Okreslenie typu skory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-07, 22:20   #1
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290

Okreslenie typu skory


Prosze o pomoc! nie jestem w stanie okreslic mojego typu skory,niektorzy mi mowia ze jest sucha,inni zas ze mieszana, juz sama nie wiem. Nie wiem jak mam ja pielegnowac.W zimie wydaje robie sie czerwona jak burak,i nie ma mowy wyjascia z domu bez podkladu,uzywam kremow raczej bardzo tlustych i jest ok.Tragedia w lecie.Po kremie nawilzajacym swiece sie jak swieca, a po kilka godzinach skora mi sie sciaga, natomiast jak uzyje kremow do skory mieszanej,to owszem jestem fajna matowa,ale skora szybko zaczyna sciagac.Do tego mam oczka bardzo wrazliwe i kazdy kremik je podraznia jeszcze bardziej.Podsumowujac cala sytuacje jestem pelna zmarszczek bo uzywam kremow bardzo lekkich jak dla dwudziestek,pomimo tego ze mam ponad trzydziesci,ale nie jestem w stanie dobrac sobie jakis dobrych kremikow.Pomocy kochane!!! Pilne! please.Doradzcie!Jaki kremik? tonik,maseczka, krem pod oczy,podklad? prosze!
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 22:35   #2
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: Okreslenie typu skory

Witaj, z tego co widze to Twój debiucik na Wizażu?
Ja niestety mam podobny problem. W profilu napisałam, że mam cerę mieszaną, ale tak naprawdę, to do końca nie jestem do tego przekonana
Dopóki nie poszłam wiosną na Dni Zdrowej Skóry organizowane przez Vichy, to myślałam, że mam suchą skóre i do takiej własnie kupowałam kosmetyki.
Dermatolog jednak stwierdziła wtedy, że ma cerę tłustą a właściwie mieszaną (!) sama chyba nie bardzo wiedziała jaką.
Mam 34 lata i wypadałoby wiedzieć, jaki mam rodzaj skóry - mnie się wydaje, że chyba jednak mieszany.
Dziewczynki, pomóżcie nowej kobitce - A TAK W OGÓLE TO CZY NIEKTÓRE Z WAS TEŻ MOŻE NIE BARDZO WIEDZA JAKI MAJĄ RODZAJ SKÓRY? I JAK TO STWIERDZIĆ? OSTATNIO COŚ NIE MAM ZAUFANIA DO DERMATOLOGÓW.
Wiem, wiem powinnam się udać do doświadczonej kosmetyczki
Kobitki mieszkające w Warszawie, może dacie namiary na jakiś sprawdzony, dobry salon kosmetyczny na Mokotowie, Ursynowie albo w Śródmieściu? DziEki!
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 22:48   #3
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Re: Okreslenie typu skory

Dzieki Dalido, to moj debiucik dziekuje za odpowiedz. bardzo tu fajnie
masz taki sam problem jak ja, prawie sie ciesze z tego,ze nie jestem sama moge wiedziec czego uzywasz z kremow? (kremiki,srednia poleczka)
Moja ostatnia kosmetyczka wypowiadala sie przez pol godziny jak to skora sie zmienia w zyciu kobiety itd bla bla bo sama nie wiedziala co mi odpowiedziec na moje pytanie.
Uffa, zycie jest ciezkie czasami :-D
Caluski!
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 23:06   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Okreslenie typu skory

To link do artykulu Beaty gdzie pisze ona jak samodzielnie nauczyc sie rozpoznawać rodzaj swojej cery http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny.html

pozdrawiam
szczegolnie nowe wizazowe nabytki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 23:12   #5
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: Okreslenie typu skory

Na Wizażu jest suuuuuperrrr!!!
Hej! Tylko się nie śmiej, bo to cała kolekcja
Skoro się nie wie, jaką się ma cerę, to się kupuje, to się próbuje a potem się żałuje
Na noc przez jakiś czas używałam Eris 35+ Krem modelująco-wzmacniający na noc - wg opisu producenta dla cer przesuszających się 959 pln). Jak nietrudno się domyslić uzywalam go wtedy, gdy myslałam jeszcze, że mam suchą skórę. Ale nie wchłaniał się zbyt dobrze, więc przestałam.

Z dużym powodzeniem używałam serii Oceanika z koenzymami Q10, R i wit. C - m.in. kremik na noc, tonik i mleczko do demakijażu. Spróbuj, nie są zbyt drogie.

Na dzień używam teraz kremiku, który baaarddzzoooo mi odpowiada, a mianowicie HYDRACID C firmy SVR z retinolem, wit. C i E. Jest świetny, cudownie się wchłania, nie podrażnia (a musisz wiedzieć, że mam bardzo bardzo wrażliwą cerę, to kolejny powód dla którego nie mogę dobrać kremów, większość mnie uczula). Kremik ten kosztuje ok. 70 pln i jest w aptekach. Zapobiega zmarszczkom, ujędrnia i rozjaśnie cerę. Szczerze polecam Spróbuj!

A pod oczka to już tyle probowałam, że ho!ho! Ale teraz używam krem aktywnie przeciwzmarszczkowy Eva Natura z serii Len & Retinol. Jest zarazem na dzień i na noc. Bardzo dobry i tani - jakies 15,00 pln chyba. Zawiera m.in. wyciąg ze świetlika lekarskiego, no iczywiście wyciąg z lnu, wit. C+E i nie podrażnia mnie.

Acha, gdy się dowiedziałam, że mam cerę tłustą / mieszaną, to kupiłam Garniera Skin Naturals nawilżając-matujący z glinką i cynkiem, żeby mi się zmniejszyly pory na nosie, ale mi się nie zmniejszyły i w ogóle to nie mam takiej silnej potrzeby, żeby mi cos matowiło cerę...

Tak że widzisz, jak mi ciężko... Ufff! Tak jak i Tobie... Uff! Ciężki ten kobiecy żywot, tyle problemów, tyle wątpliwości, a każda z nas chciałaby przecież dbać o siebie w odpowiedni sposób i jak najlepiej.
Pozdrawiam Cię serdecznie Odezwij się koniecznie i zaglądaj jak najczęsciej na Wizaż - kobitki tu są takie super, że az nie chce się wylogować.
No ale mnie moj mąż już odgania od kompa Ide
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 15:15   #6
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Re: Okreslenie typu skory

Dzieki Palomino za linka, jeszcze sie tu troche gubiestwierdzilam dzis rano ze CHYBA jednak moja skora jest mieszana
Dziekuje Dalido, przede wszystkim za sympatie i za szybkosc w odpowiedzi, sprawdze na sobie serie oceanica, co do kremu na dzien, to szukam czegos matujacego ale nawilzajacego,mam nadzieje ze tak bedzie najlepiej.Sam nie wiem,jak widzisz blakam sie i blakam
Ale tutaj jest naprawde super, czuje sie jakbym odnalazla gore zlota
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 15:15   #7
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Re: Okreslenie typu skory

Dzieki Palomino za linka, jeszcze sie tu troche gubiestwierdzilam dzis rano ze CHYBA jednak moja skora jest mieszana
Dziekuje Dalido, przede wszystkim za sympatie i za szybkosc w odpowiedzi, sprawdze na sobie serie oceanica, co do kremu na dzien, to szukam czegos matujacego ale nawilzajacego,mam nadzieje ze tak bedzie najlepiej.Sam nie wiem,jak widzisz blakam sie i blakam
Ale tutaj jest naprawde super, czuje sie jakbym odnalazla gore zlota
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.