retinoidy - loacid - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-04, 20:04   #1
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110

retinoidy - loacid


Dwa lata temu dermatolog zapisała mi loacid (na resztki trądziku, którym go wyleczyłam). Zauwazyłam też, że zmniejszyła mi sie po nim zmarszczka od nosa do ust. Krem nazywa się loacid i zawiera Tretinoinę 0,05g/100g oraz substancje pomocnicze.
proszę o wypowiedzi znawczynie retinoidów. Czy to to samo co słynny Zorac lub retin-A (powoli czytuje różne watki i jeszcze nie dotarłam do ich składów). Chetnie bym uzywała, ale dermatolog wspominała też coś, że zawiera kwasy, a mnie np. diacneal podrażnił. I loacid też trochę podraznia (a zawiera kwas sorbowy - czy to on podrażnia)? Wysusza (to chyba normalne), ale i czerwone wokół ust sie robi. Tak się zastanawiam nad pójściem do dermatologa po inny retinoid na zmarszczki, ale czy inne mniej podrażniają?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 21:21   #2
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: retinoidy - loacid

Tak trudno przepisać poprawnie nazwę z opakowania? :/ Chodzi co o LoCacid. Substancje czynne i stężenie są te same co w Retin A: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p3601-Locacid

Zorac natomiast posiada tazatoren i jest żelem na alkoholu, co ma istotny wpływ na jego penetrację w głąb skóry, tj. działanie. Występuje on też w wysokim stężeniu 0,1%. Jest to najsilniejszy retinoid.

Kwas sorbowy? Ja znam go jako dodatek do żywności. A kremu z szynek chyba nie kręcisz, nawet forumowe biochemiczki jeszcze do tego nie doszły. :P Locacid go nie posiada.

Edytowane przez confession
Czas edycji: 2008-12-04 o 21:22
confession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 18:45   #3
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: retinoidy - loacid

Dużo ironii mało konkretów
A kwas sorbowy jest w "substancjach pomocniczych" - mam przed soba opakowanie
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 13:31   #4
lalunio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 96
Dot.: retinoidy - loacid

Tak, to jest praktycznie to same co Retin-A. W linku od Confession jest Renin-A (i Arretin ICN) newet jako zamiennik handlowy napisany.

Cytat:
...Chetnie bym uzywała, ale dermatolog wspominała też coś, że zawiera kwasy, a mnie np. diacneal podrażnił. I loacid też trochę podraznia (a zawiera kwas sorbowy - czy to on podrażnia)? Wysusza (to chyba normalne), ale i czerwone wokół ust sie robi. Tak się zastanawiam nad pójściem do dermatologa po inny retinoid na zmarszczki, ale czy inne mniej podrażniają?
Czy inne mniej poddraznia niestety nie da sie powiedziec - dowiesz sie dopiero jak wypróbujesz. Ale jak ci Tretinoina nie najgorzej sluzy, to bym na twoim miejscu przy niej zostala - tylko bym Dermatologa zapytala, czy by nie mógl podobnego preperatu pszepisac, tylko takiego bez kwasu. Nie wiem czy taki istnieje.
W opisie dwóch innych kremów (Cordes VAS, Eudyna Creme) z Tretinoina tez znalazlam kwas sorbowy - wiec ta pomocnicza substancja jest prawdopodobnie w wiekszosci takich preperatów.
Moze umie Dermatolog pszeprowadzic jakis test, czy to naprawde na kwas sorbowy tak reagujesz?


A tak z ciekawosci :
Jak czesto w tygodniu uzywasz/uzywalas ten retinol? Po jakim czasie zauwazylas ze ci sie zmarszczka zmiejszyla?
lalunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:27   #5
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: retinoidy - loacid

Używałm dosyć często (tak z 4 razy w tygodniu) - najpierw skóra się oczyściłą (pryszcze wychodziły przez czas wskazany na ulotce) i wówczas skóra dobrze go znosiła, ale potem już gorzej (wysuszanie, złuszczanie, czerwone). Zmarszczka się zmniejszyła po kilku miesiącach. Wtedy to przypomniałam sobie, że jakaś modelka powiedziała, iz kremami bez retinoidów to co najwyżej samopoczucie mozna sobie poprawić. Coś w tym jest.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:50   #6
blaukarolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 5
Dot.: retinoidy - loacid

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
Tak trudno przepisać poprawnie nazwę z opakowania? :/ Chodzi co o LoCacid. Substancje czynne i stężenie są te same co w Retin A: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p3601-Locacid

Zorac natomiast posiada tazatoren i jest żelem na alkoholu, co ma istotny wpływ na jego penetrację w głąb skóry, tj. działanie. Występuje on też w wysokim stężeniu 0,1%. Jest to najsilniejszy retinoid.

Kwas sorbowy? Ja znam go jako dodatek do żywności. A kremu z szynek chyba nie kręcisz, nawet forumowe biochemiczki jeszcze do tego nie doszły. :P Locacid go nie posiada.
Mala uwaga jezeli juz decydujesz sie kogos krytykowac - Zorac owszem zawiera alkohol ale nie etanol, czyli to co wiekszosc dziewczyn na Wizazu rozumie pod slowem "alkohol" . W Zoracu jest duzo bardziej "oleisty" alkohol benzylowy, ktory nie jest tak drazniacy jak etanol, sluzy jako rozpuszczalnik.

Zorac jak najbardziej pomaga na zmarszczki, mi rozprostowal bruzdy nosowo - policzkowe, uwazam ze jest super I jesli ktos sie wybiera do Hiszpanii to polecam tam go kupic, nie dosc ze jest bez recepty to jeszcze kosztuje w granicach 10 Euro czyli taniej niz u nas Bez problemu dostaniecie i 0,05 i 0,1% stezenie. Podraznia na poczatku tak jak kazdy retinoid, ale przez to ze jest jakby oleisty, po nalozeniu nie musze juz nakladac innego kremu, co zreszta byloby niewskazane. Kocham go miloscia bezwarunkowa

Aha, pod koniec skladu Zoracku jest kwas askorbinowy czyli witamina C - ja tez uwazam ze to substancja pomocnicza pewnie zeby zachowac wlasciwe PH tego preparatu, i zakladam ze nie ma jakiegos dzialania wybitnie "kwasowego" - wiec pewnie i LoCacid tez ten kwas zawiera jako substancje pomocnicza a nie czynna. Pozdrawiam

Edytowane przez blaukarolcia
Czas edycji: 2008-12-06 o 20:58 Powód: dodanie inf o kwasie
blaukarolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 11:54   #7
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 239
Dot.: retinoidy - loacid

Hej dziewczyny, jak Wasze doświadczenia z locacidem? jestescie zadowolone z efektów?
mila24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.