Mieszanie żelu i akrylu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 23:54   #1
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133

Mieszanie żelu i akrylu?


Witam, czy jest możliwa taka mieszanka, czy któraś z was testowała? Głównie interesuje mnie czy się to dobrze połączy, czy takie paznokcie będą trwałe, pytam ponieważ gdzieś na forum u dobrej rady widziałam jak dziewczyna w stepie zrobiła piękne pipe, tylko nie mogę odnaleźć tego wątku
dziewczyna zrobiła jajo z covera żelem, frencha akrylem i gdzieś w środku też był żel, chętnie bym wypróbowała taką mieszankę na bratowej tylko boję się że rozwarstwią się czy coś, a niestety nie będę miała w tym miesiącu czasu na robienie tych samych paznokci od nowa za wszelkie uwagi z góry dzięki, pozdrawiam
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 08:01   #2
monchita
Raczkowanie
 
Avatar monchita
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 176
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Pewnie, że tak można, o nic się nie bój. Ja zdecydowanie wolę robić szkielet z żelu a na to np. cieniuję akryl i znowu żel. Wszystko pięknie trzyma, paznokcie są mocne i wg mnie nawet trwalsze niż zrobione samym żelem. Robiłam też na odwrót, czyli szkielet z akrylu i na to żel, jednak wybieram pierwsze rozwiązanie. Także próbuj, dopóty sama się nie przekonasz jak z trwałością takich paznokci dopóki sama ich nie zrobisz
monchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:04   #3
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Dzięki śliczne za odpowiedź bardzo mnie to cieszy ponieważ są rzeczy które łatwiej mi robić żelem, a inne akrylem więc będę próbować, pozdrawiam
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:52   #4
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Nie powinno być żadnego problemu z robieniem jednych czynności żelem, a inych- akrylem- możesz sobis kwiatki akrylowe zalewac żelem, możesz frencha robić akrylem, a wzorki na nim żelem, możesz do żelu dosypac akrylu kolorowego by uzyskac nowy kolorek itp... Ja uwielbiam tak się bawić, a na szczęściwe w SPN wsystko łaczy się ze wszystkim
Bo warunkiem jest aby żel z akrylem dobrze się łaczył, gdyż,sa marki, gdzie akryl+żel nie łaczą się i wówczas możesz mieć problemy. Zwłaszcza, gdy na żel kładziesz akryl.
Na szczęście, już niewiel jest marek na rynku, w których mozna się spotakć z takimi problemami.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 23:14   #5
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Ja też łączyłam żel z akrylem, to się nazywa metoda combo
Zrobiłam szkielet akrylkowy i zbudowałam i wykończyłam żelem.
Wszystko było ok z pazurkami, nawet wróciły do mnie do uzupełnienia )
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 13:28   #6
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Najlepiej zebys najpierw na swoim pazurku sporbowala, zanim komus zrobisz, bo ja robilam siostrze calosc akrylem, tylko koncowke frenczowa czerwonym zelem i po 2 dniach zaczal zel odchodzic. I przyznmam szczerze, ze nie wiem czy sie firmy ne polubily zel DR, akryl Ra.. choc mozliwe, ze nie utwardzil sie zel... pamietaj tez, ze zel musisz zmatowic, zanim polozysz na niego akryl
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 18:29   #7
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Cytat:
Napisane przez Sieciunia Pokaż wiadomość
Najlepiej zebys najpierw na swoim pazurku sporbowala, zanim komus zrobisz, bo ja robilam siostrze calosc akrylem, tylko koncowke frenczowa czerwonym zelem i po 2 dniach zaczal zel odchodzic. I przyznmam szczerze, ze nie wiem czy sie firmy ne polubily zel DR, akryl Ra.. choc mozliwe, ze nie utwardzil sie zel... pamietaj tez, ze zel musisz zmatowic, zanim polozysz na niego akryl


Jeśli chodzi o matowienie to rzecz jasna a radę chętnie wypróbuję czy się firmy nie pogryzą dziękować Pewne jest jedno że będę próbować dopóki nie znajdę produktów które będą współgrać! Jeszcze raz dzięki dziewczyny
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 14:14   #8
Annca
Przyczajenie
 
Avatar Annca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

często robię tak, że szkielet akrylowy, albo sama końcówka akrylowa, a reszta żel.... kiedyś gdzieś czytałam i wiem, że chodzi o to by nie kłaść akrylu na żel (chyba że to kwiatek - kwiatek będzie się trzymał) bo się rozwarstwi, żel na akryl będzie się trzymał, różnie łączyłam i było zawsze ok... kwiatki kładłam nawet na niezmatowiony żel i myślałam, że po jakimś czasie odpadną bo to śliska powierzchnia ale się super trzymało 3-4 tyg
Annca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 07:29   #9
monchita
Raczkowanie
 
Avatar monchita
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 176
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Cytat:
Napisane przez Annca Pokaż wiadomość
często robię tak, że szkielet akrylowy, albo sama końcówka akrylowa, a reszta żel.... kiedyś gdzieś czytałam i wiem, że chodzi o to by nie kłaść akrylu na żel (chyba że to kwiatek - kwiatek będzie się trzymał) bo się rozwarstwi, żel na akryl będzie się trzymał, różnie łączyłam i było zawsze ok... kwiatki kładłam nawet na niezmatowiony żel i myślałam, że po jakimś czasie odpadną bo to śliska powierzchnia ale się super trzymało 3-4 tyg
To nieprawda, żeby nie kłaść akrylu na żel. Zależy tylko od firmy produktów. Ja mam żele prestige i akryle od DR i wszystko idealnie trzyma.
Za to kwiatki akrylowe robiłam kiedyś na nabłyszczonym pazurku i kwiatki po paru dniach odpadły.

Także u mnie jest zupełne przeciwieństwo niż u ciebie.
monchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:36   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Jeżeli chcesz robić kwiatuszki na wybłyszczonym paznokcietku delikatnie zmatów powierzchnię pod samymkwiatkiem bloczkiem, a będzie sie dobrze trzymał.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 12:06   #11
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

ja robię szkielety żelem , na to cieniuję akryl i zalewam żelem - i wszystko ok ....
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 09:57   #12
iwonka p
Raczkowanie
 
Avatar iwonka p
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 204
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

robie tak samo jak wilczuś - i wszystko pieknie sie trzyma - zwazywszy że żele i akryle sa róznych firm to jest to zaskakujace - ale najpierw testy przeprowadzam na sobie dla pewnosci
iwonka p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 11:46   #13
Annca
Przyczajenie
 
Avatar Annca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Cytat:
Napisane przez monchita Pokaż wiadomość
To nieprawda, żeby nie kłaść akrylu na żel. Zależy tylko od firmy produktów. Ja mam żele prestige i akryle od DR i wszystko idealnie trzyma.
Za to kwiatki akrylowe robiłam kiedyś na nabłyszczonym pazurku i kwiatki po paru dniach odpadły.

Także u mnie jest zupełne przeciwieństwo niż u ciebie.
właśnie widzę... na paznokcie robione żelem IBD zrobiłam kiedyś uzupełnienie akrylem EZ-Flow i po 2-3 tyg pojawiło się powietrze pomiędzy nimi... w każdym bądź razie tak mi się zdarzyło i dlatego tak napisałam....
Annca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 12:38   #14
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Mam jeszcze jedno pytanie dziewczyny, jeszcze co prawda nie miałam czasu wypróbować tej techniki, ale zastanawiam się nad tym jak bym np zrobiła szkielet z akrylu, i chciała bym na to wtopić w żel jakieś ozdoby, to muszę je zakryć po wtopieniu jeszcze jedną warstwą żelu żeby np zbudować pazurka akrylem?
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 08:41   #15
monchita
Raczkowanie
 
Avatar monchita
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 176
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Tak, bo ozdoby muszą być zatopione, a przed położeniem akrylu musisz zetrzeć lepką warstwę.
monchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 11:52   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Cytat:
Napisane przez stormm Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie dziewczyny, jeszcze co prawda nie miałam czasu wypróbować tej techniki, ale zastanawiam się nad tym jak bym np zrobiła szkielet z akrylu, i chciała bym na to wtopić w żel jakieś ozdoby, to muszę je zakryć po wtopieniu jeszcze jedną warstwą żelu żeby np zbudować pazurka akrylem?
Cazekaj, czekaj bom się pogubiła- chcesz zrobiuc szkielet z akrylu na to zel, na który wtopisz ozodby i całośc zalac akrylem?
A to nie prościej zrobic szkielet z akrylu, zatopic ozdoby również w akrylu i zalac akrylem?
Jeżeli chcez tak kombinować z żelem pomiędzy dwoma warstwami akrylu to:
-szkielet z akrylu
-zel+ozodoby
-drugi raz żel- przecierasz, matowisz
-akryl
Kupa roboty i jak dla mnie- strata czasu podczas, gdy mozna
-szkielet z akrylu
-ozdoby
-zalać akrylem
Efekt taki sam, a czas zaoszczedzony

W kazdym razie jaka technika bys nie pracowała- ozodony musza byc zalane inaczej w trakcie piłowania je wypiłujesz.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:38   #17
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

hmmm nie wiem czym myślałam zadając to pytanie... chyba zmęczenie i napięcie przedświąteczne mi się udzieliło... no cóż niektórzy lubią sobie dokładać roboty
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 21:33   #18
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Spoko, przed i w trakcie świąt wszyscy mamy głowy zaprzątnięte prezentami, porządkami, i spotkaniami z rodzina.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 09:45   #19
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Mieszanie żelu i akrylu?

Jeśli chodzi o aryl i żel ja stosuję około trzech metod:
-dla klientek z niewielką ilością czasu, a częstymi wizytami i zmianami wzoru, noszącym akryl. Na gotowego, czystego, zmatowionego paznokcia akrylowego nakładam cieniutką warstwę białego żelu (french), nakładam gloss'a i dokłądnie nim zakańczam paznokcieć, uzyskuję szybkie uzupełnienie z pieknym, świeżym, a zarazem trwałym frenchem
-bardziej pracochłonne, zatapianie pomiedzy dwie warstwy akrylu białeo żelowego frencha - uzyskuję jednak trochę szybszy efekt niż przy samej metodzie akrylowej,
- i na koniec wtapianie akrylu pomiedzy dwie warstwy żelowe, uzyskuje piękne cieniowanie kolorowym akrylem

ufff... mam nadzieje że wszystko,jak sobie przypomne to jeszcze dopisze
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.