Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-25, 03:18   #4621
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Ultra HD niestety jest tylko dla mieszanej skóry, z tłustej potrafi spłynąć.
Ale jasne kolory mufe można kupić na stronie sklep.Mokotowska58.pl (jakoś tak to szło)
Mac nie polecam,bo nie znajdziesz dla siebie odcienia. Miałam nc15 z pro longwear i tak się przyciemnił na twarzy, że był jak coś koło nc25-30, a ja bladziocha naturalna jestem, do tego w odcieniu biszkotowym. (Żółte wyglądają jakbym była chora, w różowych wyglądam jak swinka)
A Dior nude nie kryje. Miałam próbkę i musiałam mieszać z bardziej kryjącym podkładem by wyglądał dobrze. On też jest rozswietlający.

.
tak MUFE HD splywal do tego robil TLUSTA MAZ...
Dzis nalozylam na twarz probke Bobbi Brown Long Wear,odcien porcelain:bardzo przyjemny zapach,,skora dobrze sie w nim czula,nie dusila ALE rowniez pozostawia TLUSTA BLYSZCZACA powloke,ktora nie wchlania sie ladnie,nawet przy pudrowaniu i Bobbi Brown bardziej naturalniej wyglada na skorze niz MUFE HD,
po paru godzinach (dzis) z "Bobbi Brown Long Wear" na twarzy mialam tlusta maz,a nalozylam go na krem La Roche Posay Effaclar K+ ,
nie wiem juz...bo albo podklady wygladaja zbyt farbowato-jak zaschnieta farba(Clinique) albo brzydka BLYSZCZACA Tlusta powloke zostawiaja ,ktora po paru godzinach wyglada bardzo zle jak maź--> bardziej wydobyte pory,niedoskonalosci,zacz erwieninia widoczne


A Ty co bys polecila do cery tlustej ?


__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-25, 09:25   #4622
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

PerloweWlosy ja mam ten słoneczny shiseido, mam skórę mieszaną która lubi się świecić po kilku godzinach na czole i nosie a ten podkład przeżywa nawet silownie weź próbkę w sklepie, będziesz zadowolona, jest lekki po nałożeniu niewyczuwalny na twarzy, idealny na lato, ale nie tylko. Skóra się po nim nie świeci, nie przesusza jej a jednocześnie dobrze kryje. Może mam trochę za jasny kolor na ten moment ale bardzo go lubię

A dior nude to jest dla mnie taki sobie, nie mogę go wykończyć wolę innego podkładu użyć.. Mam jeszcze dior forever w kolorze 011 i jest super, ale stara nawet nie próbowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-25, 21:41   #4623
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
PerloweWlosy ja mam ten słoneczny shiseido, mam skórę mieszaną która lubi się świecić po kilku godzinach na czole i nosie a ten podkład przeżywa nawet silownie weź próbkę w sklepie, będziesz zadowolona, jest lekki po nałożeniu niewyczuwalny na twarzy, idealny na lato, ale nie tylko. Skóra się po nim nie świeci, nie przesusza jej a jednocześnie dobrze kryje. Może mam trochę za jasny kolor na ten moment ale bardzo go lubię

A dior nude to jest dla mnie taki sobie, nie mogę go wykończyć wolę innego podkładu użyć.. Mam jeszcze dior forever w kolorze 011 i jest super, ale stara nawet nie próbowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ktory to najjasniejszy kolor ? bo u mnie najjasniejsze jakie tu maja do dark ivory i on jest pomaranczowy
A moja skora ma odcien Neutralny ,a nie jakas zolc,badz pomarancz ...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-25, 23:25   #4624
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
tak MUFE HD splywal do tego robil TLUSTA MAZ...
Dzis nalozylam na twarz probke Bobbi Brown Long Wear,odcien porcelain:bardzo przyjemny zapach,,skora dobrze sie w nim czula,nie dusila ALE rowniez pozostawia TLUSTA BLYSZCZACA powloke,ktora nie wchlania sie ladnie,nawet przy pudrowaniu i Bobbi Brown bardziej naturalniej wyglada na skorze niz MUFE HD,
po paru godzinach (dzis) z "Bobbi Brown Long Wear" na twarzy mialam tlusta maz,a nalozylam go na krem La Roche Posay Effaclar K+ ,
nie wiem juz...bo albo podklady wygladaja zbyt farbowato-jak zaschnieta farba(Clinique) albo brzydka BLYSZCZACA Tlusta powloke zostawiaja ,ktora po paru godzinach wyglada bardzo zle jak maź--> bardziej wydobyte pory,niedoskonalosci,zacz erwieninia widoczne


A Ty co bys polecila do cery tlustej ?


Heh, jak dla mnie sprawa rozwiązana.... effaclar.
Podkłady się na nim nie trzymają. Skóra się mocniej przetłuszcza i nawet jak nic nie nałożysz na twarz to po paru godzinach skóra będzie tak zatłuszczona, że chce się co najmniej 5x dziennie myć twarz żelem.

Ja mam skórę mieszaną,wiec ciężko mi polecić coś konkretnego do tlustej skory, ale niektóre podkłady widziałam na różnych skórach i dlatego wiem jak działają, no i cały rok pracowałam na kosmetykach MUFE,przez co je dobrze poznałam.
Do cery tłustej miałam pisać o clinique, bo oni maja typowo pod tłuste skóry robione podkłady. Dużo osób ze skorą jak twoja chwali sobie Estee lauder DW i minerały dobre jakościowo z Bareminerals lub everyday minerals. Chociaż ostatnio przyjaciółka z tłustą skórą zakochała się w podkładzie w kamieniu z Manhattan.
Na pewno nie polecam revlon CS do cery tłustej. Jak dla mnie efekt jaki daje jest okropny. To maska, a nie podkład.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-26, 15:55   #4625
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Jaki polecacie dobry podkład do cery tłustej?Używam revlon i clinique.Jednak i tak się strasznie święcę:/
__________________
kobiety są po to, by je kochać, a nie po to, by je rozumieć.
ZAPRASZAM!

Pieniądze szczęścia nie dają... dopiero zakupy!
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 16:31   #4626
mamoooth
Przyczajenie
 
Avatar mamoooth
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
GG do mamoooth
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cześć

Na samym początku chciałabym powiedzieć, że używam Manhattan Perfect Coverup w kolorze 24 sunbeige. Kolor i krycie jak najbardziej mi pasuje, bo mam ciemną karnację nawet bez opalania. Problemem jest tylko świecenie się po dwóch godzinach. Pracuję i po 12h z ludźmi, białe koszule i takie tam

Na czym polega problem? Mianowice szukam zamiennika, który będzie matowić, nie robić efektu maski i co najważniejszy dobrze kryć. Moja skóra jest tłusta, najbardziej w strefie T. Używam kremów La Roche Posay. Latem Effaclar Mat, wiosną jak już zrobiło się trochę cieplej to Toleraine zamiennie z Kerium DS. Wszystko w wersjach light. Nie mam pryszczy czy nierówności (oprócz dziury na czole po ospie ), często jednak mam zaczerwienioną skórę na policzkach/pod oczami.

Zastanawiam się gdzie popełniam błąd, bo może to wina kremu. Nie jestem jakimś laikiem jeżeli chodzi o makijaż, ale też nie takim specem jak Wy wszystkie tutaj A na rynku jest tyle kosmetyków, że nie jestem w stanie nad tym nadążyć!!!

Sprawdziłam już wszystkie mniej/więcej pasujące kolory podkładów dostępnych w Rossmannie, Sephorze, Douglasie, te które wydawały mi się odpowiednie sprawdzałam w świetle dziennym i albo były różowe albo żółte - dlatego w akcie desperacji proszę Was o pomoc

Jeżeli znacie kolor pasujący do mojego lub twierdzicie, że to wina nieodpowiedniego kremu - dajcie znać

Pozdrawiam
mamoooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 19:40   #4627
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
A ktory to najjasniejszy kolor ? bo u mnie najjasniejsze jakie tu maja do dark ivory i on jest pomaranczowy
A moja skora ma odcien Neutralny ,a nie jakas zolc,badz pomarancz ...
Mam I20 w wątku wymiankowym.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 01:08   #4628
sylvievie
Przyczajenie
 
Avatar sylvievie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Tutaj leży pielęgnacja. Suche skórki? Skóra woła: piiiić! Musisz ją w pierwszej kolejności nawilżyć, lekko natłuścić i złuszczyć. A później zawalczyć z przebarwieniem. Jeśli jest coś nie tak ze skórą, to nawet najdroższy podkład będzie brzydko wyglądał.
Jasne,zgadza się, nawilżanie i pielęgnacja to podstawa i to robię, używam cetaphil, co kilka dni robię sobie mega nawilżanie maścią z wit. A - bardzo dobrze działa na moją skórę, rano i wieczorem używam wody termalnej lub różanej. Jednak wiadomo, że czuje się lepiej jak mam na sobie jakiś podkład, choćby lekki, który wyrówna koloryt,doda blasku. Każdy którego próbuje sprawdza się w pierwszych dniach używania a później czar pryska..
sylvievie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 07:19   #4629
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylvievie Pokaż wiadomość
Jasne,zgadza się, nawilżanie i pielęgnacja to podstawa i to robię, używam cetaphil, co kilka dni robię sobie mega nawilżanie maścią z wit. A - bardzo dobrze działa na moją skórę, rano i wieczorem używam wody termalnej lub różanej. Jednak wiadomo, że czuje się lepiej jak mam na sobie jakiś podkład, choćby lekki, który wyrówna koloryt,doda blasku. Każdy którego próbuje sprawdza się w pierwszych dniach używania a później czar pryska..
Wiesz, może ta maść witaminowa zbyt słabo nawilża? U mnie retina max w ogóle się nie sprawdza. Może spróbuj czegoś z mocznikiem, kwasem hialuronowym, gliceryną? U mnie piękny efekt nawilżonej skóry daje męski krem Nivea po goleniu (nie balsam w buteleczce, a krem z pompka do skóry wrażliwej). Mega nawilża ale nie natłuszcza i likwiduje skórki.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 14:31   #4630
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

quench a co w tym podkładzie Misshy Ci nie pasowało że się go pozbyłaś? Co Ci się przy aktualnej pogodzie sprawdza i nie spływa?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 18:37   #4631
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
quench a co w tym podkładzie Misshy Ci nie pasowało że się go pozbyłaś? Co Ci się przy aktualnej pogodzie sprawdza i nie spływa?
Zastygał zbyt szybko przy nakładaniu pędzlem. Trzeba go nakładać jakimś jajeczkiem typu beauty blender. No i zaczęło mi brakować na to czasu . Ale to naprawdę bardzo fajny produkt.
Aktualnie używam trzech podkładów: Maybelline Dream Wonder Foundation, Maybelline Dream Velvet i poczciwego Bourjois HM. Na bazie z kremu Nivea trzymają się całkiem nieźle przez cały dzień. A jak złażą, to przynajmniej ładnie i nie ma plam ani ciasta.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-29, 02:22   #4632
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez mamoooth Pokaż wiadomość
Cześć

Na samym początku chciałabym powiedzieć, że używam Manhattan Perfect Coverup w kolorze 24 sunbeige. Kolor i krycie jak najbardziej mi pasuje, bo mam ciemną karnację nawet bez opalania. Problemem jest tylko świecenie się po dwóch godzinach. Pracuję i po 12h z ludźmi, białe koszule i takie tam

Na czym polega problem? Mianowice szukam zamiennika, który będzie matowić, nie robić efektu maski i co najważniejszy dobrze kryć. Moja skóra jest tłusta, najbardziej w strefie T. Używam kremów La Roche Posay. Latem Effaclar Mat, wiosną jak już zrobiło się trochę cieplej to Toleraine zamiennie z Kerium DS. Wszystko w wersjach light. Nie mam pryszczy czy nierówności (oprócz dziury na czole po ospie ), często jednak mam zaczerwienioną skórę na policzkach/pod oczami.

Zastanawiam się gdzie popełniam błąd, bo może to wina kremu. Nie jestem jakimś laikiem jeżeli chodzi o makijaż, ale też nie takim specem jak Wy wszystkie tutaj A na rynku jest tyle kosmetyków, że nie jestem w stanie nad tym nadążyć!!!

Sprawdziłam już wszystkie mniej/więcej pasujące kolory podkładów dostępnych w Rossmannie, Sephorze, Douglasie, te które wydawały mi się odpowiednie sprawdzałam w świetle dziennym i albo były różowe albo żółte - dlatego w akcie desperacji proszę Was o pomoc

Jeżeli znacie kolor pasujący do mojego lub twierdzicie, że to wina nieodpowiedniego kremu - dajcie znać

Pozdrawiam
Możesz mieć po prostu płytko unaczynioną, wrażliwą skórę. Masz zaczerwienioną non stop czy pod wpływem czegoś się czerwieni?
A czerwień likwiduje się zielenią, na wypryski korektor a na większe powierzchnię baza, ale ważne by nie wychodzić poza zaczerwienione miejsca.

Jeśli chodzi o mat, to tłusta skóra zawsze będzie się świecić. Taka jej uroda. Po to są pudry i bibułki matujące. Może być tak, że przez używanie tylu rzeczy przeciw blyszczeniu wywołujesz odwrotną reakcję skóry, bo jak ją wysuszasz to skóra daje sygnał, że potrzebuje nawilżenia i więcej sebum się wydziela.
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Wiesz, może ta maść witaminowa zbyt słabo nawilża? U mnie retina max w ogóle się nie sprawdza. Może spróbuj czegoś z mocznikiem, kwasem hialuronowym, gliceryną? U mnie piękny efekt nawilżonej skóry daje męski krem Nivea po goleniu (nie balsam w buteleczce, a krem z pompka do skóry wrażliwej). Mega nawilża ale nie natłuszcza i likwiduje skórki.
Ja używam balsamu do ciała isana z 5,5% mocznika. To jedyny specyfik, który pomógł mi ogarnąć suche skórki na twarzy. No i picie ok 1,5l czystej wody dziennie.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 21:55   #4633
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziwny jest. Taki trochę żelowo-silikonowo-musowaty. Ładnie kryje, co mnie dziwi, na twarzy tworzy powłoczkę. Na mojej mieszanej skórze daje efekt miękkiego matu. Nie wysusza. Pod koniec dnia lekko ciastkuje, ale to 12 godzinach. Ogólnie jestem bardzo zadowolona.
Dzięki Ci dobra kobieto. Wygląda na to, że to jest coś czego szukam. A nie zmienia odcienia pod wpływem powietrza?
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 20:02   #4634
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
Dzięki Ci dobra kobieto. Wygląda na to, że to jest coś czego szukam. A nie zmienia odcienia pod wpływem powietrza?
Nie, u mnie nic się nie dzieje. Szkoda że nie mamy w Polsce jego brata w szklanej buteleczce z pipetką.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 19:34   #4635
Imtithal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam



Posiadam cerę normalną ze skłonnością do przesuczen czyli podkład podkreślający suche skórki odpada. Pojawiają się u mnie również drobne przebarwienia i wypryski dlatego zależy mi na całkiem dobry kryciu. Budżet mam trochę ograniczony no i oczywiście najlepiej gdyby dany podkład był dostępny w drogeriach.



Czy ktoś mógłby mi coś polecić? (ostatecznie przeżyje nieco wyższą cenę jeżeli idzie w parze z jakością )

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Nie jestem pewna czy dobrze dodaje pytania, bo dopiero zaczynam przygodę z forum więc z góry Was za to przepraszam.



Czy któraś z Was miała doczynienia z zieloną bazą delia? Szukam obiektywnych opinii
Imtithal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 08:37   #4636
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Imtithal Pokaż wiadomość
Witam



Posiadam cerę normalną ze skłonnością do przesuczen czyli podkład podkreślający suche skórki odpada. Pojawiają się u mnie również drobne przebarwienia i wypryski dlatego zależy mi na całkiem dobry kryciu. Budżet mam trochę ograniczony no i oczywiście najlepiej gdyby dany podkład był dostępny w drogeriach.



Czy ktoś mógłby mi coś polecić? (ostatecznie przeżyje nieco wyższą cenę jeżeli idzie w parze z jakością )

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Nie jestem pewna czy dobrze dodaje pytania, bo dopiero zaczynam przygodę z forum więc z góry Was za to przepraszam.



Czy któraś z Was miała doczynienia z zieloną bazą delia? Szukam obiektywnych opinii
Ja miałam, przyjemna kremowa baza, ale słabo kryje, zatuszuje tylko drobne zaczerwienienia skóry, o wypryskach i bliznach można zapomnieć
http://www.basia-blog.pl/2016/04/del...d-makijaz.html
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 11:07   #4637
kamusiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Eveline Double Cover - pomóżcie

Witam Was dziewczyny, czy któraś z was używała podkładu Eveline Double Cover (kość słoniowa) i była mega z niego zadowolona?
Chodzi o to, że to był mój idealny podkład, pasował do mnie idealnie ale niestety go wycofali.
Moje pytanie, czy znalazłyście zamiennik do tego podkładu, z którego równie bardzo jesteście zadowolone jak z Double cover? Ja od kilku tygodni próbję ale żaden nie jest tak dobry. Może wiecie czy jeszcze da się gdzieś dostać ten podkład?
kamusiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 20:28   #4638
83basia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

U mnie podobnie, słabo kryła.

83basia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 20:17   #4639
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;62507651]Ja miałam, przyjemna kremowa baza, ale słabo kryje, zatuszuje tylko drobne zaczerwienienia skóry, o wypryskach i bliznach można zapomnieć
http://www.basia-blog.pl/2016/04/del...d-makijaz.html[/QUOTE]
Bo baza jest raczej na większą powierzchnię, czyli na miejsca gdzie sa rumieńce, wrażliwa,łatwo czerwieniąca się skóra. Więc nie ma kryć mocno czerwonych wyprysków. Nie powinno się jej nakładać w miejscu gdzie nie ma zaczerwienienia. Dlatego na wypryski i blizny w mocno czerwonym kolorze nakłada się zielony korektor.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 22:31   #4640
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Bo baza jest raczej na większą powierzchnię, czyli na miejsca gdzie sa rumieńce, wrażliwa,łatwo czerwieniąca się skóra. Więc nie ma kryć mocno czerwonych wyprysków. Nie powinno się jej nakładać w miejscu gdzie nie ma zaczerwienienia. Dlatego na wypryski i blizny w mocno czerwonym kolorze nakłada się zielony korektor.
Czyli w moim przypadku pół policzków i broda
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 01:12   #4641
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;62652426]Czyli w moim przypadku pół policzków i broda [/QUOTE]
U mnie policzki i nos
Po prostu mocno kryjąca baza mogłaby zostawić zbyt siny odcień skóry.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 11:04   #4642
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwusiia1993 Pokaż wiadomość
Jaki polecacie dobry podkład do cery tłustej?Używam revlon i clinique.Jednak i tak się strasznie święcę:/
Może lepiej jakiś puder kompaktowy? on powinien hamować świecenie
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 14:55   #4643
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwusiia1993 Pokaż wiadomość
Jaki polecacie dobry podkład do cery tłustej?Używam revlon i clinique.Jednak i tak się strasznie święcę:/
Mam cerę mieszaną, nie tłustą, ale u mnie super matuje Lumene Natural Code
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 17:52   #4644
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez makeup_lover Pokaż wiadomość
Może lepiej jakiś puder kompaktowy? on powinien hamować świecenie
To samo pomyślałam.
Pamiętajmy,że po to jest wiele kosmetyków do makijażu, by nie wymagać od podkładu bycia cudo twórcą. Podkład ma przede wszystkim wyrównać kolor skóry, do zakrycia krosty używa się korektora,a do zmatowienia pudru.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:59   #4645
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie, u mnie nic się nie dzieje. Szkoda że nie mamy w Polsce jego brata w szklanej buteleczce z pipetką.
O... od razu kupiłabym takie cudo. Ale póki co skusiłam się na ten i powiem Ci, że całkiem, całkiem. Dzięki za opinię!

KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 14:53   #4646
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
O... od razu kupiłabym takie cudo. Ale póki co skusiłam się na ten i powiem Ci, że całkiem, całkiem. Dzięki za opinię!

Ja też jestem miło zaskoczona. Ogólnie podkładów Maybelline nie lubię (z wyjątkiem starego, poczciwego Affinitone) ale ten całkiem mi odpowiada. Taki zwykły podkład o miłej konsystencji. Bez bajerów, tygodniowej trwałości, efektów ultra - hiper HD itd. Ale daje radę.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 20:54   #4647
kachatoja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Lightbulb Pomocy!

Dziewczyny potrzebuję waszej pomocy! Do tej pory używałam podkładu Loreal true match w kolorze N1. Poszukuje innego ( moze troche tańszego ) podkladu w takim samym kolorze ( lub MINIMALNIE ciemniejszy). Mam skórę dziwną. Na prawdę dziwną.. Sama nie potrafię określić, raz jest przesuszona na wiór, a raz tak tłusta jak smalec... Kolor też nie lepszy, ani różowy ani żółty, czasem w stronę żółtej a czasem różowej... Na pewno naczynkowa, co widać szczególnie teraz (unikam słońca, stosuje SPF50 a i tak opalam się na buraka). Czy któraś z Was ma podobną skórę do mojej? A może znalazłyście podklad w takim odcieniu jak N1 z true matcha? Dodam tylko, że przetestowałam bardzo dużo podkladów i wszystkie były zbyt ciemne, wpadały w odcienie szarego beżu (?) lub były zbyt pomarańczowe... Czekam na odpowiedzi
kachatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 09:54   #4648
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez kachatoja Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję waszej pomocy! Do tej pory używałam podkładu Loreal true match w kolorze N1. Poszukuje innego ( moze troche tańszego ) podkladu w takim samym kolorze ( lub MINIMALNIE ciemniejszy). Mam skórę dziwną. Na prawdę dziwną.. Sama nie potrafię określić, raz jest przesuszona na wiór, a raz tak tłusta jak smalec... Kolor też nie lepszy, ani różowy ani żółty, czasem w stronę żółtej a czasem różowej... Na pewno naczynkowa, co widać szczególnie teraz (unikam słońca, stosuje SPF50 a i tak opalam się na buraka). Czy któraś z Was ma podobną skórę do mojej? A może znalazłyście podklad w takim odcieniu jak N1 z true matcha? Dodam tylko, że przetestowałam bardzo dużo podkladów i wszystkie były zbyt ciemne, wpadały w odcienie szarego beżu (?) lub były zbyt pomarańczowe... Czekam na odpowiedzi
Przesuwam do zbiorczego o podkładach.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kamusiia Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny, czy któraś z was używała podkładu Eveline Double Cover (kość słoniowa) i była mega z niego zadowolona?
Chodzi o to, że to był mój idealny podkład, pasował do mnie idealnie ale niestety go wycofali.
Moje pytanie, czy znalazłyście zamiennik do tego podkładu, z którego równie bardzo jesteście zadowolone jak z Double cover? Ja od kilku tygodni próbję ale żaden nie jest tak dobry. Może wiecie czy jeszcze da się gdzieś dostać ten podkład?
Może ktoś w wątku zbiorczym będzie wiedział.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 13:53   #4649
Korcia_91
Raczkowanie
 
Avatar Korcia_91
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 50
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

co do podkładu to nie mam pojęcia jaki byłby najlepszy, ja mam true matcha i dla mnie jest świetny, kryje i nie jest ciężki.. a co do zmywania to ja nakładam troszkę oleju na dłonie i rozprowadzam po całej twarzy, masuję całą twarz a następnie zbieram nadmiar wacikiem, na koniec myję twarz żelem
Korcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 18:18   #4650
ania_bc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Jaki podkład dla mojej cery?

Hej,

to mój pierwszy wpis na blogu, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam od kilkunastu lat nierozwiązany problem z podkładem

Jestem, typem chłodnej zimy o jasnej karnacji, tłustej cerze i na policzkach posiadam przebarwienia (krótko mówiąc mojej cerze daleko do doskonałości). Marzę o podkładzie kryjącym, matującym i o zimnym odcieniu. Myślałam o pierre rene skin balance cover, ale nie umiem rozpoznać, który odcień to zimny, a który to ciepły (tzn. w teorii wiem, ale z praktyką gorzej).

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
ania_bc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.