Z innej beczki - butla gazowa? - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-06-10, 08:09   #1
JulaBura
Raczkowanie

Z innej beczki - butla gazowa?

Hej, sorry ze tak tu - nawet nie wiem czy dobrze, że tu a nie lepiej gdzie indziej Mam pytanie dot butli gazowych, ma kuchnie w miarę nową (2 lata) i kuchenkę gazową, gaz z butli i z ta butlą sporo niedogodności... jak mam sama wymienić to jest masakra...trzeba mieć full sił i sprytu, jak sobie radzicie? W jakich miejscach w domu macie "schowane" te butle?
JulaBura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:57   #2
Anusia : )( :
Zadomowienie

Dot.: Z innej beczki - butla gazowa?

Jak wprowadziłam się do mojego mieszkanka to po wcześniejszych właścicielach została mi właśnie kuchnia gazowa wraz z butlą. Butla zamknięta była w szafce kuchennej sąsiadującej z kuchenką. Generalnie szybko się pozbyłam zarówno kuchenki jak i butli bo obawiam się trochę gazu w domu (i to z butli) i decydując się na zakup mieszkania zależało mi na bloku w którym nie ma gazu (ze względów bezpieczeństwa). Kuchnię sprzedałam znajomym a butlę oddałam do skupu, do firmy, która zajmuje się rozwożeniem gazu a nową kuchnię elektryczną wzięłam na raty

Anusia : )( : jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 10:31   #3
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Hej, sorry ze tak tu - nawet nie wiem czy dobrze, że tu a nie lepiej gdzie indziej Mam pytanie dot butli gazowych, ma kuchnie w miarę nową (2 lata) i kuchenkę gazową, gaz z butli i z ta butlą sporo niedogodności... jak mam sama wymienić to jest masakra...trzeba mieć full sił i sprytu, jak sobie radzicie? W jakich miejscach w domu macie "schowane" te butle?
A z jakiego powodu musisz używać butli?
Doris1981 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 10:29   #4
NattiTt
Zadomowienie

Ja też mam kuchnię gazową i gaz z butli. Ja nie wymieniam tego, nie dałabym sobie sama rady, zresztą chybabym się bała. Jest schowana w szafce pod zlewem i sobie jest.
Czemu mam? Bo w kamienicy nie ma gazu, a kuchnia indukcyjna (którą mam w domu rodzinnym i szczerze wielbię i kocham) wykończyłaby mnie finansowo, za dużo gotuję

-7kg
NattiTt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 13:51   #5
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Butla to może dobre rozwiązanie tymczasowe, jak już naprawdę się nie da, ale nie za bardzo powinno się w bloku, w którym nie ma gazu, stosować czegoś takiego jako rozwiązania trwałego. To jednak nie jest do końca bezpieczne. Nabijanie butli kilka razy = zakup płyty indukcyjnej, więc ten argument jego nieco...
Doris1981 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 13:58   #6
eibhlin87
Zakorzenienie

W budownictwie wielorodzinnym nie wolno mieć butli na gaz Ludzie są jednak nieodpowiedzialni. Gotowanie na indukcji wychodzi mniej więcej tak samo jak na gazie, bo gaz ma wydajność tylko ok. 50%, indukcja blisko 100%
Stary 2015-06-19, 14:44   #7
gryx82
Baptysta Dnia Ósmego

Jeśli zamawiasz gaz, możesz poprosić dostawcę, żeby Ci zamontował, u nas nie robią z tym problemu Co do gazu w butlach jeszcze - u mnie (miasto 11 tys. mieszkańców w północnej Polsce) używają go wszyscy, również w blokach, kuchnie elektryczne są rzadkością

"Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów"

przysłowie irlandzkie

gryx82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 13:14   #8
fantazja__
Raczkowanie

witam ja mam problem z butlą gazową zwykle takiego nie bylo a ostatnie dwe butle nie chcialy sie odkrecic a jak juz to nie dziala kuchnia gazowa z ta butla tylko gaz sie ulatnial z tej butli aż syczał i byla mgła w kuchni od tego gazu pootwieralam drzwi i okna bo sie wystraszylam niewiem czy to wina butli tanszej czy cos innego

fantazja__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 09:21   #9
I ona
Wtajemniczenie

W moim domu rodzinnym jest butla gazowa. Zawsze wymieniał ją facet - tata, wujek lub życzliwy sąsiad jak nie było nikogo odpowiedniego w domu a trzeba było gaz na już.
Natomiast dla mnie nie jest to fajne rozwiązanie niestety.

Co do wyżej wspomnianej indukcji, ja również gotuję bardzo dużo, od roku mam indukcję i napawdę nie widzę różnicy w rachunkach ogólnych.
I ona jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 17:12   #10
JulaBura
Raczkowanie

nad wymianą się nie zastanawiałam. Zawsze wydawało mi się że indukcja jest sporo droższa... może uda się przeprowadzić i zmienimy, jak na razie muszę coś myśleć bo nie zawsze miły pan ma ochotę pomóc w wymianie
JulaBura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 14:07   #11
Margot45
niecnotliwa dziewica

GG do Margot45

Przepraszam, a z czym Wy w ogóle macie problem i skąd to stwierdzenie, że butla jest niebezpieczna?

W niektórych miejscowościach nie ma gazu ziemnego, wiecie? I jak żyję (a trochę już żyję ) tak wszędzie miałam gaz w butlach, butla w cenie 35-40zł starcza mi na około pół roku (czasem powiedzmy na 4 miesiące, jak więcej gotuję, jak grzałam na gazie wodę do mycia butla wystarczała na dwa miesiące), dowożą na miejsce i montują na miejscu, a w poprzednim miejscu zamieszkania "rozlewnię" miałam po drugiej stronie ulicy, więc sobie tę butlę odkręcałam - do tego służy klucz francuski, zanosiłam i wymieniałam na pełną. Na pierwsze piętro wnosiłam sama i montowałam sama.
Stary 2016-11-20, 14:45   #12
kasieel
Raczkowanie

Mozna zawsze kupić butlę NANO - do wymiany ne potrzeba klucza francuza W obiku ja widziałam.
kasieel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:58   #13
spod_chmurki
Przyczajenie

Tylko pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa przy użytkowaniu takich butli. Podstawa to plomba, wtedy można mieć pewność, że butla jest bezpieczna i nie była wcześniej użytkowana. Sprawdzajcie, czy na butli jest instrukcja. No i wiadomo, nie może to być butla kupiona w przypadkowym miejscu, pozbawiona logo. Wiem, że AmeriGas ma butle w ofercie, w tym też wspomniane Nano.
spod_chmurki jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości