Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-04, 20:21   #61
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Silwena serum Eveline zadziałało u mnie swietnie - byłam systematyczna i pamietam , ze smarowałam dłuzszy czas 2 razy dziennie . Teraz stosuje juz raczej bardziej prewencyjnie.
Wlaczył mi sie tzw. chomik na wyprobowanie lipocella, bo bardzo obiecujaco wyglada . Nie widziałam jeszcze antycella/wyszczuplacza z karnityna tak wysoko w składzie.

Na szczescie: po pierwsze , nie mam obecnie problemow celluitowych, po 2 nie jestem osoba, ktora po kilku uzyciach oczekuje spektakularnych efektów bez zadnych własnych nakładow i narzeka, ze krem nie wyszczuplil w pare dni, a dupki sprzed kanapy sie ruszyc nie chcialo
Chodzi mi o efektywny wspomagacz przy diecie i cwiczeniach - tak by skóra na brzuszku i tyłku była w dobrej kondycji i żeby wspomóc spalenie tej podskórnej warstewki tłuszczu, ktora tak trudno ruszyc samymi cwiczeniami.
Przy stosowaniu lipocela owijasz sie folią?

To prawda co piszesz - dobre kosmetyki i mazidła uzywane naprzemiennie ze sobą dają lepszy efekt niż działajac samodzielnie przez dłuzszy czas
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:12   #62
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Przy stosowaniu lipocela owijasz sie folią?

To prawda co piszesz - dobre kosmetyki i mazidła uzywane naprzemiennie ze sobą dają lepszy efekt niż działajac samodzielnie przez dłuzszy czas

nie owijam nóg folią, ponieważ boję się, że w takim cieple naczynka będą jeszcze bardziej pękać
to samo ze wszelkimi rozgrzewającymi kremidłami - nie używam, choć strrrrasznie lubię ciepełko i z przyjemnością bym korzystała z takich dobrodziejstw
także gorące kąpiele musiałam porzucić oraz masowanie się Syrenką (niestety wokół kolan pająków po niej zatrzęsienie), szkoda


(ja przez 'chomika' też mam nadprogramowe balsamy )


EDIT:
zachomikowałam żel Ziaji, będzie na zaś


Ziaja, Rebuild Odbudowa skóry, Koncentrat wyszczuplający w żelu

Skład:
Aqua - rozpuszczalnik dla wielu substancji
Propylene Glycol - środek rozpuszczający, humektant, ktory pomaga innym substancjom przenikać głebiej w skórę
Glycerin - rozpuszczalnik, utrzymuje wilgoć i jest substancją skażającą środowisko kosmetyku. Gliceryna jest jedną z najpopularniejszych hydrofilowych substancji nawilżających, penetruje warstwę rogową naskórka, oraz jedną z najefektywniejszych substancji nawilżających
Carnitine - karnityna - ułatwia spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, usprawnia krążenie, pomaga transportować i usuwać złe tłuszcze spod skóry
Caffeine - kofeina - ma działanie drenujące, pobudza mikrokrążenie skórne, dobrze wpływa na zwiotczałą skórę, zmniejsza obrzęki
Ananas Sativus (Pineapple) Extract - ananas jadalny - przyspiesza przemianę materii oraz zapobiega powstawaniu obrzęków, ułatwia usuwanie toksyn, poprawia elastyczność i jędrność skóry
Coenzyme A - koenzym A - zmniejsza nadmiar tkanki tłuszczowej i korzystnie wpływa na procesy wyszczuplania, przyspiesza przemianę materii, aktywuje proces spalania wolnych kwasów tłuszczowych oraz zapobiega odkładaniu się substancji lipidowych w warstwie podskórnej
Fucus Vesiculosus Extract - morszczyn pęcherzykowaty- jest szczególnie bogaty w mikroelementy, głównie jod oraz aminokwasy, białka, witaminy z grupy B oraz witaminy C i E. Usprawnia przemianę materii oraz zapewnia aktywną redukcję tkanki tłuszczowej. Poprawia mikrokrążenie, łagodzi podrażnienia i wzmacnia barierę ochronną skóry. Intensywnie nawilża oraz przywraca skórze elastyczność i jędrność, pomaga usuwać blizny i rozstępy
Hedera Helix (Ivy) Leaf Extract - bluszcz pospolity - działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo. ma dużą zdolność przenikania w głąb skóry, drenuje tkanki, uaktywniając przepływ limfy, stymuluje spalanie nadmiaru tłuszczu i usuwanie toksyn z komórek oraz poprawia wchłanianie innych składników w preparacie
Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Extract - ekstrakt z gorzkiej pomarańczy - jest źródłem terpenów, flawonoidów oraz olejku eterycznego. Zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i obrzęków. Przyspiesza wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract - rozmaryn lekarski - silnie stymuluje krążenie (odżywia,natlenia chore tkanki, by szybciej usuwały z nich szkodliwe substancje)
Panthenol - prowitamina b5, regeneruje skórę, działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia
Carbomer - karbomer - polimer kwasu akrylowego, hydrofilowy składnik konsystencjotwórczy, substancja żelująca, stabilizująca i zagęszczająca, regulator lepkości, tworzy film na skórze
Diazolidynyl Urea - środek zapobiegający rozwojowi bakterii w balsamie i na skórze, konserwant
Sodium Benzoate - benzoesan sodu – związek organiczny, sól sodowa kwasu benzoesowego, konserwant
Parfum - kompozycja zapachowa
Linalool - skłądnik kompozycji zapachowej
Butylphenyl Methylpropional - substancja maskująca
Limonene - składnik kompozycji zapachowej
Alpha-Isomethyl Ionone - składnik kompozycji zapachowej
Sodium Hydroxide - substancja buforująca i skażająca


jedynie ten Diazolidynyl Urea jest "groźny", ponieważ jest zaliczany do potencjalnych alergenów (w sumie skłądniki kompozycji zapachiowych tez są potencjalnymi alergenami, tak samo jak ekstrakty ziołowe)
Diazolidynyl Urea to konserwant, który może powodować przesuszenie skóry, świąd, wysypkę, drobne krostki - ale kto miał już z tym związkiem styczność w kosmetykach nie ma się czym przejmować

niewiele różni się skłądem od LipoCella, wart wyprobowania, bo w koncu nie wiemy w jakim stężeniu zostały uzyte w/w ekstrakty, kosmetyk również przemyślany składowo, obiecujący..
no i ten zapach, anyż

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-08 o 20:02
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 15:52   #63
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Ten drugi żel też wyglada bardzo w porzadku . A co jest z lipocellem? wycofują go? Bo ostatnio widzialam w ross pusta, wykupiona polke, a pod spodem widniała "cena na do widzenia". Nie zdązylam wyprobować i już chyba nie zdaze
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 09:43   #64
My_self
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Nie kupujcie kosmetyków zawierających PARABEN (methylparaben, buthylparaben itp.), bo jest to składnik, jak wynika z ostatnich badań, wywołujący raka, szczególnie u kobiet raka piersi! ! ! !

http://uroda.pl/questions/pielegnacj...h-s_aihff.html
My_self jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 09:28   #65
Malina6262
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 68
Krem anty

Potrzebuje jakiegoś dobrego i skutecznego kremu antycelluitowego(na uda) tylko kompletnie sie na tym nie znam.Może coś doradzicie?

Słyszałam tylko o tym z avonu ze wcale nie jest dobry
Malina6262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 10:10   #66
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Krem anty

w KWC znajdziesz wszytskie potrzebne informacje na ten temat
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 22:29   #67
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Eveline Termoaktywne serum wyszczuplające, antycellulitowe

co myslicie o tym preparacie na cellulitZałącznik 3173004 ...i czy moze Załącznik 3173005 jest lepszy...?

z mojego doświadczenie Eveline dość tani mam już go 2 dzień w sumie nie zauważyłam nic oprócz zapachu który dla mnie jest no i nóżki się lepią nie wiem może za słabo go wmasowuje bo tylko po prostu nakładam;/ no ale cena zapłaciłam 17 zl to mało...
Vichy natomiast miałam próbkę z gazety i jakoś na dwa dni chyba miałam to po pierwszym nałożeniu tak fajnie mi naciągnął skore nóg , fajnie się wchłania...ale cena;/ w aptece są jakieś zestawy po 160 zl nawet na internecie cena 60zl mnie zabija ;( a wy jak myślicie?
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 21:06   #68
majke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Seria kosmetyków ujędrniających

W zeszłym roku zrzuciłam kilka kilo i od tego czasu mam problem ze skórą na brzuchu i udach, mówiąc potocznie trochę mi wisi Nie jakoś szczególnie mocno, żeby chodzić zaraz na lifting, ale jednak ja to widzę. Dlatego mam do Was pytanie, czy dla lepszego efektu używacie całych serii kosmetyków, czy ratujecie się tylko balsamem? Ja na razie stosuję tylko balsam i nie wiem, czy wydawać kolejne pieniądze na roll-ony i żele pod prysznic, sera i inne takie...
majke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 22:58   #69
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Seria kosmetyków ujędrniających

Majke, niestety ujędrnianie skóry trzeba zacząć wręcz przed rozpoczęciem dietowania. W tej chwili co możesz dla siebie zrobić to duzo ćwiczyc mięśnie brzucha no masowac i ujędrniac.
Nie stosuje kosmetyków drogeryjnych więc sie nie wypowiem, ale polecam peeling z kawy - ja daje łyzke fusów juz użytych, łyżke świerzych do tego 1-2 łyżki oliwy i ciupke zelu pod prysznic, ale możesz imporwizować. Ucierasz to na paste i peelingujesz - skóra nie do poznania. Owy peeling stosowany regularnie, na pewno pomorze, powodzenia!
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:39   #70
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Seria kosmetyków ujędrniających

Na pewno stosowanie całej serii jakichś kosmetyków do walki z danym problemem przyniesie lepsze efekty, niż użwanie tylko jednego kosmetyku. Bądź co bądź z pewnością szybsze... Gdyby tak nie było, oznaczałoby to, że kosmetyki z danej serii można stosować wymiennie, a różnią się tylko pudełkiem (czy tym, że jeden jest balsamem, a drugi żelem pod prysznic), a razem pewnie uzupełniają swoje działanie...
polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:01   #71
majke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Zakładając, że kwestie finansowe nie grają tu większej roli, to co byście poleciły z takich kosmetyków?
majke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 20:40   #72
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co byłoby najlepsze, nawet jeśli kwestie finansowe nie wchodziłyby tu w grę... Walczę z cellulitem od kiedy pamiętam i szczerze mówiąc trochę wątpię, że kiedykolwiek się go pozbędę
polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 12:59   #73
majke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Cytat:
Napisane przez paranoja_ Pokaż wiadomość
U mnie skuteczne okazało się to połączenie żelu pod prysznic z balsamem. Używam kosmetyków dove, z takiej zielonej serii, jak dla mnie są świetne. Pierwsze efekty ich działania widziałam już po jakimś tygodniu.
A jakie jeszcze kosmetyki wchodzą w skład tej serii Dove, o której piszesz? Domyślam się, że to jakaś ujędniająca seria?
majke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:53   #74
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Jaka jest różnica między takim żelem, kremem, balsamem, serum...? Czy tylko w na przykład w konsystencji, czy inaczej działają?
polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:49   #75
aSkaaa_88
Raczkowanie
 
Avatar aSkaaa_88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 55
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

świetny wątek!
__________________
Fundacja AST - POMÓŻ BULLOWATYM
http://www.fundacja-ast.pl/
aSkaaa_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:33   #76
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Chciałam się Was zapytac jakie jest działanie kosmetyków antycel.
Czy one mają za zadanie ujędrnić, napinać skórę, a usunięcie jest możliwe tylko przy ćwiczeniach i diecie, czy one rzeczywiście jak są opisy danych składników "wnikają w głąb skóry" i się rozprawiają z celulitem.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-08-23 o 20:24
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 08:41   #77
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Chciałam się Was zapytac jakie jest działanie kosmetyków antycel.
Czy one mają za zadanie ujędrnić, napinać skórę, a usunięcie jest możliwe tylko przy ćwiczeniach i diecie, czy one rzeczywiście jak są opisy danych składników "wnikają w głąb skóry" i się rozprawiają z celulitem.
hejka
składniki najczęściej dodawane do składów kosmetyków antycell maja za zadanie drenować, pomagać w transporcie toksyn z tkanek skórnych, usprawnianie krążenia/mikrokrążenia, etc; co pomaga usuwać złogi cellulitowe. Najlepiej wmasowywać je po kapieli połaczonej z masażem, wówczas skóra najszybciej chłonie i najwięcej wyciagnie z preparatów. Kosmetyki tego typu pomagają niwelować cellulit, czyli wspierają działania zmierzające do tego, takie jak: masaże wszelkiego typu, rękami lub/i przyrzadami lub/i urządzeniami, rozważne, zdrowe i pełne składników antycell menu, natryski zimno-ciepło zakończone zawsze zimnym, minimum 45 min spacerowania dziennie, oraz wiadomo ćwiczenia.

Cellulitu nie da się usunąć, raz przyplątany już z nami zostaje na wieki wieków, ale da się go zniwelowac do minimum, takiego prawie niewidocznego, no i oczywiście pojędrniona, napięta skóra z dobrą dawką mięśni zamiast tłuszczyku znacznie poprawi wygląd ciała.

Więcej o działaniu poszczególnych składników przeczytasz czytając opisy kosmetyków i/lub szukając opisów danyh ekstraktów w Google

pozdrówka
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:19   #78
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
hejka
składniki najczęściej dodawane do składów kosmetyków antycell maja za zadanie drenować, pomagać w transporcie toksyn z tkanek skórnych, usprawnianie krążenia/mikrokrążenia, etc; co pomaga usuwać złogi cellulitowe. Najlepiej wmasowywać je po kapieli połaczonej z masażem, wówczas skóra najszybciej chłonie i najwięcej wyciagnie z preparatów. Kosmetyki tego typu pomagają niwelować cellulit, czyli wspierają działania zmierzające do tego, takie jak: masaże wszelkiego typu, rękami lub/i przyrzadami lub/i urządzeniami, rozważne, zdrowe i pełne składników antycell menu, natryski zimno-ciepło zakończone zawsze zimnym, minimum 45 min spacerowania dziennie, oraz wiadomo ćwiczenia.

Cellulitu nie da się usunąć, raz przyplątany już z nami zostaje na wieki wieków, ale da się go zniwelowac do minimum, takiego prawie niewidocznego, no i oczywiście pojędrniona, napięta skóra z dobrą dawką mięśni zamiast tłuszczyku znacznie poprawi wygląd ciała.

Więcej o działaniu poszczególnych składników przeczytasz czytając opisy kosmetyków i/lub szukając opisów danyh ekstraktów w Google

pozdrówka

Dziękuję za odpowiedź
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 02:40   #79
czerwieclipiec
Zadomowienie
 
Avatar czerwieclipiec
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: jesień
Wiadomości: 1 112
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Cellulitu nie da się usunąć, raz przyplątany już z nami zostaje na wieki wieków, ale da się go zniwelowac do minimum, takiego prawie niewidocznego


Edytowane przez czerwieclipiec
Czas edycji: 2012-06-17 o 21:37
czerwieclipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 13:57   #80
grattka
Przyczajenie
 
Avatar grattka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Cześć, widzę, że dawno nic się tu nie działo, z rok. A w tym czasie na pewno pojawiło się sporo nowych kosmetyków. Może wznowię ten wątek, bo ciekawy Może znacie jakieś nowinki wyszczuplające?
__________________
never never give up
grattka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 08:32   #81
SAMI_GLAMMY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 11
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

Ja używam aktualnie Nivea żel, jestem zadowolona nawet bardzo pierwszy raz kupiłam go 2-3 lata temu w UK i byłam zachwycona w PL niestety go nie było. Teraz jest to w bardzo fajnej cenie bo w promocji drogerii Rossmann kosztuje ok 25 zl )Miałam tez L'Oreal Skulpt UP porównywalny efekt ale cena 2 razy wyższa!!
SAMI_GLAMMY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.