dalej u¿ywaæ oxydantu 9%, czy lepiej l¿ejszy? Zale¿y mi na jasnym br±zie, nawet bardziej rudawym-blond gdy¿ koniecznie chcê pó¼niej szybko wróciæ do czerwieni a szczerze mówi±c - nie znam sie. :/
Chaena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 01:43   #1640
IvaSky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: pielegnacja wlosow

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma sprawy. Masz na my¶li to, ¿eby p³ukanka z rudego zrobiæ z³oty bez farbowania?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
SceneQueene Tak, je¶li to w ogóle mo¿liwe Rozja¶niam stopniowo w³osy wella sunlights z utleniaczem 6%. Po dwóch zabiegach stwierdzam, ¿e w³osy siê ³adnie rozja¶niaj±, a równocze¶nie nie niszcz± tylko ten paskudny pomaranczowawy odcieñ... Bojê siê wizyt u fryzjera z powodu z³ych do¶wiadczeñ, wiêc wszystko robie w domu Wiêc proszê Ciê SceneQueene porad¼ mi, jak mogê walczyæ z t± rudo¶ci± w domu
IvaSky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-10, 12:41   #1641
DulceAmargo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam, okropnie wypadaj± mi w³osy wrêcz gar¶ciami, przetestowa³am ju¿ sporo wcierek od dermatologa, ale efektów nie by³o. Ostatnio polecono mi ampu³ki placenty. Ponoæ na rynku mo¿na znale¼æ z Polski i z W³och. Chcia³am siê dowiedzieæ która jest lepsza, bo obi³o mi siê o uszy ¿e polska ale nie mogê jej nigdzie znale¼æ. Czy kto¶ zna t± polsk± firmê?
DulceAmargo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-10, 12:54   #1642
dziadek1503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 3
Co to za ksztalt twarzy ?

Tak jak w temacie.
dziadek1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-10, 12:56   #1643
dziadek1503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Co to za ksztalt twarzy ?

.

Edytowane przez dziadek1503
Czas edycji: 2015-04-12 o 14:23
dziadek1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-10, 13:39   #1644
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: pielegnacja wlosow

Da³am 10.31 na 10.3 i od po³owy w³osy w dol sa jakies niebieskie, oczywi¶cie jak zwykle kolor sie ró¿ni na koñcach od nasady czy ja bede mia³a kiedy¶ w³osy w jednym kolorze? Mam juz do¶æ tego


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-10, 14:50   #1645
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 2 698
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

kwadratowa
Anonimka1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-10, 17:05   #1646
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Cytat:
Napisane przez aneidra Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo bym chcia³a, ¿eby odnalaz³a swój idealny kolor i czu³a siê w nim znakomicie w ka¿dej chwili i sytuacji Podstaw± s± siwe w³osy, farbuje je co dwa tygodnie. Karmelowy blond mamê zaintrygowa³, bo nie bêdzie ani za ciemny, ani za jasny. Ten zielony kolor pojawia siê przy pewnym ¶wietle, jest refleksem. Mi³o by by³o gdyby mo¿na by³o farbowanie przeprowadziæ w domu, zakup farby i ewentualnie jeszcze innych rzeczy my¶lê, ¿e nie bêdzie problemem, w grê wchodzi równie¿ zdjêcie koloru u fryzjera.
Twoja Mama ma prze¶liczne, gêste w³osy . Maj± potencja³. Widzê tutaj przewagê z³otych tonów. Co do zmiany koloru, podsy³am propozycje- najpierw koloru, ¿eby wiedzieæ jakie farby dobraæ.
1. My¶lê, ¿e ca³kiem fajn± opcj± by³oby zrobienie ombre, które ka¿dej twarzy dodaje blasku. Oczywi¶cie, takie delikatne.
Przyk³adowo:
http://www.salonluczak.pl/images/ombre.jpg
Takie po³±czenie naturalnych kolorów pasuje praktycznie ka¿demu .
2. Drug± opcj± jest ten karmelowy blond, przy którym na pewno bêdzie mniej pracy. My¶lê o kolorze typu:
http://fryzurki.blox.pl/resource/fab...urkibloxpl.jpg
https://polki.pl/work/privateimages/...s/E/208009.jpg
3. Wpad³ mi jeszcze do g³owy bardziej miodowy br±z, co¶ w typie:
http://m16.m.staticedi.com/c/ca0/2cf...c13d888998.jpg (tylko ciut ciemniej)

Dobrym po³±czeniem by³oby równie¿ zrobienie ombre (propozycja 1), z tym ¿e góra by³aby miodowym br±zem, dó³ karmelowym blondem.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Na 9% nalo¿yæ to na 10min?
Je¶li s±dzisz, ¿e w takim krótkim czasie Twoje w³oski ³adnie chwyc±-

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Chaena Poka¿ wiadomo¶æ
Wiza¿anki!
Od roku (¶rednio co dwa miesi±ce) moje w³osy traktujê farb± LaStrada - Ultra Czerwieñ - 10.60 + oxydant 9% (moja fryzjerka dodaje trochê 3%) jednak ostatnio mam obowi±zkowy basen i kolor na tym cierpi, wiêc chcia³abym do wakacji zmieniæ kolor na jaki¶ br±z, ale tak, by pó¼niej znów wróciæ do swojej ukochanej, p³omiennej czerwieni.
Swoje naturalne w³osy (wiêc i odrosty) mam takie.. ciemne, br±zowe- ale ciemne. Do br±zu chcia³abym u¿yæ farby z tej samej pó³ki (LaStrada - obowi±zkowo, bo drogeryjnym nie ufam).

Moje pytanie to mianowicie - jakiego odcienia br±zu powinnam szukaæ?
http://toptek.nazwa.pl/allegro2012/l...bylasdrada.jpg
Zdjêcie tu jest przepalone ale... innego nie mogê znale¼æ. No i czy powinnam dalej u¿ywaæ oxydantu 9%, czy lepiej l¿ejszy? Zale¿y mi na jasnym br±zie, nawet bardziej rudawym-blond gdy¿ koniecznie chcê pó¼niej szybko wróciæ do czerwieni a szczerze mówi±c - nie znam sie. :/
U¿ywa³abym 6%. Mo¿e mieszanka 5.3+6.3 lub te¿ 7.8+6.7? My¶lê, ¿e jedna i druga mieszanka na 6 powinna Ci pokryæ w³oski, pierwsza ciut ciemniej.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez IvaSky Poka¿ wiadomo¶æ
SceneQueene Tak, je¶li to w ogóle mo¿liwe Rozja¶niam stopniowo w³osy wella sunlights z utleniaczem 6%. Po dwóch zabiegach stwierdzam, ¿e w³osy siê ³adnie rozja¶niaj±, a równocze¶nie nie niszcz± tylko ten paskudny pomaranczowawy odcieñ... Bojê siê wizyt u fryzjera z powodu z³ych do¶wiadczeñ, wiêc wszystko robie w domu Wiêc proszê Ciê SceneQueene porad¼ mi, jak mogê walczyæ z t± rudo¶ci± w domu
No wiêc tak Kochana, z rudo¶ci na pewno nie przejdziesz do z³ota za pomoc± tylko p³ukanki, bo zwyczajnie takiej nie ma . Za to z rudo¶ci± mo¿esz powalczyæ (¿eby rudy zneutralizowaæ) przy pomocy srebrnej p³ukanki (np. Joanna).
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-11, 12:37   #1647
Pearl Bolger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 7
Jak rozja¶niæ w³osy wod± utlenion±?

Mam proste pytanie: Jak rozja¶niæ w³osy wod± utlenion± (czy wystarczy woda 9%, czy trzeba co¶ jeszcze)?

# tak wiem, ¿e woda utleniona zniszczy w³osy
# tak wiem, ¿e po wodzie utlenionej mog± staæ siê sianowate
# tak wiem, ¿e zdaniem niektórych po wodzie utlenionej w³osy wypadaj± gar¶ciami

I tak wiem, ¿e pojawi³y siê ju¿ podobne pytania na tym forym, ale zamiast odpowiedzi na pytanie zwykle pojawia³y siê OPINIE, a mnie chodzi o ODPOWIED¬.

Chcê rozja¶niæ w±sik i baczki, bo ze wzglêdu na zwichrowane hormony mam z nimi coraz wiêkszy problem, wiêc je¿eli w±sik/baczki os³abi± siê lub (daj Bo¿e) w³oski wypadn± to dla mnie plus a nie minus...
Pearl Bolger jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-11, 12:58   #1648
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak rozja¶niæ w³osy wod± utlenion±?

Samym utleniaczem mo¿esz tylko poniszczyæ w³osy- z marnym efektem, bo pewnie bêd± ja¶niejsze po kilku aplikacjach o góra pó³ tonu. Zrób sobie normaln± k±piel rozja¶niaj±c±- i efekt bêdzie i w³osy nie bêd± wygl±daæ jak siano. Takie robocze "metody" nic dobrego w sobie nie maj±.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

A co do w±sika- wcale bym nie ryzykowa³a- mo¿e Ci to nie¼le podra¿niæ skórê.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-11, 19:09   #1649
bogini6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 11
farbowanie

Witam jestem tu nowa i moze ktos Mi pomo¿e.
Otó¿...naturalne wlosy mam na poziomie ciemny blond za soba mam juz rozjasnianie i blondy od poczatku roku wrocilam do brazu a dokladniej do "czekoladowego brazu" postanowilam ponownie zejsc do blondu lecz nie chce uzywac znow rozjasniaczy znalazlam farbe alfaparf.. i tu pytanie brzmi jaka farbe dokladnie wybrac by blond wyszedl na poziomie 10 nie za zolty ale tez nie za bialy tak samo utleniacz jaki zakupic do tego 9% czy 12% ? Myslalam nad farba o numerze 10 (najjasniejszy naturalny blond) albo 11.00 (superrozjasniajacy naturalny blond) ale nie wiem czy to dobry wybor, je¶li ktos ma pojecie na ten temat to bardzo prosilabym o jakies informacje... od tygodnia szukam pomocy na ró¿nych blogach a odpowiedzi dalej zadnej nie otrzymalam
bogini6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-11, 19:31   #1650
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: farbowanie

Z czekoladowego br±zu nie zejdziesz do jasnego blondu farb±. Najpewniej najpierw potrzebujesz dekoloryzacji, potem mo¿liwe ¿e jeszcze k±pieli rozja¶niaj±cej i dopiero mo¿esz my¶leæ o farbie- Alfaparf to akurat dobry wybór.
Tylko nie myl dekoloryzacji z rozja¶nianiem
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.