Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 20:28   #1981
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A na mnie dzisiaj czekało awizo, mam nadzieję, że to moje BB.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:29   #1982
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Wypróbowałam jeszcze raz Pupę 06 i moim zdaniem kolor ma prawie identyczny jak Healthy Mix Serum 51. Oba jak na razie kolorystycznie i jakościowo wychodzą na prowadzenie. Nic nowego nie znalazłam, więc pewnie się na jeden z nich skuszę.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 00:50   #1983
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzisiaj byłam w Naturze, macałam sobie najjaśniejszy odcień matującego My Secret i rzeczywiście - po wyciśnięciu jest ciemniejszy, ale rozsmarowałam go sobie na dłoni i rewelacja! Nagle stał się niemal dwa tony jaśniejszy i pięknie wpasował się w skórę, ciekawa jestem, jak z kryciem - za taką cenę chyba się skuszę

Obecnie też walczę z BB Aqua Petit Jelly - na początku myślałam, że jest za ciemny, irytowało mnie też jego zasychanie i niemożność dobrego nałożenia. Dzisiaj spróbowałam szybko rozsmarować go gąbką, na cerze bez żadnego kremu - i jest o wiele lepiej, ale przede wszystkim zachwycił mnie kolor, a raczej wpasowanie się BB kremu do cery - nagle stał się idealny odcieniowo i w końcu twarz nie odcinała mi się od szyi, była pięknie jasna, gładka, chłodna! Jutro testy z gąbką na kremie/filtrze, mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze lepiej
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 09:25   #1984
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No ja czytałam o tym, że szybko zasycha, ale to przez to niby, że jest na bazie wody.
I jak się go stempluje gąbką, to daje ładne krycie, lepsze niż palcami.
Ja zaraz się wybieram na pocztę.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

I dupa, zamówienie z buyincoins.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 12:39   #1985
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
O i jak?
jasny, ale też bardzo różowawy, ale czego się spodziewać bo "c'' w oznaczeniu odcienia
przypomina mi trochę odcieniem gosha porcelain.
jedno w świetle dziennym, od razu po nalozeniu, niestety z maybelline po wyschnieciu wybija świnka jestem ciekawa odcieni Co1 i no1

drugi na zdjeciu to HM 51.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (128,1 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (67,5 KB, 38 załadowań)
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 12:59   #1986
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Wypróbowałam jeszcze raz Pupę 06 i moim zdaniem kolor ma prawie identyczny jak Healthy Mix Serum 51. Oba jak na razie kolorystycznie i jakościowo wychodzą na prowadzenie. Nic nowego nie znalazłam, więc pewnie się na jeden z nich skuszę.
O którym podkładzie Pupa piszesz?Jeśli jest podobny kolorem do HM serum, to chętnie bym mu się przyjrzała z bliska
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 13:24   #1987
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
jasny, ale też bardzo różowawy, ale czego się spodziewać bo "c'' w oznaczeniu odcienia
przypomina mi trochę odcieniem gosha porcelain.
jedno w świetle dziennym, od razu po nalozeniu, niestety z maybelline po wyschnieciu wybija świnka jestem ciekawa odcieni Co1 i no1

drugi na zdjeciu to HM 51.
Ja czekam na paczuszkę, w poniedziałek już powinnam mieć - kolor N01. Jak tylko dostanę to wrzucę swatch porównawczy z burżujem, ale 10HS.

Swoją drogą miałam ochotę na tego Snow White... ale dobrze że się nie zdecydowałam bo faktycznie świnkowy.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 13:29   #1988
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja ostatnio próbowałam jasnych BB kremów i wyszło mi, że kolorystycznie najlepszy Misha src #13 - naprawdę ładny, jasny kolor, ale cóż... Zaraz po nałożeniu podkreśla każda nierówność skóry, po jakimś czasie się poprawia, ale po kilku godzinach się warzy. Kiepsko współpracuje z pudrem, mam wrażenie, że po pudrze warzy się jeszcze bardziej. Chciałabym coś w tym kolorze ale o lepszej konstystencji.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 14:08   #1989
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Missha src? Rozwiń ten skrót, jeśli możesz
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 16:22   #1990
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez mały_groszek Pokaż wiadomość
O którym podkładzie Pupa piszesz?Jeśli jest podobny kolorem do HM serum, to chętnie bym mu się przyjrzała z bliska
O tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...do-twarzy.html. To jest odcień 06. Jasne jeszcze są podkłady Vichy Aera Teint Pure 12.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 16:38   #1991
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Missha src? Rozwiń ten skrót, jeśli możesz
Chyba siganture real complex

Dla mnie ten bb dziwnie zachowuje się na twarzy. Podkreśla nierówności bo kilku godzinach mniej, ale nadal. Do tego dla mnie ma za małe krycie. Po dołożeniu większej ilości wygląda paskudnie. Więc nie wiem co mam o nim myśleć... Chyba będę stosować pod minerały
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 16:44   #1992
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w Naturze, macałam sobie najjaśniejszy odcień matującego My Secret i rzeczywiście - po wyciśnięciu jest ciemniejszy, ale rozsmarowałam go sobie na dłoni i rewelacja! Nagle stał się niemal dwa tony jaśniejszy i pięknie wpasował się w skórę, ciekawa jestem, jak z kryciem - za taką cenę chyba się skuszę

Obecnie też walczę z BB Aqua Petit Jelly - na początku myślałam, że jest za ciemny, irytowało mnie też jego zasychanie i niemożność dobrego nałożenia. Dzisiaj spróbowałam szybko rozsmarować go gąbką, na cerze bez żadnego kremu - i jest o wiele lepiej, ale przede wszystkim zachwycił mnie kolor, a raczej wpasowanie się BB kremu do cery - nagle stał się idealny odcieniowo i w końcu twarz nie odcinała mi się od szyi, była pięknie jasna, gładka, chłodna! Jutro testy z gąbką na kremie/filtrze, mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze lepiej
Krycie ma leciutkie. Mi ładnie wyrównuje koloryt ale nie zakrywa nawet najmniejszego wyprysku mimo to polubiłam go ostatnio bo jeśli solidnie się go wmasuje w skórę to jest jasny no i minerałki wyglądają na nim lepiej raz go wklepałam i wtedy niestety była brzoskwinka zaraz zaczęłam rozcierać i zjaśniał

marynka42 nieźle wygląda ten Maybelline, tylko faktycznie różowy chłodny. Na buzi mocno świnkuje? Masz porównanie kolorystycznie z Rimmelem czy tak samo różowy np.?

Ingran chodzi pewnie o Misshę Signature Real Complete
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 17:47   #1993
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Chyba siganture real complex

Dla mnie ten bb dziwnie zachowuje się na twarzy. Podkreśla nierówności bo kilku godzinach mniej, ale nadal. Do tego dla mnie ma za małe krycie. Po dołożeniu większej ilości wygląda paskudnie. Więc nie wiem co mam o nim myśleć... Chyba będę stosować pod minerały
Tak, o ten Mam tylko próbkę - odlewkę, nie całe opakowanie i nie pamiętam nigdy od czego jest ten skrót.

No właśnie mi też tak jakoś dziwnie się zachowuje, ech.

A co polecacie pod minerały? Bo trzeba czymś chyba posmarować twarz? Jakimś filtrem? Wystarczy serum albo żel?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 18:46   #1994
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja pod minerały zwykle nakładam tylko krem nawilżający. Latem dochodzi jeszcze filtr. Niektórzy nakładają jeszcze jakiś primer wygładzający np. puder bambusowy.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 19:08   #1995
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

u mnie na filtrze zawsze wychodzi ciasto a owa Miszka jest mi za ciemna i brzydko wygląda na skórze:/
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 19:12   #1996
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ingran #13? U mnie akurat jaśnieje i ładnie się wtapia. Przynajmniej z koloru jestem zadowolona.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 19:28   #1997
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A kurde, to tam są kolory? U mnie na próbce nie było nic napisane... To może i jakaś 21 była jak tak..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 19:33   #1998
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A kurde, to tam są kolory? U mnie na próbce nie było nic napisane... To może i jakaś 21 była jak tak..
...
są,13,21 i 23
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 19:55   #1999
Oluchaa01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
marynka42 nieźle wygląda ten Maybelline, tylko faktycznie różowy chłodny. Na buzi mocno świnkuje? Masz porównanie kolorystycznie z Rimmelem czy tak samo różowy np.?
Też się nad tym zaczęłam zastanawiać, jak ma się ten podkład do nowego Rimmela MP, bo na zdjęciu wygląda podobnie.
Oluchaa01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 19:59   #2000
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A kurde, to tam są kolory? U mnie na próbce nie było nic napisane... To może i jakaś 21 była jak tak..
Nie wiem jak z innymi ale #13 sama w sobie jest ciemna i taka szarawo-różowo-beżowa Dopiero po rozsmarowaniu jaśnieje.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 20:53   #2001
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A co polecacie pod minerały? Bo trzeba czymś chyba posmarować twarz? Jakimś filtrem? Wystarczy serum albo żel?
ja albo nakładam na filtr, albo po prostu na mój zwykły nawilżacz, czyli olejek+żel hialuronowy - nawet jak olejek się nie zdąży wchłonąć. Ostatnio mam konkretniejszy przesusz, to w ogóle minerały nakładam inaczej - zmieszane z olejkiem (z kocanki, bo najlżejszy jaki mam i przy tym ulubiony)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 20:59   #2002
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mi na filtrach wszystkie podkłady się rolują i szybko ścierają, ale co robić, jak filtry są najbardziej istotne w pielęgnacji.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 21:51   #2003
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
jasny, ale też bardzo różowawy, ale czego się spodziewać bo "c'' w oznaczeniu odcienia
przypomina mi trochę odcieniem gosha porcelain.
jedno w świetle dziennym, od razu po nalozeniu, niestety z maybelline po wyschnieciu wybija świnka jestem ciekawa odcieni Co1 i no1
A myślisz, że nadaje się do rozjaśniania zbyt ciemnych podkładów w beżowej/żółtej tonacji?
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 22:22   #2004
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w Naturze, macałam sobie najjaśniejszy odcień matującego My Secret i rzeczywiście - po wyciśnięciu jest ciemniejszy, ale rozsmarowałam go sobie na dłoni i rewelacja! Nagle stał się niemal dwa tony jaśniejszy i pięknie wpasował się w skórę, ciekawa jestem, jak z kryciem - za taką cenę chyba się skuszę
Nie kryje prawie wcale....
Dla mnie jedynka za jasna, a jestem blada jak trup.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 00:06   #2005
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

L'oreal Mat'Magique, 01 light porcelain - coś takiego ostatnio testowałam (na dłoni) i wydał się jasny. Taka pianka silikonowa. Ma któraś? Ja kupię chyba za kilka dni na promocji Hebe -40%.


A jak z jasnością Revlona Photoready 002?
Szukam czegoś żółtego i mocno rozświetlającego.
Nie lubię matowych podkładów, a mam wrażenie, że prawie wszystkie takie są Chcę mieć mokrą, lepką, świecącą się twarz, a właśnie tak! Raz użyłam Narsa i leży, bo matowy.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Wypróbowałam jeszcze raz Pupę 06 i moim zdaniem kolor ma prawie identyczny jak Healthy Mix Serum 51. Oba jak na razie kolorystycznie i jakościowo wychodzą na prowadzenie. Nic nowego nie znalazłam, więc pewnie się na jeden z nich skuszę.
To mamy identyczny gust
Pomimo tego, że i tak są za ciemne, też są moimi dwoma ulubieńcami. Zużyłam obydwa do końca, co w moim przypadku graniczy z cudem.

Bardzo pasował mi też Teint Miracle, przypominał HM Serum. Niestety różowawy i tak dumam teraz nad zakupem kolorku wypuszczonego na Azję, BO-01.
A, i Ecalt Matissime był świetny, praktycznie nie widziałam w nim wad, tylko kolor jak dla mnie typowo na lato, kiedy może udawać opaleniznę, jak HM Serum.


MAC Studio Sculpt porównywałam na dłoni, na której wszystko utlenia się co prawda nieco inaczej, niż na twarzy, ale był sporo jaśniejszy od Pupy. Miałam próbkę i nosiłam naprzemiennie. Pupa jednak lepszej jakości i bardziej żółtawa, więc też chyba przy niej zostanę. Matchmaster 1.0 ma jeszcze ładny kolor i jest niewidoczny na twarzy, podobnie jak Whitestay, tylko to wysuszacz i nie trzyma się podobno za długo.
Świetny jest nowy Rimmel, ale strasznie różowy. To samo z Misshą i większością innych BB kremów, choć i tak je lubię.

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Mi na filtrach wszystkie podkłady się rolują i szybko ścierają, ale co robić, jak filtry są najbardziej istotne w pielęgnacji.
Mi też i szczerze ich nienawidzę. Niestety teraz jestem w trakcie zabiegów, przy których już od filtrów nie mogę się wykręcić i robiłam przez 2 dni rozeznanie


Apteczne mam w nosie, pomimo świetnych opinii na KWC dla mnie i tak są beznadziejne. Będę sięgać po azjatyckie.

Z naturalnych z świetnym składem JMO dobry (mam próbkę), ale niestabilny podobno? Nie wiem.

Miałam Skin79 SPF50 i mogę polecić, zachowywał się porównywalnie do kremu nawilżającego, ale i tak się trochę opaliłam podczas wycieczek rowerowych Choć wiadomo, nie ma blokerów i się tego nie uniknie.

Teraz zamówiłam Clarins SPF40, podobno przypomina azjatyckie. Polecana jest Anessa Shiseido, ale strasznie droga. Ma dużo odpowiedników, ale składy mi się nie podobają Nie po to stosuję naturalną pielęgnację, żeby niszczyć sobie skórę świństwami z kremów z filtrem. Tylko tego się chyba nie da uniknąć.

A, jeszcze chcę kupić The Face Shop Acai Berry, tylko on ma podobno jakiś kolorek i boję się, że będzie za ciemny. Miała któraś z Was?
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 00:42   #2006
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ingran #13? U mnie akurat jaśnieje i ładnie się wtapia. Przynajmniej z koloru jestem zadowolona.
Kolor to chyba najlepszy z BB kremów jakich próbowałam - nie żeby ich tak dużo było .

Żeby jeszcze znaleźć coś co będzie miało konsystencję i działanie jak Baviphat Magic Girls do skóry tłustej i kolor tej Misshy #13.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 09:56   #2007
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
[B]
A jak z jasnością Revlona Photoready 002?
Szukam czegoś żółtego i mocno rozświetlającego.
Nie lubię matowych podkładów, a mam wrażenie, że prawie wszystkie takie są Chcę mieć mokrą, lepką, świecącą się twarz, a właśnie tak! Raz użyłam Narsa i leży, bo matowy.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------


To mamy identyczny gust
Pomimo tego, że i tak są za ciemne, też są moimi dwoma ulubieńcami. Zużyłam obydwa do końca, co w moim przypadku graniczy z cudem.

Bardzo pasował mi też Teint Miracle, przypominał HM Serum. Niestety różowawy i tak dumam teraz nad zakupem kolorku wypuszczonego na Azję, BO-01.
A, i Ecalt Matissime był świetny, praktycznie nie widziałam w nim wad, tylko kolor jak dla mnie typowo na lato, kiedy może udawać opaleniznę, jak HM Serum.


MAC Studio Sculpt porównywałam na dłoni, na której wszystko utlenia się co prawda nieco inaczej, niż na twarzy, ale był sporo jaśniejszy od Pupy. Miałam próbkę i nosiłam naprzemiennie. Pupa jednak lepszej jakości i bardziej żółtawa, więc też chyba przy niej zostanę. Matchmaster 1.0 ma jeszcze ładny kolor i jest niewidoczny na twarzy, podobnie jak Whitestay, tylko to wysuszacz i nie trzyma się podobno za długo.
Świetny jest nowy Rimmel, ale strasznie różowy. To samo z Misshą i większością innych BB kremów, choć i tak je lubię.

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Mi Photoready się podobał, tylko używałam go dawno. Wtedy łapałam się na kolor Shell. Właśnie męczy mnie jeszcze Studio Sculpt, żałuję, że nie mogę go wypróbować. Z podkładów sprawdza się u mnie jeszcze Dermablend w tubce, ale jego dajemy minimalną ilość i wtedy starcza na baaardzo długo (najlepsze jest to, że zużyłam całą tubkę koloru 25 kiedyś, teraz też dla przypomnienia wzięłam i ten podkład bardzo się dopasowuje, więc myślę, że 15 powinna być ok, pod warunkiem, że nie jest różowa). Mam kilka próbek Aera Teint Pure dla skóry suchej i rzeczywiście jest fajny, kremowy, ale niestety słabo trzyma się skóry i osadza się na niej jak maseczka. Trochę mi to przeszkadza. Moim zdaniem HM Serum trochę jednak kryje i nie rozumiem krytyki, że nic nie daje.


Mi też i szczerze ich nienawidzę. Niestety teraz jestem w trakcie zabiegów, przy których już od filtrów nie mogę się wykręcić i robiłam przez 2 dni rozeznanie


Apteczne mam w nosie, pomimo świetnych opinii na KWC dla mnie i tak są beznadziejne. Będę sięgać po azjatyckie.

Z naturalnych z świetnym składem JMO dobry (mam próbkę), ale niestabilny podobno? Nie wiem.

Miałam Skin79 SPF50 i mogę polecić, zachowywał się porównywalnie do kremu nawilżającego, ale i tak się trochę opaliłam podczas wycieczek rowerowych Choć wiadomo, nie ma blokerów i się tego nie uniknie.

Teraz zamówiłam Clarins SPF40, podobno przypomina azjatyckie. Polecana jest Anessa Shiseido, ale strasznie droga. Ma dużo odpowiedników, ale składy mi się nie podobają Nie po to stosuję naturalną pielęgnację, żeby niszczyć sobie skórę świństwami z kremów z filtrem. Tylko tego się chyba nie da uniknąć.

A, jeszcze chcę kupić The Face Shop Acai Berry, tylko on ma podobno jakiś kolorek i boję się, że będzie za ciemny. Miała któraś z Was?
Te opinie na KWC biorą często pod uwagę fakt, że filtry są ciężkie, lepkie i mogą bielić. Jak znajdzie się jakiś, który jest fajniejszy odrobinę, to są peany. Mi pasowała Soraya, ale okazało się, że ma filtry przenikające, teraz mam Pharmaceris hydrolipidowy (nawet zapas), bo to jeszcze jeden z lepszych, ale podejrzewam, że to on odpowiada za efekt kulkowania się podkładów. Jak się nawali warstwę filtra, to trudno żeby coś dobrze wyglądało. Niedługo sezon, więc dalej będę szukać czegoś fajnego.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 14:47   #2008
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3967761 9]Nie kryje prawie wcale....
Dla mnie jedynka za jasna, a jestem blada jak trup.[/QUOTE]

ja nie jestem blada jak trup i wcale za jasny nie jest, co najwyżej zbyt chłodny/neutralny. Co do krycia zgadza się. Jak ktoś ma trochę do ukrycia i do tego suche skórki to My Secret nie sprawdzi się

lemka a ile zwykle odczekujesz z makijażem po nałożeniu filtra? Ideałów nie ma, mi Soraya, Iwostin ani Pharmaceris nie podeszły. Do tego zazwyczaj zapychają, jak nie zapychają to robią ciasto ale najczęściej jedno i drugie Filtrów przenikających używa większość firm, są w azjatyckich filtrach, bb kremach... nie że we wszystkich ale w większości. Z kolei samych fizycznych nie da się używać na co dzień i wyglądać estetycznie ja już zaczęłam swojej lirenki używać, choć przyznam że nie ze wszystkim mi współgra jest dla mnie najlepsza mimo wszystko ale wady też ma niestety.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 16:49   #2009
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

iamsolucky, odczekuję od 15 minut do godziny, w zależności od tego ile rano mam czasu. A jakiej Lirenki używasz? Ja przeszłam przez kilka opakowań takiej niebieskiej 50+, obecnie mam balsam hydrolipidowy Pharmaceris 50+. Musiałabym zakupić sobie coś innego, ale nie mam pomysłów. Mam jeszcze nowe opakowanie Pharmacerisa, ale myślę nad zostawieniem go na kolejną zimę. U mnie odpadają filtry z alkoholem, bo podrażniają, także znowu mam ograniczony wybór. Myślę też nad SVR teinte, bo ona ma kolor i filtr w jednym.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2013-03-10 o 16:52
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 17:35   #2010
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
iamsolucky, odczekuję od 15 minut do godziny, w zależności od tego ile rano mam czasu. A jakiej Lirenki używasz? Ja przeszłam przez kilka opakowań takiej niebieskiej 50+, obecnie mam balsam hydrolipidowy Pharmaceris 50+. Musiałabym zakupić sobie coś innego, ale nie mam pomysłów. Mam jeszcze nowe opakowanie Pharmacerisa, ale myślę nad zostawieniem go na kolejną zimę. U mnie odpadają filtry z alkoholem, bo podrażniają, także znowu mam ograniczony wybór. Myślę też nad SVR teinte, bo ona ma kolor i filtr w jednym.
Ten balsam jest do ciała czy to krem do twarzy?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.