Co to za cera? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-11, 19:33   #1
Aganiot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 18

Co to za cera?


Pomóżcie proszę jak pielęgnować moja twarz!Rano wstaję ,myję twarz żele do cery mieszanej i tłustej(mam cerę mieszaną).Potem nakładam krem nawilżający(teraz np.Hydrofirming na dzień Avon).Musi być nawilżający bo po umyciu mam bardzo suchą,ściągniętą cerę,która po pewnym czasie robi się tłusta w strefie T.Niestety zazwyczaj podczas używania kremów nawilżających wychodzą mi pryszcze(nie dużo ,ale jednak).Kiedy używam kremów antybakteryjnych,to pryszcze wysypują się jeszcze bardziej i trudno się ich pozbyć,a do tego skóra nie jest zbyt dobrze nawilżona.Jakich kremów używać?Chcę dodać,że na moich powiekach są popękane naczyńka,a pryszcze(duże) prawie zawsze pojawiają się wokół ust(W okolicy jednego i drugiego kącika).W innych miejscach też czasem coś wyskoczy ,ale małe i szybko znika.Proszę o poradę.Pozdrawiam
Aganiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 19:47   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Co to za cera?

Agnieszka napisał(a):
> Pomóżcie proszę jak pielęgnować moja twarz!

A ile masz lat? Jakich dokładnie srodków używasz (nazwa żelu, kremu)? Będzie nam łatwiej doradzić wiedząc, czego używasz i w jakim jesteś wieku

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 19:52   #3
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Co to za cera?

Ago, a jakiego żelu do mycia twarzy obecnie używasz? Może on jest po prostu za mocny dla Twojej skóry i dlatego jest po nim ściągnięta i sucha?
Nie wiem, może po prostu poszukaj dobrego kremu przez próbki, są one w gazetach albo jeszcze lepiej pisz do firm kosmetycznych na maile o próbki a oni Ci je wyślą a potem spróbuj na malutkkim odcinku skóry czy ciągle wyskakują wypryski czy już nie. A, a może przerzuć się na kosmetyki do skóry wrażliwej bądź naczynkowej? Chociażby ziaja ma taką serię jest ona w różowym opakowaniu, a znajdziesz ją w każdej prawie drogerii.

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 21:15   #4
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Co to za cera?

Cześć.
Na początku radziłabym Ci przede wszystkim zmianę żelu do mycia twarzy. Postawiłabym na nawilżanie na używanie środków łagodnych i nawilżających. Zmień może też krem do twarzy. Przydałby się również tonik nawilżający którym po umyciu buzi a przed nałożeniem kremu natrzepiesz twarz.
Żelem myj buzię np. raz dziennie np. wieczorem a rano użyj samego toniku lub wody termalnej.
Często kosmetyki do cery tłustej i mieszanej są zbyt agresywne a działanie ich jest odwrotne. Pogarszaja one stan cery.
Polecam Ci też przejżenie KW, poczytaj sobie o żelach do mycia twarzy tonikach i kremach.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 21:19   #5
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Co to za cera?

wiesz mam pomysł, a może spróbuj kremów które zawierają wodę termalną i dobrze nawilżają, przykłady to: krem intensywnie nawilżający i łagodzący podrażnienia hydrain 2 dermedic cena to 35 zl (ale to akurat do suchej), krem nawilżający z ekstraktami winogron i lilii wodnej i witaminą e sekrety urody dax cosmetics 10 zł, lekki krem nawilżający na wodzie termalnej do skory wrazliwej, normalnej i mieszanej hydrance optimale avene [w aptekach] 57 zł, krem intensywnie nawilżajacy do skory wrazliwej, alergicznej i suchej z filtrami uva uvb spf 15 iwostin 28 zł, sprobuj też maseczek ziaja seria biomin bądź dax cosmetics chińskie zioła.

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:16   #6
Aganiot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 18
Re: Co to za cera?

Dziewczyny!Odpowiadam na Wasze pytania!Wcześniej używałam żelu do mycia i demakijażu twarzy z atw(for students),obecnie zamieniłam go na żel do cery mieszanej i tłustej z AVON-u(taki zileony),bo po tamtym moja cera wyglądała coraz gorzej.Co do wieku:mam ponad 20 lat.Pytanie:Czy pryszcze(niektóre bardzo duże)wokół ust mogą się tworzyć od zbyt ostrych kosmetyków?Pozdrawiam.
Aganiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 23:17   #7
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Co to za cera?

Możliwe że twój żel do mycia twarzy podrażnia delikatną skóre wokół ust, ta się broni i zaczyna wydzielać więcej sebum do tego krem który może zatykac pory i w ten sposób pryszcze gotowe.
Na twoim miejscu zrezygnowałabym z tego żelu już sam fakt że masz tak mocno ściągniętą i wysuszona skórę po umyciu nim twarzy powinien Cie do tego skłonić.Zastąp go czymś znacznie łagodniejszym może z serii AA?? Z toników to dobry jest Garniera z serii klasycznej jest to tonik łagodzący. Kremy też używaj lekkie, nie zatykające porów, pomysl też o maseczce z glinką może Argiletz z różowej glinki i nawilżającej np. z serii Chińskie Zioła Daxa.
Możliwe, że może hormony zaczęły Ci "wariować" dlatego też może zrobiłabys sobie badannia??
Odświezaj tez buzie w ciągu dnia wodą termalną i pamietaj o filtrach przeciwsłonecznych.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.