OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-10, 00:36   #3571
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Witam was wszystkie, na początek: stosuje OCM zaledwie od dwóch tygodni, jestem zadowolona z efektów, ale są dwie sprawy.
Moja cera jest wybitnie mieszana, policzki mają straszne skłonności do przesuszania, strefa T jest pełna zaskórników, ale nie jest przesadnie tłusta. Zrobiłam mieszankę 10% rycynowego, 10% jojoby, 40% lnianego i 40% słonecznikowego. Skóra jest po nim fajna, lekko wygładzona i rozjaśniona, ale mam wrażenie że za słabo działa na zaskórniki, chociaż przyznaję że są mniej widoczne. Jak myślicie, zwiększyć % rycynowego i ryzykować przesuszenie czy czekać cierpliwie na efekty?
Nie mam jeszcze popękanych naczynek i strasznie nie chce mieć, a wiem że mam skłonności. Stosuje OCM z lekką parówką, wieczorem. Może słabe efekty oczyszczania się skóry są spowodowane zbyt niską temperaturą?
Jak się ma demakijaż OCM oczu do noszenia soczewek kontaktowych, których nie zdejmuję?
Oczywiście wszelkie sugestie co do mieszanki, czy metody mile widziane

I rada na koniec, wynikająca oczywiście z mojej głupoty: nie robimy parówki, jeźdząc na rowerku stacjonarnym, bo można wsadzić brodę do gorącej mieszanki i ją sobie mocno poparzyć. Jako młoda mama cierpiąca na brak czasu na spokojną pielęgnacje- właśnie tak zrobiłam i zeszła mi skóra z brody Ale to tylko i wyłącznie moja wina

ja tak jak pisałam już koleżance wyżej, radziłabym zaczynać od pojedynczych olejków, a mieszanki zostawiać na później, ale skoro już zrobiłaś jak zrobiłaś i jest ok, to się nie wtrącam
jeśli masz wrażenie, że za słabo działa na zaskórniki to tak jak napisałaś, przyczyna może leżeć albo w zbyt malej ilości olejku rycynowego, bo to on jest tym, który powinien oczyścić, więc spróbuj dodać go trochę więcej i zrób sobie jakąś mniejszą ilość mieszanki, na wypadek, gdyby Cię przesuszyło i drugą przyczyną może być też niewystarczające otwarcie porów od temperatury, ja używam ściereczki bezpośrednio na twarz, więc ciężko mi powiedzieć, na ile sama para może otworzyć pory w porównywalny sposób, ale jeśli masz cerę naczynkową, to nie ryzykuj i spróbuj najpierw problem rozwiązać zwiększając ilość rycynowego, a jak to nie da efektu, to będziemy myślały dalej

ja OCM nie stosuję jakoś długo, ale widzę, że pierwsza mieszanka robiona od linijki, gdzie było 10% rycynowego dawała lepszy efekt niż kolejne robione na oko, także warto się do tego przyłożyć
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 00:56   #3572
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wczesniej była mieszanka próbna, z słonecznikowym i chyba mam wrażenie że jednak działał lepiej, więc być może wrócę do prostego składu.
Mieszankę robie w buteleczce 20ml, została połowa i chyba faktycznie zwiększe udział rycynowego.
Jeszcze jedno- kupiłam Dermogal A+E, ale śmierdzi toto przeokrutnie. Dawałoby jakiś efekt dodane do mieszanki?
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:13   #3573
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Na początek mam robić osobne mieszanki każdego oleju z olejem rycynowym? Np. olejek rycynowy + jojoba? Czy stosować jojobę bądź migdałowy w czystej postaci na buzię?


PS.
Wiem, że jest do tego inny temat, ale z ręką na sercu polecam stosowanie olejku rycynowego na rzęsy i brwi - jego działanie, w moim przypadku szczególnie na rzęsy jest piorunujące

PS. 2
Zapomniałam zapytać, czy któraś z Was wie, jaki olejek jest najlepszy na wyprystki, krosteczki, czy jak to nazwać. Jako takiego potężnego trądziku nie mam, ale przydało by się pozbyć bądź zminimalizować ten mały problem, który nęka mnie od kąd pamiętam.

Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2013-02-10 o 13:02
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 13:57   #3574
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Jak się ma demakijaż OCM oczu do noszenia soczewek kontaktowych, których nie zdejmuję?
A jak wygląda zwykły demakijaż w przypadku takich soczewek?
Ja raz zorientowałam się, że mam soczewki już po wykonanym OCM, hydrolacie i kremie. Zdjęłam i jakoś nic się z nimi nie stało, przecież tego oleju do oczu nie leję
Więc wydaje mi się, że powinnaś po prostu wyjątkowo uważać, żeby olej nie dostał się do oczu i tyle.
Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Na początek mam robić osobne mieszanki każdego oleju z olejem rycynowym? Np. olejek rycynowy + jojoba? Czy stosować jojobę bądź migdałowy w czystej postaci na buzię?
Pierwszy post.

Mnie coś strasznie przesuszyło i nie mam pojęcia, czy to OCM z 15% rycyny, czy maseczka z glinką, czy olej z malin (ale to raczej nie możliwe). Nigdy się nie nauczę, że wprowadza się nowe rzeczy pojedynczo
Skóra schodzi płatami, a ja mam tylko Humektan i olej lniany z czegoś, czym bym się mogła nawilżyć, bo wszystkie sklepy w niedzielę pozamykane
Zrobię kolejną mieszankę z 10% rycyny na wypadek jakby to jednak OCM dało taki efekt i zobaczymy.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 15:31   #3575
szam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A mi po mieszance (rycynowy ok. 15%, aganowy ok.50%,migdałowy 15%, z kocanki 20%) wyskoczyły na policzkach 2 spore czerwone, wypukłe plamy (uczulenie???). Po zastosowaniu mieszanki stan sie zaostrza. W miejscu gdzie mam jakies zmiany, pojawiaja sie czerwone plamki. Nigdy tak na zaden kosmetyk nie reagowalam.... Odstawic? Co sprobowac w zamian?

Edytowane przez szam
Czas edycji: 2013-02-10 o 15:32
szam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:01   #3576
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Szam, być może masz uczulnie na któryś ze składników. Na który, to już Ci nie powiem, bo ni wiem ;/
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:19   #3577
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja suchej skóry nie mam. Mieszana, z tendencją do przetłuszczania sie i przesuszania zarazem, głównie na policzkach i nosie. Istny karrrambol..

Tak czy siak, nastawiam się na opcje, że olejki pomogą 'ogarnąć' mi buźkę
Słyszałam o niesamowitym działaniu olejku jojoba, więc zacieram łapki
Odpisywałam koleżance ze skórą suchą
Spróbuj JEDNEGO oleju bazowego. Rób pojedyncze mieszanki. Zauważ, który Ci najbardziej służy.
Cytat:
Witam was wszystkie, na początek: stosuje OCM zaledwie od dwóch tygodni, jestem zadowolona z efektów, ale są dwie sprawy.
Moja cera jest wybitnie mieszana, policzki mają straszne skłonności do przesuszania, strefa T jest pełna zaskórników, ale nie jest przesadnie tłusta. Zrobiłam mieszankę 10% rycynowego, 10% jojoby, 40% lnianego i 40% słonecznikowego. Skóra jest po nim fajna, lekko wygładzona i rozjaśniona, ale mam wrażenie że za słabo działa na zaskórniki, chociaż przyznaję że są mniej widoczne. Jak myślicie, zwiększyć % rycynowego i ryzykować przesuszenie czy czekać cierpliwie na efekty?
Nie mam jeszcze popękanych naczynek i strasznie nie chce mieć, a wiem że mam skłonności. Stosuje OCM z lekką parówką, wieczorem. Może słabe efekty oczyszczania się skóry są spowodowane zbyt niską temperaturą?
Jak się ma demakijaż OCM oczu do noszenia soczewek kontaktowych, których nie zdejmuję?
Oczywiście wszelkie sugestie co do mieszanki, czy metody mile widziane

I rada na koniec, wynikająca oczywiście z mojej głupoty: nie robimy parówki, jeźdząc na rowerku stacjonarnym, bo można wsadzić brodę do gorącej mieszanki i ją sobie mocno poparzyć. Jako młoda mama cierpiąca na brak czasu na spokojną pielęgnacje- właśnie tak zrobiłam i zeszła mi skóra z brody Ale to tylko i wyłącznie moja wina
Zdecydowanie CZEKAĆ na efekty. Nie ma nic od razu Nawilżaj, rób peelingi enzymatyczne

Nie chodzi o to, żeby kłaść gotowany wcześniej ręcznik na twarz Wystarczy, żeby był ciepły. Mikrofibra lepiej zbiera zanieczyszczenia. Nie trzyj za mocno

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez szam Pokaż wiadomość
A mi po mieszance (rycynowy ok. 15%, aganowy ok.50%,migdałowy 15%, z kocanki 20%) wyskoczyły na policzkach 2 spore czerwone, wypukłe plamy (uczulenie???). Po zastosowaniu mieszanki stan sie zaostrza. W miejscu gdzie mam jakies zmiany, pojawiaja sie czerwone plamki. Nigdy tak na zaden kosmetyk nie reagowalam.... Odstawic? Co sprobowac w zamian?
Po co taka mieszanka? I tak nie wiesz ile Ci z tego da, jak zareaguje razem Prawdopodobnie nie służą Ci bogate mieszanki. Spróbuj jeden olej bazowy. Nie ma cudów. Efekty są z czasem.
Nic nie przyspieszymy mieszając wszystkie oleje świata.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Wczesniej była mieszanka próbna, z słonecznikowym i chyba mam wrażenie że jednak działał lepiej, więc być może wrócę do prostego składu.
Mieszankę robie w buteleczce 20ml, została połowa i chyba faktycznie zwiększe udział rycynowego.
Jeszcze jedno- kupiłam Dermogal A+E, ale śmierdzi toto przeokrutnie. Dawałoby jakiś efekt dodane do mieszanki?
Można

Ale OCM służy głownie do MYCIA. Lepszy efekt możesz osiągnąć nakładając po ocm.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Na początek mam robić osobne mieszanki każdego oleju z olejem rycynowym? Np. olejek rycynowy + jojoba? Czy stosować jojobę bądź migdałowy w czystej postaci na buzię?


PS.
Wiem, że jest do tego inny temat, ale z ręką na sercu polecam stosowanie olejku rycynowego na rzęsy i brwi - jego działanie, w moim przypadku szczególnie na rzęsy jest piorunujące

PS. 2
Zapomniałam zapytać, czy któraś z Was wie, jaki olejek jest najlepszy na wyprystki, krosteczki, czy jak to nazwać. Jako takiego potężnego trądziku nie mam, ale przydało by się pozbyć bądź zminimalizować ten mały problem, który nęka mnie od kąd pamiętam.

Olejki - czyli eteryczne - rozmarynowy, z drzewa herbacianego, czy lawendowy.

Olej z pachnotki ma antybiotyk na jeden ze szczepów bakterii wywołujących trądzik młodzieńczy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 18:05   #3578
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, jak długo może stać taka gotowa już mieszanka olei?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 18:32   #3579
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tisiphone, dziękuję ślicznie za odpowiedź
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 19:41   #3580
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak długo może stać taka gotowa już mieszanka olei?
Moja stała parę miesięcy w ciemnym miejscu,szczelnie zamknięta - nic się nie działo.

Cytat:
Tisiphone, dziękuję ślicznie za odpowiedź
Nie ma za co
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 20:07   #3581
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Moja stała parę miesięcy w ciemnym miejscu,szczelnie zamknięta - nic się nie działo.
Dziękuję za odpowiedź
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 21:59   #3582
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej TISIPHONE wiemze moze nie na temat ale jakis czas temu radzilas mi mieszac oleje z zelem hialuronowym..otoz zakupilam i dzis dostalam paczke z BU..moje pytanie:czy odmierzacie porcje zelu za pomoca zalaczonej miarki?strasznie duza ta lyzeczka i za jej pomoca wydaje mi sie ze zel bylby malo wydajny..nalozylam na lyzeczke ktora ma 5 ml i podmarowalam twarz szyje dekolt i nadal mialam wilgotne dlonie..zatem wystarczy chyba mala kropla na dlon?
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 22:22   #3583
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej TISIPHONE wiemze moze nie na temat ale jakis czas temu radzilas mi mieszac oleje z zelem hialuronowym..otoz zakupilam i dzis dostalam paczke z BU..moje pytanie:czy odmierzacie porcje zelu za pomoca zalaczonej miarki?strasznie duza ta lyzeczka i za jej pomoca wydaje mi sie ze zel bylby malo wydajny..nalozylam na lyzeczke ktora ma 5 ml i podmarowalam twarz szyje dekolt i nadal mialam wilgotne dlonie..zatem wystarczy chyba mala kropla na dlon?
Miaruj łyżeczką jak chcesz przyrządzić większą ilość serum np. w mniejszej buteleczce. 5ml na jedną aplikację to zdecydowanie za dużo! 2-3 krople wystarczą, mieszasz to z olejem jakimś?
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 07:37   #3584
szam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jaki polecilybyscie mi olej bazowy do cery tlustej (ale jak niestety widac wrazliwej), sklonnej do zapychania sie, z pierwszymi zmarszczkami.
szam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 07:39   #3585
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Może być to kwestia zimy. Może zmieniałaś podkład, krem? Może krem był zbyt mało nawilżający, a za tłusty? Może olej bazowy nie ten?

Teraz żeby dojść do siebie - peeling enzymatyczny i sprawdzone wcześniej kosmetyki Nie zapomnij do nawilżaniu.
Może masz rację. Ja nie ostawiłam ocm definitywnie na zawsze. Na czas zimy postanowiłam zawiesić działania z nim związane. Ale na wiosnę będę chciała do niego wrócić bo jest na prawdę super. Obecnie jestem zachwycona szarym mydłem OCM daje bardzo fajne poczucie nawilżonej, mięciutkiej, rozpromienionej skóry i to mi się bardzo podoba. W ogóle odkrywam cudowne działanie olei nie tylko na twarzy. Zakochałam się w rezultatach jakie powodują gdzie można kupić ten krem eva natura z melisą - szukałam w moim rossmanie ale nie znalazłam
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 07:57   #3586
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Miaruj łyżeczką jak chcesz przyrządzić większą ilość serum np. w mniejszej buteleczce. 5ml na jedną aplikację to zdecydowanie za dużo! 2-3 krople wystarczą, mieszasz to z olejem jakimś?
Jula85 -ooo, witamy z powrotem!

Zdecydowanie tak, jak napisała MesaVerde - 2-3 krople wystarczą. Na olej, pod olej, wyczuj jak lepiej się sprawuje i daj znać

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez szam Pokaż wiadomość
Jaki polecilybyscie mi olej bazowy do cery tlustej (ale jak niestety widac wrazliwej), sklonnej do zapychania sie, z pierwszymi zmarszczkami.
OCM ma myć, więc przede wszystkim olej, który nie będzie zapychał. Prócz tego - dobry krem nawilżający [czyli taki nie tłusty], maseczki, żel lniany, bądź hialuronowy, serum flavio C z Biochemii Urody [naprawdę widać efekty, sprawdzone na mamie ] albo serum migdałowe też z Biochemii Urody [ efekt - wygładzenie, nawilżenie, oczyszczenie]

Oleje dzielą się na niekomedogenne i komedogenne. [zapychające i nie].

Oto lista niezapychających:

olej z orzecha włoskiego [współczynnik 0];
olej słonecznikowy [współczynnik 0];
olej z pachnotki [niszczy jeden ze szczepów bakterii wywołujących trądzik];
olej z pestek arbuza;
olej z wiesiołka;
olej z nasion bawełny;
olej z ogórecznika lekarskiego;
olej z linianki siewnej;
olej arganowy;
olej jojoba;
olej konopny ;
olej lniany [krótki termin ważności po otwarciu, do 1miesiąca];
olej rycynowy [jak jojoby zbliżony budową do ludzkiego sebum. UWAGA-stosowany sam może przesuszyć! ];
olej z czarnuszki siewnej;
olej z krokosza bawierskiego ;
olej sojowy;
olej z pestek winogron
olej kukurydziany;
olej z kiełków pszenicy;
olej rokitnikowy;
olej z dzikiej róży.

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Może masz rację. Ja nie ostawiłam ocm definitywnie na zawsze. Na czas zimy postanowiłam zawiesić działania z nim związane. Ale na wiosnę będę chciała do niego wrócić bo jest na prawdę super. Obecnie jestem zachwycona szarym mydłem OCM daje bardzo fajne poczucie nawilżonej, mięciutkiej, rozpromienionej skóry i to mi się bardzo podoba. W ogóle odkrywam cudowne działanie olei nie tylko na twarzy. Zakochałam się w rezultatach jakie powodują gdzie można kupić ten krem eva natura z melisą - szukałam w moim rossmanie ale nie znalazłam
Na czas zimy warto stosować oleje odżywcze, solo na twarz. Na noc, na przykład.
Och, tak,oleje na włosy i do ciała
Pamiętaj o nawilżaniu kremami, peelingach, pełnowartościowej diecie. Wszystko ma wpływ.

Krem można znaleźć w Rossach [zwykle na dolnych półkach], w Naturach i osiedlowych drogeriach

Trzymaj się i daj znać

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2013-02-11 o 08:25
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:58   #3587
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzięki dziewczyny ocm narazie uzywam jedynie do zmywania makijazu, tzn moja mieszanke a potem myje zelem ..rozpoczelam walke z zaskornikami i zmarszczkami pod oczami-serum migdalowe ,serum granat, peelingi. zobaczymy
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 14:03   #3588
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny ocm narazie uzywam jedynie do zmywania makijazu, tzn moja mieszanke a potem myje zelem ..rozpoczelam walke z zaskornikami i zmarszczkami pod oczami-serum migdalowe ,serum granat, peelingi. zobaczymy
Trzymam kciuki Daj znać jak Ci idzie Na zmarszczki wokół oczu dobrze działa też FlavioC
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 18:04   #3589
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja niestety zawiodłam się na OCM.
Mam cerę mieszaną. W pierwszym miesiącu stosowania miałam wysyp 'niespodzianek', później miałam super cerę. Następnie znów pogorszenie, ale do dobrego stanu już nie dało rady wrócić. Wysyp 'niespodzianek' cały czas bez okresów poprawy.
Zaznaczam, że używałam mieszaniny olejku rycynowego, oliwki Hipp oraz oliwy z oliwek. Przez pewien czas dodawałam też olejku arganowego.
Na szczęście znalazłam inny sposób na zadbanie o moją cerę i teraz mam 'niespodzianki' tylko sporadycznie.
Pewnie nie dla każdego jest OCM.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 19:26   #3590
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Wczesniej była mieszanka próbna, z słonecznikowym i chyba mam wrażenie że jednak działał lepiej, więc być może wrócę do prostego składu.
Mieszankę robie w buteleczce 20ml, została połowa i chyba faktycznie zwiększe udział rycynowego.
Jeszcze jedno- kupiłam Dermogal A+E, ale śmierdzi toto przeokrutnie. Dawałoby jakiś efekt dodane do mieszanki?

Ja dodaję rybki- śmierdziuszki i bardzo sobie chwalę- w sumie to jedyna jako taka porcja tych witamin dla mojej skóry (stosowana zewnętrznie). Fakt- stosowane solo śmierdzą koszmarnie, ale w mieszance zapach zanika zupełnie. Poza tym, gdy aplikowałam je same potrafiły przesuszyć mi skórę i pozostawić buzię w niefajnym stanie, dlatego zużyłam je do OCM i tu spisują się całkiem całkiem
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:57   #3591
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Ja dodaję rybki- śmierdziuszki i bardzo sobie chwalę- w sumie to jedyna jako taka porcja tych witamin dla mojej skóry (stosowana zewnętrznie). Fakt- stosowane solo śmierdzą koszmarnie, ale w mieszance zapach zanika zupełnie. Poza tym, gdy aplikowałam je same potrafiły przesuszyć mi skórę i pozostawić buzię w niefajnym stanie, dlatego zużyłam je do OCM i tu spisują się całkiem całkiem
Dzisiaj zaopatrzyłam się w owe RYBKI (dzięki Tobie
Mogłabyś dokładnie powiedzieć jak ich używasz z mieszanką do OCM?
Wylewasz zawartość rybki na zagłębienie dłoni, a potem trochę mieszanki? Czy też inaczej?
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 16:44   #3592
magdalenka0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OCM dopadło i mnie Dzisiaj kupiłam olej rycynowy i olej słonecznikowy i zrobiłam mieszankę dla cery tłustej.
Ale mam pytanie. Jestem w trakcie złuszczania kwasami, mogę przy tym stosować olejowanie?
magdalenka0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 17:25   #3593
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Pytanie o kwasy było - z tego co czytałam stosować w te dni co nie stosuje się OCM.

Korzystam z OCM od poniedziałku (ok. 17% rycynowego i reszta z pestek winogron) i póki co jest dobrze, ale zobaczymy jak będzie dalej

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Swoją drogą zastanawiam się nad żelem aloesowym albo jakimś innym specyfikiem po OCM na noc przeciw bliznom. Póki co jednak chcę zobaczyć czy mnie nic nie wysypie.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:18   #3594
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Pytanie o kwasy było - z tego co czytałam stosować w te dni co nie stosuje się OCM.

Korzystam z OCM od poniedziałku (ok. 17% rycynowego i reszta z pestek winogron) i póki co jest dobrze, ale zobaczymy jak będzie dalej

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Swoją drogą zastanawiam się nad żelem aloesowym albo jakimś innym specyfikiem po OCM na noc przeciw bliznom. Póki co jednak chcę zobaczyć czy mnie nic nie wysypie.
Nie wysuszyło Cię do tej pory od mieszanki rycynowy + z winogron? Bo mnie po 3 dniach.. nie wiem czemu, a mam cere tłustą
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:48   #3595
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, błagam, pomóżcie!

Od jakiegoś 1,5msc stosuję OCM (15% rycyny + o. z orzechów włoskich). Wysyp miałam ok. 3 tyg, ale w tym czasie znikały powoli zaskórniki zamknięte, z którymi męczę się od roku.

Natomiast od tygodnia dorzuciłam do pielęgnacji tonik z glukonolaktonem 10% (h. miętowy, mocznik bodajże 5% i trochę HA) - i mniej więcej od tego czasu zaczęły pojawiać się nowe zaskórniki Nie wiem, czy nie ciut wcześniej, nie miałam czasu obserwować skóry, raz było lepiej raz gorzej, dlatego nie wiem, który 'zabieg' obwiniać. A żeby było śmieszniej, problem dotyczy na razie tylko czoła o.0

Jak myślicie? Odstawić glukonolatkon? Czy OCM zaczęło szkodzić? A może to jakieś 'oczyszczanie' i przejdzie?

Miałyście kochane doświadczenie z glukonolaktonem?
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 21:22   #3596
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Na moje to nie glukonolatkon......uzywam go ciagle i nie mialam zadnych problemòw
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 07:51   #3597
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja niestety zawiodłam się na OCM.
Mam cerę mieszaną. W pierwszym miesiącu stosowania miałam wysyp 'niespodzianek', później miałam super cerę. Następnie znów pogorszenie, ale do dobrego stanu już nie dało rady wrócić. Wysyp 'niespodzianek' cały czas bez okresów poprawy.
Zaznaczam, że używałam mieszaniny olejku rycynowego, oliwki Hipp oraz oliwy z oliwek. Przez pewien czas dodawałam też olejku arganowego.
Na szczęście znalazłam inny sposób na zadbanie o moją cerę i teraz mam 'niespodzianki' tylko sporadycznie.
Pewnie nie dla każdego jest OCM.
Niepotrzebnie dodawałaś oliwę - często zapycha. no i po co dodatkowo argan? Co za dużo to niezdrowo.

Dobrze, że znalazłaś inny sposób

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez magdalenka0712 Pokaż wiadomość
OCM dopadło i mnie Dzisiaj kupiłam olej rycynowy i olej słonecznikowy i zrobiłam mieszankę dla cery tłustej.
Ale mam pytanie. Jestem w trakcie złuszczania kwasami, mogę przy tym stosować olejowanie?
Natłuszczanie przy kwasach jest wskazane

Po prostu rozłóż to w czasie, ja tak robiłam

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Pytanie o kwasy było - z tego co czytałam stosować w te dni co nie stosuje się OCM.

Korzystam z OCM od poniedziałku (ok. 17% rycynowego i reszta z pestek winogron) i póki co jest dobrze, ale zobaczymy jak będzie dalej

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Swoją drogą zastanawiam się nad żelem aloesowym albo jakimś innym specyfikiem po OCM na noc przeciw bliznom. Póki co jednak chcę zobaczyć czy mnie nic nie wysypie.
Bardzo dobry pomysł z tym żelem !

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Nie wysuszyło Cię do tej pory od mieszanki rycynowy + z winogron? Bo mnie po 3 dniach.. nie wiem czemu, a mam cere tłustą
Każda cera jest inna
Zaopatrz się w dobrze nawilżający, nietłusty krem. Albo żel hialuronowy z dodatkami, bądź zwykły żel lniany

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam, pomóżcie!

Od jakiegoś 1,5msc stosuję OCM (15% rycyny + o. z orzechów włoskich). Wysyp miałam ok. 3 tyg, ale w tym czasie znikały powoli zaskórniki zamknięte, z którymi męczę się od roku.

Natomiast od tygodnia dorzuciłam do pielęgnacji tonik z glukonolaktonem 10% (h. miętowy, mocznik bodajże 5% i trochę HA) - i mniej więcej od tego czasu zaczęły pojawiać się nowe zaskórniki Nie wiem, czy nie ciut wcześniej, nie miałam czasu obserwować skóry, raz było lepiej raz gorzej, dlatego nie wiem, który 'zabieg' obwiniać. A żeby było śmieszniej, problem dotyczy na razie tylko czoła o.0

Jak myślicie? Odstawić glukonolatkon? Czy OCM zaczęło szkodzić? A może to jakieś 'oczyszczanie' i przejdzie?

Miałyście kochane doświadczenie z glukonolaktonem?
Są dwie opcje - albo zapycha Cię jedno z dwóch, albo skóra się złuszcza przez kwasy,co jest normalne i zapycha.

Jedno odstaw, proponuję OCM, za jakiś czas wróć do niego. Wtedy zobaczymy co się dzieje

Może to też być oczyszczanie... Ale bezpieczniej jedno z dwóch odstawić.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2013-02-14 o 07:53
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:40   #3598
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Niepotrzebnie dodawałaś oliwę - często zapycha. no i po co dodatkowo argan? Co za dużo to niezdrowo.
oliwa z oliwek może zapychać ? bo ja właśnie mam nową mieszankę z oliwą, bo był to jedyny olej, który miałam akurat pod ręką, używam tydzień i trochę miałam wrażenie, że zapchało, ale bardziej pomyslałam, że to nie zapychanie, tylko że za słabo oczyszcza...
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:57   #3599
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zaopatrzyłam się w owe RYBKI (dzięki Tobie
Mogłabyś dokładnie powiedzieć jak ich używasz z mieszanką do OCM?
Wylewasz zawartość rybki na zagłębienie dłoni, a potem trochę mieszanki? Czy też inaczej?

U mnie wygląda to tak, że robię swoją porcję mieszanki (w rossmanowej buteleczce z pompką) i na samym końcu wciskam 5 rybek. Na końcu dobrze wszystko mieszam i voila- mam mieszankę na jakiś miesiąc/ półtora, codziennego użytkowania
Powodzenia i mam nadzieję, że u Ciebie śmierdziuszki sprawdzą się tak jak i u mnie
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 14:19   #3600
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
oliwa z oliwek może zapychać ? bo ja właśnie mam nową mieszankę z oliwą, bo był to jedyny olej, który miałam akurat pod ręką, używam tydzień i trochę miałam wrażenie, że zapchało, ale bardziej pomyslałam, że to nie zapychanie, tylko że za słabo oczyszcza...
Może Jeśli masz skłonność do zapychanie spróbuj z orzechów włoskich, albo słonecznikowy jako bazowy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.