kotek przybłęda - jak mu pomóc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-19, 08:38   #1
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422

kotek przybłęda - jak mu pomóc?


Witajcie , mam problem i szukam pomocy gdzie się da ale jej nie dostaję chodzi o małego kocurka który przybłąkał się na moje osiedle.Nie potrafie tego ocenić ale wydaje mi się , że kotek ma 2-3 mies. Jest wychudzony. Tak się złożyło , że przyjechała do mnie siostra na wakacje i jak go zobaczyła to go przyniosła do mieszkania.Obie kochamy zwierzeta a w szczególności właśnie koty.Mały jest u mnie od wczoraj , dałam mu jeść , przygotowałam kuwetkę.Niby jest wesoły , chce się bawić ale gdy się przestanie to chodzi od okna do okna i miauczy nie wiem może on pamięta , że ma gdzieś dom i chce tam wrócić? ale przecież nie wypuszczę go ot tak przed blok i niech idzie gdzie chce dałam ogłoszenie na stronie mojego miasta ale narazie nikt się nie zgłosił.Postanowiłam zgłosić go do fundacji Kocia Wyspa ale mi odmówili pomocy bo mają za dużo kotków już dzwoniłam też do miejscowej lecznicy ale też pani odmówiła przyjęcia kotka odsyłając mnie do wcześniej wspomnianej fundacji. Sama chętnie bym sie nim zajęła ale często wyjeżdżamy z mężem i kotkiem nie miałby się kto zająć.Nie wiem co zrobić może jest jakieś miejsce gdzie mogłabym zgłosić takiego kotka , żeby ktoś mu pomógł ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140818_151759.jpg (117,8 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140818_122633.jpg (77,4 KB, 81 załadowań)
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 08:56   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Witajcie , mam problem i szukam pomocy gdzie się da ale jej nie dostaję chodzi o małego kocurka który przybłąkał się na moje osiedle.Nie potrafie tego ocenić ale wydaje mi się , że kotek ma 2-3 mies. Jest wychudzony. Tak się złożyło , że przyjechała do mnie siostra na wakacje i jak go zobaczyła to go przyniosła do mieszkania.Obie kochamy zwierzeta a w szczególności właśnie koty.Mały jest u mnie od wczoraj , dałam mu jeść , przygotowałam kuwetkę.Niby jest wesoły , chce się bawić ale gdy się przestanie to chodzi od okna do okna i miauczy nie wiem może on pamięta , że ma gdzieś dom i chce tam wrócić? ale przecież nie wypuszczę go ot tak przed blok i niech idzie gdzie chce dałam ogłoszenie na stronie mojego miasta ale narazie nikt się nie zgłosił.Postanowiłam zgłosić go do fundacji Kocia Wyspa ale mi odmówili pomocy bo mają za dużo kotków już dzwoniłam też do miejscowej lecznicy ale też pani odmówiła przyjęcia kotka odsyłając mnie do wcześniej wspomnianej fundacji. Sama chętnie bym sie nim zajęła ale często wyjeżdżamy z mężem i kotkiem nie miałby się kto zająć.Nie wiem co zrobić może jest jakieś miejsce gdzie mogłabym zgłosić takiego kotka , żeby ktoś mu pomógł ?
to super śliczny kotek
chodzi do okna i miauczy, bo mu się nudzi w domu, to normalne u kotów, że lubią wyglądać przez okno, ale nie ma szans, żeby trafił z powrotem do swojego poprzedniego domu, nawet jeśli jakiś miał, w co bardzo wątpię.
Bardzo dobrze, że się nim zajęłaś na początku zadbaj o jego zdrowie (odrobaczenie, szczepienie), a potem zrób mu ogłoszenia w internecie, na facebooku, na gumtree itd i szukaj mu dobrego domu... a może tak się w nim zakochacie, że jednak u was zostanie? wyjazdy da się pogodzić z kotem, można go zabierać ze sobą, albo mu zapewnić jakąś opiekę
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 09:03   #3
ina_nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 73
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Śliczne kocię. Kiedyś podrzucono mi małego kotka, odrobaczyłam go, odpchliłam, zobaczył go weterynarz, który wyleczył infekcję kociego ucha. Po leczeniu dałam ogłoszenie na allegro starając się jak najdokładniej, na ile to możliwe, weryfikować zainteresowanych. Zależało mi, by kot trafił w dobre ręce. Udało się szybko znaleźć fajny dom dla kociaka. Polecam zrobić to samo, jeśli nie możecie opiekować się kotem.
ina_nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 09:48   #4
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Jaki słodziak bardzo fajnie że wzięłaś go z ulicy i się nim zaopiekowałaś. Tak jak wspomniały dziewczyny wcześniej, zamieść ogłoszenia na różnych portalach, nawet tutaj na wizażu jest wątek z kocimi ogłoszeniami KLIK , może znajdzie się ktoś kto go przygarnie
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 10:06   #5
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

byłaś z nim u weta? Jak nie to od razu trzeba pomaszerować. Poza tym, kot może spokojnie sam zostawać nawet na dwa dni. Jak już go wzięłaś do domu to go nie wyrzucaj z powrotem daj ogłoszenie, że oddasz kotka.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 17:26   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Nie wypuszczaj go broń boże przed blok, miauczy bo pewnie mu nudno - dałaś mu coś do zabawy? Może być nawet kulka z papieru

Wygląda na dość zaniedbanego, ale na pewno będzie śliczny jak się nieco odkarmi. Kup mu jedzenie dla kociąt w zoologicznym, ja kiedyś kociaka karmiłam karmą animonda carny kitten, nie zabija ceną a jest przyzwoita chyba.
Weź go też do weta, bo na pewno trzeba go odrobaczyć i zaszczepić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 19:51   #7
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Witajcie , mam problem i szukam pomocy gdzie się da ale jej nie dostaję chodzi o małego kocurka który przybłąkał się na moje osiedle.Nie potrafie tego ocenić ale wydaje mi się , że kotek ma 2-3 mies. Jest wychudzony. Tak się złożyło , że przyjechała do mnie siostra na wakacje i jak go zobaczyła to go przyniosła do mieszkania.Obie kochamy zwierzeta a w szczególności właśnie koty.Mały jest u mnie od wczoraj , dałam mu jeść , przygotowałam kuwetkę.Niby jest wesoły , chce się bawić ale gdy się przestanie to chodzi od okna do okna i miauczy nie wiem może on pamięta , że ma gdzieś dom i chce tam wrócić? ale przecież nie wypuszczę go ot tak przed blok i niech idzie gdzie chce dałam ogłoszenie na stronie mojego miasta ale narazie nikt się nie zgłosił.Postanowiłam zgłosić go do fundacji Kocia Wyspa ale mi odmówili pomocy bo mają za dużo kotków już dzwoniłam też do miejscowej lecznicy ale też pani odmówiła przyjęcia kotka odsyłając mnie do wcześniej wspomnianej fundacji. Sama chętnie bym sie nim zajęła ale często wyjeżdżamy z mężem i kotkiem nie miałby się kto zająć.Nie wiem co zrobić może jest jakieś miejsce gdzie mogłabym zgłosić takiego kotka , żeby ktoś mu pomógł ?
Gdybym ja znalazła takiego kota to bym go nie oddała
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 07:29   #8
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

dzięki kochane za odpowiedzi oczywiście za nic na świecie nie wyrzucę go z domu. Dałam mu od razu zabawki , na nitce zawiązałam taką małą gumową figurę z kinder jajka i zawiesiłam żeby mu dyndało oprócz tego turla sobie taką małą piłeczkę ile się z mężem ośmiałam jak tak fruwa po salonie odkad on jest, telewizor poszedł w odstawkę jest uroczy ale też trochę szkodliwy bo włazi ciągle na stoły (nawet jak zabrałam krzesła to doskoczył) , ciągnie go do tv , który stoi na mało stabilnej nóżce. Na szczęcie załatwia się tylko do kuwetki , zuch coraz bardziej się zadomawia.
Mam jeszcze kilka pytań.
1.Dziś mieliśmy w planach wyjazd na dwa dni do rodziców na wieś a tam jest mój wcześniejszy kot , ok 2-letni. Czy mały bedzie zagrożony?Czy starszy kocur może mu zrobić krzywdę?Dodam , że jest tam też mały piesek , kundelek , który żyje z tamtym kotem w zgodzie. Tzn nie kochaja się , raczej tolerują , nie robią sobie krzywdy , czasem razem sobie siedzą na tarasie szczerze , bardziej obawiam się reakcji starszego kota niż pieska.
2. U lekarza z kotkiem nie byłam , bo nie wiem ile to kosztuje. Powiem szczerze , że finanse jakie posiadamy (tylko mąż pracuje , mieszkanie wynajmujemy i spłacamy kredyt za samochód) wystarczają ledwo "od 10 do 10" .Serce mam wielkie ale czasem to za mało by pomóc
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 18:29   #9
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
dzięki kochane za odpowiedzi oczywiście za nic na świecie nie wyrzucę go z domu. Dałam mu od razu zabawki , na nitce zawiązałam taką małą gumową figurę z kinder jajka i zawiesiłam żeby mu dyndało oprócz tego turla sobie taką małą piłeczkę ile się z mężem ośmiałam jak tak fruwa po salonie odkad on jest, telewizor poszedł w odstawkę jest uroczy ale też trochę szkodliwy bo włazi ciągle na stoły (nawet jak zabrałam krzesła to doskoczył) , ciągnie go do tv , który stoi na mało stabilnej nóżce. Na szczęcie załatwia się tylko do kuwetki , zuch coraz bardziej się zadomawia.
Mam jeszcze kilka pytań.
1.Dziś mieliśmy w planach wyjazd na dwa dni do rodziców na wieś a tam jest mój wcześniejszy kot , ok 2-letni. Czy mały bedzie zagrożony?Czy starszy kocur może mu zrobić krzywdę?Dodam , że jest tam też mały piesek , kundelek , który żyje z tamtym kotem w zgodzie. Tzn nie kochaja się , raczej tolerują , nie robią sobie krzywdy , czasem razem sobie siedzą na tarasie szczerze , bardziej obawiam się reakcji starszego kota niż pieska.
2. U lekarza z kotkiem nie byłam , bo nie wiem ile to kosztuje. Powiem szczerze , że finanse jakie posiadamy (tylko mąż pracuje , mieszkanie wynajmujemy i spłacamy kredyt za samochód) wystarczają ledwo "od 10 do 10" .Serce mam wielkie ale czasem to za mało by pomóc
Kota można nauczyć pewnych wymagań, np. żeby nie wchodził na stół. Może być trochę czasochłonne, ale nie jest niemożliwe i się opłaca

Kot będzie się wszędzie pchał, bo wszystko jest dla niego nowe. Z czasem mu przejdzie

Wszystko zależy od tego, jak przebiegnie spotkanie. Po pierwsze powinnaś mieć dobry transporter na podróż, plastikowy najlepiej. Może się wydawać zbędny, ale tak naprawdę to podstawowa rzecz. Kota od początku trzeba uczyć w nim przebywać, nawet jak grzecznie leży na kolanach.
Możesz poszukać używanych .

Kot może się bać, jeśli nie miał styczności z psem bądź ma złe doświadczenia. Trzeba to wyczuć.

Z drugim kotem może być gorzej , mogą się nie akceptować, ale to też zależy od kotów.

Powinno się przedstawić kota psu i drugiemu kotu. Mały powinien być w transporterze, gdzie zwierzęta będą sie obserwować i wąchać, a w razie jakiegoś zagrożenia (niepozytywna reakcja psa i kota) Twój kociak nie oberwie np. łapą, a jeśli tak, to nie pogna ze strachu w siną dal.

Druga rzecz to szelki i smycz. Dla kotów są specjalne szelki tworzące 8. Jedno kółko zapina się na szyji, a drugie na brzuchu. Nie kupuj szelek dla psów , bo mają inny krój, z którego kot błyskawicznie ucieknie.


Co do weta: możesz wcześniej zadzwonić lub udać się z kotem i na wstępie przedstawić, co być chciała - np. odrobaczyć kota, zrobić 'przegląd' itp. i zapytać, jaki byłby koszt. Jeśli masz na tyle odłożone (np. 100 zł) to ok, jeśli nie, zapytaj czy jest możliwość rozłożenia na 2 raty.


Ten kot jest bardzo piękny, naprawdę masz farta, że taki Ci się trafił


Zapraszam na wątek poświęcony kotom, znajdziesz tam naprawdę mnóstwo przydatnych porad z życia wziętych i życie z kotem stanie się bajką

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=753926&page=159
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 10:44   #10
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: kotek przybłęda - jak mu pomóc?

Kot jest wyjątkowo udany i nie wygląda na typowego dachowca. Weterynarz koniecznie - jak powiesz, że to znajda, to może ogarną go za pół-darmo, więc polecam odwiedzić małą lecznicę.
Co do wyjazdu - jeśli możesz zmienić plany, to nie jedź. Jeśli musisz jechać, to raczej zostaw kota w domu, dwa dni najprawdopodobniej przespi i trochę nabroi, ale problem będzie mniejszy niż wtedy, gdy go zabierzecie - zwłaszcza bez szczepień.
Szukaj mu domu na forach, fejsbukach itp., póki kot jest młody bardzo prawdopodobne, że ktoś go przygarnie
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 11:44:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.