Ropne krosty... POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 17:46   #1
Smoczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Question

Ropne krosty... POMOCY


Witam.
Od kilku lat na brodzie i w okolicach wyskakują mi ropne krosty - głównie tam...
jeszcze trochę pojawia się ich wzdłuż żuchwy, dolna część policzków (od brody do ucha) - nie wiem jak to sprecyzować ;p
Czasami pojawi się bolący pryszcz, pod skóra, ale to rzadko...
Na czole i policzkach praktycznie nic nie wyskakuję... czasami wyskoczy krostka w okolicach skroni...
Byłem u dermatologa, pierwszy raz przepisał mi antybiotyk Unidox i Duac. Antybiotyk rzeczywiście pomógł, ale gdy przestałem go stosować problem szybko wrócił... Drugi raz dostałem Sumamed i znów Duac, Sumamed właśnie wykorzystałem (3 tabletki) - nie zauważyłem prawie żadnej poprawy... Duac obecnie używam, chyba trochę pomaga..

Chciałbym zapytać:
Czy może ktoś miał podobny problem? Wie czym go zwalczyć?
Może ktoś mógłby mi doradzić jakieś kosmetyki - oczyszczające, toniki, kremy, żele... itp. obojętnie co, żeby tylko pomogło (Szczerze: Nie znam się na tym)
Pani dermatolog zapomniałem się zapytać, wizytę mam dopiero za 2 tygodnie :/
Stosuję (Stosowałem) kosmetyki Soraya, ale po nich jest jeszcze gorzej...
Może ktoś umie polecić cała linie jakiś produktów... najlepiej, żeby nacisk kładły na wysypy ropne...

Pozdrawiam
Smoczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:07   #2
jaononaono
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Końskie
Wiadomości: 148
GG do jaononaono
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Spróbuj podziałać maścią cynkową. Kosztuje 3-4 zł w aptece
jaononaono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:30   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Smoczysko Pokaż wiadomość
Witam.
Od kilku lat na brodzie i w okolicach wyskakują mi ropne krosty - głównie tam...
jeszcze trochę pojawia się ich wzdłuż żuchwy, dolna część policzków (od brody do ucha) - nie wiem jak to sprecyzować ;p
Czasami pojawi się bolący pryszcz, pod skóra, ale to rzadko...
Na czole i policzkach praktycznie nic nie wyskakuję... czasami wyskoczy krostka w okolicach skroni...
Byłem u dermatologa, pierwszy raz przepisał mi antybiotyk Unidox i Duac. Antybiotyk rzeczywiście pomógł, ale gdy przestałem go stosować problem szybko wrócił... Drugi raz dostałem Sumamed i znów Duac, Sumamed właśnie wykorzystałem (3 tabletki) - nie zauważyłem prawie żadnej poprawy... Duac obecnie używam, chyba trochę pomaga..

Chciałbym zapytać:
Czy może ktoś miał podobny problem? Wie czym go zwalczyć?
Może ktoś mógłby mi doradzić jakieś kosmetyki - oczyszczające, toniki, kremy, żele... itp. obojętnie co, żeby tylko pomogło (Szczerze: Nie znam się na tym)
Pani dermatolog zapomniałem się zapytać, wizytę mam dopiero za 2 tygodnie :/
Stosuję (Stosowałem) kosmetyki Soraya, ale po nich jest jeszcze gorzej...
Może ktoś umie polecić cała linie jakiś produktów... najlepiej, żeby nacisk kładły na wysypy ropne...

Pozdrawiam
NA TYM FORUM ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK WYSZUKIWARKA - PRZEJRZYJ WĄTKI, POCZYTAJ O TRĄDZIKU I SOBIE COŚ WYBIERZ!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!



---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez jaononaono Pokaż wiadomość
Spróbuj podziałać maścią cynkową. Kosztuje 3-4 zł w aptece
jak już to pastę, a nie maść.
Maść jest badziewna, krosty wysusza pasta
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:50   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Smoczysko Pokaż wiadomość
Witam.
Od kilku lat na brodzie i w okolicach wyskakują mi ropne krosty - głównie tam...
jeszcze trochę pojawia się ich wzdłuż żuchwy, dolna część policzków (od brody do ucha) - nie wiem jak to sprecyzować ;p
Czasami pojawi się bolący pryszcz, pod skóra, ale to rzadko...
Na czole i policzkach praktycznie nic nie wyskakuję... czasami wyskoczy krostka w okolicach skroni...
Byłem u dermatologa, pierwszy raz przepisał mi antybiotyk Unidox i Duac. Antybiotyk rzeczywiście pomógł, ale gdy przestałem go stosować problem szybko wrócił... Drugi raz dostałem Sumamed i znów Duac, Sumamed właśnie wykorzystałem (3 tabletki) - nie zauważyłem prawie żadnej poprawy... Duac obecnie używam, chyba trochę pomaga..

Chciałbym zapytać:
Czy może ktoś miał podobny problem? Wie czym go zwalczyć?
Może ktoś mógłby mi doradzić jakieś kosmetyki - oczyszczające, toniki, kremy, żele... itp. obojętnie co, żeby tylko pomogło (Szczerze: Nie znam się na tym)
Pani dermatolog zapomniałem się zapytać, wizytę mam dopiero za 2 tygodnie :/
Stosuję (Stosowałem) kosmetyki Soraya, ale po nich jest jeszcze gorzej...
Może ktoś umie polecić cała linie jakiś produktów... najlepiej, żeby nacisk kładły na wysypy ropne...

Pozdrawiam
Do mycia twarzy delikatny żel [polecam cetaphil, physiogel z apteki lub babydream dla dzieci z rossmana albo ziaja Calma hlc w drogerii - 2 ostatnie sa duzo tansze].
Ponad to delikatny krem do nawilżania bo przy maściach od dermatologa skora staje sie wysuszona [polecam krem humektan - do kupienia w aptece koszt ok 13zl, bardzo prosty skład, dobrze nawilza].
Nie kupuj serii antytradzikowych z drogerii typu garnier, soraya i cała reszta bo tylko dodatkowo wysusza Ci skore, co podwoi produkcje sebum a co za tym idzie krost moze byc jeszcze wiecej.
To tyle jesli chodzi o pielegnacje.

Kiedyś czytałam na necie, ze pryszcze w okolicach żuchwy i "idace" do skroni to objaw czegostam, ale nie jestem sobie w stanie przypomniec dokładniej. Poczytaj na necie info, poza tym tu na wizażu jest multum informacji na temat i pielęgnacji cery trądzikowej a także preparatów od dermatologa. Przejrzyj forum.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 09:03   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

pryszcze w okolicach żuchwy i skroni moga być objawem zaburzeń hormonalnych.
I po raz kolejny autorce wątku polecam WYSZUKIWARKĘ
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 09:47   #6
Smoczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Jak już coś to autorowi

Dzięki niczka87 za konkretną odpowiedź
Kupię jakiś żel z tych co poleciłaś i zobaczę, może będzie lepiej...

Czytałem trochę na forum o trądziku, ale nikt nie ma takich "objawów" jak ja... przynajmniej ja nic takiego nie znalazłem (będę szukał dalej)
Z własnego otoczenia widzę: większość trądzik ma na czole, policzkach...
Krostki są u nich zwykle czerwone, czasem z małym ropnym czubkiem, a u mnie to wielkie bulwy... :| i znów podkreślę, że najwięcej jest na brodzie i w okolicach ust...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
NA TYM FORUM ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK WYSZUKIWARKA - PRZEJRZYJ WĄTKI, POCZYTAJ O TRĄDZIKU I SOBIE COŚ WYBIERZ!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!


Zapytałem się o kosmetyki...
Niektórzy polecają jedne, inni drugie, ale chciałem konkretnie na ropne... może osoba, która miała taki problem wejdzie i poleci coś...
Nie musisz od razu krzyczeć...wątki o trądziku przeglądałem...
Chyba najbardziej przekonały mnie produkty LA ROCHE-POSAY... ale specjalistą nie jestem, nie wiem czy akurat mi pomoże, jeszcze poczytam, kupić coś muszę i to szybko... wczoraj twarz przemyłem samą wodą, użyłem IWOSTIN PURRITIN na noc (miałem próbkę) posmarowałem się Duac'em... rano skórę na brodzie miałem suchą, łuszczyła się, znalazłem w domu Physiogel krem nawilżający i tym sie posmarowałem...

Edytowane przez Smoczysko
Czas edycji: 2010-02-03 o 09:49
Smoczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 10:15   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Słuchaj, tutaj jest masa takich wątków, mnóstwo ludzi pisze czym pozbyło się trądziku. Skoro przeglądałeś wątki to po co zakładasz kolejny? Najlepsza rada - idź do dermatologa.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 11:15   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Smoczysko Pokaż wiadomość
Jak już coś to autorowi

Dzięki niczka87 za konkretną odpowiedź
Kupię jakiś żel z tych co poleciłaś i zobaczę, może będzie lepiej...

Czytałem trochę na forum o trądziku, ale nikt nie ma takich "objawów" jak ja... przynajmniej ja nic takiego nie znalazłem (będę szukał dalej)
Z własnego otoczenia widzę: większość trądzik ma na czole, policzkach...
Krostki są u nich zwykle czerwone, czasem z małym ropnym czubkiem, a u mnie to wielkie bulwy... :| i znów podkreślę, że najwięcej jest na brodzie i w okolicach ust...




Zapytałem się o kosmetyki...
Niektórzy polecają jedne, inni drugie, ale chciałem konkretnie na ropne... może osoba, która miała taki problem wejdzie i poleci coś...
Nie musisz od razu krzyczeć...wątki o trądziku przeglądałem...
Chyba najbardziej przekonały mnie produkty LA ROCHE-POSAY... ale specjalistą nie jestem, nie wiem czy akurat mi pomoże, jeszcze poczytam, kupić coś muszę i to szybko... wczoraj twarz przemyłem samą wodą, użyłem IWOSTIN PURRITIN na noc (miałem próbkę) posmarowałem się Duac'em... rano skórę na brodzie miałem suchą, łuszczyła się, znalazłem w domu Physiogel krem nawilżający i tym sie posmarowałem...
Właśnie Vision mi przypomniała, że pryszcze w okolicach tych miejsc to moga być zaburzenia hormonalne. Więc idź do dermatologa.

Żele, kremy, które Ci podałam nie są na bulwy, pryszcze, tylko są to specyfiki nie wysuszające tak bardzo jak cała reszta, a kremy nawilżające, bo przy trądziku nawilżanie to podstawa, tym bardziej, że stosujesz preparaty takie jak np. duac.

Poważnie idź do lekarza, bo na własną rękę tego nie wyleczysz. Trądziku NIE WYLECZYSZ KOSEMTYKAMI. Do tego potrzebne są leki i przede wszystkim dermatolog, który postawi diagnozę.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:40   #9
ach ju
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 48
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez jaononaono Pokaż wiadomość
Spróbuj podziałać maścią cynkową. Kosztuje 3-4 zł w aptece
pasta, masc cynkowa ? Napewno nie na ropne..
__________________

Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości.

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
ach ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:42   #10
Temperance30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 268
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Z opisu wnika, że przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne - ale ja nie jestem lekarzem, więc najlepiej idź do specjalisty
Temperance30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:18   #11
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

na ropne guzy dobre są oklady z cebuli ugotowanej. Przykładasz na twarz na przynajmniej 1 godzine a potem mozna jeszcze maseczke z drozdzy a no i radziła bym pic bratka. No i moze zrobic badania hormonalne, albo chociaz wybrac sie do dermatologa.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 21:15   #12
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez ach ju Pokaż wiadomość
pasta, masc cynkowa ? Napewno nie na ropne..
jak już to pasta cynkowa.
No i na ropne jak najbardziej, ale na takie, które jeszcze nie wykształciły się do końca
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 22:57   #13
Smoczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

U dermatologa byłem, następną wizytę mam dopiero 15 :| termin się przełożył...
Dziś kupiłem z IWOSTIN żel do mycia twarzy i żel punktowy... do nawilżania mam Physiogel ...
żeby ropne pryszcze szybciej mi wychodziły używałem maść ichtiolowo
No fakt, pomagała, ropa wychodziła "na wierzch" ale następnego dnia znów robiły się nowe...
Ostatnio bardzo dużo czasu poświęcam na czytaniu różnych forów...
Na jednym ktoś napisał, ze miał takie same objawy jak ja... (pryszcze głownie na brodzie i na kości żuchwy, głównie ropne i małe białe krostki na skroniach - to samo co u mnie)
Zrobił wykaz w laboratorium bakteriologicznym i wyszło, że ma grońkowca złocistego... jak czytałem dalej ktoś napisał "nie da się tego wyleczyć" to się nawet lekko przestraszyłem...
Mieszkam w małej miejscowości, niedaleko niedużego miasta ;p
Muszę zorientować się gdzie można zrobić taki wykaz... albo poszukam o tym na necie...
Smoczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 07:13   #14
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Wymaz a nie wykaz...
Możesz to zrobić prakatycznie w każdym laboratorium diagnostycznym, no ale zorientuj się. I dobrze jakbyś zdążył przed 15.02 i na wizycie pokazał wynik wymazu dermatologowi
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 09:07   #15
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wymaz a nie wykaz...
Możesz to zrobić prakatycznie w każdym laboratorium diagnostycznym, no ale zorientuj się. I dobrze jakbyś zdążył przed 15.02 i na wizycie pokazał wynik wymazu dermatologowi
Dokłądnie. Wtedy dermatolog mogłaby już coś działać i antybiotyki wypiaać czy coś...
ps. gronkowca da się wyleczyć.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 09:07   #16
Smoczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Faktycznie, pomyliłem się...
Dziś rano patrze w lusterko, super, 6 krost nabranych ropą... zrobiłem "doświadczenie" 3 krostki posmarowałem żelem punktowym, 3 Duac'em (zawsze smaruje sie tylko raz na noc) zobaczymy co lepiej pomoże....
No i chyba będę musiał zrobić ten wymaz... rozwieje to moje wątpliwości...
Smoczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 03:25   #17
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Spróbuj mydełka PROTEX HERBAL - to jedyne co mi pomagało w zwalczaniu trądziku. Ale nie myj twarzy cały czas tylko nim bo wysusza. Najlepiej na przemian z jakimś łagodnym żelem oczyszczającym - np. co drugi wieczór używaj Protexu, a pozostałe mycia czegoś bardzo łagodnego. I pamiętaj o kremach nawilżających.
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 08:33   #18
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Aspasia Pokaż wiadomość
Spróbuj mydełka PROTEX HERBAL - to jedyne co mi pomagało w zwalczaniu trądziku. Ale nie myj twarzy cały czas tylko nim bo wysusza. Najlepiej na przemian z jakimś łagodnym żelem oczyszczającym - np. co drugi wieczór używaj Protexu, a pozostałe mycia czegoś bardzo łagodnego. I pamiętaj o kremach nawilżających.
Mydło nie nadaje się do mycia cery trądzikowej, bo za mocno wysusza, a co za typ idzie, skóra wytwarza jeszcze więcej sebum pory się zapychają i powstają nowe krosty, więc odradzam.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:32   #19
wiertarka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Żadne spróbuj tego czy tamtego. Idziesz do dermatologa i koniec, on cię obejrzy, wymaca i przepisze konkretnie coś na Twoje problemy. Ja miałam dokładnie to co Ty - ropne gule na brodzie. Wszędzie buzia ładna, bez pryszczy tylko na brodzie wielkie syfy deformujące brodę. Chodziłam z tym z pół roku, bo tak jak Ty czytałam fora internetowe i próbowałam to tego, to tamtego. Była pasta do zębów, maść ichtiolowa i inne gówna. W końcu poszłam do dermatologa i nie mam już tego problemu. Ślady powoli zanikają. Stosuję na noc Ance derm, na dzień Duac, 2x dziennie płyn Daverin i codziennie tabletki Visaxinum.
wiertarka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 00:23   #20
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Mydło nie nadaje się do mycia cery trądzikowej, bo za mocno wysusza, a co za typ idzie, skóra wytwarza jeszcze więcej sebum pory się zapychają i powstają nowe krosty, więc odradzam.
Cytat:
Napisane przez wiertarka89 Pokaż wiadomość
Żadne spróbuj tego czy tamtego. Idziesz do dermatologa i koniec, on cię obejrzy, wymaca i przepisze konkretnie coś na Twoje problemy. Ja miałam dokładnie to co Ty - ropne gule na brodzie. Wszędzie buzia ładna, bez pryszczy tylko na brodzie wielkie syfy deformujące brodę. Chodziłam z tym z pół roku, bo tak jak Ty czytałam fora internetowe i próbowałam to tego, to tamtego. Była pasta do zębów, maść ichtiolowa i inne gówna. W końcu poszłam do dermatologa i nie mam już tego problemu. Ślady powoli zanikają. Stosuję na noc Ance derm, na dzień Duac, 2x dziennie płyn Daverin i codziennie tabletki Visaxinum.
Nie odradzam nikomu wizyty u dermatologa, wręcz przeciwnie uważam że trzeba próbować, ale z doświadczenia wiem że często dermatolog po prostu nie potrafi pomóc . Mi osobiście dermatolodzy niewiele pomogli, a chodziłam na wizyty przez lata. Owszem była chwilowa poprawa w trakcie leczenia, ale po zaprzestaniu problem powracał. Nie jest też prawdą że mazidła przepisane przez lekarza nie wysuszają skóry i można je stosować bez obaw. W moim przypadku właśnie te specyfiki spowodowały potworne wysuszenie skóry, a problemu nie zlikwidowały. Również antybiotyki, czy pigułki hormonalne nie są obojętne dla zdrowia i potrafią nieźle spustoszyć organizm. Nawet nie chce mi pisać ile przykrych skutków ubocznych u mnie spowodowały, a trądziku i tak nie wyleczyły.
I co się okazało, w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem było zwykłe mydełko za 2 zł. Oczywiście też wysusza skórę (choć napewno nie tak mocno jak te dermatologiczne mazidła), przecież pisałam o tym. Dlatego trzeba używać na zmianę z łagodnym żelem i mocno nawilżać skórę.
Może nie każdemu pomoże, wiadomo każda skóra jest inna, trądzik trądzikowi nie równy, ale uważam że za 2zł można spróbować. Może tak jak u mnie okaże się najlepszym "lekarstwem".
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 08:45   #21
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Aspasia Pokaż wiadomość
Nie odradzam nikomu wizyty u dermatologa, wręcz przeciwnie uważam że trzeba próbować, ale z doświadczenia wiem że często dermatolog po prostu nie potrafi pomóc . Mi osobiście dermatolodzy niewiele pomogli, a chodziłam na wizyty przez lata. Owszem była chwilowa poprawa w trakcie leczenia, ale po zaprzestaniu problem powracał. Nie jest też prawdą że mazidła przepisane przez lekarza nie wysuszają skóry i można je stosować bez obaw. W moim przypadku właśnie te specyfiki spowodowały potworne wysuszenie skóry, a problemu nie zlikwidowały. Również antybiotyki, czy pigułki hormonalne nie są obojętne dla zdrowia i potrafią nieźle spustoszyć organizm. Nawet nie chce mi pisać ile przykrych skutków ubocznych u mnie spowodowały, a trądziku i tak nie wyleczyły.
I co się okazało, w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem było zwykłe mydełko za 2 zł. Oczywiście też wysusza skórę (choć napewno nie tak mocno jak te dermatologiczne mazidła), przecież pisałam o tym. Dlatego trzeba używać na zmianę z łagodnym żelem i mocno nawilżać skórę.
Może nie każdemu pomoże, wiadomo każda skóra jest inna, trądzik trądzikowi nie równy, ale uważam że za 2zł można spróbować. Może tak jak u mnie okaże się najlepszym "lekarstwem".
No nie neguję tego, że mydło może pomóc, skoro jesteś tego żywym przykłądem, jak piszesz. Napisałam, że odradzam gdyż wysusza skórę, co przy maściach na trądzik jest dodatkowym masakrowaniem buzi.

A maści od derma stosuje się tak długo, jak długo występuje tendencja do zapychania porów czy wyskakiwania pryszczy. Na własnej skórze przekonałąm się, że zaprzestanie leczenia i odstawienie maści może być tragiczne w skutkach. Ale skoro Ci mydło pomogło to tylko pogratulować.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 00:03   #22
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
No nie neguję tego, że mydło może pomóc, skoro jesteś tego żywym przykłądem, jak piszesz. Napisałam, że odradzam gdyż wysusza skórę, co przy maściach na trądzik jest dodatkowym masakrowaniem buzi.

A maści od derma stosuje się tak długo, jak długo występuje tendencja do zapychania porów czy wyskakiwania pryszczy. Na własnej skórze przekonałąm się, że zaprzestanie leczenia i odstawienie maści może być tragiczne w skutkach. Ale skoro Ci mydło pomogło to tylko pogratulować.
Gdybym maści od derma stosowała tak długo,'' jak długo występuje tendencja do zapychania porów czy wyskakiwania pryszczy'' to musiała bym stosować ich po dziś dzień , bo wciąż zdarza się że jakiś krem mnie zapcha, albo czasem wyskoczą pryszcze. Nie wyobrażam sobie jak dziś wyglądała by moja skóra gdybym stosowała się do zaleceń derma i wciąż używała tych mazideł. Bo w moim przypadku samo ich stosowanie było tragiczne w skutkach ( skóra wysuszona na wiór, miejscami poparzona, schodząca płatami) , a zaprzestanie "leczenia" i ich odstawienie to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.

Oczywiście nie polecam jednoczesnego używania maści dermatologicznych i mydeła Protex . Wspólnie to już by chyba wyżarły skórę Jak już decydujemy się na Protex to odstawiamy antytrądzikowe mazidła i stosujemy delikatną pielęgnację + mocne nawilżenie.
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 08:10   #23
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Aspasia Pokaż wiadomość
Gdybym maści od derma stosowała tak długo,'' jak długo występuje tendencja do zapychania porów czy wyskakiwania pryszczy'' to musiała bym stosować ich po dziś dzień , bo wciąż zdarza się że jakiś krem mnie zapcha, albo czasem wyskoczą pryszcze. Nie wyobrażam sobie jak dziś wyglądała by moja skóra gdybym stosowała się do zaleceń derma i wciąż używała tych mazideł. Bo w moim przypadku samo ich stosowanie było tragiczne w skutkach ( skóra wysuszona na wiór, miejscami poparzona, schodząca płatami) , a zaprzestanie "leczenia" i ich odstawienie to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.

Oczywiście nie polecam jednoczesnego używania maści dermatologicznych i mydeła Protex . Wspólnie to już by chyba wyżarły skórę Jak już decydujemy się na Protex to odstawiamy antytrądzikowe mazidła i stosujemy delikatną pielęgnację + mocne nawilżenie.
No ale taka jest prawda, skoro ma się trądzik to leki stosuje się tak długo jak długo występuje tendencja skóry do zapychania itp itd. Skoro miałaś wiór na twarzy to najwidoczniej niedostatecznie nawilżałaś buzię, innej opcji nie widzę. Sama mam z tym problem bo ją przesuszyłam i teraz muszę stosować niesmowite ilości nawilżaczy, żeby np. się pomalować.

Nawilżać, nawilżać...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:35   #24
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Jeśli leki nie pomagają wyleczyć trądziku, lub pomagają tylko chwilowo, a dodatkowo niszczą skórę, a czasem i wyniszczaja organizm (mam na myśli te doustne) to nie widzę sensu kontynuowania "leczenia".
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:43   #25
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Aspasia Pokaż wiadomość
Jeśli leki nie pomagają wyleczyć trądziku, lub pomagają tylko chwilowo, a dodatkowo niszczą skórę, a czasem i wyniszczaja organizm (mam na myśli te doustne) to nie widzę sensu kontynuowania "leczenia".
To wtedy się szuka innych przyczyn powstawania pryszczy np. zaburzeń hormonalnych czy bakterii, proste.

Zresztą nikt nie powiedział, że trądzik wyleczysz jedną kuracją antybiotykową czy np. jedną maścią. Niekiedy leczenie trwa latami z różnymi skutkami. Tak jak u mnie np. już chyba 8 rok.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 10:46   #26
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Ja po ok. 9 latach leczenia , 5 różnych lekarzach i niezliczonych ilościach nieskutecznych maści, tabletek itp. zakończyłam znajomość i ze specyfikami od derma i z samym dermatologiem.

A jakie skutki to leczenie przynosi u Ciebie, jest jakaś znacząca poprawa po tych 8 latach, czy trądzik wciąż powraca ?
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 12:43   #27
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez Aspasia Pokaż wiadomość
Ja po ok. 9 latach leczenia , 5 różnych lekarzach i niezliczonych ilościach nieskutecznych maści, tabletek itp. zakończyłam znajomość i ze specyfikami od derma i z samym dermatologiem.

A jakie skutki to leczenie przynosi u Ciebie, jest jakaś znacząca poprawa po tych 8 latach, czy trądzik wciąż powraca ?
Jak byłam na Unidoxie [antybiotyk] to bardzo pomógł, ale co z tego jak efekt krótkotrwały, byłam też na tetracyklinie [kuracja minimum powinna trwać 3mce] moja trwała chyba 1,5 mca bo przerwałam na własne życzenie [bo jechałam na wakacje nad morze i chciałam się opalać...]. Poza tym stosowałam też pełno maści, niektóre pomagają lepiej, niektóre wcale. Aktualnie znowu powróciłam do diff, to też mój któryś z kolei dermatolog.
Zmieniłam dietę, od tygodnia zero słodyczy, zdrowo się odżywiam, sporo owoców, dużo wody, do tego mam zamiar pić herbatę z bratka, ale to nie tylko dla skóry, również chcę oczyścić organizm z toksyn [chodzi też ogólnie o wygląd ciała, bo jak będzie cieplej mam zamiar rzeźbić się, ale tu nie o tym...]. Generalnie raz jest lepiej, raz gorzej, chyba moim największym problemem jest to, że wyciskam krosty [w szczególności te podskórne] i sama sobie gorzej robię, wiem o tym. Jutro mam wizytę u dermatologa, mam kilka pytań. Zobaczymy co i jak.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 15:08   #28
Smoczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Miałem się odezwać... więc:
Wczoraj byłem u dermatologa.
Zmienił mi Duac na Isotrex'in. (powiedziała, że widzi, że mam wysuszoną skórę i kazała odstawić Duac, a teraz stosować Isotrex)
Powiedziała, że Physiogel jest za tłusty do nawilżania, więc poleciła Pharmaceris - kupiłem
Dała 3 tabletki Sumamed, mam stosować co 7 dni...
Tylko dręczy mnie to, że Isotrex może mi tak nie pomóc jak Duac... powiedziała, że mam wysuszoną skórę... skojarzyłem fakty i przypomniało mi się, że myłem 1h przed wizytą zęby, a zawsze jak to robię wypłukuję buzie i w okolicy ust gdy wytrę ręcznikiem mam suchą skórę... (usta też robią się suche) - być może postawiła złą diagnoze...
Gdy doszedłem do takiego "wniosku" coś mnie dręczy, że ten lek mi nie pomoże tak jak Duac... podobno jest słabszy...
a sam Duac, aż tak dużo nie wysuszał... (najgorzej jest po ok. 5 minutach jak umyje twarz i wytrę ręcznikiem - wtedy strasznie jest sucha)
Co w ogóle szkodzi wysuszenie skóry? Wole mieć wysuszoną skórę niż ropne krosty...Kurde, zawsze mam najwięcej pytań po wizycie... 0_o
a następna za miesiąc...

Edytowane przez Smoczysko
Czas edycji: 2010-02-17 o 22:48
Smoczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 13:41   #29
wiertarka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Tez mam problem z wysuszoną skórą. Dermatolog kazała mi rano i wieczorem przemywać brodę Davercinem i smarować Duac'em. Tak mi brodę wysuszyło że miałam całą czerwoną i skóra mi się łuszczyła od soboty nic nie robię tylko nawilżam i nawilżam kremami, odstawiłam ten płyn i Duac. Ciekawe co na to dermatolog

Smoczysko - nie mógłbyś pójśc wcześniej na wizytę ?
wiertarka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 23:06   #30
Smoczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez wiertarka89 Pokaż wiadomość
Smoczysko - nie mógłbyś pójśc wcześniej na wizytę ?
No nie bardzo... :|
Mi brody po Duac, a teraz po Isotrex tak bardzo nie wysusza...
Najgorzej po umyciu, tak jak napisałem.
Myje twarz raz dziennie (raz dziennie smaruje się Isotrex), wieczorem, 5-15min po umyciu, smaruje się kremem nawilżającym (raz wystarcza)
Isotrex śmierdzi alkoholem... jak się nim smaruje skóra troszeczkę schodzi i się "wałkuje" hmm... jak brud (może nie najlepsze porównanie ;p)
Przy Duac tego nie było...
Po za tym smaruje się czasem rano punktowo Duac'em (nakladam na te najwieksze krosty)
Na razie gorzej nie jest... cera znacznie lepiej wygląda niż np. miesiąc temu... (ropne krosty wyskakują mi rzadziej, są mniejsze, szybciej schodzą...)

Zapomniałem wcześniej napisać:
Pytałem dermatolog o gronkowca złocistego.
Powiedziała, że u mnie na gronkowca to nie wygląda... a nawet jeśli to nie ma to dużego wpływu na leczenie, powiedziała, że każdy ma na skórze jakieś bakterie...
a po za tym Sumamed działa na gronkowca
Jeśli chcę się upewnić, wykaz będę mógł zrobić dopiero po miesiącu od ostatniej dawki antybiotyku...
Smoczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.