układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 09:17   #1
Domi1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14

układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2


Witam!
Chciałabym zapytać Was o poradę przy ułożeniu pomieszczeń (i mebli/stref) w moim przyszłym mieszkaniu (budowa się dopiero rozpoczęła, więc mogę wprowadzić jeszcze zmiany). Załączam pierwotny plan mieszkania.

Mieszkanie obecnie dla 2 osób (młode małżeństwo), ale możliwe, że w najbliższym czasie będzie nas więcej:P

Zależy mi na:
- dużej ilości szaf/garderobie (ale bez szaf w salonie)
- miejscu do pracy, najlepiej jeżeli dałoby się w jakiś sposób je ukrywać w razie potrzeby, bo zazwyczaj na moim biurku jest mega bałagan, pełno dokumentów itp.
- kuchnia pół-otwarta na salon
- umieszczeniu w salonie sporego rozkładanego stołu
- kąciku telewizyjno-wypoczynkowym
- chętnie zlikwiduję oddzielne WC. Nie jest mi ono potrzebne
- chętnie zmniejszę hol, bo taki duży to zupełnie jest niepotrzebny
Z góry dziękuję za Wasze sugestie!
Dominika
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wybrane.jpg (75,9 KB, 141 załadowań)
Domi1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:44   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Cytat:
Napisane przez Domi1987 Pokaż wiadomość
Witam!
Chciałabym zapytać Was o poradę przy ułożeniu pomieszczeń (i mebli/stref) w moim przyszłym mieszkaniu (budowa się dopiero rozpoczęła, więc mogę wprowadzić jeszcze zmiany). Załączam pierwotny plan mieszkania.

Mieszkanie obecnie dla 2 osób (młode małżeństwo), ale możliwe, że w najbliższym czasie będzie nas więcej:P

Zależy mi na:
- dużej ilości szaf/garderobie (ale bez szaf w salonie)
- miejscu do pracy, najlepiej jeżeli dałoby się w jakiś sposób je ukrywać w razie potrzeby, bo zazwyczaj na moim biurku jest mega bałagan, pełno dokumentów itp.
- kuchnia pół-otwarta na salon
- umieszczeniu w salonie sporego rozkładanego stołu
- kąciku telewizyjno-wypoczynkowym
- chętnie zlikwiduję oddzielne WC. Nie jest mi ono potrzebne
- chętnie zmniejszę hol, bo taki duży to zupełnie jest niepotrzebny
Z góry dziękuję za Wasze sugestie!
Dominika
I chcecie to "więcej" na 2 pokojach pomieścić - z czego jeden pokój ma być salonem? Układ świetny dla dwóch osób, ale dla większej ilości niezbyt fajny - ale to tylko moje zdanie. Dużo miejsca stracone na załamania, korytarzyki i takie tam - przemyśl to jeszcze, czy da się coś z tym zrobić? To nie jest wcale mały metraż, moja koleżanka ma ciut mniejszy (bodajże 56 m2), a ma 3 funkcjonalne pokoje i mnóstwo miejsca na szafy, regały i takie tam. Osobna sypialnia dla pary to moim zdaniem podstawa. Do tego pokój - biuro, który potem można przerobić na pokój dla dziecka i salon - może być z aneksem kuchennym.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-11-03 o 12:48
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:51   #3
Domi1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

taki mamy metraż i mieszkanie i właśnie pytam o zmiany, które możnaby wprowadzić w rozkładzie ścian/pokojów itp.
NIestety w mieszkaniu brakuje jeszcze jednego okna - wtedy bez problemu zrobiłabym 3 pokoje. Jeżeli z kuchni zrobimy aneks, to gdzie proponujesz?
Salon może być zamykany i tam chcę mieć rozkładaną sofę. Jak mieszkałam z rodzicami, to zawsze tak było, że oni spali w salonie i nie było większych problemów (choć wiadomo, że własna sypialnia jest super sprawą, ale nie zawsze można mieć wszystko czego się zapragnie)
Co proponujecie? Czekam na wszelkie sugestie co do zmian.
Domi1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 16:12   #4
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

ja bym się zdecydowała chyba, jeśli faktyczni chcesz mieć kuchnię otwartą na salon, zlikwidować drzwi do niej z korytarza - wtedy masz dość dużą ścianę, pod którą możesz ustawić szafę, lub jeśli ścianka granicząca z salonem jest wystarczająco szeroka - szafę pod zabudowę. Ponadto naprawdę w dwupokojowym pokoju chcesz garderobę? ja bym z niej zrezygnowała. faktycznie okna w tym wypadku to trochę problem, ale jeśli ścianka między garderobą a salonem jest działowa, a nie nośna, zlikwidowałabym ją, a w pokoju postawiła "stylowy" parawan, a za nim zrobiłabym sypialnię, oraz jeśli się zmieści, wstawiła biurko. wtedy masz zarówno salon, sypialnię jak i pokój dla dziecka


edit. można też pomyśleć o przeniesieniu drzwi do salonu w stronę garderoby - wtedy masz pole manewru w salonie między wejściem z korytarza a wejściem do kuchni-tam też można byłoby wstawić szafę/regał
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013

Edytowane przez ewulkaaa
Czas edycji: 2011-11-03 o 16:14
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 16:41   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Cytat:
Napisane przez Domi1987 Pokaż wiadomość
taki mamy metraż i mieszkanie i właśnie pytam o zmiany, które możnaby wprowadzić w rozkładzie ścian/pokojów itp.
NIestety w mieszkaniu brakuje jeszcze jednego okna - wtedy bez problemu zrobiłabym 3 pokoje. Jeżeli z kuchni zrobimy aneks, to gdzie proponujesz?
Salon może być zamykany i tam chcę mieć rozkładaną sofę. Jak mieszkałam z rodzicami, to zawsze tak było, że oni spali w salonie i nie było większych problemów (choć wiadomo, że własna sypialnia jest super sprawą, ale nie zawsze można mieć wszystko czego się zapragnie)
Co proponujecie? Czekam na wszelkie sugestie co do zmian.
Kiedyś było inaczej - brało się co dawali. Skoro możesz mieć wpływ na to, co kupujesz / budujesz (?), to czemu z góry chcesz skazać się na niewygodę? No chyba, że nie zamierzacie prawie nikogo zapraszać - wtedy OK. Ja bym nie skazywała dziecka na nieposiadanie swojego pokoju, albo siebie na nieposiadanie sypialni, ale ja to ja. Przeniosłabym kuchnię w inne miejsce (gdzieś w okolice tej garderoby), a ścianę z oknami wykorzystała na zrobienie 3 pokoi - 2 mniejszych, takich typowych sypialni i jednego sporego salonu z aneksem kuchennym. Albo jeszcze inaczej. Kombinuj. Oczywiście może wolicie jednak te dwa pokoje - jasne, spoko, ale jak dla mnie na tym planie sporo miejsca jest zmarnowane.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 23:20   #6
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

przerobiłam trochę plan twojego mieszkania:

1. z garderoby zrobiłam pokój dla dziecka, przesuwając ścianę kosztem salonu

2. nie ma drzwi z kuchni na korytarz, dzięki temu zyskałaś miejsce na dodatkowe szafki w kuchni, nigdy ich za dużo w bloku

3. mówisz że nie chcesz wc, zrobiłam z niego taką mini garderobę bardziej schowek na mopa, wiadro i zimowe kurtki,

do pkt 3 jeżeli nie podoba ci sie takie rozwiązanie może w ogóle zlikwidować te wc wtedy będzie miejsce na dużą szafe

ps. wydaje mi się że nie można od tak przenieść sobie kuchni na drugi koniec mieszkania, a jezeli nawet się da to są ogromne koszty
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 23:23   #7
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

i załącznik o którym zapomniałam



nie zauważyłam że wgarderobie nie ma okna więc z mojego planu raczej nici
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zamiana.jpg (63,9 KB, 67 załadowań)
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....

Edytowane przez paulina3553
Czas edycji: 2011-11-03 o 23:25
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 07:38   #8
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

W kuchni jest okno i tam bym zrobiła pokoik la dziecka. Kuchnia zawsze może być ślepa. Tego holu jest strasznie dużo, trzeba by było pomyśleć jak go wykorzystać...
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 07:51   #9
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Taka propozycja?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszklanie.jpg (74,1 KB, 74 załadowań)
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 08:23   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Taka propozycja?
No, to już bardziej - rozsądniej to wygląda i nie marnuje się tyle miejsca, ale mam spore wątpliwości co do pokoju przechodniego - chcecie przechodzić do swojej sypialni przez pokój dziecka? Chcecie uprawiać seks, gdy dziecko obok? Jaką wielkość ma teraz ten środkowy pokój? Może go by powiększyć, albo nawet całkowicie otworzyć tą środkową przestrzeń domu, a po obydwu stronach dać dwa mniejsze pokoje - tylko one miałyby drzwi? Ewentualnie pokombinować tak, aby z salonu wchodziło się do środkowego pokoju, a ten z lewej miał swoje wejście.

Drzwi można kupić składane - do wc lub łazienki. Teraz jest dużo fajnych rozwiązań, coś byście wymyślili.

Oczywiście wszystko zależy od tego z jakim nastawieniem to kupujecie - czy na 5 lat, czy na 20 lat. Jak na 5 lat, to mogą być 2 pokoje, bo przeprowadzicie się potem na bardziej ustawne, ale jeżeli na więcej, to cóż - lepiej jednak, aby i dziecko miało własny kąt i abyście Wy mogli się swobodnie czuć, kochać i tak dalej. Teraz może myślisz, że jakoś to będzie, ale wiesz - o tym lepiej myśleć teraz, a nie jak Ci mąż powie, że ma blokadę, bo boi się, że dziecko wszystko słyszy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszklanie.jpg (75,1 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-11-04 o 08:48
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 08:58   #11
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
W kuchni jest okno i tam bym zrobiła pokoik la dziecka. Kuchnia zawsze może być ślepa. Tego holu jest strasznie dużo, trzeba by było pomyśleć jak go wykorzystać...

tylko pytanie czy da rade przenieść wszytskie instalacje z kuchni w miejsce garderoby? Musisz o to zapytać dewelopera, bo to są duże koszty wszelkich rurek i przemiejscowienia ich.
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 10:44   #12
Domi1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

dzięki za rady Mam tylko jedną uwagę - niestety jeżeli uda się nawet przenieść kuchnię w miejsce garderoby to na środku i tak zostanie nam gruby słup ciągów kuchennych (którego nie da się wymazać) i dodatkowo te kwadraciki, które są chyba elementami konstrukcji, więc nie można ich sobie zlikwidować (muszę się jeszcze dokładnie dopytać).
Ogólnie właśnie się zastanowiłam czy w miejscu garderoby nie zrobić tzw. aneksu sypialnianego, zmieści się tam jeszcze biurko (przesunęłam trochę ścianę garderoby). W miejscu przerywanej linii między garderobą a salonem byłyby rozsuwane ozdobne drzwi. Może jeszcze jakieś luksfery w ścianie po obu stronach suwanych drzwi, by wpuścić choć troszkę światła? Co o tym myślicie?
Zastanawiam się jak wtedy ustawić w salonie stół i kanapę z telewizorem?
Jakie zmiany najlepiej wprowadzić w lewej części - łazienka/wc-schowek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zmiana moja2.jpg (76,3 KB, 56 załadowań)
Domi1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 22:41   #13
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Widziałam takie rozwiązanie łazienkę i miejsca na mopy, pranie itd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg łazienka z brudnikem.jpg (25,5 KB, 50 załadowań)
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 10:15   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Widziałam takie rozwiązanie łazienkę i miejsca na mopy, pranie itd
Fajne . Nawet bardzo. Mała pralnia, zamiast robienia osobnego WC.

Autorko wątku, skoro pomysł z przenoszeniem kuchni nie jest dobry, to pozostań przy pierwotnym układzie z małą zmianą - zamiast garderoby mały kącik do pracy (powiększony o nieco powierzchni salonu) - ściana może mieć w górnej części małe okna, aby móc do tego pomieszczenia wpuścić naturalne światło i świeże powietrze.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-11-05 o 10:16
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 10:23   #15
Domi1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

no więc wykorzystałam pomysł z "brudnikiem"
No i przesunęłam troszkę drzwi od łazienki i pokoju (w sypialni nad drzwiami można wstawić pawlacz). Jak Wam się podoba? jakieś uwagi?
Możecie pomóc mi ułożyć stół i kanapę w salonie? A inne meble? łazienkę? Tam myślę o wannie narożnej a nie takiej zwykłej co narysowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zmiana moja5.jpg (76,1 KB, 37 załadowań)
Domi1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 14:08   #16
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: układ pomieszczeń w mieszkaniu 57,5 m2

Autorko, zorientuj się które ściany są nośne, gdzie ewentualnie można przenieś rurki, gaz i inne. Po tych informacjach, będziemy Ci w stanie pomóc. Czekam z niecierpliwością.
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.