Koniec z cukrem, czy bezpieczne jest porzucenie wszystkiego co jest z cukrem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 20:48   #1
magdes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 18

Koniec z cukrem, czy bezpieczne jest porzucenie wszystkiego co jest z cukrem?


Mam 17 lat. Jako że mam chęci do ćwiczenia, to chciałabym spróbować przestać jeść mięso i cukier (niestety w obecnych czasach co bardzo denerwuje jaki serek nie ma cukru? we wszystko co można pakują cukier, a jak nie cukier to jeszcze gorszy aspartam)
Chciałabym wytrzymać ok. chociaż trzech tygodni bez cukru i mięsa i codziennie ćwicząc czy będą lepsze efekty przyrostu mięśni i ogólnie po ćwiczeniach po odstawieniu białego cukru?
A i zastanawia mnie czy jak tak nagle odrzucę biały cukier to zapewne będę miała duże wahania nastroju, i tu pytanie czy takie nagłe odrzucenie cukru może coś popsuć w organizmie skoro codziennie jemy go tyyyyyleee we wszystkich produktach i tak nagle go odrzucę?

Co do mięsa to sama jestem przekonana że nic nie będzie.
magdes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:57   #2
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Koniec z cukrem, czy bezpieczne jest porzucenie wszystkiego co jest z cukrem?

Mięsa raczej bym nie odrzucała, bo to bardzo bogate źródło białka potrzebnego do regeneracji trenowanych mięśni. A co do serków bez cukru, to polecam serki homogenizowane naturalne, serki wiejskie(oczywiście te bez dodatków), twaróg, ewentualnie jogurt naturalny.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 21:20   #3
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Koniec z cukrem, czy bezpieczne jest porzucenie wszystkiego co jest z cukrem?

Magdes, jeśli chcesz przyrostu mięśni to na pewno odrzucenie mięsa da Ci całkiem przeciwne efekty. Jeśli chodzi o cukier, to zamiast sacharozy - cukru "białego" możesz dostarczać organizmowi substytuty w postaci fruktozy - cukru z owoców, laktozy - cukru mlecznego, albo cukrów złożonych takich jak np celuloza, czyli błonnik. Całkowite wyeliminowanie wszelkich cukrów (czyli węglowodanów) byłoby błędem przy dużej aktywności fizycznej, ponieważ organizm potrzebuje energii, a mózg pracuje gorzej jeśli nie otrzymuje regularnych dostaw glukozy.

Przy okazji, widzę że jesteś w moim wieku Powiem Ci, że też miałam plany odstawienia cukru, ale większość dietetyków nie poleca całkowitego eliminowania danego składnika z diety, ponieważ w końcu nachodzi Cię ochota, a po co czuć jakieś wyrzuty sumienia po zjedzeniu czegoś słodkiego, jeśli można wliczyć to w "granicę błędu"?
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:27   #4
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: Koniec z cukrem, czy bezpieczne jest porzucenie wszystkiego co jest z cukrem?

Akurat w sprawie cukru to najlepiej zacząć od odrzucenia wszelkich słodzonych napojów i zrezygnować ze słodzenia herbaty, kawy itp. ani się obejrzysz jak się przyzwyczaisz do jedzenia i picia bez cukru (ja tak kiedyś zrobiłam z dnia na dzień ale dlatego, że zaczęłam nosić aparat i wiem, że słodkie rzeczy szkodzą zębom - chciałam je bardziej chronić). Wiadomo, że pod względem chemicznym wiele rzeczy ma w sobie cukier w jakieś postaci np. mąka, mleko, owoce i ja to wszystko jem bo jestem zwolenniczką zróżnicowanego odżywiania się. Najważniejsze, żeby nie dodawać sobie sztucznie więcej tego białego proszku i zadowolić się tą ilością słodyczy, którą natura dała
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 23:27   #5
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Koniec z cukrem, czy bezpieczne jest porzucenie wszystkiego co jest z cukrem?

Mięso oczywiście można rzucić, ale z cukrem bym nie przesadzała - mięśnie potrzebują węglowodanów, tylko sięgaj po produkty, które zawierają węglowodany złożone.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.