Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-31, 18:32   #1
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76

Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem


Witam dziewczyny, natknęłam się ostatnio na problem przy składaniu wniosku o stypendium socjalne.

Otóż w dokumentach widnieję tylko ja i moja mama, która jest moim opiekunem prawnym po rozwodzie rodziców. Mama od dawna nie pracuje, była zarejestrowana w UP do kwietnia tego roku, ale wyrejestrowano ją "za karę", ponieważ nie stawiła się zgłosić w określonym terminie. Ma od zeszłego roku problemy z sercem i nie wychodziła wtedy z domu.

W dokumentach znalazło się więc zaświadczenie z UP, że moja mama nie jest tam zarejestrowana. Co nie znaczy, że pracuje, bo nadal jest bezrobotna. Pani w dziekanacie, która przeglądała moje dokumenty uznała więc, że formalnie moja mama nie jest osobą bezrobotną i nakazała przedstawić potwierdzenie mamy ubezpieczenia zdrowotnego. Teraz jednak upewniłam się, że mama nie ma takiego ubezpieczenia - gdyby była zarejestrowana w UP, miałaby takie.

Pytanie tylko, po co im to ubezpieczenie, skoro to logiczne, że moja mama skoro nie pracuje i nie jest zarejestrowana, nie posiada takiego? No i co owo ubezpieczenie miałoby udowodnić w tej sytuacji? Czy któraś z was orientuje się w ubezpieczeniach zdrowotnych w sytuacji osoby bezrobotnej? Nie wiem teraz czy nie lepiej byłoby, gdyby mama znów zarejestrowała się w urzędzie, wtedy byłoby zupełnie jasne, że nie pracuje.

Proszę o opinię i pomoc, jak w tej sytuacji można zareagować
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 19:03   #2
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Najlepiej by było, gdyby twoja mama zarejestrowała się ponownie.

Swoją drogą - jeśli twoja mama nie jest zarejestrowana, nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, nie masz go też tym samym ty, bo pewnie byłaś do niego dopisana...
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 19:47   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez pillu Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, natknęłam się ostatnio na problem przy składaniu wniosku o stypendium socjalne.

Otóż w dokumentach widnieję tylko ja i moja mama, która jest moim opiekunem prawnym po rozwodzie rodziców. Mama od dawna nie pracuje, była zarejestrowana w UP do kwietnia tego roku, ale wyrejestrowano ją "za karę", ponieważ nie stawiła się zgłosić w określonym terminie. Ma od zeszłego roku problemy z sercem i nie wychodziła wtedy z domu.

W dokumentach znalazło się więc zaświadczenie z UP, że moja mama nie jest tam zarejestrowana. Co nie znaczy, że pracuje, bo nadal jest bezrobotna. Pani w dziekanacie, która przeglądała moje dokumenty uznała więc, że formalnie moja mama nie jest osobą bezrobotną i nakazała przedstawić potwierdzenie mamy ubezpieczenia zdrowotnego. Teraz jednak upewniłam się, że mama nie ma takiego ubezpieczenia - gdyby była zarejestrowana w UP, miałaby takie.

Pytanie tylko, po co im to ubezpieczenie, skoro to logiczne, że moja mama skoro nie pracuje i nie jest zarejestrowana, nie posiada takiego? No i co owo ubezpieczenie miałoby udowodnić w tej sytuacji? Czy któraś z was orientuje się w ubezpieczeniach zdrowotnych w sytuacji osoby bezrobotnej? Nie wiem teraz czy nie lepiej byłoby, gdyby mama znów zarejestrowała się w urzędzie, wtedy byłoby zupełnie jasne, że nie pracuje.

Proszę o opinię i pomoc, jak w tej sytuacji można zareagować
a w ramach dowodu o dochodach nie mozesz zlozyc zaswiadczenia z urzedu skarbowego?
twoja mama powinna sie zarejestrowac jak najszybciej, bo bedzie musiala sporo placic za te luke ubezpieczeniowa...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 20:08   #4
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

błąd mamy i zaniedbanie- mogłaś donieść za nią oświadczenie pisemne o sytuacji wraz z zaświadczeniem o stanie zdrowia i nie utraciłaby statusu osoby bezrobotnej...

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a w ramach dowodu o dochodach nie mozesz zlozyc zaswiadczenia z urzedu skarbowego?
twoja mama powinna sie zarejestrowac jak najszybciej, bo bedzie musiala sporo placic za te luke ubezpieczeniowa...
pierwsze słyszę o czymś takim
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 20:17   #5
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a w ramach dowodu o dochodach nie mozesz zlozyc zaswiadczenia z urzedu skarbowego?
twoja mama powinna sie zarejestrowac jak najszybciej, bo bedzie musiala sporo placic za te luke ubezpieczeniowa...
Złożyłam wszystko, zaświadczenie ze skarbowego za zeszły rok, o dochodach nie podlegających opodatkowaniu, plus mama napisała jeszcze oświadczenie, że od 1 stycznia do 31 sierpnia tego roku nie miała dochodów. Kobieta kazała jej dopisać, że jest świadoma odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń - bo fakt, ze mama nie jest zarejestrowana od kwietnia mógłby sygnalizować, że pracuje, a ja ściemniam i ukrywam jej dochody :P tak to sobie tłumaczę, tylko nie wiem właśnie co ma im dać to potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego, którego nie ma pół roku kary już mija, więc mam nadzieję, że w piątek uda mi się mamę "wyciągnąć" z domu i zarejestrować.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
błąd mamy i zaniedbanie- mogłaś donieść za nią oświadczenie pisemne o sytuacji wraz z zaświadczeniem o stanie zdrowia i nie utraciłaby statusu osoby bezrobotnej...
To prawda, w tym wypadku zaniedbała na swoją niekorzyść, ale ja nie wiedziałam o tej sytuacji, nie powiedziała mi i nie było mnie nawet w mieście ponieważ studiuję gdzie indziej - w innej sytuacji na pewno spróbowałabym coś temu zaradzić. Chociaż nawet nie wiem czy mogłabym ją odmeldować w jej imieniu, bo nawet teraz kiedy trzeba było odebrać zaświadczenie z UP, pomimo wyraźnego zaznaczenia mamy złego stanu zdrowia, nie zezwolili na odebranie dokumentu innej osobie.
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 20:23   #6
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

To, że kazała jej napisać tę formułkę nie jest już niczym dziwnym. Jest taka tendencja od jakiegoś czasu, żeby pisanie czegoś takiego na prywatnych oświadczeniach miało instytucjom wystarczyć. Żeby nie trzeba było z każdą pierdołą lecieć do urzędów po zaświadczenia.

Chociaż to, jeśli dobrze zrozumiałam, jest półśrodek w tej sytuacji, bo i tak masz w końcu coś tam donieść, jakiś świstek, tak? Pogubiłam się
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 20:27   #7
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a w ramach dowodu o dochodach nie mozesz zlozyc zaswiadczenia z urzedu skarbowego?
twoja mama powinna sie zarejestrowac jak najszybciej, bo bedzie musiala sporo placic za te luke ubezpieczeniowa...
Za lukę zapłaciłaby tylko, jeżeli ubezpieczałaby się w NFZ na własną rękę, tak jakby prywatnie .

pillu, jak najszybciej wygoń mamę do UP .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 20:42   #8
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Chociaż to, jeśli dobrze zrozumiałam, jest półśrodek w tej sytuacji, bo i tak masz w końcu coś tam donieść, jakiś świstek, tak? Pogubiłam się
No trzeba po prostu dopisać tę 'klauzulę' o odpowiedzialności karnej i chcą tego potwierdzenia ubezpieczenia. Zastanawiam się tylko jak ja mam to w ogóle załatwić, skoro mama nie posiada ubezpieczenia.. więc zaczęłam się zastanawiać nad tym, żeby mama się teraz zarejestrowała i dać dziekanatowi nowe zaświadczenie z UP, tym razem, że jest już zarejestrowana. Tylko, żeby te babki z dziekanatu nie pomyślały, że robię jakiś przekręt

W ogóle rozumiecie coś z tego po co im to ubezpieczenie i co ma udowadniać? Bo ja nie, ale może nie łapię tych procedur
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 20:46   #9
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

pillu- to wygląda na dobry plan. Ja nie ogarniam tej "procedury", skoro kobity mają to co najważniejsze, czyli zaświadczenie z US
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 23:21   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Prawdopodobnie chodzi o to,że jesli mama jest ubezpieczona to Ty powinnaś byc zgłoszona przez nia do ubezpieczenia zdrowotnego. No a nie jest. No chyba,że ojciec Cie zgłosił? Jeśli nie, a mama też nie, zaś Ty nie pracujesz i nie odprowadzasz składek ani nikt nie opłaca dobrowolnego ubezpieczenia to nie jesteś ubezpieczona. natomiast uczelnia wymaga aby student był ubezpieczony. Jesli niemożliwe jest ubezpieczenie przez rodzica, albo nie pochodzi ono z innego tytułu to uczelnia ma Cie obowiązek ubezpieczyć.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 23:55   #11
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Ubezpieczenie zdrowotne mam obecnie od ojca, tzn jeśli potrzebuję iść do lekarza, to papiery idą od niego z pracy.
Być może masz rację, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z przyznaniem stypendium i nadal nie wiem dlaczego oczekują potwierdzenia ubezpieczenia, ktorego, jak łatwo się domyślić, nie ma.
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-01, 01:14   #12
on_tiptoes
Rozeznanie
 
Avatar on_tiptoes
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 594
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Jak ja składałam o stypendium socjalne, to trzeba było przynieść zaświadczenie z ZUSu o składkach zdrowotnych w celu odliczenia ich od dochodu. Jeśli Twoja mama takowych składek nie płaciła, to też w ZUSie powinni wydać stosowne zaświadczenie. Wydaje mi się, że to o to chodzi ...
on_tiptoes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 08:47   #13
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez on_tiptoes Pokaż wiadomość
Jak ja składałam o stypendium socjalne, to trzeba było przynieść zaświadczenie z ZUSu o składkach zdrowotnych w celu odliczenia ich od dochodu. Jeśli Twoja mama takowych składek nie płaciła, to też w ZUSie powinni wydać stosowne zaświadczenie. Wydaje mi się, że to o to chodzi ...
O, to wydaje się zupełnie prawdopodobne
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 09:29   #14
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Dziewczyny, a czy mogłaby mi któraś z Was napisać, ile wynosi w tym roku stypendium socjalne zwykłe i powiększone? Tak chociaż mniej więcej? Bo domyślam się, że to zależy też od uczelni itp...
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 12:58   #15
on_tiptoes
Rozeznanie
 
Avatar on_tiptoes
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 594
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez gagateczkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy mogłaby mi któraś z Was napisać, ile wynosi w tym roku stypendium socjalne zwykłe i powiększone? Tak chociaż mniej więcej? Bo domyślam się, że to zależy też od uczelni itp...
U mnie na uczelni są 3 progi stypendium , w zależności od wysokości dochodu.

I próg - dochód od 0 - 400 zł - 440 zł
II próg - dochód od 401 - 600 zł - 370 zł
III próg - dochód od 601 - 782 zł - 300 zł


Dla osób mieszkających w akademikach bądź innym obiekcie niż dom studencki do kwoty dodajemy 140zł.

Ale na każdej uczelni jest inaczej
on_tiptoes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 13:06   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Za lukę zapłaciłaby tylko, jeżeli ubezpieczałaby się w NFZ na własną rękę, tak jakby prywatnie .

pillu, jak najszybciej wygoń mamę do UP .
z tego co kojarze to trzeba miec ciaglosc ubezpieczenia, czy to placonego przez pracodawce, czy to przez UP.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 20:19   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
z tego co kojarze to trzeba miec ciaglosc ubezpieczenia, czy to placonego przez pracodawce, czy to przez UP.
źle kojarzysz...
ja np nie mam ciągłości i nikt się mnie o to nie czepiał.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 13:57   #18
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
z tego co kojarze to trzeba miec ciaglosc ubezpieczenia, czy to placonego przez pracodawce, czy to przez UP.
hmm.. można chyba nie mieć ubezpieczenia i potem po prostu leczyć się na własną rękę a nie z NFZ.
Mam znajomych pracujących już lata na czarno i nie zgłoszonych w UP...
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 15:48   #19
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
hmm.. można chyba nie mieć ubezpieczenia i potem po prostu leczyć się na własną rękę a nie z NFZ.
Mam znajomych pracujących już lata na czarno i nie zgłoszonych w UP...
Można leczyć się na własną rękę ale licząc koszty np porodu z NFZ-tu a prywata to niebo a ziemia...Bez ubezpieczenia to koszt ok 8 tyś zł. Tu chyba nawet lepiej samemu się ubezpieczać- miesięcznie coś ok 300zł chyba..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 17:57   #20
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

NFZ wycenia poród na znacznie mniej A poza tym poród to akurat drogi w ogóle nie jest - drogie jest leczenie na OIOMie i na onkologii oraz wiele zabiegów operacyjnych. Poród, w większości przypadków, można tez odbyć w dowolnym miejscu np. w domu bez żadnej pomocy medycznej bo to fizjologia.

A co do konieczności zachowania ciągłości w opłacaniu składek do NFZ - jesli ubezpiecza sie dobrowolnie to ma to takie znaczenie, że wraz z przerwa wzrasta składka ubezpieczenia dobrowolnego. Nie dotyczy to ubezpieczania przez pracodawcę czy UP.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 20:01   #21
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
NFZ wycenia poród na znacznie mniej A poza tym poród to akurat drogi w ogóle nie jest - drogie jest leczenie na OIOMie i na onkologii oraz wiele zabiegów operacyjnych. Poród, w większości przypadków, można tez odbyć w dowolnym miejscu np. w domu bez żadnej pomocy medycznej bo to fizjologia.

(..)
Rodziłaś, że tak piszesz? Bo ja jako osobista rodząca i osoba która była 2- krotnie przy opłacaniu rachunku za poród w szpitalu
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 16:59   #22
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Dziewczyny, wiadomo już kilka rzeczy odnośnie mojej sprawy

Otóż nadal w sumie nie wiem dlaczego dziekanat życzył sobie potwierdzenie ubezpieczenia, bo gdy zapytałam skąd mam coś takiego wziąć, skoro moja mama nie posiada ubezpieczenia, dostałam odpowiedź, że ma napisać pod odpowiedzialnością karną, że takiego ubezpieczenia nie ma :P

Jednak w piątek pojechałam z mamą do urzędu i zarejestrowała się, mam nowe zaswiadczenie, tym razem o tym, że jest zarejestrowana. Teraz tylko nie wiem czy te babki nie pomyślą, że coś kręcę, najpierw niezarejestrowana, potem zarejestrowana...
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 20:21   #23
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez pillu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiadomo już kilka rzeczy odnośnie mojej sprawy

Otóż nadal w sumie nie wiem dlaczego dziekanat życzył sobie potwierdzenie ubezpieczenia, bo gdy zapytałam skąd mam coś takiego wziąć, skoro moja mama nie posiada ubezpieczenia, dostałam odpowiedź, że ma napisać pod odpowiedzialnością karną, że takiego ubezpieczenia nie ma :P

Jednak w piątek pojechałam z mamą do urzędu i zarejestrowała się, mam nowe zaswiadczenie, tym razem o tym, że jest zarejestrowana. Teraz tylko nie wiem czy te babki nie pomyślą, że coś kręcę, najpierw niezarejestrowana, potem zarejestrowana...
kręcisz za przeproszeniem jak cholera to w końcu mama czy tata Cię ubezpiecza...? Zdają sobie sprawę, że oboje odprowadzają za Ciebie składki czy prowadzisz gierkę typu " mama nie ma to od taty wezmę"
Jeśli chciały potwierdzenia to nie od dziś tylko za wcześniejszy okres i tego powinnaś się dowiedzieć bez kręcenia.
Odpowiedzialność karna jest bardzo ważną kwestia z której chyba nie każdy ma świadomość co mu grozi za kłamstwo...niczym nie płacenie mandatu przez 8 lat a potem szok bo komornik chce 10 razy tyle co było
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 21:12   #24
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
kręcisz za przeproszeniem jak cholera to w końcu mama czy tata Cię ubezpiecza...? Zdają sobie sprawę, że oboje odprowadzają za Ciebie składki czy prowadzisz gierkę typu " mama nie ma to od taty wezmę"
Jeśli chciały potwierdzenia to nie od dziś tylko za wcześniejszy okres i tego powinnaś się dowiedzieć bez kręcenia.
Odpowiedzialność karna jest bardzo ważną kwestia z której chyba nie każdy ma świadomość co mu grozi za kłamstwo...niczym nie płacenie mandatu przez 8 lat a potem szok bo komornik chce 10 razy tyle co było
Po prostu mama jest chora i nie wychodzi sama z domu, skoro teraz miałam możliwość jej pomóc i minęło jej pół roku "kary" wykreślenia z UP, to pojechałam z nią, żeby się zarejestrowała.
Składki odprowadza mój ojciec, poza tym to chyba żadna gierka, ze kiedy jeden rodzic nie miał ubezpieczenia, to musiałam siłą rzeczy korzystać ze zdrowotnego tego drugiego?
Chciały potwierdzenia za wcześniejszy okres, ale go nie dostaną, bo mama nie miała ubezpieczenia, więc musi napisać oświadczenie pisemne, że takiego nie miała. No i w żadnej sprawie nie kłamiemy, zamierzam przedstawić wszystko w dziekanacie tak jak jest, gdybym chciała robić ściemy, to nie zakładałabym wątku z zapytaniem.
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 21:17   #25
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez pillu Pokaż wiadomość
Po prostu mama jest chora i nie wychodzi sama z domu, skoro teraz miałam możliwość jej pomóc i minęło jej pół roku "kary" wykreślenia z UP, to pojechałam z nią, żeby się zarejestrowała.
Składki odprowadza mój ojciec, poza tym to chyba żadna gierka, ze kiedy jeden rodzic nie miał ubezpieczenia, to musiałam siłą rzeczy korzystać ze zdrowotnego tego drugiego?
Chciały potwierdzenia za wcześniejszy okres, ale go nie dostaną, bo mama nie miała ubezpieczenia, więc musi napisać oświadczenie pisemne, że takiego nie miała. No i w żadnej sprawie nie kłamiemy, zamierzam przedstawić wszystko w dziekanacie tak jak jest, gdybym chciała robić ściemy, to nie zakładałabym wątku z zapytaniem.
A opieka prawna po rozwodzie została przyznana matce? Rozumiem, że w takim razie do dochodu na stypendium wliczasz jakieś tam dochody mamy i Twoje plus alimenty od ojca?

A pisanie takich oświadczeń pod odpowiedzialnością karną to normalna rzecz.

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2012-11-05 o 21:21
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 21:25   #26
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
A opieka prawna po rozwodzie została przyznana matce? Rozumiem, że w takim razie do dochodu na stypendium wliczasz jakieś tam dochody mamy i Twoje plus alimenty od ojca?

A pisanie takich oświadczeń pod odpowiedzialnością karną to normalna rzecz.
Tak, brane pod uwagę były dochody moje, mamy i alimenty.
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 09:16   #27
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez pillu Pokaż wiadomość
Po prostu mama jest chora i nie wychodzi sama z domu, skoro teraz miałam możliwość jej pomóc i minęło jej pół roku "kary" wykreślenia z UP, to pojechałam z nią, żeby się zarejestrowała.
Składki odprowadza mój ojciec, poza tym to chyba żadna gierka, ze kiedy jeden rodzic nie miał ubezpieczenia, to musiałam siłą rzeczy korzystać ze zdrowotnego tego drugiego?
Chciały potwierdzenia za wcześniejszy okres, ale go nie dostaną, bo mama nie miała ubezpieczenia, więc musi napisać oświadczenie pisemne, że takiego nie miała. No i w żadnej sprawie nie kłamiemy, zamierzam przedstawić wszystko w dziekanacie tak jak jest, gdybym chciała robić ściemy, to nie zakładałabym wątku z zapytaniem.
A powiedziałaś o tym w dziekanacie bo mam wrażenie, że nie...
Właśnie o to chodzi, że jak mama nie miała to tata Ci płacił i miałaś to ubezpieczenie tylko płatnik składek się zmienił.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 13:34   #28
pillu
Raczkowanie
 
Avatar pillu
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

No tak, tylko, że nie pytano o moje ubezpieczenie tylko mamy. I zaznaczyłam wyraźnie, że mama nie pracuje i nie jest zarejestrowana, myślałam, że to oczywiste, że w związku z tym nie posiada żadnego ubezpieczenia. I teraz po 4 dniach zamkniętego dziekanatu dowiedziałam się od nich, że w takim razie mama ma napisać oświadczenie, że nie ma ubezpieczenia. To nie jest więc tak, że ukrywam jakieś fakty, pierwszy raz mam styczność z papierami do stypendium i wszystko o co mnie proszą, staram się załatwić.
pillu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 12:00   #29
nelen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez pillu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiadomo już kilka rzeczy odnośnie mojej sprawy

Otóż nadal w sumie nie wiem dlaczego dziekanat życzył sobie potwierdzenie ubezpieczenia, bo gdy zapytałam skąd mam coś takiego wziąć, skoro moja mama nie posiada ubezpieczenia, dostałam odpowiedź, że ma napisać pod odpowiedzialnością karną, że takiego ubezpieczenia nie ma :P

Jednak w piątek pojechałam z mamą do urzędu i zarejestrowała się, mam nowe zaswiadczenie, tym razem o tym, że jest zarejestrowana. Teraz tylko nie wiem czy te babki nie pomyślą, że coś kręcę, najpierw niezarejestrowana, potem zarejestrowana...
A co Cię obchodzą te babki z dziekanatu i ich myśli... Jeśli mają Cię obgadać to już pewnie dawno to zrobiły ;-) Ważne, że jest ten papierek a jeśli jest komplet dokumentów to teraz wszystko zależy od Komisji Stypendialnej.
__________________
nelen .

< K >
nelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 19:43   #30
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Stypendium socjalne i problem z ubezpieczeniem

Cytat:
Napisane przez pillu Pokaż wiadomość
No tak, tylko, że nie pytano o moje ubezpieczenie tylko mamy. I zaznaczyłam wyraźnie, że mama nie pracuje i nie jest zarejestrowana, myślałam, że to oczywiste, że w związku z tym nie posiada żadnego ubezpieczenia. I teraz po 4 dniach zamkniętego dziekanatu dowiedziałam się od nich, że w takim razie mama ma napisać oświadczenie, że nie ma ubezpieczenia. To nie jest więc tak, że ukrywam jakieś fakty, pierwszy raz mam styczność z papierami do stypendium i wszystko o co mnie proszą, staram się załatwić.
Ekhem..oświecę Cię- one NIE muszą, ba wręcz to nie ich obowiązek wiedzieć, że byłaś wtedy na ubezpieczeniu od taty. To TY powinnaś im o tym powiedzieć.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.