Czy to jest nadmierne owłosienie i co z tym zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-14, 14:37   #1
qlq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33

Czy to jest nadmierne owłosienie i co z tym zrobić?


Witam. Mam 21 lat. Od jakichś 2 lat następują pewne zmiany: najpierw pojawiły sie ciemniejsze włosy pod pępkiem, potem jeden na klatce piersiowej, potem zauważyłam ciemniejsze i dłuższe włosy wokół sutków (w ilości po kilka na każdy), a niedawno tez ściemniały mi włosy na dużych palcach u stóp. Nie opalam się, więc może te włosy nie mają okazji nigdy zjaśnieć. Ale czy to jest normalne? Bo nie wiem, czy iść na laser, czy do lekarza.
qlq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 07:33   #2
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Czy to jest nadmierne owłosienie i co z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez qlq Pokaż wiadomość
Witam. Mam 21 lat. Od jakichś 2 lat następują pewne zmiany: najpierw pojawiły sie ciemniejsze włosy pod pępkiem, potem jeden na klatce piersiowej, potem zauważyłam ciemniejsze i dłuższe włosy wokół sutków (w ilości po kilka na każdy), a niedawno tez ściemniały mi włosy na dużych palcach u stóp. Nie opalam się, więc może te włosy nie mają okazji nigdy zjaśnieć. Ale czy to jest normalne? Bo nie wiem, czy iść na laser, czy do lekarza.

Idz na samym poczatku do endokrynologa. Koniecznie.
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 14:37   #3
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Czy to jest nadmierne owłosienie i co z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Idz na samym poczatku do endokrynologa. Koniecznie.

Ja mam niedoczynność stwierdzoną. Czy to może mieć według Ciebie na nadmierne owłosienie? (Tak samo... brzuch, okropne czarne "łoniaki" dookoła brodawek, nawet na szyi zaczęły się pojawiać takie pojedyncze paskudne czarne włosy) Teraz jestem w ciąży więc laser odpada, ale myślę nad tym, żeby po porodzie się po prostu pod ten laser położyć.
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 14:10   #4
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Czy to jest nadmierne owłosienie i co z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Ja mam niedoczynność stwierdzoną. Czy to może mieć według Ciebie na nadmierne owłosienie? (Tak samo... brzuch, okropne czarne "łoniaki" dookoła brodawek, nawet na szyi zaczęły się pojawiać takie pojedyncze paskudne czarne włosy) Teraz jestem w ciąży więc laser odpada, ale myślę nad tym, żeby po porodzie się po prostu pod ten laser położyć.

Hej. Oczywiscie ze niedoczynnosc moze powodowac nadmierne owłosienie. Baaardzo duze prawdopodobienstwo, ze niedoczynnosc tarczycyjest powodem Twoich problemow...
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 12:10   #5
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Czy to jest nadmierne owłosienie i co z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Hej. Oczywiscie ze niedoczynnosc moze powodowac nadmierne owłosienie. Baaardzo duze prawdopodobienstwo, ze niedoczynnosc tarczycyjest powodem Twoich problemow...
Kurczę najgorzej. Teraz jestem wreszcie na dobrej dawce letroxu i wierzę, ze juz zawsze będę kontrolować sprawę niedoczynnosci. Zauważyłam, że te pakudne kłaki rosną mi jakby wolniej. Jest to w ogole możliwe ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-15 13:10:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.