Literatura dla sześciolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-28, 11:00   #1
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina

Literatura dla sześciolatki


Hej dziewczyny, jakie książki byście poleciły dla dziewczynki sześcioletniej? Przeszukuję allegro i w sumie nie bardzo wiem co kupić. Z dzieciństwa pamiętam "dzieci z bullerbyn" i "muminki". Ale może znacie inne w podobnym stylu-nie bajki, nie wiersze, po prostu ciąg przygód, opowiadań?
Mamy mnóstwo bajek, baśni, wierszy, krótkie opowiadania o Franklinie, Puchatku itp. Posiadamy także pierwszą częć "poczytaj mi mamo". Ale teraz chciałabym kupić coś bardziej "poważnego".
Szukałam na forum ale znalazłam jedynie wątki o książkach dla 3-latków i 10-latków.
Na allegro wpadła mi w oko seria o Martynce, ale nie wiem czy warta jest kupna? Znacie? Polecacie?

I jeszcze jedno pytanie, moja córka zaczęła się pytać "dlaczego ziemia jest okrągła, a drogi proste, dlaczego nie spadamy w przestrzeń, jak powstał świat" itp. Staram się odpowiadać na ile wiedzy mi starcza ale czasem mam problem jak przekazać jej tą wiedzę w miarę przejrzysty sposób. Mamy serię "było sobie życie", teraz kupujemy "był sobie kosmos" ale zastanawiam się również nad serią encyklopedii dla dzieci o taką:
http://allegro.pl/zestaw-encyklopedi...842782028.html
lub taką:
http://allegro.pl/encyklopedia-dla-d...842783790.html
Waham się czy to już czas na takie ksiązki czy może ciut jeszcze za poważne?

Pomóżcie
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 12:54   #2
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jakie książki byście poleciły dla dziewczynki sześcioletniej? Przeszukuję allegro i w sumie nie bardzo wiem co kupić. Z dzieciństwa pamiętam "dzieci z bullerbyn" i "muminki". Ale może znacie inne w podobnym stylu-nie bajki, nie wiersze, po prostu ciąg przygód, opowiadań?
Mamy mnóstwo bajek, baśni, wierszy, krótkie opowiadania o Franklinie, Puchatku itp. Posiadamy także pierwszą częć "poczytaj mi mamo". Ale teraz chciałabym kupić coś bardziej "poważnego".
Szukałam na forum ale znalazłam jedynie wątki o książkach dla 3-latków i 10-latków.
Na allegro wpadła mi w oko seria o Martynce, ale nie wiem czy warta jest kupna? Znacie? Polecacie?

I jeszcze jedno pytanie, moja córka zaczęła się pytać "dlaczego ziemia jest okrągła, a drogi proste, dlaczego nie spadamy w przestrzeń, jak powstał świat" itp. Staram się odpowiadać na ile wiedzy mi starcza ale czasem mam problem jak przekazać jej tą wiedzę w miarę przejrzysty sposób. Mamy serię "było sobie życie", teraz kupujemy "był sobie kosmos" ale zastanawiam się również nad serią encyklopedii dla dzieci o taką:
http://allegro.pl/zestaw-encyklopedi...842782028.html
lub taką:
http://allegro.pl/encyklopedia-dla-d...842783790.html
Waham się czy to już czas na takie ksiązki czy może ciut jeszcze za poważne?

Pomóżcie
uwielbiałam Bułeczkę, serię o Mary Poppins, jest też Awantura o Basię, Doktor Dolittle i jego zwierzeta, Rogaś z Doliny Roztoki, Wielka, większa i największa, Tajemniczy ogród, Serce, O psie, który jeździł koleją
prócz allegro, szukaj też w internetowych antykwariatach

i jeszcze link
http://esensja.pl/ksiazka/publicysty...t.html?id=9855

Edytowane przez wandaweranda
Czas edycji: 2011-09-28 o 13:07
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 13:45   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Teraz czytam Mikołajka.
Mój aktualny 6-latek nie lubi encyklopedii.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 14:35   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Słoneczko
Małpeczki z naszej półeczki (tylko biblio, ew. używka, ale warto)
Szelmostwa lisa Witalisa
Groszek i Natalia (znów używka lub biblio)
Śpiewająca lipka
Mary Poppins
Król Maciuś Pierwszy i Król Maciuś na wyspie bezludnej
Pippi (teraz wydawane jako Pippi Pończoszanka lub Fizia Pończoszanka)
Awantura o Basię
Przygody gałgankowej Balbisi
Zajączekz rozbitego lusterka
Pamiętnik czarnego noska
Pan Tu i pan Tam
Najwyższa góra, Drugi Wojtuś, Piotruś pierwsza, Piotruś zuch - 4 części bardzo ładnej książki
Dziewczynka z przyszłości
Kocia mama
Mucha przed sądem (bardzo fajny pomysł na książkę edukacyjną)
O chłopcu, który szukał domu
Baśnie rosyjskie (baśnie narodów ZSRR)
Nas troje i reszta (świetna książka, każdy rozdział to opowiadanie o innym zwierzaku, a całość dzieje się w jednej rodzinie)
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 22:00   #5
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Dzięki dziewczyny za odzew.
Szczerze mówiąc większość tytułow nie znam i chyba postawię na klasyke- kupię "Dzieci z Bullerbyn" i może "Pippi" (wstyd się przyznac ale jako dziecko zawsze Pippi omijałam szerokiem łukiem, sama nie wiem dlaczego bo książki Astrid Lindgren bardzo lubiałam). "Bułeczkę" i "Nas troje i reszta" znam, czytałam wiele razy, szczególnie ta ostatnia jest świetna, taka ciepła i rodzinna- dziękuję za przypomnienie, jak pojadę do rodzinnego domu będę musiała je wygrzebać z pudeł.

Wandaweranda dziękuję za link- w weekend przejrzę go dokładnie.

Szajabaja dzięki za duży odzew.

Przejrzałam jeszcze wątek "wartościowe książki dla dzieci"

Ciągle się waham co do tych encyklopedii- czy już pora kupić czy jeszcze nie. Bo nie chcę wydać pieniedzy na coś co będzie leżeć i sie kurzyć. A ciężko mi wyczuć czy Ala będzie nimi zainteresowana. Kiedy Wy zaczynałyście kupować takie książki?
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 07:33   #6
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Ciągle się waham co do tych encyklopedii- czy już pora kupić czy jeszcze nie. Bo nie chcę wydać pieniedzy na coś co będzie leżeć i sie kurzyć. A ciężko mi wyczuć czy Ala będzie nimi zainteresowana.
pewnym rozwiązniem jest zapisanie się do biblioteki. Wypozycz encyklopedię i poobserwuj córke, jak jej sie widzi taka lektura.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 14:56   #7
tirlili
Przyczajenie
 
Avatar tirlili
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Moje uwielbiały Hanię Humorek. I w sumie mi też się podobała, taka rezolutna dziewczynka
__________________
A może wykorzystamy kiedyś przemysłowo dusze ludzkie?
tirlili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 21:04   #8
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Emil ze Smolandii,Mania czy Ania.Seria o Martynce tez jej się podobała,ale jak była ciut młodsza.Karolcia to był hit.Ostatnio czytalismy Spotkanie nad morzem.Podobało jej się,ale momentami musiałam przekładać na język współczesny.Córa chyba odziedziczyła pasje do czytania po mnie i mnie to bardzo cieszy,miło jest wrócić do ksiązek z lat dziecinstwa.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 16:28   #9
tirlili
Przyczajenie
 
Avatar tirlili
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Literatura dla sześciolatki

Och, mamo, jak ja uwielbiałam Karolcię! I tak marzyłam, żeby znaleźć koralik. Pamiętam, że mamie przegrzebałam wszystkie guziki i szpargały, ale magicznego oczywiście nie znalazłam...
__________________
A może wykorzystamy kiedyś przemysłowo dusze ludzkie?
tirlili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.