Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 19:06   #1
martin921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5

Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań


Witam wszystkich. Mam na imię Marcin, 23 lata, od 4 lat jestem w związku z dziewczyną z którą mieszkamy razem na studiach już 1,5 roku. Przyszedł ten moment, że czas się zaręczyć - tak czuję gdzieś w srodku, że to jest ta kobieta
Podobnych tematów było wiele - czytałem, wyciągałem wnioski. Początkowo chciałem udać się do Apartu, Yes czy innej sieciówki i tam zakupić pierścionek, jednak wiele Pań na tym forum odradzało sklepy tego typu. Przeczytałem wiele pochlebnych opinii nt. sklepu Aimor. Jestem z Łodzi, planuję wydać na pierścionek 1000zł, gdy rozmawialiśmy o zaręczynach jakiś czas temu, dziewczyna wyznała mi, że podobają jej się bardzo drobne pierścionki, niewielkie, skromne i delikatne, więc takiego też szukam.

Pytań mam kilka do Państwa :
- Czy sklep Aimor jest godny polecenia? Jeśli się zdecyduję to wsiądę w auto i pojadę do Poznania po pierścionek.
- Czy gdy dobiorę zły rozmiar, to mogę wymienić? Czy wchodzi w grę tylko powiększanie/pomniejszanie? Pytam, ponieważ czytałem że zmiana rozmiaru mocno osłabia pierścionek i lepiej żeby był od razu dobry
- Czy znajdę może w Łodzi, na miejscu, jakiś sklep jubilerski?
- Szukać pierścionka z żółtego złota czy białego? Obecnie dziewczyna nie nosi pierścionków, ciężko mi stwierdzić.
- Jakiś czas temu była z przyjaciółką, która jest już po ślubie, po obrączkę i przy okazji zmierzyła swój rozmiar palca, przyjaciółka w tajemnicy zdradziła mi że rozmiar palca gdzie miałby być pierścionek zaręczynowy to 14, a obrączka 17 ... Czy jest to w ogóle możliwe? Dziwie się, ponieważ czytałem na forach i często dziewczyny noszą rozmiary 9,11 ... moja dziewczyna jest wysoka (178cm) i bardzo szczupła, ma dość drobne dłonie, dlatego dziwi mnie taki rozmiar.

Bardzo dziękuje za wszelkie podpowiedzi i uwagi.

Edytowane przez martin921
Czas edycji: 2016-08-22 o 19:08
martin921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:20   #2
Belet
Rozeznanie
 
Avatar Belet
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 564
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

W Łodzi jest mnóstwo sklepów jubilerskich, mniejszych i większych niebędących sieciówkami, jak zresztą w każdym większym mieście.

Jeżeli chodzi o wymiany/przeróbki to musisz się już dowiadywać na miejscu na jakich zasadach się to odbywa.

Co do złota to może podejrzyj jej inną biżuterię? Mieszkacie razem raczej masz do tego dostęp. Albo sprzedaj jej przyjaciółce misję dowiedzenia się tego.
Widzisz ja np. nienawidzę i to serdecznie żółtego złota, a ktoś inny może je uwielbiać więc na to pytanie ciężko Ci odpowiedzieć.
Chociaż wydaje mi się(wydaje - co podkreślam), że żółte złoto jest bardziej klasyczne. A zakładam, że klasyka jest bezpieczna chyba, że trafisz na takiego oszołoma jak ja
Zawsze też możesz zrobić taki myk jak mój ojciec- kupił mamie pierścionek (śliczny w formie) z dwóch rodzajów złota
__________________
"(...) bo nieważne co w twym życiu się dzieje
wiem, że człowiek jest lepszym gdy się śmieje(...)"
Belet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 12:08   #3
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

1. Idąc np po galerii handlowej możesz zatrzymać się przed witrynami jubilerskimi i spytać czy ten lub tamten pierścionek jej się podoba, jak nie to zapytać jakie lubi. Ale to taka gra w otwarte karty.
2. Poprosić przyjaciółkę, żeby dyskretnie pogadała z dziewczyną o tym, jakie pierścionki im się podobają i jakie by chciały zaręczynowe

Jeśli dziewczyna nie nosi pierścionków, nie mówi o tym, jaką biżuterię lubi to odradzam kupowania w ciemno. Ja nie chciałabym pierścionka z białego złota, a łączonego złota nie znoszę. Nie widziałam też u jubilerów żadnego pierścionka z kolorowym kamieniem, który by mi się podobał. Musisz się tego dowiedzieć od swojej dziewczyny. Też podobają mi się proste, drobne, delikatne i skromne pierścionki i taki dostałam. Mój jest z apartu.

Tak, to możliwe, że dziewczyna ma taki rozmiar palców, to jest zależne od budowy kości, tym bardziej jeśli jest wysoka. Ja jestem mała, mam małe dłonie i rozmiar pierścionka 13, fakt że pierścionek ma luz i przekręca się na palcu, ale wolę taki luźniejszy, bo w nim śpię, a w nocy palce lekko puchną i przy mniejszym pierścionku miałabym schizę, że mnie uciska.

Z tego co słyszałam, to niektóre modele pierścionków nadają się do zmniejszenia bardziej niż inne, niektórych modeli nie chcą zmniejszać, ale tego najlepiej dowiedz się u jubilerów.

Edytowane przez kiciun
Czas edycji: 2016-08-23 o 12:19
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 18:44   #4
martin921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

Dziękuje za odpowiedzi, które są bardzo cenne dla mnie. Rozmawiałem z kuzynką, która ma pierścionek właśnie z Aimor. Zachęciła mnie do tej firmy w związku z czym wybieram się w podróż do Poznania.

Dowiedziałem się już też, że dziewczyna moja też jest inna bo podobają jej się pierścionki z białego złota. Oglądaliśmy jakiś program w telewizji i na moje szczęście leciał program o obrączkach ślubnych.
martin921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 11:29   #5
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość

Tak, to możliwe, że dziewczyna ma taki rozmiar palców, to jest zależne od budowy kości, tym bardziej jeśli jest wysoka. Ja jestem mała, mam małe dłonie i rozmiar pierścionka 13, fakt że pierścionek ma luz i przekręca się na palcu, ale wolę taki luźniejszy, bo w nim śpię, a w nocy palce lekko puchną i przy mniejszym pierścionku miałabym schizę, że mnie uciska.
Nie generalizowałabym aż tak bardzo Ja jestem wysoka i pierścionek zaręczynowy mam 12, a w zasadzie mogłaby spokojnie to być 11, bo jest nieco za luźny. Obrączkę mam już w rozmiarze 11.



Dziwne, że rozmiar pierścionka zaręczynowego to 14, a obrączki 17 Chyba, że to nie ten sam palec
Ja nie znam nikogo kto miałby pierścionek z Aimor i nie widziałam ich na żywo, więc w tej kwestii nie doradzę. Ja mam z Apartu, zapewne mąż jak kupował to przepłacił za markę, ale bardzo mi się podoba
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 15:16   #6
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

mam obrączkę z aimoru, mogę polecić więc jedź śmiało
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 19:37   #7
kotzdzisiu
Wtajemniczenie
 
Avatar kotzdzisiu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 320
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

Ja mam z Aimor. Jest mega Był za duży, bardzo sprawnie nam zmniejszyli, o pół rozmiaru Wszystko załatwiane poprzez Internet i pocztę.
kotzdzisiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 21:36   #8
kasia_makar
Przyczajenie
 
Avatar kasia_makar
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

rozwiązując dylemat "białe czy żółte złoto" zwróciłabym uwagę na to, z jakiego materialu dziewczyna nosi powiedzmy kolczyki albo wisiorki. jeśli coś białego (np. srebro) - znaczy będzie pasowało. ewentualnie można wybrać połączenie srebra ze złotem (w podobnym stylu jak tu http://bigsun.eu/PL/)
co dotyczy rozmiaru - naprawdę lepiej zapytać albo w jakiś sposób tajemnie się o tym dowiedzieć ). bo ja naprzykład mam cienkie palce, ale dość grube stawy i zawsze mam problemy z wyborem pierścionków.

Edytowane przez kasia_makar
Czas edycji: 2016-09-17 o 17:25
kasia_makar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 11:39   #9
Nelia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 185
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

I jaki ma typu urody, odcień karnacji. Ja mam sentyment do apartu, więc bym celowała w te pierścionki.
Nelia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 12:29   #10
latemacchiato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - Apart,Aimor? Rozmiar? Łódź, Poznań

Polecam teraz Aclari diamonds, to właśnie był aimor jakiś czas temu mają salon w poznaniu i kilku innych miastach i można kupować u nich online. więc wygodnie bo i w łodzi by można kupić i w poznaniu
latemacchiato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-10 13:29:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.