Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-14, 12:01   #4261
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Od roku mam zagwozdke jak wystylizowac identyczne spodnie na jesien. Zdjecie z Google
Roznica jest taka ze moje maja prosta nogawke (fotka 3, kolor przeklamany) Nie mialabym moze takiego problemu gdyby to byl "matowy" material. Ale jest połyskujacy. Nie wiem jaki material pasuje do zestawienia. Do tej pory zakladalam bawelniany t sh i baleriny. Na jesien? Adidasy, botki? Kozaki? - tylko jakie? Na sportowo czy elegancko, na obcasie? Zamsz? Czy eko/skora? Jakie okrycie wierzchnie ?


Elle pokazuje stylizacje tylko ze z wellurowymi spodniami ale ani nie mam bialych trampek/adidasow ani trencza. I ogolnie nie lezy w mojej kolorystyce

(Mam wszystkie czarne buty. zamszowe botki, zamszowe trzewiki,czolenka na slupku, wkladane kozaki na mniejszym slupku)

Z wierzchniej - czarny welniany plaszcz, czarny sportowy plaszcz, skorzana kurtke, materialowa kurtke - pudrowo rozowy kolor. Czekam na pikowane kurtki - zamowilam w ciemno)





Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170914_114521.jpg (34,2 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2017-09-14 o 12:13
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 22:24   #4262
bozenowykotek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 125
Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

Witam,

Choruje ostatnio na ladnie skrojone plaszcze i wypatrzylam sobie takie,ale nie wiem ktory wybrac i w jakim kolorze. Doradzicie? W skladzie welny jest tylko 10 proc. Czy oplaca sie kupowac taki plaszcz za taka cene?

Tutaj plaszcz 1

http://www.zartex.pl/vera-bordowy

A tu 2

http://www.zartex.pl/lucy-czarny



Mam miedziane wlosy i niebieskie oczy,ladnie wygladaja na mnie jasne szarosci.

Doradzcie prosze ktory kroj najładniejszy i w jakim kolorze,bo jestem w kropce
bozenowykotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 23:32   #4263
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

mi się one nie podobają.
plus wolałabym nieco dołożyć, żeby faktycznie był z lepszej tjaniny
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 07:44   #4264
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

Kilkaset złotych za płaszcz w 90% poliestrowo-akrylowy to moim zdaniem rozbój w biały dzień. To moze kosztować maks. 300 zł.
Szukaj dalej, za 500-600 zł można kupić płaszcz z przewagą wełny.

***
Szlag mnie trafił - może to temat na wątek "kto wyżej wyceni sztuczny materiał?" Polska autorska kolekcja, niemal klasyczny fason, kwiatowy wzór też raczej nieautorski, 95% poliestru, 5% etastanu i cena 600 zł... Za co???

Edytowane przez wie-wiórka
Czas edycji: 2017-09-15 o 08:17
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 11:22   #4265
LENNA007
Raczkowanie
 
Avatar LENNA007
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

Cytat:
Napisane przez bozenowykotek Pokaż wiadomość
Witam,

Choruje ostatnio na ladnie skrojone plaszcze i wypatrzylam sobie takie,ale nie wiem ktory wybrac i w jakim kolorze. Doradzicie? W skladzie welny jest tylko 10 proc. Czy oplaca sie kupowac taki plaszcz za taka cene?

Tutaj plaszcz 1

http://www.zartex.pl/vera-bordowy

A tu 2

http://www.zartex.pl/lucy-czarny



Mam miedziane wlosy i niebieskie oczy,ladnie wygladaja na mnie jasne szarosci.

Doradzcie prosze ktory kroj najładniejszy i w jakim kolorze,bo jestem w kropce
ten bordowy mi się podoba. Ja szukam takiego w kolorze karmelowym.
LENNA007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 18:47   #4266
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
ta spódnica jest rewelacyjna!
wczoraj na bezsenność chorobową przegladałam własnie spódnice i doszłam do wniosku, że podobają mi się wyłacznie te w długości midi (lub mini, ale to raczej na "po godzinach"), natomiast wszystkie kończące się w okolicy kolana, które nie są typowo biurowe, sa co najmniej przaśne.
spodobała mi się jedna z hm'a. czar pewnie pryśnie jak przymierzę, bo okaże się za krótka i sztywna.
No i właśnie zobaczę, czy nie będzie za sztywna Na tym zdjęciu wygląda super, ale na zdjęciach robionych pod kątem tej spódnicy prezentuje się trochę gorzej. Muszę jeszcze obczaić kolekcję mango, bo mi się dzisiaj ten sklep przypomniał. Trzymam kciuki, żeby nam obu udało się znaleźć spódnice

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez bozenowykotek Pokaż wiadomość
Witam,

Choruje ostatnio na ladnie skrojone plaszcze i wypatrzylam sobie takie,ale nie wiem ktory wybrac i w jakim kolorze. Doradzicie? W skladzie welny jest tylko 10 proc. Czy oplaca sie kupowac taki plaszcz za taka cene?

Tutaj plaszcz 1

http://www.zartex.pl/vera-bordowy

A tu 2

http://www.zartex.pl/lucy-czarny



Mam miedziane wlosy i niebieskie oczy,ladnie wygladaja na mnie jasne szarosci.

Doradzcie prosze ktory kroj najładniejszy i w jakim kolorze,bo jestem w kropce
Też uważam, że lepiej dołożyć i mieć płaszcz z lepszej tkaniny, za 10% wełny na pewno nie dałabym tyle kasy.
No i mnie się te płaszcze nie podobają.
Masz rzadką kolorystykę, dodam, że bardzo ładną. W żadnym wypadku nie kupowałabym niczego czarnego, bordo (albo malina?) też mi się jakoś nie widzi. Może w takim razie idź w jasne szarości i dokup dodatki w żywym kolorze, który pasuje do Twojej urody, albo kup płaszcz w żywym kolorze. Nie wiem... Może jakaś zieleń albo niebieski?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 21:26   #4267
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@aykiz
imho wszystko zależy od nogi. niestety sukienki w tej długości są bezwzględne i nieco większe "udko" bedzie sprawiało wrażenie, że jest zbyt kuso.

@chabrymakiistoktotki
francuski wyglądają zawsze swietnie, nie epatują markami (noszą "firmówki" ale metki nie krzyczą) i sa kobiece nie ocierając się o wulgarność. w przeciwieństwie do polek są zawsze eleganckie (nawet po godzinach i w jeansach) i najładniej na świecie noszą płaskie buty
Z płaskimi butami zgodzę się. Ale czy zawsze wyglądają świetnie? Z tym się nie zgodzę.
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 23:17   #4268
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

to oczywiście pewna generalizacja, ale ich wyczucie nawet w stroju sportowym, domowym czy plażowym wzbudza zazdrość
(oczywiście aktorki światowego formatu to żaden wzorzec, ale sophie marceau z "moich" lat czy marion cotillard... one nawet zwykle jeansy noszą jakoś inaczej )
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 18:09   #4269
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

20170916_180620-1.jpg

Czy taki zestaw nada się ja wesele początkiem grudnia? Małe wesele na 40 osób, obiad i chwila tańców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 22:19   #4270
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Załącznik 7237746

Czy taki zestaw nada się ja wesele początkiem grudnia? Małe wesele na 40 osób, obiad i chwila tańców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg mnie nada, tylko rękawy do ucięcia, bo masakrują sylwetkę
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 22:43   #4271
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Wg mnie nada, tylko rękawy do ucięcia, bo masakrują sylwetkę
Myślałam ewentualnie o dorobieniu dekoltu w V dla lepszych proporcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-17, 07:17   #4272
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Załącznik 7237746

Czy taki zestaw nada się ja wesele początkiem grudnia? Małe wesele na 40 osób, obiad i chwila tańców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nadawać się będzie na takie wesele. Nie wiem tylko jak chcesz zrobić dekolt V w tej sukience. Będziesz potrzebowała materiału na lamówkę, a ten najlepiej byłoby wziąć z tej konkretnej sukienki. Dekolt się poszerzy, co moim zdaniem zaburzy sylwetkę, bo teraz ma dobrą szerokość do tej sukienki. Może się pojawić problem z widocznymi ramiączkami stanika. Plus to, że jak dla mnie zmieniony dekolt w gotowym ciuchu zawsze jakoś dziwnie wygląda,jakby nie pasował.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-09-17 o 07:19
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-17, 10:23   #4273
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Nadawać się będzie na takie wesele. Nie wiem tylko jak chcesz zrobić dekolt V w tej sukience. Będziesz potrzebowała materiału na lamówkę, a ten najlepiej byłoby wziąć z tej konkretnej sukienki. Dekolt się poszerzy, co moim zdaniem zaburzy sylwetkę, bo teraz ma dobrą szerokość do tej sukienki. Może się pojawić problem z widocznymi ramiączkami stanika. Plus to, że jak dla mnie zmieniony dekolt w gotowym ciuchu zawsze jakoś dziwnie wygląda,jakby nie pasował.
Planowałam się dopiero wybrać do krawcowej z ta propozycja, bo ja się kompletnie nie znam czy się da czy nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-17, 11:32   #4274
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Ja bym nie ucinała rękawów na grudniowe wesele, bo mogą się przydać Ale bym je zwęziła tak, żeby były dopasowane. To chyba nie jest skomplikowana przeróbka.
Z tym dekoltem V może być trudniej, a uważam, że ten okrągły w niczym nie przeszkadza. Pasuje tutaj.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 19:14   #4275
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Byłam w sobotę na zakupach. Bluzkę kupiłam taką:
http://www.reserved.com/pl/pl/woman/.../flower-blouse Na zdjęciu wygląda słabo, a w rzeczywistości wzory są bardzo kolorowe i ładne.
Sukienki nie kupiłam, bo na żywo wyglądała zupełnie inaczej niż na zdjęciu. Nawet jej nie przymierzyłam.
Spódnicy z zary nie kupiłam i nie kupię, bo sięga mi do połowy łydki i wyglądałam w niej jak starsza pani. Materiał taki se, ale gdyby była krótsza, to mogłabym kupić. Ładnie się układała i jest zwiewna, troczki można wyciągnąć.
Zamówię przez internet tę sukienkę, bo akurat w sklepie nie mieli mojego rozmiaru: http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...rt-style-dress
Masakra z tymi zdjęciami, bo na żywo sukienka jest butelkowo-zielona...
W reserved byłam pierwszy raz od pół roku, a buszowałam po raz pierwszy od dwóch lat. Jest potwornie dużo rzeczy kiepskiej jakości, aż tylu kiepskich jeszcze w tym sklepie nie widziałam. Jestem ciekawa czy taka jakość jest tylko na Wielką Brytanię ( w końcu reserved został okrzyknięty wschodnio-europejskim primarkiem), czy może w Polsce też się tak popsuło. Za to sam salon wygląda całkiem fajnie. To odwrotnie niż z Zarą, bo w Polsce samo chodzenie po zarze sprawia mi przyjemność, a w UK ciuchy są porozrzucane jak w lumpeksie pod koniec dnia dostawy. Wszystko wymiętolone, porozrzucane, wyciera się po podłodze, wszędzie wiszą nitki i fruwają puchy z ubrań... Niczego nie jestem w stanie sobie wypatrzeć, a w Polsce mi tylko oczy latają od ubrania do ubrania.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 07:23   #4276
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

Cytat:
Napisane przez wie-wiórka Pokaż wiadomość
Kilkaset złotych za płaszcz w 90% poliestrowo-akrylowy to moim zdaniem rozbój w biały dzień. To moze kosztować maks. 300 zł.
Szukaj dalej, za 500-600 zł można kupić płaszcz z przewagą wełny.

***
Szlag mnie trafił - może to temat na wątek "kto wyżej wyceni sztuczny materiał?" Polska autorska kolekcja, niemal klasyczny fason, kwiatowy wzór też raczej nieautorski, 95% poliestru, 5% etastanu i cena 600 zł... Za co???
Ostatnio słyszałam opinię jakiejś tam krawcowej, że sztuczne materiały są teraz coraz lepszej jakości i czasem nie ma co się przejmować składem. Zwłaszcza że one mogą być bardziej wytrzymałe i np. wcale się w nich człowiek nie musi "dusić", bo wszelka odzież sportowa z wyższej półki to nadal sztuczne materiały. Pytanie tylko czy znacząco różni się także technika wykonania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 08:29   #4277
lyssie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 114
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Sztuczne materiały również mogą być dobre. Jednak dużo tutaj zależy od ceny. Jeslki kupuje się cos za kilkadziesiąt złotych to nie ma się co spodziewać,ze będzie dobrze wykonane.

Swoją droga to co sądzicie o tej torebce? Nie za mocny kolorek na jesien? https://sklep-torebki.pl/damskie/tor...wona-3453.html
lyssie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 08:42   #4278
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Tak samo z naturalnymi materiałami
Na jesień chyba jednak lepszy kolor idący w bordo, w każdym razie ciemniejsza czerwień. Sama takiej teraz szukam 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 08:56   #4279
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lyssie Pokaż wiadomość
Sztuczne materiały również mogą być dobre. Jednak dużo tutaj zależy od ceny. Jeslki kupuje się cos za kilkadziesiąt złotych to nie ma się co spodziewać,ze będzie dobrze wykonane.

Swoją droga to co sądzicie o tej torebce? Nie za mocny kolorek na jesien? https://sklep-torebki.pl/damskie/tor...wona-3453.html
A ja uważam, że spokojnie można nosić taki kolor jesienią.
Gdyby była różowa czy malinowa, to mniej, ale czerwień jest bardzo uniwersalna. Będzie fajnie wyglądać np. z szarym płaszczem
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-21, 09:43   #4280
lyssie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 114
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Widziałam tę torebkę równiez w opcji w ciemniejszej czerwieni. Ale ta mocna czerwień chyba bardziej mi wpadła w oko (szczególnie,że mam ciemno szary płaszczyk i myślę, że by do niego pasowała).
Dobra, w takim razie zamawiam
lyssie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 10:58   #4281
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lyssie Pokaż wiadomość
Widziałam tę torebkę równiez w opcji w ciemniejszej czerwieni. Ale ta mocna czerwień chyba bardziej mi wpadła w oko (szczególnie,że mam ciemno szary płaszczyk i myślę, że by do niego pasowała).
Dobra, w takim razie zamawiam
A co to za strona/firma? Tanie te torebki czy są dobrej jakości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 12:42   #4282
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam opinię jakiejś tam krawcowej, że sztuczne materiały są teraz coraz lepszej jakości i czasem nie ma co się przejmować składem. Zwłaszcza że one mogą być bardziej wytrzymałe i np. wcale się w nich człowiek nie musi "dusić", bo wszelka odzież sportowa z wyższej półki to nadal sztuczne materiały. Pytanie tylko czy znacząco różni się także technika wykonania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja akurat jestem fanką sztucznych materiałów . W żadnym się nigdy nie pociłam ani nie dusiłam, zwłaszcza bluzki koszulowe lubię ze sztucznymi materiałami.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A ja uważam, że spokojnie można nosić taki kolor jesienią.
Gdyby była różowa czy malinowa, to mniej, ale czerwień jest bardzo uniwersalna. Będzie fajnie wyglądać np. z szarym płaszczem
A ja uważam, że róż i malina również pasują do jesieni . Jesienią i zimą jedynie pastele sobie odpuszczam. Zresztą akurat czerwony bardziej mi się kojarzy z jesienią niż z takim latem na przykład .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 13:28   #4283
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam opinię jakiejś tam krawcowej, że sztuczne materiały są teraz coraz lepszej jakości i czasem nie ma co się przejmować składem. Zwłaszcza że one mogą być bardziej wytrzymałe i np. wcale się w nich człowiek nie musi "dusić", bo wszelka odzież sportowa z wyższej półki to nadal sztuczne materiały. Pytanie tylko czy znacząco różni się także technika wykonania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja takze nie rozumiem tego gloryfikowania naturalnych materiałów. Kiepska bawełna będzie sie wypychac i deformować, welna przecierac i/lub obłazić już nie mówiac o gryzieniu, bo to kwestia osobnicza.
Ludzie lubią sobie ponarzekać na poliester jednoczesnie chcąc płacić za ciuchy nie wiecej niż 100 zł i nie rozumiejac przy tym, że naturalne włókna o dobrej jakości musza być drogie i nie są na przeciętna kieszeń i dla wszystkich, bo np dobrej jakości wełna pochodzi z mlodych, żywych owiec. Tanie wełny pochodza z golenia martwych owiec i nie będa ani miękkie ani delikatne ani specjalnie ciepłe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 15:28   #4284
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Ktory plaszcz wybrac i w jakim kolorze? Help

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam opinię jakiejś tam krawcowej, że sztuczne materiały są teraz coraz lepszej jakości i czasem nie ma co się przejmować składem. Zwłaszcza że one mogą być bardziej wytrzymałe i np. wcale się w nich człowiek nie musi "dusić", bo wszelka odzież sportowa z wyższej półki to nadal sztuczne materiały. Pytanie tylko czy znacząco różni się także technika wykonania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogą być, odzież szyje się z tkanin wykonanych z włókien naturalnych, sztucznych i syntetycznych.
Każdy wie o co chodzi z włóknami naturalnymi.
Włókna sztuczne wytwarza się z surowców naturalnych, które poddaje się obróbce chemicznej i do tej grupy należą świetne tkaniny: wiskoza i modal.
Włókna syntetyczne pochodzą często od ropy naftowej i węgla i są to np. poliestry, polar, elastan... I te tkaniny może niekoniecznie fajnie się nosi na co dzień, ale w niektórych przypadkach są niezastąpione. Np. kevlar wykorzystuje się do szycia odzieży wojskowej, spandex do sportowej, a lycrę każdy zna

Tkaniny naturalne wcale nie są tak ekologiczne jak mogłoby się wydawać, bo przecież ile naturalnych zasobów trzeba poświęcić, żeby zaspokoić popyt na bawełnę, len czy wełnę. Z drugiej strony wiskozę robi się z celulozy... No ale tu już wchodzę w kwestie ideologiczne.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 17:16   #4285
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Ja uwielbiam modal i wiskoze, które wcale nie są naturalne. Modal jest dla mnie o wiele przewiewniejszy niż nawet 100% bawełny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 17:25   #4286
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam modal i wiskoze, które wcale nie są naturalne. Modal jest dla mnie o wiele przewiewniejszy niż nawet 100% bawełny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo bawełna wcale nie jest bardzo przewiewna. Ma dość dobre właściwości higroskopijne = pot się w nią wchłania, przez co nie jest się mokrym jak w poliestrze (takim tanim, nie mówię o tych do zadań specjalnych), który ma bardzo kiepskie właściwości higroskopijne. Nie wchłania wilgoci i cała zostaje ona na ciele.

Tak samo wiskoza jest bardzo przyjemnym dla ciała materiałem. Ja uwielbiam wiskozę na lato. Mogę chodzić w ciemnym długim rękawie w upał i się nie upocę, bo jest przewiewna.
Ale za dobrą wiskozę też trzeba zapłacić. Taka tania, najbardziej powszechna niestety się bardzo gniecie.

A jeszcze wracając do poliestru, wełny, itp. i że za naturalne materiały trzeba zapłacić, żeby były dobre:
W Mohito jest teraz sporo płaszczy ze sporą zawartością wełny (do 50%) w składzie, a cena jest niska (max 350zł). Napaliłam się na te płaszcze, ale jak je dotknęłam... Ta wełna była szorstka i drapiąca. Ostatecznie kupiłam płaszcz za 300 zł z 88% poliestru, 10% wiskozy i 2% elastanu.
Jest bardzo przyjemny w dotyku i wydaje się, że będzie się nosił dobrze, ale to się jeszcze okaże.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 20:26   #4287
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak samo wiskoza jest bardzo przyjemnym dla ciała materiałem. Ja uwielbiam wiskozę na lato. Mogę chodzić w ciemnym długim rękawie w upał i się nie upocę, bo jest przewiewna.
Ale za dobrą wiskozę też trzeba zapłacić. Taka tania, najbardziej powszechna niestety się bardzo gniecie.
Jakiego rzedu to będą ceny? Lubię wiskozę, zwłaszcza na lato, ale strasznie wkurza mnie, że po pół godzinie noszenia wygląda, jakbym się w tych ciuchach właśnie wyczołgała z łóżka. Mam ze 3 sukienki z wiskozy, które wyjściowo kosztowały jakieś 300 zł jedna i gniotą się okropnie. Mam też szal z wiskozy z domieszką 30% jedwabiu, nie znam jego pierwszej ceny, bo kupiony w Tk Maxx, ale patrzac na ceny tej marki, to pewnie było to powyżej 200 zł i tu już jest trochę lepiej w porównaniu z podobnie wyglądającymi szalami z 100% wiskozy, które udają paszminę i kosztuja 50 zł. Ale dalej się gniecie, tylko nie aż tak bardzo.
Ile więc musi kosztować dobra wiskoza albo jak ją rozpoznać?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 21:12   #4288
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakiego rzedu to będą ceny? Lubię wiskozę, zwłaszcza na lato, ale strasznie wkurza mnie, że po pół godzinie noszenia wygląda, jakbym się w tych ciuchach właśnie wyczołgała z łóżka. Mam ze 3 sukienki z wiskozy, które wyjściowo kosztowały jakieś 300 zł jedna i gniotą się okropnie. Mam też szal z wiskozy z domieszką 30% jedwabiu, nie znam jego pierwszej ceny, bo kupiony w Tk Maxx, ale patrzac na ceny tej marki, to pewnie było to powyżej 200 zł i tu już jest trochę lepiej w porównaniu z podobnie wyglądającymi szalami z 100% wiskozy, które udają paszminę i kosztuja 50 zł. Ale dalej się gniecie, tylko nie aż tak bardzo.
Ile więc musi kosztować dobra wiskoza albo jak ją rozpoznać?
Może źle się wyraziłam, bo nie umiem podać Ci rzędu cen. Być może w ogóle ich nie ma.
Chyba bardziej chodziło mi o to, że t-shirt z wiskozy za 30 zł czy sukienka za 70 zł mają małe szanse, żeby się nie gnieść.
Myślę, że każdy producent widzi to inaczej i inaczej tę swoją wiskozę wycenia.
Bo mam koszulę z Reserved za 100 zł z wiskozy (100%) i nigdy jej nie prasowałam, bo się w ogóle nie gniecie. Naprawdę. Tylko ją strzepuję, wieszam na wieszaku do suszenia i nic. Ba! To jest mój numer jeden na delegacje, bo niepewna, czy będę mieć zestaw do prasowania w pokoju, mogę ją wrzucić do walizki i mieć koszulę jak spod żelazka na spotkanie.
Ale mam też sukienki za 200 zł, które po praniu skurczyły się o rozmiar. I do tego się gniotą.

Zwykle widać w sklepie, czy coś się gniecie masakrycznie. Wiadomo, że na sklepie non stop prasują te rzeczy. Ale jak na wyprzedaży widzę wszystko wymiętolone i rzecz z wiskozy w całkiem niezłym stanie - biorę.
Zwróć uwagę na wiskozę w sweterkach, swetrach. Jest przyjemna i na ogół mi się sprawdza - nie gniotą się takie swetry (chyba że złożone i przygniecione wieloma innymi ubraniami, ale przy prasowaniu i zwykłym noszeniu już nie).

Przy bluzkach, koszulach, sukienkach:
Wiskoza o lekko strukturalnej fakturze (taka ... ziarnista?) gniecie mi się zwykle umiarkowanie, ale czasem dość mocno. Często się wstępuje w praniu i rozchodzi do oryginalnego rozmiaru pod wpływem ciepła (przy noszeniu, prasowaniu)
Wiskoza jak "płótno", sztywniejsza, nieprzezroczysta lub półprzezroczysta, trochę jak cienka popelina - gniecie się okropnie. Zwykle kusi mnie w sklepie, bo ładnie się układa, ale później leży na dnie szafy, bo aż wstyd w niej chodzić. Potrafi się wygnieść paskudnie przy skrzyżowaniu rąk na klatce piersiowej
Miękka, gładka, nieprzezroczysta, cienka wiskoza, trochę jak lekka bawełna z odrobiną elastanu - ją najtrudniej znaleźć, ale raczej się nie gniecie. Jest bardzo delikatnie naddająca się. Nie kompletnie sztywna, ale też nie ciągliwa. Taka jest właśnie np. ta moja koszula.

Nie umiem nic więcej doradzić.
Mam dużo ubrań z wiskozy i jedne są lepsze, inne gorsze, niektóre tragiczne Na początku bardzo źle wybierałam, teraz na dotyk często poznaję, czy będzie się mocno gniotła dana rzecz. Oczywiście nie zawsze trafiam i czasem mnie coś "oszuka", ale rzadziej niż na początku.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 22:10   #4289
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Najbardziej się gniecie wiskoza udająca jedwab. Najmniej gruba, dzianinowa, przypominająca bawełnę. Z tej ostatniej mam sporo dopasowanych sukienek, głównie z Simple, wystarczy przejechać żelazkiem po praniu, potem ani jednego zagniecenia (chyba, że się je rzuci gdzieś byle jak i czymś przygniecie). Zdecydowanie wolę od dzianiny bawełnianej, bo w odróżnieniu od niej, trzymają formę. Dzianina bawełniana się strasznie rozwleka.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2017-09-21 o 22:12
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-22, 11:43   #4290
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

martaakow, rawita, dzięki, nie będę więc całkiem skreślać wiskozy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 18:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.