kilka pytań... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-11, 14:24   #1
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474

kilka pytań...


zastanawiałam sie ostatnio cczy jest mozliwe, zeby cera sucha była kiedys normalna albo sucha i na odwrot.. czy jest takie cos mozliwe?
drugie pytanie :
mam cere sucha i liczne ktrostki nie wiem jednak jakimi kosmetykami (chodzi mi o żel punktowy itp.) czy znacie panie jakies skuteczne kosmetyki?
pytanie trzecie:
jestem posiadaczka bardzo jasnej karnacji i pod oczyma ma takie przebarwienia (ni to brąz ni to szary ) tak samo mam z górna powieka... czy sa jakies kosmetyki "wybielajace"?
z góry dziekuje za odpowiedz
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 16:20   #2
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: kilka pytań...

na noc proponuje abyś buźke sparowała maścią Benzacne...
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 18:01   #3
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: kilka pytań...

ufcio1 napisał(a):
> zastanawiałam sie ostatnio cczy jest mozliwe, zeby cera sucha była kiedys normalna albo sucha i na odwrot.. czy jest takie cos mozliwe?

Temat był kilka dni temu poruszony w wątku (na forum plotkowym) na temat ocen na KW - i wiele wizażanek tam pisało o zmianach typu ich cery.

Krostki - jakiego typu? Zawskórniki, pryszcze?

co do przebarwień - przejżyj oceny na KW doyczące kremów pod oczy, kwestia cieni pod oczami też się tam pojawia.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 18:27   #4
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: kilka pytań...

ufcio1 napisał(a):
> czy jest mozliwe, zeby cera sucha była kiedys normalna albo sucha i na odwrot.. czy jest takie cos mozliwe?

Oczywiście : z wiekiem większość cer staje się bardziej sucha; poza tym cera może się znormalizować (np. z tłustej) no może się przesuszyć wskutek niedostatecznej albo nieodpowiedniej pielęgnacji (w tym wypadku raczej bedzie odwodniona, a nie sucha ... )
Naturalnie, jeśli cera jest sucha z powodu j.w., może powrócić do poprzedniego stanu

> drugie pytanie :
> mam cere sucha i liczne ktrostki nie wiem jednak jakimi kosmetykami (chodzi mi o żel punktowy itp.) czy znacie panie jakies skuteczne kosmetyki?

Musisz odkryć przyczynę powstawania krostek - może to reakcja alergiczna na kosmetyki lub pokarmy (czekolada ? ostre przyprawy ? ) Zmień kosmetyki na jak najbardziej łagodne, aż nowe krostki przestaną się tworzyć (a propos ? jak one wyglądają ? ) I nawilżaj/natłuszczaj cerę ! Gdy cera się uspokoi, mozesz zacząć mysleć o likwidacji krostek (chyba że same znikną w wyniku zmiany kosmetyków).

> pytanie trzecie:
> jestem posiadaczka bardzo jasnej karnacji i pod oczyma ma takie przebarwienia (ni to brąz ni to szary ) tak samo mam z górna powieka... czy sa jakies kosmetyki "wybielajace"?

Masz na myśli ciemniejsze zabarwienie skóry spowodowane tym ze jest cienka czy plamy barwnikowe ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 18:54   #5
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: kilka pytań...

>
> Musisz odkryć przyczynę powstawania krostek - może to reakcja alergiczna na kosmetyki lub pokarmy (czekolada ? ostre przyprawy ? ) Zmień kosmetyki na jak najbardziej łagodne, aż nowe krostki przestaną się tworzyć (a propos ? jak one wyglądają ? ) I nawilżaj/natłuszczaj cerę ! Gdy cera się uspokoi, mozesz zacząć mysleć o likwidacji krostek (chyba że same znikną w wyniku zmiany kosmetyków).
>
hm.. na nosie takie czarne kropeczki...na brodzie rowniez. na czole takie krostki jakby wypuklenia skory...nawilzam i natluszczam... kosmetyczka mi dotlenila, i bardzo dobrze nawilzyla ale i tak miewam suche czesci np. miedzy brwiami...
>
> Masz na myśli ciemniejsze zabarwienie skóry spowodowane tym ze jest cienka czy plamy barwnikowe ?
hm... chyba to drugie
aj.. dziekjue za odpowiedzi
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.