Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 12:45   #1
7of9
Raczkowanie
 
Avatar 7of9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: enetrprise
Wiadomości: 445

Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera


Zaczynam dopiero przygodę z biochemią, jeśli powielam watek proszę nie bić tylko podłączyć gdzie trzeba... Pytanie jak w tytule: jak zrobić w domu odpowiednik płynu Jessnera, taki który nie zaszkodzi a pomoże?
__________________
Proud to be yellow Drużynowy Mistrz Polski Na Żużlu 2014
7of9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 13:09   #2
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera

Cytat:
TOPIX PEEL - PŁYN JESSNERA to roztwór alkoholowy, zawierający kombinację kwasu salicylowego (14%), kwasu mlekowego (14%) i rezorcyny (14%).
Jeśli już uda ci się znaleźć gdzieś rezorcynę w czystej postaci to wystarczy te 3 substancje z cytatu, ze sobą pomieszać. Rezorcyna sądząc po jej budowie będzie się dobrze rozpuszczać w alkoholu. Być może rozpuści się też w glikolu polietylenowym (prawdopodobieństwo oceniam na spore). Kwas salicylowy na pewno rozpuszcza się i w alkoholu i glikolu. Kwas mlekowy można kupić tylko w postaci około 80% roztworu wodnego. Woda miesza się zarówno z alkoholem jak i glikolami.
Podsumowując: mieszasz te 3 substancje w odpowiednich proporcjach i dodajesz spirytus. Możliwe, że wystarczy dodać wódkę i wszystko się rozpuści. Możliwe, że będzie szło zrobić wersję "light" na glikolu polietylenowym.
Nikt ci nie odpowie na pytanie czy to "nie zaszkodzi a pomoże" bo z tym to różnie bywa.
Moja odpowiedź pełni funkcję wyłącznie informacyjną i nie ma na celu zachęcania cie do eksperymentu .

(ups, właśnie doczytałam, że nawet we wklejonym przeze mnie cytacie jest napisane, że to roztwór alkoholowy, sama nie czytam co wklejam hehe )
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 13:30   #3
7of9
Raczkowanie
 
Avatar 7of9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: enetrprise
Wiadomości: 445
Dot.: Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera

Dzieki! czyli co rozpuszczać te składniki w alkoholu? właśnie tej rezocystyny nie ma. czy można to zastąpić czymś innym?
__________________
Proud to be yellow Drużynowy Mistrz Polski Na Żużlu 2014
7of9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:13   #4
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera

Znalazłam w internecie rezorcynę ale o bardzo lichej czystości ( techniczna) więc nawet nie podaję linka.
Podobnym związkiem do rezorcyny jest pirogalol i wikipedia pisze o nim m.in

Cytat:
Stosowany również sporadycznie w dermatologii jako lek o działaniu złuszczającym w miejscowym leczeniu łuszczycy (maści i pasty 10 - 20%). Występuje pod farmaceutyczną nazwą: Pyrogallolum, syn.Acidum pyrogallicum.
Znalazłam czysty pirogalol przy czym lepszy byłby cz.d.a (czysty do analiz). Próba zastosowania pseudo płynu jessnera na pirogalolu takiej sobie czystości niesie za sobą tyle niewiadomych, że chyba lepiej sobie darować .

Osobiście jestem sceptycznie nastawiona do stosowania jakichkolwiek pochodnych fenolu na skórę... Fenole jakoś mi się tak źle kojarzą brrr.

Jeśli chcesz coś ogólnie podobnego w działaniu do płynu jessnera to możesz pominąć te problematyczne, kontrowersyjne i trudno dostępne związki i pokombinować z samymi kwasami. Tu na biochemii są tematy o kwasie migdałowym, mlekowym, salicylowym, pirogronowym oraz tca. Można sobie poczytać o tym który na co jest lepszy, jak dobierać stężenia, które z którymi można mieszać i przede wszystkim - gdzie kupić, żeby kupić dobry.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 08:35   #5
7of9
Raczkowanie
 
Avatar 7of9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: enetrprise
Wiadomości: 445
Dot.: Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera

dzięki, właśnie przebijam się przez wątki o kwasach (do zimy mi to chyba zejdzie) i tak sie zastanawiam czy przy rozszerzonych porach lepiej zadziała migdałowy czy salicylowy? a może poprostu zakupic Glyco-A i nie bawić się w domowe laboratorium?
__________________
Proud to be yellow Drużynowy Mistrz Polski Na Żużlu 2014
7of9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:54   #6
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera

To w sumie dobrze, że zejdzie do zimy (już się tłumaczę)
Skup się na tonikach i gotowych kremach. Na peelingi robi się już powolutku zbyt słonecznie a zanim wszystko przeczytasz to będzie za słonecznie na 100%. Więc jak przeczytasz wszystko wczesną jesienią to będzie w sam raz.
Możesz ominąć tematy o kwasie salicylowym, ma działanie fotouczulające. Kwas glikolowy w glyco-a chyba też, ale że nie używałam nigdy kwasu glikolowego to mogę się mylić.
Zwróć uwagę na kwasy: migdałowy, kwasy pha (laktobionowy, glukonolakton) i lha (lipohydroksylowy).
Poszukaj sobie dobrego kremu z filtrem.
I życzę owocnej lektury i powodzenia w walce z niedoskonałościami !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:01   #7
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Jak zrobić odpowiednik płynu Jessnera

rezorcynę - z trudnościami - ale mozna kupić - ...albo stanąc na rzęsach i wysępić receptę na gotowe mazidło


ze strony - http://luskiewnik.strefa.pl/acne/p6.htm

"Leki recepturowe może sporządzic apteka na receptę. Jeżeli są trudności w pozyskaniu składników, np. rezorcyna, erytromycyna (lub neomycyna, bacytracyna), kamfora, hydrochinon, wszystkie zastosowane substancje można zakupić w firmie Polskie Odczynniki Chemiczne POCH Gliwice lub oddziałach regionalnych POCH. Substancje chemiczne mają w swojej ofercie również inni dystrybutorzy odczynników chemicznych, np. Fluka, Alchem. Podczas zakupu należy wybierać odczynniki kategorii czyste (cz.) lub czyste do analiz (czda., cda.) albo też jakości farmaceutycznej (Farmakopea Europejska)."
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-03-24 o 16:03
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.