POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-02, 09:26   #1
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288

POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?


Witajcie moje Kochane

Już kilkakrotnie pomogłyście mi w wielu kwestiach i wiem, że mogę na Was liczyć.
Ostatnio mam wielki problem, opieszę go bardzo wnikliwie więc przygotujcie się na spore wypracowanie.

13 grudnia powinnam dostać miesiączkę i niestety do tej pory jej nie ma. Spodziewałam się, że się nie pojawi, zawsze 12 dni przed aż do dnia wystąpienia bolą mnie piersi (dzięki temu okres wyliczałam co do dnia). Tym razem tak nie było.
19 grudnia zaczęły mnie boleć piersi więc starą metodą powinnam krwawić 30. Dziś już bolą mnie coraz mniej a okresu dalej nie widać. Już kiedyś miałam takie cyrki w cyklu- raz miesiączki nie było przez 2 miesiące ale to było 4 lata temu. Później nie występowały aż takie duże skoki. Nie wiem, czy to może być ciąża ponieważ bardzo żadko współżyję z TŻ i zabezpieczamy się "mechanicznie". Nigdy nie brałam żadnych doustnych środków anty. Obecnie mam dolegliwości wskazujące na rychłe przyjście okresu:
- bóle w lędźwiach
- bóle w podbrzuszu
- bolące obydwa jajniki
Ostatnio rozpoczęłam badania ponieważ obawiałam się nadczynności tarczycy. Narazie mam umówioną wizyte- lekarka skierowała mnie na badania na podstawie moich dolegliwości i powiększonej tarczycy.
- senność (zaczęła się już kilka miesięcy temu)
- wzmożone pocenie, zwłaszcza dłoni
- biegunki poranne i zaparcia-wzdęcia
- zaburzenia w miesiączkowaniu
- szybkie męczenie się , zwłaszcza przy wchodzeniu po schodach
- bolące, drętwiejące nogi, zwłaszcza łydki
-pogorszenie koncentracji
-bóle w lędźwiach -kłujące promieniujące jakby na jajnik i nogi
- duży apetyt i brak przybierania na wadze.
- częst bóle głowy

Przez ostatnie 10 dni odczuwam ból jakby nerek- przeszywający, kłujący raz z jednej strony a raz z drugiej. Nie jest to ból kręgosłupa, bo boli nawet przy leżeniu lub siedzeniu. Szczerze to z czasem boli bardziej.

8 dni temu wyczytałam o mierzeniu temperatury w pochwie. Mierzyłam je termometrem rtęciowym i ok 5.45 rano. Przez 5 dni miałam temp pomiędzy 37,3 a 37,1. Później aż do dziś 36,6 a 36,8.
Wiem, że nie mierzyłam przez cały cykl ale dopiero teraz na to wpadłam ,żeby robić pomiary.

Nie wiem czego mam się obawiać... ciąża, PCO a może cysty? Boje się, bo moja babcia miała raka macicy. Wspomne, że z objawów PCO mam tylko zaburzenie miesiączkowania.
Rok temu robiłam cytologię i wynik wyszedł bardzo dobry.
Przepraszam, że taki opis taki chaotyczny.


Dziewczynki, pomocy!
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 09:36   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

po 1. udaj sie do lekarza i kieruj sie odpowiednio lekarzy, od 1 kontaktu zrob sobie badania podstawowe krwi i moczu. powiedz ze masz takie dolegliwosci. z miesiaczka udaj sie do ginekologa, z nerkami do jakiegos urologa - lekarz I kontaktu powinien cie nakierowac tak samo jak poradzic ci cos w przypadku klopotow z wyproznianiem

po 2 takie pomiary temperatury nic nie mowia wiec nie ma sensu zeby je wykonywac teraz. mozesz robic pomiary ale wzgodnie z zasadami npr od zakonczenia krwawienia

po 3. ciaza jest raczej znikoma - gumka zabezpiecza przed ciaza
po 4 nie wkrecaj sobie zadnego raka. robilas cytologie, wynik byl prawidlowy wiec jest ok

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-01-02 o 09:38
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 09:49   #3
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Niestety lekarz pierwszego kontaktu uznał, że to problem z tarczycą i zlecił mi badanie krwi na TSH oraz usg tarczycy (we włąsnym zakresie) Wkurzyłam się strasznie bo nie za to płacę, żeby na tak niskim poziomie mieć pomoc lekarską. Prz Na szczęście z pracy mam abonament w LUX MEDZIE i tam dostałam skierowanie na ogólne badanie moczu, kreatyninę, TSH,glukozę, T3 Wolne, T4 Wolne, Morfologię|+płytki+rozmaz automatyczny, Lipidogram oraz Transaminazę.

Boję się, że to może jakaś torbiel ale czy może się zrobić gdy nigdy nie brałam tabletek anty? Jak wspomniałam wczesniej, miałam zaburzenia w miesziączkowaniu ale później wszystko wcacało i działało jak w zegarku.
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 10:47   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Skoro temp.spadła to lada moment powinna byc miesiączka.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 11:46   #5
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

najgorsze jest to, że nigdy tak nie miałam... w tym miesiącu miałam zatrucie (tzn nie wiem co to było, może grypa żołądkowa) i do tej pory czasem mnie ten żołądek pobolewa i czasami mdli do tego raz biegunka a raz nie.. Jutro zapiszę się do gina... Tylko to nie będzie na już więc pozostaje mi czekać..
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:01   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

zeby cokolwiek powiedziec o temperaturach to trzeba je merzyc cyklicznie, moze ten spadek objawi sie miesiaczka ?

nie wmawiaj sobie chorob. jesli pojdziesz do ginekologa to powie ci co jest grane. torbiele moga sie pojawic w kazdym wieku.

zrob badania i bedzie wiadomo co jest grane
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:29   #7
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Agusiu, dzięki

Ostatnio dowiedziałam się, że moja siostra spodziewa się dziecka. Trochę jej zazdroszczę i śmieję się z TŻ, że to ciąża urojona hehe. Najchętniej chciałabym być zbadana juz w tej chwili bo martwię się. Internista powiedział mi, że to może być związane z tarczycą dlatego zlecił mi badania. Wizytę u endokrynologa (prywatnie) mam dopiero 20 lutego ewentualnie jeśli zrobię krew i mocz wcześniej to wyniki jakoś sama sobie "przeintermretuje" (choć wiadomo najlepiej robi to lekarz)... najbardziej martwią mnie te nerki bo nie mogę usiedzieć w pracy.
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 12:34   #8
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Bez obrazy, ale tytuł tematu mnie powalił. Myślałam, że to coś naprawdę poważnego, że dziewczyna może umiera...

"Grozi mi NIEBEZPIECZEŃSTWO?"
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:41   #9
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Czy upominać się o usg jeśli lekarz uzna, że tylko przepisze mi jedynie środki na wywołanie bez zbadania? Szczerze to wolałabym mieć usg bo w końcu nie chcę, żeby iść i zapłacić za receptę 100 zł i mieć dalej wątpliwości czy tam w środku wszystko ok. Wiem, że wielu ginekologów uważa swoją wiedzę za bardzo dużą i na podstawie samego wywiadu przepisują leki...

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Black Rainbow i o to chodziło na forum widnieją same " brak okresu-pomocy", "spóźniający się okres" itp. więc mój problem utonąłby w tego typu wątkach Tak naprawdę to umieram ze strachu a niebezpieczeństwem jest sam internet gdzie zwykły ból głowy może być nawet śmiertelny. Wiem, że nie jest to dobra skarbnica wiedzy i można najeść się strachu ale człowieka ciągnie... wizyty u lekarzy mają odległe terminy i jakoś w tym czasie trzeba szukać pocieszenia i dobrych rad
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 13:11   #10
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

lekarz na podstawie twoich obaw i opisu problemow ginekologicznych powinien cie zbadac. jesli nie wykona usg to go popros o to
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 14:45   #11
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Koniecznie usg narządów rodnych musisz zrobić, hormony tarczycy, ale ja też doradzam zrobić progesteron i estrogen, ale to dopiero jak dostaniesz okresu.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 19:23   #12
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Jak dostanę... muszę oddać dużo krwi na badania ale nie wiem czy mogę teraz czy poczekać...
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 20:37   #13
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: POMOCY! Grozi mi niebezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez aanniiaa56 Pokaż wiadomość
Jak dostanę... muszę oddać dużo krwi na badania ale nie wiem czy mogę teraz czy poczekać...
Jeżeli chodzi o hormony tarczycy to nie ma znaczenia, czy jesteś przed, w trakcie, czy po okresie.
Jeżeli chodzi o progesteron i estrogeny, to mi lekarz kazał zrobić badania w fazie lutealnej (czyli po owulacji), ale to oczywiście po wywołaniu okresu luteiną.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.