Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-21, 21:04   #2431
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dzięki za informacje dziewczyny. Ja w ogóle nie przepadam za żarciem z puszki, bardzo rzadko kupuję, wolę świeże, a teraz jak usłyszałam o rdzewiejącym żelastwie, BPA i wszelkich powłokach, to już całkiem mi się jeść odechciało. Co do kosmetyków, najwięcej takich aluminiowych opakowań można spotkać w aptekach ale też dużo naturalnych marek ma produkty w aluminiowych tubkach. Phenome robi opakowania z recyklingu np i podejrzewam, że te wszystkie certyfikowane też, bo aluminium się nadaje po prostu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 08:41   #2432
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

w naturnice jest majowy % na kosmetyki marek Lavera i Aubrey (po 10% zdaje się)
łączy się z rabatem dla stałych klientów (ja mam 5%)
jak coś to chętnie użyczę
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 09:15   #2433
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Mam pytanko, robicie moze wlasne mydla i skad zamawiacie baze (interesuje mnie jakas baza eko) ?
I czy moge dodac wszystko co mnie najdzie w sensie rozne oleje, olejki eteryczne Mam ekstrakt z wakroty azjatyckiej, kwas hialuronowy, zel aloesowy Wszystko moze byc uzyte, czy cos sie moze z czyms nie bardzo polubic, reagowac?
Bo planuje zrobic cytrusowo-owsiane peelingujace, jakies oczyszczajace z glinka I moze jakies odzywcze z olejamj I nawilzajace, to chcialam z hialuronowym i aloesem
Czy czegos nie mozna poddawac obrobce termicznej?
I jeszcze czy robicie moze naturalne szampony, cos mnie na takie cos wzielo ;-)

Jest moze teraz jakis rabat w sklepie z surowcami?
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 13:02   #2434
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A musisz to byc mydlo z gotowej bazy? Nie wystarczy ze wezmiesz oleje i masla polaczysz z NaOH? W gotowych bazach nie zawsze sa fajne skladniki. POza tym kazde mydlo bedzie praktycznie takie samo jak bedzie mialo gotowa baze: mysle ze lepiej brac pojedyncze skladniki i robic rozne mydla, ale rozumiem, ze ktos lenuch jest i woli gotowa baze
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 13:14   #2435
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A musisz to byc mydlo z gotowej bazy? Nie wystarczy ze wezmiesz oleje i masla polaczysz z NaOH? W gotowych bazach nie zawsze sa fajne skladniki. POza tym kazde mydlo bedzie praktycznie takie samo jak bedzie mialo gotowa baze: mysle ze lepiej brac pojedyncze skladniki i robic rozne mydla, ale rozumiem, ze ktos lenuch jest i woli gotowa baze
Nawet nie chodzi, ze leniuch, tylko po prostu nie chcialabym za duzo dokupywac, tylko wlasnie wykorzystac to co mam A tak musialabym NaOH, poza tym ja sie na tym nie znam - jak tworzyc mydli od podszewki I zaraz cos nawyrabiam, jeszcze zracy NaOH
A baze wlasnie chce jakas eko i mydla nie beda identyczne, bo bede je roznicowac dodatkami i zapachowo tez Po prostu z takiej bazy latwo to zrobic i nic raczej nie nawyrabiam A frajda bedzie Dodam platki owsiane Do innego platki kwiatkow Glinki, oleje, olejki, to co mam
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 13:19   #2436
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Bazę mydlaną widziałam kiedyś w Lawendowej farmie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2015-05-22 o 13:21
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 13:20   #2437
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Bazę mydlaną widziałam w Lawendowej farmie
Dziekuje
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 14:51   #2438
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wiem o co chodzi dlatego uzywal tej emotki
jednak baza to najwieksza ilosc skladnikow, tych co wlasnie beda mialy najwiecej do gadania jesli chodzi o pielegnacje, dlatego mydla beda jednak do siebie bardzo podobne. I bez zracego NaOH sie nie obejdzie, nawet gdy uzyjesz do tego gotowej bazy mydlanej :-(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 14:52   #2439
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, ja z pytaniem. Czy znacie ten sklep? http://www.helfy.pl/kosmetyki

W Plant for beauty pojawiło się trochę nowości, zastanawiam sie nad kredką http://plantsforbeauty.pl/kremowa-kr...ure-p-497.html
tylko jaki to może być kolor?, jest już też primer
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 16:53   #2440
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Wiem o co chodzi dlatego uzywal tej emotki
jednak baza to najwieksza ilosc skladnikow, tych co wlasnie beda mialy najwiecej do gadania jesli chodzi o pielegnacje, dlatego mydla beda jednak do siebie bardzo podobne. I bez zracego NaOH sie nie obejdzie, nawet gdy uzyjesz do tego gotowej bazy mydlanej :-(
Widzialam przepisy bez wodorotlenku sodu
A beda sie roznic dzialaniem, bo zamierzam dodawac przerozne oleje naturalne, ekstrakty ... Wiec zasadniczo dodatki beda bardziej decydowac o dzialaniu
Jest baza chyba 100gr na naturalne-piekno, ale ja bym chciala od razu wiecej ;-)

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

I bardziej zastanawia mnie czy ekatrakt z wakroty azjatyckiej czy kwas hialuronowy moge dodac I np wyciag jablkowy czy to ma srns Czy kapiel wodna im nie zaszkodzi?
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 17:06   #2441
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kolejny powód za niekarmieniem gotową, puszkową karmą Bo jak my jemy dość rzadko coś z puszki, w sumie tylko krojone pomidory do obiadów zimą, to koty jedzą to dzień w dzień...

Przyznam, że nie zwracam uwagi na opakowania, w których są kosmetyki. Większość mam w szklanych buteleczkach (oleje, hydrolaty) czy słoiczkach (np. olej kokosowy), ale np. masło shea czy inne masła kupuję w plastikowych opakowaniach, jak są sprzedawane.
Tak odnośnie puszek jeszcze i karmy , to mój pies kiedyś miał poważne uczulenie na karmy z puszki . Nawet zwierzakom nie służy.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 17:31   #2442
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Widzialam przepisy bez wodorotlenku sodu
A beda sie roznic dzialaniem, bo zamierzam dodawac przerozne oleje naturalne, ekstrakty ... Wiec zasadniczo dodatki beda bardziej decydowac o dzialaniu
Jest baza chyba 100gr na naturalne-piekno, ale ja bym chciala od razu wiecej ;-)

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

I bardziej zastanawia mnie czy ekatrakt z wakroty azjatyckiej czy kwas hialuronowy moge dodac I np wyciag jablkowy czy to ma srns Czy kapiel wodna im nie zaszkodzi?
A to jak ma sie mydlo zrobic bez uzycia NaOH? Jakos sie te tluszcze zmydlic musza, a bez zasady ani roz. No chyba ze ta baza to gotowe mydlo i ty je chcesz wzbogacic, to owszem, zetrzesz na tarcie, rozpuscisz i dodasz ekstrakty i co tam tylko chcesz, ale to nie zmienia faktu, ze ty mydla nie zrobisz, bo ono juz zrobione bedzie, ty je tylko wzbogacisz Kocham ta emotke, moglabym ja wszedzie wstawiac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 19:07   #2443
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja z pytaniem. Czy znacie ten sklep? http://www.helfy.pl/kosmetyki
Ja znam, a co?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 20:56   #2444
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Te bazy np z tej str naturalne-piekno czy z Ecospa sa takie, ze sugerowane przepisy sa bez zasady
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 08:39   #2445
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Zastanawiam się czy nie skorzystać z promocji w Rossmannie i zanabyć krem rewitalizujący pod oczy Avy, w KWC ma dosyć dobre opinie. Próbowałyście, albo możecie coś powiedzieć na plus lub minus o składzie? Ecocert ma, ale to jeszcze nie znaczy, że działa

Pozzziomka, w Mazidłach jest -12%
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 09:45   #2446
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie skorzystać z promocji w Rossmannie i zanabyć krem rewitalizujący pod oczy Avy, w KWC ma dosyć dobre opinie. Próbowałyście, albo możecie coś powiedzieć na plus lub minus o składzie? Ecocert ma, ale to jeszcze nie znaczy, że działa

Pozzziomka, w Mazidłach jest -12%
O, dziekuje
A jakis kod sie wpisuje, czy po prostu?
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 09:56   #2447
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
O, dziekuje
A jakis kod sie wpisuje, czy po prostu?
Na głównej stronie jest info - kod brzmi "Mama", obowiązuje od jutra do wtorku
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 09:57   #2448
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Te bazy np z tej str naturalne-piekno czy z Ecospa sa takie, ze sugerowane przepisy sa bez zasady
To bardzo dziwne, ale baza z naturalne piekno zawiera sls, choć w opisie podają, że nie zawiera, widzimy typową bazę glicerynową, nie jest to naturalny skład. Odradzam. Tak jak pisała Monika, nie ma prawdziwego mydła bez Sodium Hydroxide lub Potassium Hydroxide.

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie skorzystać z promocji w Rossmannie i zanabyć krem rewitalizujący pod oczy Avy, w KWC ma dosyć dobre opinie. Próbowałyście, albo możecie coś powiedzieć na plus lub minus o składzie? Ecocert ma, ale to jeszcze nie znaczy, że działa
Na oko fajny
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-05-23 o 09:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 10:26   #2449
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Te bazy np z tej str naturalne-piekno czy z Ecospa sa takie, ze sugerowane przepisy sa bez zasady
Obejrzalam sobie te bazy na ecospa. To jest juz gotowe mydlo, czyli tak jak myslalam skoro NaOH sie nie uzywa. Topisz baze i dodajesz sobie dodatkowe skladniki jak ziolka itp. To samo mozesz zrobic z kazdym innym mydlem np z drogerii, ktore ma prosty sklad a ty je chcialabys wzbogacic. Z robieniem mydla samemu , nie ma to nic wspolnego.
I tak jak Korah napisala, naturalny sklad to to nie jest. Lepeij bys zrobila kupujac oleje i masla do tego NaOH , stopila masla w garnku dodala plynnyhc oleji . wymieszala NaOH z woda i potem dodala do tluszczy. Potem mieszasz to wszystko, jak trzeba to i mikserem zeby sie wszystko polaczylo i zaczelo gestniec. na koniec przelewasz do pojemnikow i gotowe. PO ok dobie wyciagasz zimne mydlo z form, kroisz je i zostawiac 4 do 8 tyg zeby dojrzalo i procez zmydlenia dobiegl konca. Ile NaOH na jaka ilosc tluszczu, tak zeby zostalo ci troche niezmydlonego tluszczu, ktory wlasnie bedzie mial wlasciwosci pielegnacyjne, to mozna wyliczyc w kalkulatorze. Poza tym mozna znalesc juz gotowe przepisy ile czego dodac.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-05-23 o 10:31
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-23, 10:36   #2450
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To bardzo dziwne, ale baza z naturalne piekno zawiera sls, choć w opisie podają, że nie zawiera, widzimy typową bazę glicerynową, nie jest to naturalny skład. Odradzam. Tak jak pisała Monika, nie ma prawdziwego mydła bez Sodium Hydroxide lub Potassium Hydroxide.



Na oko fajny

Ale numer powaznie? Ale to jak tak moga robic? Ale jak spr, ze ma SLS'y?
A moglabys mi polecic jakas baze mydlana, ktora by byla skladem ok i glownie zalezy mi na inf czy mozna dodawac wszelkie ekstrakty, kwas hialuronowy, bo ja troche zielona Czy mozna to dodawac, jak to jest poddawane kapieli wodnej?
Zeby mi cos nie wybuchnelo
I ogolnie zalezy mi na bazie, ktora by sie nadala pod mydla do twarzy Bo chcialabym zrobic takie nawilzajace np z hialuronowym i aloesem Albo oczyszczajace Tylko 3 jakies skladniki nie straca na wlasciwosciach pod wplywem temp?




Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Obejrzalam sobie te bazy na ecospa. To jest juz gotowe mydlo, czyli tak jak myslalam skoro NaOH sie nie uzywa. Topisz baze i dodajesz sobie dodatkowe skladniki jak ziolka itp. To samo mozesz zrobic z kazdym innym mydlem np z drogerii, ktore ma prosty sklad a ty je chcialabys wzbogacic. Z robieniem mydla samemu , nie ma to nic wspolnego.
Ale ja nie pisalam o robieniu mydla od podszewki, tylko chcialabym wlasnie znalezc baze o dobrym skladzie i ja wzbogacac

A czy mozna utrafic jakies inne bazy niz glicerynowe?
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 10:41   #2451
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie skorzystać z promocji w Rossmannie i zanabyć krem rewitalizujący pod oczy Avy, w KWC ma dosyć dobre opinie. Próbowałyście, albo możecie coś powiedzieć na plus lub minus o składzie? Ecocert ma, ale to jeszcze nie znaczy, że działa

Pozzziomka, w Mazidłach jest -12%
Jesli dobrze kojarze, to kiedys mialam jego saszetke( dostalam od jakiejs wizazanki przy wymiance). Nie zapadl mi jakos zle w pamieci. Moze byc tak ze i dostalam ale szaszetke twarzowego kremu. Jesli dobrze kojarze, ale wlasnie nie pamietam czy aby napewno to byl ten oczny specyfik, kremik calkiem dobrze nawilzal. Nie jestem pewna konsystencji czy byl bardzo lekki i wlasnie tylko nawilzajacy czy tez troche tresciwszy i lekko tez natluszczal. Chyba to drugie, ale pewnosci nie mam Gdybym miala latwy dostep, to pewnie odrazu bym go zakupila, bo drogi tez nie jest jesli ma te 30ml i kosztuje te 30zl. Ja ogolem to od paru lat dalam sobie spokoj z polskimi kosmetykami. Wracalam z PL z dodatkowa waliza ( to byly czasy jeszcze zwyklych kosmetykow), a te naturalniejsze dostapne w drogerii to przewaznie tez dosc dlugie sklady maja. Nawet jak mi probka pasuje, to ja i tak nie chetna jestem na cale opakowanie.
Wyprobuj, moze akurat to bedzie cos dla ciebie.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Ale numer powaznie? Ale to jak tak moga robic? Ale jak spr, ze ma SLS'y?
A moglabys mi polecic jakas baze mydlana, ktora by byla skladem ok i glownie zalezy mi na inf czy mozna dodawac wszelkie ekstrakty, kwas hialuronowy, bo ja troche zielona Czy mozna to dodawac, jak to jest poddawane kapieli wodnej?
Zeby mi cos nie wybuchnelo
I ogolnie zalezy mi na bazie, ktora by sie nadala pod mydla do twarzy Bo chcialabym zrobic takie nawilzajace np z hialuronowym i aloesem Albo oczyszczajace Tylko 3 jakies skladniki nie straca na wlasciwosciach pod wplywem temp?






Ale ja nie pisalam o robieniu mydla od podszewki, tylko chcialabym wlasnie znalezc baze o dobrym skladzie i ja wzbogacac

A czy mozna utrafic jakies inne bazy niz glicerynowe?
ja od samego poczatku czytam ze ty chcesz zrobic mydlo, a nie ze chcesz wzbogacic juz gotowe mydlo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 10:55   #2452
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Ale numer powaznie? Ale to jak tak moga robic? Ale jak spr, ze ma SLS'y?
A moglabys mi polecic jakas baze mydlana, ktora by byla skladem ok i glownie zalezy mi na inf czy mozna dodawac wszelkie ekstrakty, kwas hialuronowy, bo ja troche zielona Czy mozna to dodawac, jak to jest poddawane kapieli wodnej?
Zeby mi cos nie wybuchnelo
I ogolnie zalezy mi na bazie, ktora by sie nadala pod mydla do twarzy Bo chcialabym zrobic takie nawilzajace np z hialuronowym i aloesem Albo oczyszczajace Tylko 3 jakies skladniki nie straca na wlasciwosciach pod wplywem temp?
Wejdź na naturalne piekno i tą bazę, zjedź nieco na dół i kliknij w "specyfikacja". Jest podany skład inci i jak byk pisze Sodium Lauryl Sulfate, do tego glikol...

Aqua, Glycerin, Sodium Stearate, Propylene Glycol, Sorbitol, Sodium Laurate, Sodium Lauryl Sulfate, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate.

Najtaniej będzie jak kupisz po prostu zwykłe mydło, np Babydream Seife (jest bardzo fajne i naturalne i kosztuje chyba niecałe 2 zł. i postępujesz tak samo jak z taką bazą.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-05-23 o 10:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 11:09   #2453
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na oko fajny
Dzięki

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jesli dobrze kojarze, to kiedys mialam jego saszetke( dostalam od jakiejs wizazanki przy wymiance). Nie zapadl mi jakos zle w pamieci. Moze byc tak ze i dostalam ale szaszetke twarzowego kremu. Jesli dobrze kojarze, ale wlasnie nie pamietam czy aby napewno to byl ten oczny specyfik, kremik calkiem dobrze nawilzal. Nie jestem pewna konsystencji czy byl bardzo lekki i wlasnie tylko nawilzajacy czy tez troche tresciwszy i lekko tez natluszczal. Chyba to drugie, ale pewnosci nie mam Gdybym miala latwy dostep, to pewnie odrazu bym go zakupila, bo drogi tez nie jest jesli ma te 30ml i kosztuje te 30zl. Ja ogolem to od paru lat dalam sobie spokoj z polskimi kosmetykami. Wracalam z PL z dodatkowa waliza ( to byly czasy jeszcze zwyklych kosmetykow), a te naturalniejsze dostapne w drogerii to przewaznie tez dosc dlugie sklady maja. Nawet jak mi probka pasuje, to ja i tak nie chetna jestem na cale opakowanie.
Wyprobuj, moze akurat to bedzie cos dla ciebie.
Dziękuję No właśnie ma składach się totalnie nie znam, ale jakoś tak na krótki patrzę przychylniej Teraz się zastanawiam czy ja nie mam gdzieś próbki, bo zawsze rzucam je w czeluści szuflady i zapominam, a potem rozkminiam nad jakimś kosmetykiem, szukam opinii w intermecie, mając próbkę pod nosem Chciałam po pracy skoczyć do Rossmanna, ale chyba się wstrzymam. Teraz jest -40% na całą pielęgnację twarzy.
Mam do Ciebie pytanko w wątku EDM
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 11:36   #2454
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

odpisalam w watku EDM.

Ja jeszcze wroce do naszego gadania o puszkach. Chyba juz wiem o jaka powloke w srodku puszki chodzi. Kupilam puszczke z pomidorami z bio serii w Rossmannie i jak ja otworzylam to od srodka byla ona biala, a nie srebrna jak po wierzchu. To pewnie o ta powloke chodzi, albo? Musze sie przyjrzec jakie puszki maja jeszcze taka powloke. Jednak mysle ze te produkty ktore kupuje w puszce, przewaznie sa bez powoloki. Moje sardynki z Aldi Süd napewno sa bez, bo pamietam ze puszcka tak samo sie blyszczala w srodku jak na zewnatrz. i jeszcze groszek i kukurydze w tym diskonter kupuje i chyba tez sa w srodku takie jak z wierzchu. Nie pamietam jak wyglada puszka z mleczkiem kokosowym tez z bio marki z Rossmanna.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 16:23   #2455
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Dzięki



Dziękuję No właśnie ma składach się totalnie nie znam, ale jakoś tak na krótki patrzę przychylniej Teraz się zastanawiam czy ja nie mam gdzieś próbki, bo zawsze rzucam je w czeluści szuflady i zapominam, a potem rozkminiam nad jakimś kosmetykiem, szukam opinii w intermecie, mając próbkę pod nosem Chciałam po pracy skoczyć do Rossmanna, ale chyba się wstrzymam. Teraz jest -40% na całą pielęgnację twarzy.
Mam do Ciebie pytanko w wątku EDM
to ja lecę po krem Avy właśnie z ecocert
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 16:23   #2456
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Moni, ja jak sie da to kupuje w sloikach. i w rossmannie maja tez pomidory w szklanej butli - nie sa z kawalkami, tylko "passiert", ale na zupe czy do sosu to nawet lepiej. i sa pycha kukurydze czy groszek tez w sloikach kupuje. a co do kokosa - kupilam ostatnio kostke "creamed coconut", ma 100% kokosa i dluzej sie trzyma i zaleznie jak to rozpuszcze to mam albo smietane, albo mleko...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 16:42   #2457
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja znam, a co?
możesz polecić, jest ok?

Ja dziś w Tkmaxx kupilam krem Alvy o ten: http://www.sklepestetyka.pl/Alva_Nat...ing_Cream.html za 30 parę złotych. I jeszcze mydełko Olivia care, lawendowe.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 16:43   #2458
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wszystkich zainteresowanych promocją w rossie lojalnie uprzedzam, że jutro sklepy pozamykane, bo Zielone Świątki, a w pon. to nie wiadomo, czy jeszcze coś zostanie

Mam prośbę, czy możecie przy okazji odwiedzin sprawdzić czy jest serum z bio-granatem alterry? U mnie nie ma, jest tylko olejek, ale podobno w ogóle to jest, może w większych miastach
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 17:41   #2459
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
to ja lecę po krem Avy właśnie z ecocert
Wzięłam rewitalizujący na noc dla mamy jako element prezentu Dla mnie byłby chyba zbyt ciężki, chociaż może na pokwasowy przesusz... jeszcze pomyślę, znalazłam w domu próbkę Sobie kupiłam na razie ten pod oczy.

Ja byłam dzisiaj drugi raz w Rossmannie odkąd trwa promocja i muszę powiedzieć, że wyjątkowe pustki, szykowałam się na dzikie tłumy, a było mniej ludzi niż przeciętnie Uprzedzam - małymi literkami dopisane jest, że promocja nie obejmuje masek i kosmetyków dla mężczyzn, balsamy do ust (chciałam z Tołpy wypróbować) też nie wchodzą.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Korah, oglądałam Alterrę przedwczoraj i chyba nie było, ale szczerze to nie wiem jak to serum wygląda, mogłam przegapić Jak będę w pobliżu Rossa to zobaczę i w razie czego będę pytać czy chcesz
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 18:24   #2460
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
możesz polecić, jest ok?
Kupowałam tam dwa razy i nie było żadnych problemów. Teraz od czasu do czasu podsyłają mi kody zniżkowe ale aktualnie nie mam żadnego.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam prośbę, czy możecie przy okazji odwiedzin sprawdzić czy jest serum z bio-granatem alterry? U mnie nie ma, jest tylko olejek, ale podobno w ogóle to jest, może w większych miastach
Możesz podać link do tego serum?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.