Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-20, 15:04   #3571
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=1a159cf6a0624b31db6aaef b6bbb43b621a184e1;4653391 7]z BB nie dają próbek, chyba, że kupujesz coś. Takie mają polecenia. Wiem, bo jak sama chciałam Bobbi, to zgodziłam się na make up na miejscu, właśnie tylko z tego względu, że nie dają z tej firmy próbek do domu. Co prawda kupiłam wtedy ich podkład mineralny. Nawet OK, ale uważam, że u mnie MEOW lepiej leży i jest korzystniejszy cenowo No i kolory są jaśniejsze i bardziej dopasowane [/QUOTE]
Ale dziko
Z mineralnym Bobbi nigdy nie miałam do czynienia. I jakoś sceptycznie podchodzę do tych sklepowych minerałów znanych marek
Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Dziewczyny

Mam podkład Revlon CS 110 Ivory (cera tłusta i mieszana), a na lato chciałabym odrobinę lżejszy podkład i żeby kolorystycznie odpowiadał CS Ivory. Możecie coś polecić?
Może Rimmel Match Perfection 010? Ew. nowy Stay Matte 091 czy jakoś tak
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 17:31   #3572
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Powstrzymałam się od kliknięcia tego Revlona Photoready. Napisałam na alle o próbkę Narsa, ale na razie cisza...

A czy ktoś tutaj nie miałby odrobiny Siberii, ew Gobi do podzielenia się? Oczywiście jakoś się dogadamy. Korci mnie ten podkład, oglądnęłam kilka filmików, Revlon jest też chwalony, dlatego ciężko mi podjąć dezycję... Gdyby Nars przypadł mi do gustu, to bym zbierała na niego i za miesiąc sobie kupiła. A jeśli Revlon mi nie podpasuje... Revlona nikt tutaj nie używa...? (z obecnych udzielających się).


Dzisiaj chodzę dalej z mineralnym
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 20:46   #3573
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

enn_ miała chyba z nim do czynienia.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 21:25   #3574
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
enn_ miała chyba z nim do czynienia.

Kliknęłam go (Revlona).
Oglądałam 2 filmiki z tą kobitką, która kiedyś miała (może nadal ma, rzadko oglądam telewizję ) program w TLC (mistrzyni makijażu czy coś w tym stylu). W jednym chwaliła ten podkład, a w drugim wspominała, że nie jest ciężki. I jednak zaryzykowałam...


W ogóle przeglądając przez te kilka dni różne zdjęcia w sieci zauważyłam coś dziwnego. Nie wiem, czy to kwestia tylko zdjęć, czy monitora... Ale niektóre dziewczyny/kobiety używają np ciemnego koloru będąc jasną i wcale nie mają jakiejś maski, a ciemniejsze używają np tego samego odcienia... Jak to jest mozliwe? Ja sobie nie wyobrażam by ten utleniony Bourjois mi się wtopił
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 22:26   #3575
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Magia a tak na poważnie to niektóre cery mają zdolność 'wtapiania' w siebie kolorów nie wiem, na czym to polega, fakt, że występuje takie cuś
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 01:20   #3576
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
enn_ miała chyba z nim do czynienia.
Photoready? Ale masz pamiec!

Siberia jest jednym z najjasniejszych podkladow jakich uzywalam, a Healthy Mix 51 byl u mnie absolutna pomylka chodzi o kolor - spoooro za ciemny i utlenial sie w pomarancz, nigdy wiecej. Nie wiem jak to mozliwe, ze uzylam go wiecej niz RAZ.

Jesli chodzi o Photoready to koloru juz dokladnie nie pamietam; mialam Ivory i na pewno byl dosc jasny, ale dla mnie za ciemny i Siberia jest bez watpienia wyraznie jasniejsza. Vanilla chyba byla podobna jesli chodzi o jasnosc, tylko w innej tonacji.
Uzywac go uzywalam z braku laku, ale fanka nigdy nie bylam, nie podobal mi sie efekt na skorze, te drobiny i ogolnie jakos mi nie sluzyl.
Mialam go jednak akurat dokladnie po doswiadczeniu z HM 51 i w porownaniu do niego byl super, wiec moze sie sprawdzi u Ciebie, capuccino.

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

O, zapomnialam.
Kupilam dzisiaj korektor w plynie pod oczy NARSa, chantilly. Jestem bardzo ciekawa jaksie sprawdzi, do tej pory uzywalam Armaniego.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 08:46   #3577
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;46545664]
W ogóle przeglądając przez te kilka dni różne zdjęcia w sieci zauważyłam coś dziwnego. Nie wiem, czy to kwestia tylko zdjęć, czy monitora... Ale niektóre dziewczyny/kobiety używają np ciemnego koloru będąc jasną i wcale nie mają jakiejś maski, a ciemniejsze używają np tego samego odcienia... Jak to jest mozliwe? Ja sobie nie wyobrażam by ten utleniony Bourjois mi się wtopił [/QUOTE]

Kamera zjada kolory, lampa daje rozproszone światło, blendy odbijające światło ustawione pod odpowiednim kątem i efekt gotowy dlatego też wydaje się, że większość blogerek ma nieskazitelne cery

Nie żałuj Narsa, naprawdę nie jest wart zachodu. Dobry podkład, ale nic poza tym, i jak szukasz rozświetlenia i lekkiego krycia to nie ten trop

A oglądałaś podkład Clarinsa Skin Illustion ? bo Everlasting to już grubszy kaliber
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-21, 11:36   #3578
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Magia a tak na poważnie to niektóre cery mają zdolność 'wtapiania' w siebie kolorów nie wiem, na czym to polega, fakt, że występuje takie cuś
Może faktycznie Tak samo moja siostra jest dość blada (nie tak jak ja ) a używa Bourjois HM 53-54 i wcale nie ma maski . Aha, u niej się nie utlenia...

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Photoready? Ale masz pamiec!

Siberia jest jednym z najjasniejszych podkladow jakich uzywalam, a Healthy Mix 51 byl u mnie absolutna pomylka chodzi o kolor - spoooro za ciemny i utlenial sie w pomarancz, nigdy wiecej. Nie wiem jak to mozliwe, ze uzylam go wiecej niz RAZ.

Jesli chodzi o Photoready to koloru juz dokladnie nie pamietam; mialam Ivory i na pewno byl dosc jasny, ale dla mnie za ciemny i Siberia jest bez watpienia wyraznie jasniejsza. Vanilla chyba byla podobna jesli chodzi o jasnosc, tylko w innej tonacji.
Uzywac go uzywalam z braku laku, ale fanka nigdy nie bylam, nie podobal mi sie efekt na skorze, te drobiny i ogolnie jakos mi nie sluzyl.
Mialam go jednak akurat dokladnie po doswiadczeniu z HM 51 i w porownaniu do niego byl super, wiec moze sie sprawdzi u Ciebie, capuccino.


Teraz to już mam mętlik No cóż, zobaczę po otrzymaniu, jak to z tymi kolorami Oby się sprawdził, bo chciałam coś innego teraz kupić, a nie kolejny podkład .
U mnie HM jest dobry po zrobieniu kropeczki, czy wycisnięciu kosmetyku na dłoń. Jednak po rozsmarowaniu ciemnieje i robi się ten pomarańcz.
A co do Siberii, to jak przeglądałam swatche, to on wcale taki jasny się nie wydaje (w porównaniu do bieli ). Oglądałam też filmik Niesi 83 (jakoś tak, na YT) i ona mówiła, że na niej czasem ten podkład ciemnieje... A czasem jest super. Kto chce, to sobie poszuka- wg mnie fajna recenzja.


Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kamera zjada kolory, lampa daje rozproszone światło, blendy odbijające światło ustawione pod odpowiednim kątem i efekt gotowy dlatego też wydaje się, że większość blogerek ma nieskazitelne cery

Nie żałuj Narsa, naprawdę nie jest wart zachodu. Dobry podkład, ale nic poza tym, i jak szukasz rozświetlenia i lekkiego krycia to nie ten trop

A oglądałaś podkład Clarinsa Skin Illustion ? bo Everlasting to już grubszy kaliber
Dzięki za wyjaśnienie, czasem właśnie też sobie myślałam- dziewczyna narzeka na cerę, a tu fotka i żadnych niedoskonałości... O co jej chodzi? . Sądziłam, że to taka kokieteria, a może chodzi o to, o czym mówisz .

Niestety, Narsa próbkę biorę Pani się odezwała, więc nie wypada mi rezygnować. Poza tym, gdybym go nie spróbowała to i tak by mnie ciągle nęciło. Do teraz nie jestem pewna, czy nie powinnam wziąć jednak Gobi, no ale trudno.

Teraz przejrzałam net w poszukiwaniu tego Clarinsa. Najjaśniejszy to 103, znalazłam tu swatch:
http://sparklymatters.wordpress.com/...ry/foundation/
i jeśli jest dobrze oddany kolor, to niestety nie sądzę, by był dobry dla mnie- wpada w pomarańczowawe tony, bałabym się, że utleni się na wściekłą pomarańczę... Oprócz tego sądzę, że za ciemny sporo.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 12:06   #3579
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;46551546]
Dzięki za wyjaśnienie, czasem właśnie też sobie myślałam- dziewczyna narzeka na cerę, a tu fotka i żadnych niedoskonałości... O co jej chodzi? . Sądziłam, że to taka kokieteria, a może chodzi o to, o czym mówisz .

Niestety, Narsa próbkę biorę Pani się odezwała, więc nie wypada mi rezygnować. Poza tym, gdybym go nie spróbowała to i tak by mnie ciągle nęciło. Do teraz nie jestem pewna, czy nie powinnam wziąć jednak Gobi, no ale trudno.

Teraz przejrzałam net w poszukiwaniu tego Clarinsa. Najjaśniejszy to 103, znalazłam tu swatch:
http://sparklymatters.wordpress.com/...ry/foundation/
i jeśli jest dobrze oddany kolor, to niestety nie sądzę, by był dobry dla mnie- wpada w pomarańczowawe tony, bałabym się, że utleni się na wściekłą pomarańczę... Oprócz tego sądzę, że za ciemny sporo.[/QUOTE]



Wiesz, zawsze nie ma tego złego sama zobaczysz czy Ci pasuje i jak wpisuje się w to, co o nim piszą w necie
Nie ma lepszego sposobu niż test na własnej skórze, bo opisy w necie są często gęsto bardzo rozbieżne I jak czytam recenzje , nawet na KWC, jednej osoby, która używa podkładów w różnej tonacji i wszystkie! świetnie wtapiają się w skórę i są niewidoczne to ręce mi opadają bo wiem z własnego doświadczenia, że tak jest niemożliwe Więc zawsze bezpieczniej postarać się o próbki

Zerknij może jeszcze na YSL Touche Eclat
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...cy.html&next=1
http://ameblo.jp/parel-mutiara/entry-11411174413.html

Tutaj są jeszcze dobrze porównane jasne odcienie podkładów
http://addictedtomakeup1.blogspot.co...ni-armani.html
a tutaj Clarins 103 http://blush-me-baby.blogspot.com/20...nillusion.html
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 15:26   #3580
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Photoready? Ale masz pamiec!

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;46551546]Może faktycznie Tak samo moja siostra jest dość blada (nie tak jak ja ) a używa Bourjois HM 53-54 i wcale nie ma maski . Aha, u niej się nie utlenia...[/QUOTE]
Mi się przypomina dziewczyna z byłej szkoły, blada jak ściana a używała podkładu Ingrid, więc...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 23:19   #3581
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jakby cos, korektor w plynie NARSa w kolorze chantilly -
Uzylam go poki co tylko raz, wiec bede dawac znac, ale po dzisiejszym dniu stwierdzam, ze:
- kolor jest rewelacyjny
- bardzo fajnie kryje
- ladnie wyglada na skorze, nie zbiera sie w zalamaniach, nie wydobywa nieistniejacych zmarszczek
- wydaje sie byc jakby nawilzajacy. Nie spodziewam sie realnych efektow pielegnacyjnych, ale uczucie jest bardzo fajne i bede zaskoczona jesli okaze sie, ze wysusza.
- dlugo sie trzyma; malowalam sie przed 11, o 23 wciaz wyglada bardzo przyzwoicie, jakbym gdzies teraz wychodzila to bym nic nie poprawiala

Co do kolorow podkladow - watpie, zeby kazda blogerka urodowa uzywala porzadnego oswietlenia i blendy To jak ostatecznie wyglada na skorze podklad/jego kolor chyba bardziej kwestia zwyczajnej chemii i tyle.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-05-21 o 23:25
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 19:54   #3582
mandy9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 19
Cool Podkład dla BLADOLIC

Od długiego czasu szukam podkładu który dopasuje się kolorem i tonem do mojej cery. Uważam się za bladolicę ale nie aż taką białą jak np Red Lipstick Monster (youtuberka którą chętnie oglądam) tj. mam bardzo jasny odcień skóry z żółtym podtonem w kierunku neutralego. Nie jestem pewna bo Revlon 150 i Loreal True March (wersja bez pompki)N1 wyglądają na mnie 'zbyt neutralnie' jakbym chora była i nie tworzą całości z szyją z kolei Loreal True Match W1 (wersja z pompką) jest trochę za ciemnay, a jest to przecież najjaśniejszy kolor (w tonacji żółtej) z 33 odcieni !

Owszem znalazłam IDEALNIE dopasowany odcieniem podkład a jest to Bobbi Brown Foundation Stick 0 Porcelain
Kupiłam go przez allegro używanego więc był dużo dużo tańszy niż w normalnej cenie. UPDATE Jest za jasny neutralny!!
Więc proszę o pomoc. CZY KTOŚ ZNA PODKŁADY BARDZO JASNE BEZ RÓŻOWYCH PODTONÓW W CENIE PONIŻEJ 60ZŁ?

Od razu mówię że nie chodzi mi o świnkowate jasne kolory firmy Rimmel w nich wyglądam jak odmieniec. To nie mój podton

I uprzedzam że już próbowałam mieszania podkładów np mieszam ostatnio Lirene 13 Cappucino (żółty podton) z Białym podkładem Star Gazer to też jest jakieś wyjście ale chce w końcu nałożyć podkład bez odmierzania proporcji i mazania sobie po ręcę sprawdzając czy już jest mega jasny czy nie.

Proszę nie polecać Bourjois Healthy mix w kolorze 51 bo on jest chyba zbyt neutralny i zbyt ciemny podobny jest do Revlona 150 z tego co dowiedziałam się oglądając filmik na youtube Polki która miała jasną cerę.

Bardzo bym się chciała dowiedzieć czy ktoś używał Golden Rose Founadation Stick w kolorze 01 ? Zaciekawiłam się tym sztyftem bo na makeupalley czytałam rezencję. I jeszcze na polskim blogu były próbki, swatche koloru i autorka pisała o kolorze "odcień 01 faktycznie jest bardzo jasny (nawet za jasny jak dla mnie)"

O i tak z popularnych to Maybelline Affinitone 03 Light Sandbeige też jest za ciemny

Tak więc Wizażanki proszę o pomoc
Tylko jeszcze mam prośbę piszcie przy nazwie i kolorze jaki podkład ma podton czy (różowy, neutralny, żółty)

Edytowane przez mandy9
Czas edycji: 2015-01-19 o 18:43
mandy9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 20:15   #3583
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Podkład dla BLADOLIC

Konkretnych kolorów nie doradzę, ale możesz spróbować zrobić "wstępny odsiew" przy pomocy specjalnych aplikacji:

http://www.temptalia.com/foundation-matrix
http://findation.com/
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 10:20   #3584
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

mandy9 - tu jest cały wątek poświęcony jasnym podkładom. Zajrzyj do pierwszego postu, przejrzyj zdjęcia, poczytaj, może znajdziesz interesującą Cię informację. Może też ktoś będzie umiał Ci pomóc i udzieli odpowiedzi na Twoje pytania.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 10:46   #3585
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez mandy9 Pokaż wiadomość
Proszę nie polecać Bourjois Healthy mix w kolorze 51 bo on jest chyba zbyt neutralny i zbyt ciemny podobny jest do Revlona 150 z tego co dowiedziałam się oglądając filmik na youtube Polki która miała jasną cerę.
HM a CS to zupełnie inna tonacja, CS buff to jasny neutralny beż a HM jest żółty, ale potrafi na niektórych kremach utleniać się w pomarańczowe tony.

Z jasnych żółtych podkładów do 60zł kojarze tylko revlon Naked -Vanila i pierre rene skin balance 20, ale on taki mocno żółty nie jest, ale napewno bardziej niż buff CS.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 12:01   #3586
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
HM a CS to zupełnie inna tonacja, CS buff to jasny neutralny beż a HM jest żółty, ale potrafi na niektórych kremach utleniać się w pomarańczowe tony.

Z jasnych żółtych podkładów do 60zł kojarze tylko revlon Naked -Vanila i pierre rene skin balance 20, ale on taki mocno żółty nie jest, ale napewno bardziej niż buff CS.
jak dla mnie i Revlon CS Buff i HM są żółte, tylko w zupełnie innych tonacjach. HM wpada w ciepłe, pomarańczowe tony, Revlon Buff to chłodna żółć, trochę ziemista
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 12:02   #3587
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dostałam wczoraj Revlona Photoready Vanilla. Po wstępnych oględzinach wydaje się ok, ale dla pewności chyba dziś go nałożę na próbę. Miałam się nie malować (siedzę w domu), ale nałożę tylko dla sprawdzenia koloru.

Pani od próbki Narsa coś milczy, chociaż miała się odezwać... Chyba nie chce mi jej sprzedać .
Czy znacie coś w niemalże identycznym kolorze (tonacji, jasności) jak ta Siberia? Ten kolor mnie korci bardziej niż podkład (wydaje się taki żółty bez brzoskwiniowych tonów).

W ogóle dziękuję za wszystkie propozycje. Niektóre poodrzucałam ze względu na kolor, inne na słabość krycia (chciałabym jednak, by np zakryły lekkie zaczerwienienie), z innymi nie chciałabym ryzykować (np wymieniony przez kogoś Bourjois CC cream). Z droższych oczywiście muszę w razie czego polować na próbkę (najchętniej all, bo nie mam takich perfumerii w mieście).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 12:07   #3588
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Podobny kolor do Siberii ma Armani Lasting Silk 02, ale jest ciut ciemniejszy i powiedzialabym, ze... bardziej pomaranczowy?
Poza tym to bedzie trudno znalezc cos innego w tej tonacji i jasnosci, jakby byl taki wybor, to ten watek by nie istnial.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 12:13   #3589
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Podobny kolor do Siberii ma Armani Lasting Silk 02, ale jest ciut ciemniejszy i powiedzialabym, ze... bardziej pomaranczowy?
Poza tym to bedzie trudno znalezc cos innego w tej tonacji i jasnosci, jakby byl taki wybor, to ten watek by nie istnial.
Kurczę, no to odpada...
Chodzi o nr 2?:
http://karlasugar.net/wp-content/upl...ion-Medium.jpg

Jakbym chciała próbkę to i tak ma to ta sama osoba, która ma Narsa

A mam jeszcze jedno pytanie:
Czy ktoś porównywał Revlona Phoroteady Vanilla i Narsa Siberię? Czy Siberia dużo jaśniejsza jest?
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-24, 12:17   #3590
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ciężko żeby podkład w takiej skali jasnosci zakrył zaczerwienienia,bo ma bardzo mało pigmentu w sobie,raczej potrzebny będzie dodatkowo korektor.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 12:33   #3591
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
ciężko żeby podkład w takiej skali jasnosci zakrył zaczerwienienia,bo ma bardzo mało pigmentu w sobie,raczej potrzebny będzie dodatkowo korektor.

Tak, np na naczynko używam korektora (właściwie muszę kupić płynny, bo mam tylko sypki, a to się nie chce łączyć), tak samo na jakieś krostki też. Tylko chciałam, by jakieś niewielkie wyrównał.

Sprawdziłam sobie tą wyszukiwarkę, którą tu podano i zaznaczyłam "fair" (zastanawiałam się między light, ale wolałam zaznaczyć jaśniej). Wyskoczyło mi Gobi z Narsa m.in... Cofnęłam się i zaznaczyłam "fairest"... A tam co? Wyskakuje Bourjois 51 . Kurczę, przecież on taki jasny aż nie jest... Oprócz tego wyskoczyło m.in Subtle Yellow z Lauressa (minerały), więc już wiem, że jestem wg nich Fairest (a z minerałów używałam np poziom 2 lub light, były jeszcze znacznie jaśniejsze w gamie). Czego to się człowiek nie dowie Później zafunduję sobie lekturę, co to mi "maszyna" poleca
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 12:57   #3592
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
ciężko żeby podkład w takiej skali jasnosci zakrył zaczerwienienia,bo ma bardzo mało pigmentu w sobie,raczej potrzebny będzie dodatkowo korektor.
Czyli jasny podklad ma wg Ciebie z zalozenia malo pigmentu, a korektor juz nie?
Siberia Sheer Glow ma calkiem przyzwoite krycie, mimo, ze jest jednym z najjasniejszych podkladow z jakimi sie spotkalam. Magia?

Capuccino, nie wiem gdzie mieszkasz, ale Armani jest dosc powszechnie dostepny w Douglasach.

http://littleporcelainprincess.blogs...-swatches.html

tu jest porownanie duzej ilosci jasnych podkladow.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 17:42   #3593
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[QUOTE=enn_;46591701]Czyli jasny podklad ma wg Ciebie z zalozenia malo pigmentu, a korektor juz nie?
Siberia Sheer Glow ma calkiem przyzwoite krycie, mimo, ze jest jednym z najjasniejszych podkladow z jakimi sie spotkalam. Magia?

Capuccino, nie wiem gdzie mieszkasz, ale Armani jest dosc powszechnie dostepny w Douglasach.

http://littleporcelainprincess.blogs...-swatches.html

...
tak właśnie uważam..korektor to korektor jest inaczej skomponowany jeżeli chodzi o barwniki.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 18:40   #3594
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Czyli jasny podklad ma wg Ciebie z zalozenia malo pigmentu, a korektor juz nie?
Siberia Sheer Glow ma calkiem przyzwoite krycie, mimo, ze jest jednym z najjasniejszych podkladow z jakimi sie spotkalam. Magia?

Capuccino, nie wiem gdzie mieszkasz, ale Armani jest dosc powszechnie dostepny w Douglasach.

http://littleporcelainprincess.blogs...-swatches.html

tu jest porownanie duzej ilosci jasnych podkladow.
Dzieki za link Wg niego wychodzi, że Siberia jest zbliżona "jasnością" do Vanilla Photoready... Na jednym z filmików, o ktorym pisalam wczesniej, jedna uzytkowniczka mowiła, że trochę ciemnieje, więc chyba nie celowałabym w Gobi... Zreszta na mnie chyba każdy troszke ciemnieje, minerały tez (choć to chyba wina kremu, bo na sucha skórę byłoby inaczej pewnie). Wolałabym więc jasniejszy, niz ciemniejszy.

Babeczka się nie odzywa Logowała sie, a mnie olewa. Jak ja nie lubie takiego zachowania! :/
Zajrzałam na strone, ktora polecała (w zasadzie mówiła, że tam mozna kupic je ) znowuż inna kobitka z YT, tam są te podklady za niecałe 160 zł i wysylka chyba darmowa. Haczyk w tym, że jak zaginie... Kupowalam jedynie 2 razy na innej str z UK, gdzie wysylka byla tez darmowa i drżalam, czy kosmetyki dojda na szczescie doszly. Druga rzecz- nie ma tam Siberii... Nie wiem, czy ten podklad w tym odcieniu, jest jakis trudniej dostepny? Jesli mialabym kupowac w ciemno to wole nie u osoby, ktora mnie olewa

EDIT: Zamówiłam.

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2014-05-26 o 15:30
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 20:48   #3595
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Właśnie dzisiaj kupiłam Pierre Rene Skin Balance i od razu porównałam do moich podkładów. (na zdj od lewej Pierre Rene Skin Balance 20, Loreal True Match w1 Porcelain, Revlon Colorstay do cery mieszanej 150 Buff)
Sprawa ma się tak:
Revlon - jasnością nie grzeszy i do tego minimalnie ciemnieje a pasuje mi do obecnego koloru skóry (w zimie by to nie przeszło). Niby ciepły kolor, ale cera jest ziemista, wyglądam na chorą. Niezbyt udany kolor. Krycie okej, ale przy nałożeniu grubszej warstwy, co tworzy lekką maskę. Kilka cienkich warstw też na nic. Teraz nakładam na całą twarz cieniutką warstwę, byle tylko ujednolicić kolor, natomiast na miejsca, gdzie mam dużo przebarwień dodaję kolejną, która jest widoczna. Trzymać się w miarę trzyma, przynajmniej najlepiej z podkładów, które miałam. (ale ja to łojotokowiec jestem)
Loreal - przeżyłam szok kiedy po pomalowaniu się zobaczyłam, że COŚ może być dla mnie za jasne, do tego ma mało żółtych tonów, co potęguje efekt trupa. Dłużej niż 10 miunt na twarzy tego nie miałam, więc jedyne co mogę powiedzieć, to to, że krycie słabiutkie.
Pierre Rene - tak jak piszecie, wciąż za mało tych żółtych tonów niestety... Ale za to można budować krycie bez efektu maski, serio. Miła odmiana po Revlonie. Nakładam wszystkie podkłady flat topem stemplując, więc różnic w aplikacji nie zauważam.

Jak będę pamiętać zrobię też porównanie dodatkowo z MAP, póki jeszcze nie wykończyłam próbek.

Ten Skin Balance ma potencjał, ale te różowe tony no... Myślałam, żeby zainwestować w bronzer i jakoś 'ocieplić' nim twarz, żeby różnica szyja-twarz nie była duża (teraz jest bardzo widoczna). Co myślicie? Używając bronzera ocieplę kolor czy tylko przyciemnię?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0097.jpg (51,8 KB, 57 załadowań)

Edytowane przez daisy_002
Czas edycji: 2014-05-30 o 20:50
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 21:15   #3596
Ann221
Rozeznanie
 
Avatar Ann221
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 653
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

U mnie Pierre Rene jest za różowy, ja potrzebuję jakiegoś złocistego, a zarazem jasnego podkładu. Spróbowałam dziś zmieszać PR z rozświetlającym AA nr 3 miód (ten to jest na mnie pomarańczowy i cieeemny) i to wciąż nie jest to Bronzerem nie próbowałam niwelować różnicy między szyją, a twarzą. W moim przypadku to pewnie i tak nie wypali. Ręce opadają
__________________
be yourself !
Ann221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 13:53   #3597
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Właśnie dzisiaj kupiłam Pierre Rene Skin Balance i od razu porównałam do moich podkładów. (na zdj od lewej Pierre Rene Skin Balance 20, Loreal True Match w1 Porcelain, Revlon Colorstay do cery mieszanej 150 Buff)
Sprawa ma się tak:
Revlon - jasnością nie grzeszy i do tego minimalnie ciemnieje a pasuje mi do obecnego koloru skóry (w zimie by to nie przeszło). Niby ciepły kolor, ale cera jest ziemista, wyglądam na chorą. Niezbyt udany kolor. Krycie okej, ale przy nałożeniu grubszej warstwy, co tworzy lekką maskę. Kilka cienkich warstw też na nic. Teraz nakładam na całą twarz cieniutką warstwę, byle tylko ujednolicić kolor, natomiast na miejsca, gdzie mam dużo przebarwień dodaję kolejną, która jest widoczna. Trzymać się w miarę trzyma, przynajmniej najlepiej z podkładów, które miałam. (ale ja to łojotokowiec jestem)
Loreal - przeżyłam szok kiedy po pomalowaniu się zobaczyłam, że COŚ może być dla mnie za jasne, do tego ma mało żółtych tonów, co potęguje efekt trupa. Dłużej niż 10 miunt na twarzy tego nie miałam, więc jedyne co mogę powiedzieć, to to, że krycie słabiutkie.
Pierre Rene - tak jak piszecie, wciąż za mało tych żółtych tonów niestety... Ale za to można budować krycie bez efektu maski, serio. Miła odmiana po Revlonie. Nakładam wszystkie podkłady flat topem stemplując, więc różnic w aplikacji nie zauważam.

Jak będę pamiętać zrobię też porównanie dodatkowo z MAP, póki jeszcze nie wykończyłam próbek.

Ten Skin Balance ma potencjał, ale te różowe tony no... Myślałam, żeby zainwestować w bronzer i jakoś 'ocieplić' nim twarz, żeby różnica szyja-twarz nie była duża (teraz jest bardzo widoczna). Co myślicie? Używając bronzera ocieplę kolor czy tylko przyciemnię?


Ale ten True Match to chyba nie jest to co można kupić u nas w drogeriach? Bo moje W1 było żółte i ciemne.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 20:03   #3598
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
tak właśnie uważam..korektor to korektor jest inaczej skomponowany jeżeli chodzi o barwniki.
Probujesz mi powiedziec, ze porzadna firma wypuszcza na rynek podklad, ktorego wlasciwosci zalezne sa od koloru?
Czy mozesz, prosze, podac przyklady? Absolutnie nigdy nie spotkalam sie z taka roznica, niejednokrotnie mialam natomiast do czynienia z jasnymi, dosc mocno, lub bardzo mocno, kryjacymi podkladami.
Jestem swiadoma, ze jakies drobne roznice moga sie pewnie pojawic, ale naprawde nie rozumiem skad wzielas to, ze jasny podklad nie pokryje zaczerwienien, bo nie i juz? Argument, ze ma mniej pigmentu jest niedorzeczny dopoki go nie poprzesz jakims przykladem, czemu jasny podklad mialby miec mniej pigmentu od innych podkladow z tej samej linii, ale korektory juz sa inna bajka?


Recenzja NARSa Sheer Glow ze zdjeciami przed i po:
http://www.lebeautygirl.com/2014/05/...er-review.html
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 20:39   #3599
la_tawiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 23
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Najjaśniejszy Revlon Color Stay (Porcelain) jest naprawdę mega mega jasny - ale chynie mogę go polecić bo ma doś dziwną koensystencję i nie nadaje się do nałożenia na jakikolwiek krem
__________________
<ciach_reklama>
la_tawiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 00:18   #3600
Obywatelka29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 34
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Potwierdzam, mi też nie pasuje ze względu na jego wygląd (konsystencję). Jest bardzo jasny ale ma swoje minusy.
__________________
Tipsy_2014
Obywatelka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.