wrośnięty włosek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-29, 15:05   #1
Antośka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
GG do Antośka

wrośnięty włosek


Mam pytanie,
jak można usunąć wrośnięty włos???
Mam coś takiego już od kilku lat na udzie. Wygląda brzydko, jest wypukłe, ciemne i całkiem spore (ok 3,5 mm średnicy) - ten włos w środku chyba ciągle rośnie i się zwija pod skórą!!
Czy trzeba się z czymś takim zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, czy też od razu do jakiegoś chirurga?? Czy takie zabiegi są refundowane, czy też trzeba zrobić to prywatnie?
I czy w ogóle można to usunąć??
Antośka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 15:42   #2
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: wrośnięty włosek

Eeee ja mam takie często na łydkach i trochę na udach i wydłubuję je igłą (do kupienia w aptekach) http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 20:28   #3
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: wrośnięty włosek

Antośka, spokojnie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Co jakiś czas na piersi wrasta mi włosek. Baaardzo delikatnie wyciągam go igłą. Oczywiście nie wkłuwam igły prostopadle do skóry, ale pomalutku podważam włosek, potem wyciągam pęsetą i nigdy nic złego mi się nie stało http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif

PS. Ja bym nie wytrzymała kilka lat z takim włoskiem http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 10:22   #4
Antośka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
GG do Antośka
Re: wrośnięty włosek

Tego się nie da wyjąć igłą!! On jest bardzo głęboko!! Ze dwa milimetry pod skórą!! Takie na wierzchu, tuż pod powierzchnią to też igłą wydłubuję!!
Antośka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 14:14   #5
Antośka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
GG do Antośka
Re: wrośnięty włosek

Nadal bardzo mi zależy na odpowiedzi Pana Doktora http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
Z góry dziękuję
A.
Antośka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 08:58   #6
doonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: wrośnięty włosek

UP!!!

też borykam sie z tym problemem. tego włosa nawet już nie widać. jest tylko wielki bąbel na skórze, który boli
doonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 11:50   #7
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: wrośnięty włosek

up!
mam to samo, od miesiąca mam problem z jednym bąblem. w okolicy bikini. robiłam peelingi, dłubałam już przy nim igła, cisnęłam, pensetą grzebałam, smarowałam maścią ichtiolową. i nic, jego nie widać, ale czuje pod palcami dziwne podlużne zgrubienie..czasem gromadzi się tam ropa(fuj) - wiem ze sama sobie z nim już nie poradzę i nie wiem do kogo iśc z tym.. to dosyć krępujące, więc chcialabym prosto trafić do osoby, która sie nim zajmie - dermatolog? kosmetyczka? salon w którym specjalizują sie w depilacji? nie wiem.. ja już widzę skalpel by to rozciąc...

Edytowane przez dragonfly123
Czas edycji: 2011-01-22 o 11:55 Powód: literówki
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 09:11   #8
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: wrośnięty włosek

Tez mam takie cos na łydce! Juz myślałam, zeby sobie to przeciąć ostrym nożem i wydłubać dziada! najwyżej zostanie mi podłuzna blizna. a lepsze to niż ciemny bąbel.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 23:18   #9
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: wrośnięty włosek

właściwie u mnie to nie jest ciemny bąbel.. czyżby był tak głęboko? no ale tez jest to w pachwinie a nie na naprężonej łydce..
skalpel mozna kupić w aptece chyba :P
nie nie..lepiej nie.. bo sie rozbabrzemy i co?.. może jakaś Pani kosmetyczka znajdzie ten wątek?
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 15:16   #10
Sumowianka
Raczkowanie
 
Avatar Sumowianka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: wrośnięty włosek

odświeżam wątek.
ja niestety też mam ten problem w okolicy bikini. Jakiś rok/dwa temu wrósł mi włosek w okolice bikini. W sumie to nawet na początku nie zwróciłam na niego uwagi. Później jednak użyłam kremu do depilacji i zrobiła mi się tam mała ranka. Kiedy się zagoiła zrobiła się blizna ale włos nadal tam został. I tak rósł sobie spokojnie pod skórą. było długie zgrubienie ale jakoś bardzo nie przeszkadzało. Dopiero niedawno tuz obok wrósł mi kolejny włosek. Zrobiła się wielka czerwona gruda a kiedy próbowalam ją jakoś wycisnąć coś strasznie zabolało wiec to zostawiłam. ostatnio zauważyłam, że ona pociemniała. I nie wiem co z nią zrobić. Boję się jakiegoś zakażenia czy coś.
Sumowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 00:58   #11
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: wrośnięty włosek

Podbijam temat...Jak myślicie iśc do chirurga z mocno wrośniętym włosem? Wiem że na pewno nie wyjmę go sama. Kilka z tego samego miejsca tj sinej górki wyjela mi kosmetyczka igla,ale dalej chyba cos tam jest. Chodzi o włoski w okolicy bikini...nie bardzo usmiecha mi sie isc z tym do chirurga... Może jakis pomysł?
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 14:32   #12
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: wrośnięty włosek

f5, mam ten sam problem w okolicach bikini
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 21:47   #13
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: wrośnięty włosek

o to odpowiem bo miałam ten sam problem z wrośniętym włoskiem w okolicy bikini. Probowałam go wydłubać pęsetą, igłą i nic. Był strasznie głęboko, ale siedział tam sobie i nie bolał tylko miałam taką ciemną grudkę. Byłam u dermatologa i kazali wyciąć. Umówiłam sie do chirurga ogólnego i w znieczuleniu miejscowym wycieli całą przetokę razem z dziadem w całości.
Lekarz mówił ze to częsta przypadłość niestety
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:40   #14
schewrolet
Przyczajenie
 
Avatar schewrolet
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: wrośnięty włosek

Cześć dziewczyny mam tak jak i wy problem z wrastającymi włoskami, a dokładnie to największy problem mam z jednym właśnie w pachwinie najpierw mała grudka pod skórą jakby pryszcz ale oczywiście wiedziałam że to włosek wrósł , zawsze jak mi się takie coś zrobi to czekam aż trochę ,,dojrzeje" i mogę to wycisnąć. Niestety w tym przypadku się go nie dało wycisnąć bo według mnie za głęboko wrósł. Minęło od tego czasu już kilka miecięcy w tym czasie co jakiś czas zbiera mi się tam ropa jakby i co jakiś czas da się to wycisnąć ale oczywiście dziad nie wyłazi. W tej chwili wygląda to tak że nie ma żadnej grudki ani rany ale jest zaczerwienienie pod skórą ok 5mm czasem jest mocno czerwone albo fioletowe. Ze względu na to że pachwina to miejsce w którym bielizna podrażnia mi tą zmianę to co jakiś czas mi to trochę puchnie i znowu cieknie niewielka ilość płynu. Dzisiaj poszłam do dermatologa dostałam antybiotyk w kremie. Mam dwa tygodnie smarować potem do kontroli, jak nie przejdzie to chirurg. Lekarka powiedziała że włos może po prostu rosnąć głęboko pod skórą i się zwijać i z tego się tworzy stan zapalny. Wiem że tak czy siak sama sobie z nim nie poradzę jeśli on tam jest więc chętnie się udam do chirurga o ile jej leczenie mi nie pomoże. Wam też polecam wizytę u specjalisty szczególnie że u niektórych jak czytam są to guzki itp. Po co się z tym męczyć .
schewrolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.