Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 18:00   #1
BellaZuza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2

Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk


Witam,
chciałabym zasięgnąć porady odnośnie tematu w tytule czyli Nagłego Braku Miesiączki...
Do tej pory miałam okres w miarę regularnie co 28 lub co 33 dni najpóźniej, jednak w tym miesiacu (lipcu) zdarzyło mi się ze nie dostałam okresu po upływie tego czasu. Dzisiaj jest już 36 dzień cyklu i dalej nic.... nawet nie mam objawów przedmiesiaczkowych, zadnych bóli brzucha czy głowy, ani obolałych piersi - zupełnie nic...żadnych objawów które by oznaczały rychłe nadejście okresu
CIĄŻA w moim przypadku nie wchodzi tu w grę, tak więc jest wykluczona. Stresu nie miałam.... jedyne co mi przychodzi do głowy to może ta zmiana klimatyczna czyli wysoka temperatura która obecnie panuje w Polsce, ponad 30 stopni Celsjusza.
Kiedy miałam 18 lat miałam usuwany guz z piersi (włókniak) który prawdopodobnie powstał z powodu bardzo nieregularnych miesiaczek, bo bywało że miałam je co 40 dni lub zdarzało sie ze nei miałam w jakimś miesiącu. PO zabiegu długie lata było w porządku, potem dostałam Luteinę którą stosowałam jakiś czas i dzięki niej uregulował mi się okres - to było jakieś 10 lat temu. Cały ten czas nei miałam problemu. Miewam jednak bolesne miesiaczki gdzie musze przeleżeć ból, ale to też nie zawsze. W zeszłym miesiącu okres dostałam w 31 dniu i od skończenia tego okresu nic...
Nie wiem co się dzieje, bo do tej pory było wszystko w porządku. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić, podpowiedzieć w tej sprawie?
bardzo proszę bo sie troche martwię i myślę o tym że okresu nie dostałam a to podobno tez ma wpływ...

Edytowane przez BellaZuza
Czas edycji: 2010-07-15 o 18:01
BellaZuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:32   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

ginekolog prawde ci powie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 19:09   #3
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

Dokladnie. Biegiem do ginekologa
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 19:17   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

Ty po prostu masz nieregularne cykle.

Trzeba isc do ginekologa, innego wyjścia nie ma...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:43   #5
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

Cytat:
Napisane przez BellaZuza Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym zasięgnąć porady odnośnie tematu w tytule czyli Nagłego Braku Miesiączki...
Do tej pory miałam okres w miarę regularnie co 28 lub co 33 dni najpóźniej, jednak w tym miesiacu (lipcu) zdarzyło mi się ze nie dostałam okresu po upływie tego czasu. Dzisiaj jest już 36 dzień cyklu i dalej nic.... nawet nie mam objawów przedmiesiaczkowych, zadnych bóli brzucha czy głowy, ani obolałych piersi - zupełnie nic...żadnych objawów które by oznaczały rychłe nadejście okresu
CIĄŻA w moim przypadku nie wchodzi tu w grę, tak więc jest wykluczona. Stresu nie miałam.... jedyne co mi przychodzi do głowy to może ta zmiana klimatyczna czyli wysoka temperatura która obecnie panuje w Polsce, ponad 30 stopni Celsjusza.
Kiedy miałam 18 lat miałam usuwany guz z piersi (włókniak) który prawdopodobnie powstał z powodu bardzo nieregularnych miesiaczek, bo bywało że miałam je co 40 dni lub zdarzało sie ze nei miałam w jakimś miesiącu. PO zabiegu długie lata było w porządku, potem dostałam Luteinę którą stosowałam jakiś czas i dzięki niej uregulował mi się okres - to było jakieś 10 lat temu. Cały ten czas nei miałam problemu. Miewam jednak bolesne miesiaczki gdzie musze przeleżeć ból, ale to też nie zawsze. W zeszłym miesiącu okres dostałam w 31 dniu i od skończenia tego okresu nic...
Nie wiem co się dzieje, bo do tej pory było wszystko w porządku. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić, podpowiedzieć w tej sprawie?
bardzo proszę bo sie troche martwię i myślę o tym że okresu nie dostałam a to podobno tez ma wpływ...
Jak najszybciej do ginekologa i spodziewaj się tego, że przepisze Ci tabletki antykoncepcyjne albo luteinę na wywołanie okresu.

I przestań się martwić, bo to pogarsza sprawę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 23:05   #6
AgutGdynia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 10
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

Hej, mam podobny problem ... nie miałam miesiączki od 5 maja (juz prawie 80 dni!)

Od zawsze miałam nieregularne miesiączki, od okolo roku jest jeszcze gorzej. Zaczęłam zapisywać dokładne daty kiedy miesiączki sie pojawiały. Średnia waha się w przedziale od 40-50 dni. Czasami dostaję okres dokładnie po 28 dniach a innym razem po 2 miesiącach...

Wybrałam się więc do ginekologa a ten uznał że to normalne w moim wieku (mam 20 lat) i że wszystko się unormuje kiedy urodzę dziecko (chociaż nie planuję). Zapisał mi tabletki antykoncepcyjne... ale wciąż ich nie zaczęłam brać !! od ponad 2 miesięcy leżą w szafie bo miesiączka nie chce się pojawić :/

Zrobiłam 2 testy ciążowe - negatywne, zawsze sie zabezpieczam - raczej w ciąży nie jestem .

No i co ja mam zrobić?? iść znowu do tego lekarza (chociaż boję się ze znowu powie że przesadzam) czy poczekać jeszcze? Kiedy jest ten moment że trzeba iść do ginekologa ?!
AgutGdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 23:39   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

Cytat:
Napisane przez AgutGdynia Pokaż wiadomość
Hej, mam podobny problem ... nie miałam miesiączki od 5 maja (juz prawie 80 dni!)

Od zawsze miałam nieregularne miesiączki, od okolo roku jest jeszcze gorzej. Zaczęłam zapisywać dokładne daty kiedy miesiączki sie pojawiały. Średnia waha się w przedziale od 40-50 dni. Czasami dostaję okres dokładnie po 28 dniach a innym razem po 2 miesiącach...

Wybrałam się więc do ginekologa a ten uznał że to normalne w moim wieku (mam 20 lat) i że wszystko się unormuje kiedy urodzę dziecko (chociaż nie planuję). Zapisał mi tabletki antykoncepcyjne... ale wciąż ich nie zaczęłam brać !! od ponad 2 miesięcy leżą w szafie bo miesiączka nie chce się pojawić :/

Zrobiłam 2 testy ciążowe - negatywne, zawsze sie zabezpieczam - raczej w ciąży nie jestem .

No i co ja mam zrobić?? iść znowu do tego lekarza (chociaż boję się ze znowu powie że przesadzam) czy poczekać jeszcze? Kiedy jest ten moment że trzeba iść do ginekologa ?!
Zmienić ginekologa. I to obowiazkowo.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 12:37   #8
olaola20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nieregularna miesiączka - Nagły brak miesiączk

hej. ostatni raz dostałam okresu 29 listopada a skończył mi się 3 grudnia. dziś juz jest 4 styczeń a ja do tej pory nie dostałam okresu.... zazwyczaj mam co 28-30 dni. co może być tego przyczyną?? w ciązy raczej nie jestem, więc to odpada. kiedy mogę teraz dostać okresu,jeśli nie dostałam w grudniu? zawsze mam tak po 20-stym. co prawda skończył mi się 3 grudnia,ale dostałam 29 listopada a w grudniu po 20-stym nie dostałam jeszcze. PROSZĘ O SZYBKĄ ODP!!!
olaola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.