Mydło ALEPPO - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 16:30   #121
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Powszechna obecność w żywności substancji szkodliwych, np. aspartamu, glutaminianu sodu, etc. nie potwierdza Twojej opinii o "poddawaniu kontroli" tego, co spożywamy. Można też sobie szkodzić nieświadomie, właśnie wychodząc z założenia, że jeśli coś jest w sprzedaży, to nie jest szkodliwe.

A pytałam o skutki podgrzewania mydła w mikrofalówce nie w kontekście jego późniejszej szkodliwości tylko obniżenia jego jakości (w uproszczeniu, nie jestem fizykiem ani chemikiem, więc nie wiem jak to mądrze sformułować ).

A to nie wiem jak sie ma mikrofalówka do późniejszych właściwości mydła. Jakoś nie wierzę w to cudowne działanie aleppo. Owszem, to bardzo dobre mydło i do tej pory mój faworyt, ale jak czytam o nim w internecie to mam wrażenie, że próbuje sie robić z niego lek na wszystko. Jeszcze tylko brakuje, żeby leczyło bezpłodność. Bo że leczy grzybicę, to już czytałam
W związku z moją małą wiarą, nie oczekuję od niego cudów. Po mikrofalówce działa jak dla mnie wystarczająco.
Natomiast patent z nożem się u mnie nie sprawdza. Nóż rozgrzany tnie tylko do połowy. Potem kawałek się odłamuje. Może za krótko go nagrzewam.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 16:37   #122
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
A to nie wiem jak sie ma mikrofalówka do późniejszych właściwości mydła. Jakoś nie wierzę w to cudowne działanie aleppo. Owszem, to bardzo dobre mydło i do tej pory mój faworyt, ale jak czytam o nim w internecie to mam wrażenie, że próbuje sie robić z niego lek na wszystko. Jeszcze tylko brakuje, żeby leczyło bezpłodność. Bo że leczy grzybicę, to już czytałam
W związku z moją małą wiarą, nie oczekuję od niego cudów. Po mikrofalówce działa jak dla mnie wystarczająco.
Natomiast patent z nożem się u mnie nie sprawdza. Nóż rozgrzany tnie tylko do połowy. Potem kawałek się odłamuje. Może za krótko go nagrzewam.
........
moze chodzi o to,że oleje podgrzewane do wyższej temperatury tracą swoje właściwosci?takie jakie posiadają oleje''surowe''.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:12   #123
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

Tylko ze tradycyjna metoda to aleppo jest gotowane, czyli gotuje sie olej z oliwek razem z zasada i na koniec tego gotowania dodaje sie oleju laurowego. Skoro wlasciwosci oliwy zostaly zachowane to lekkie podgrzanie mydla w mikroweli tym bardziej nie zrobi olejom krzywdy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:28   #124
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Mydło ALEPPO

Co do wysuszania to już pisałam, że je zaobserwowałam...ale czy to możliwe, żeby mydło trochę zapychało problemową cerę? Jakoś mi się w to wierzyć nie chce, ale nic nie zmieniałam w swojej pielęgnacji w ostatnim czasie - oprócz mydła Aleppo. Może po prostu mam gorszy okres, ale chyba ja jakiś czas wrócę do ulubionego żelu z Biedronki
Polley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:33   #125
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Polley Pokaż wiadomość
Co do wysuszania to już pisałam, że je zaobserwowałam...ale czy to możliwe, żeby mydło trochę zapychało problemową cerę? Jakoś mi się w to wierzyć nie chce, ale nic nie zmieniałam w swojej pielęgnacji w ostatnim czasie - oprócz mydła Aleppo. Może po prostu mam gorszy okres, ale chyba ja jakiś czas wrócę do ulubionego żelu z Biedronki
Nie sądzę, żeby Aleppo mogło zapchać
Jaka jest zawartość oleju laurowego w Twoim mydle?

Jeśli przestawiasz się na naturalną pielęgnację - może zdarzyć się, że przez jakiś czas cera będzie kapryśna.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2012-01-28 o 15:35
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 17:01   #126
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mydło ALEPPO

w nawiązaniu do wcześniejszych wątków: PH skóry się bardzo szybko normuje samodzielnie, nie ważne, że użyjesz mydła. Straszenie mydłem.. stało się na obecną wiedzę bezpodstawne
Pytanie teraz moje -cenowe. Chcę mydło 40 % min i widzę, że są b. różne ceny. Od 40-20 parę zł. Spójrzcie np. http://organeo.pl/product-pol-152-My...40-Laurie.html Niby Laire producent.. Dlaczego Biolander sprzedaje takie same mydła za 40 zł? Sklepiki sprzedające towary z MAroka również mają ceny po 20 parę zł, jedynie nowość teraz Laurie bio z olejami zimnotłoczonymi jest droższe -ok 40 zł.. I stąd moje trzecie pytanie - czy to mydło Bio Premium faktycznie ma sens? Myślę że metoda ta sama - GOTOWANIA, czyli przez większość procesu gotujemy, wrzemy 100 lub więcej stopnii C.. coś zostaje z "olei zimnotłoczonych"? Podejrzewam że trochę olei tego typu dodawane jest na końcu, gdy masa stygnie, ale nie może to być bóg wie ile bo inaczej nie byłoby reakcji zmydlania całości sody z olejem.. Może jakieś mądrzejsze głowy się wypowiedzą?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 17:41   #127
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

Mydlo jest drozsze bo jest bio olej, a te produkowane sa bez pestycydow i przy obecnej modzie na bio, to niestety cena rosnie. jak by olej byl zwykly nie bio, to i cena byla by nizsza.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 18:19   #128
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
Pytanie teraz moje -cenowe. Chcę mydło 40 % min i widzę, że są b. różne ceny. Od 40-20 parę zł. Spójrzcie np. http://organeo.pl/product-pol-152-My...40-Laurie.html Niby Laire producent.. Dlaczego Biolander sprzedaje takie same mydła za 40 zł?
W Biolanderze jest z zasady drożej. I nie jest prawdą przekonanie co niektórych, ze w B. mają lepsze jakościowo. Tak samo dobre kupisz w innym sklepie.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 19:20   #129
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby Aleppo mogło zapchać
Jaka jest zawartość oleju laurowego w Twoim mydle?

Jeśli przestawiasz się na naturalną pielęgnację - może zdarzyć się, że przez jakiś czas cera będzie kapryśna.
mam 20% mydło.
Faktycznie kiedy rok temu przestawiałam się na minerały moja cera trochę szalała. Ale ostatnio nic nie zmieniałam. Moja pielęgnacja od jakiegoś już czasu jest taka sama: produkty apteczne z nutką naturalnej pielęgnacji
Może to chwilowe pogorszenie spowodowane jest właśnie tym wysuszającym działaniem mydła? Wdrażam program mocno nawilżająco - odżywczy

Edytowane przez Polley
Czas edycji: 2012-01-28 o 23:34 Powód: dopisek
Polley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 20:40   #130
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mydło ALEPPO

chodzi o to że to "stare, zwykłe" mydło często sprzedają po 39,90 zł, w różnych sklepach biolander to przykład. ale są miejsca gdzie mydło jest po 20 parę. (nie piszę o premium, bio). Czyli mówicie że nie mam się bać i kupować za 20 zł, to standardowa cena, żadnego oszukaństawa?

---
korekta - zeszli z cenami nawet w B teraz to mydło jest po 28 zł, Premium w granicy 40. Czyli już się nie boję kupić taniej
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana

Edytowane przez dida
Czas edycji: 2012-01-28 o 23:31
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 16:25   #131
malowanareggae
Raczkowanie
 
Avatar malowanareggae
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: kraków!
Wiadomości: 236
Dot.: Mydło ALEPPO

Chcę kupić mydło Aleppo w dość przystępnej cenie, co myślicie o tym: http://allegro.pl/mydlo-laurowe-70-a...tml#tabsAnchor ?

Troszkę czytałam i na niektórych stronach jest napisane, że te mydła występują w stężeniach do 45% oleju laurowego, ale przejrzałam oferty różnych sklepów i znalazłam też takie ze stężeniem 50% albo nawet 70%, co o tym myślicie i jak to w końcu jest?

Dodam, że potrzebuję mydło, które poradzi sobie z dużymi zmianami skórnymi.
malowanareggae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 17:19   #132
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja dziś kupiłam w mydlarni w sklepie stacjonarnym. kostka mydła 220g kosztowała mnie 34 zł wiec myśle że nie dużo. (35%laure)
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:16   #133
seszene
Raczkowanie
 
Avatar seszene
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 75
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Ja dziś kupiłam w mydlarni w sklepie stacjonarnym. kostka mydła 220g kosztowała mnie 34 zł wiec myśle że nie dużo. (35%laure)
ja swoje 35% kupiłam też w stacjonarnym po 35zł to mydło wystarcza na tak długo, że i tak się opłaca :P
seszene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 12:36   #134
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Mydło ALEPPO

Witam
Jakiś czas temu kupiłam taki żel 40% oleju laurowego http://www.helfy.pl/mydlo-zel-alep-d...lejkiem-laurie

Użyłam dopiero kilka razy, więc powiem coś więcej jak trochę przetestuję.
Ma bardzo prosty skład... myślicie, że takie mydło w płynie działa tak samo jak kostka?

Obawiam się też trochę czy aby mnie nie zapcha, w składzie jest oliwa (moja cerę prawie wszystko zapycha)
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 00:04   #135
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mydło ALEPPO

to jest rozcieńczone mydło potasowe, nie sodowe jak mydło w kostce. Teoretycznie powinno być trochę delikatniejsze (zasada potasowa jest "delikatniejsza" niż sodowa).
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:53   #136
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

a gdzie sie bardziej opłaca kupić w mydlarni czy w organique?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 14:28   #137
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Mydło ALEPPO

O! akurat o tym napisałam Ci w watku o Mydlarni u Franciszka
To tez zależy od tego jaki procent zawartosci oleju laurowego chcesz kupić. W organique maja niskie i cena przystepna.
Jakosc... hm, jak dla mnie wolę te z Mydlarni.
W Mydlarni cena zalezy od procentu. Sprawdz na stronie Internetowej Mydlarni bo nie pamietam dokładnie.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-02-17 o 14:30
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:11   #138
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
O! akurat o tym napisałam Ci w watku o Mydlarni u Franciszka
To tez zależy od tego jaki procent zawartosci oleju laurowego chcesz kupić. W organique maja niskie i cena przystepna.
Jakosc... hm, jak dla mnie wolę te z Mydlarni.
W Mydlarni cena zalezy od procentu. Sprawdz na stronie Internetowej Mydlarni bo nie pamietam dokładnie.
dziekuję i tutaj
czytasz w moich myslach
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:30   #139
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dziekuję i tutaj
czytasz w moich myslach
Zdarza mi się czytac w myślach
Poczytaj ten wątek pod kątem doboru % oleju laurowego, bo nie wiem jaką masz cere. Panie ekspedientki też dobiorą procent ale warto samej poczytać o tym.
Tu masz linka do oferty Mydlarni: http://www.mydlarnia.info/tradycyjni...o-cat-226.aspx
Ja mam 50 % i nie narzekam. Mam cere mieszaną w kierunku tłustej. Strefa T plus miejsca skłonne do przesuszeń na policzkach czy na lini włosów. Cera problemowa, zaskórniki, rozszerzone pory, zmiany zapalne.
Im wiekszy % laurowego im bardziej problemowa pod tym kątem cera.
Jak ktoś nie ma takich problemów a ma bardziej normalną cere wystarczy mu 20%.

Mogę też pokusić czarnym mydłem: http://www.mydlarnia.info/savon-noir-cat-228.aspx jeżeli masz problemową cere. Jako maseczka fantastycznie oczyszcza i łagodzi zmiany zapalne. Są różne wersje w zależnosci od dodatków - olejków eterycznych. Ale bazą są czarne zmiażdzone oliwki. To taki gęsty żel i do mycia bo się pieni, jak i jako maseczka oczyszczjaca.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 14:11   #140
indolencja
Raczkowanie
 
Avatar indolencja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 65
Dot.: Mydło ALEPPO

a czy któraś z was używała Aleppo z firmy Najel lub Finigrana? bo znalazłam taki sklep, w którym są dostępne w bardzo przyzwoitej ceny i wszystko mi wygląda na to, że to autentyczne Aleppo... ale wolałabym poznać opinię kogoś, kto już miał z tymi mydłami doczynienia.
dla ciekawych podaję link: http://bioeco.pl/65-oliwkowo-laurowe
__________________
.
indolencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:27   #141
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Zdarza mi się czytac w myślach
Poczytaj ten wątek pod kątem doboru % oleju laurowego, bo nie wiem jaką masz cere. Panie ekspedientki też dobiorą procent ale warto samej poczytać o tym.
Tu masz linka do oferty Mydlarni: http://www.mydlarnia.info/tradycyjni...o-cat-226.aspx
Ja mam 50 % i nie narzekam. Mam cere mieszaną w kierunku tłustej. Strefa T plus miejsca skłonne do przesuszeń na policzkach czy na lini włosów. Cera problemowa, zaskórniki, rozszerzone pory, zmiany zapalne.
Im wiekszy % laurowego im bardziej problemowa pod tym kątem cera.
Jak ktoś nie ma takich problemów a ma bardziej normalną cere wystarczy mu 20%.

Mogę też pokusić czarnym mydłem: http://www.mydlarnia.info/savon-noir-cat-228.aspx jeżeli masz problemową cere. Jako maseczka fantastycznie oczyszcza i łagodzi zmiany zapalne. Są różne wersje w zależnosci od dodatków - olejków eterycznych. Ale bazą są czarne zmiażdzone oliwki. To taki gęsty żel i do mycia bo się pieni, jak i jako maseczka oczyszczjaca.
chyba mam cere podobną do twojej
chociaż nie mam zmian zapalnych

na tym watku to niezłe zamieszanie z procentową zawartością oleju a działaniem na skórę

chyba jak bym miałą próbowac to to które ty masz czyli 50%

ale skusiłaś mnie tym savon noir a jak często mogę go używać?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 09:55   #142
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

http://galeriamydelisoli.pl/mydlo-al...szczyca-egzema


znalazłam jeszcze takie mydło, chyba je kupie jako pierwsze żeby wogóle przetestowac bo jest tańsze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:59   #143
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Mydło ALEPPO

Wogle nie mam zdania na temat mydeł z Internetu, miałam tylko te z organique i mydlarni. Niestety Wam nie pomogę, musicie poszukac opini w sieci.

Karmazynka, myśle że czarne mydło to takie uniwersalne mazidło. Sprzedaja go jako maseczka 1-2 razy w tygodniu, ale gdzie indziej wyczytałam (jak i rozmawiałam osobiscie) o jego stosowaniu jako codzienny żel myjący. Ja wyprobowałam oba sposoby i w obu spisał się świetnie. Co widac było gołym okiem, pory mniejsze, schowane, cera gładziutka.
Wiesz, mi starcza na codzien myciem Aleppo wiec Savonem myje kiedy widzę, że moja cera jest jakaś zmęczona i zanieczyszczona. Jak mam czas nakładam jak maseczke na 15-20 minut a potem spieniam i myje. Niekiedy nie mam czasu wiec tylko nim myje i masuje chwile.
Jak czesto stosowac? Na opakowaniu nic nie ma. Z ulotki: nakładac na 5 minut, omijac okolice oczu. Mozna mieszac z glinkami czy olejami.
Nałozyc na twarz cienka warstwe, po 5 minutach zwilzonymi opuszkami robic masaz, splukać, nałozyc olejek/krem. Działa na zasadzie peelingu enzymatycznego. Bezpieczny dla wrazliwej skory/naczynkowej. Co daje: rozpuszczenie obumarłego naskórka, detoksykacja, nawilzenie, reguluje sebum, zweza pory. Mozna stosowac do ciała na 10 minut, poczym wykonujemy masaz rekawicą Kessa (do kupienia w mydlarni, mysle ze mozna jakas inna też).
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:13   #144
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Wogle nie mam zdania na temat mydeł z Internetu, miałam tylko te z organique i mydlarni. Niestety Wam nie pomogę, musicie poszukac opini w sieci.

Karmazynka, myśle że czarne mydło to takie uniwersalne mazidło. Sprzedaja go jako maseczka 1-2 razy w tygodniu, ale gdzie indziej wyczytałam (jak i rozmawiałam osobiscie) o jego stosowaniu jako codzienny żel myjący. Ja wyprobowałam oba sposoby i w obu spisał się świetnie. Co widac było gołym okiem, pory mniejsze, schowane, cera gładziutka.
Wiesz, mi starcza na codzien myciem Aleppo wiec Savonem myje kiedy widzę, że moja cera jest jakaś zmęczona i zanieczyszczona. Jak mam czas nakładam jak maseczke na 15-20 minut a potem spieniam i myje. Niekiedy nie mam czasu wiec tylko nim myje i masuje chwile.
Jak czesto stosowac? Na opakowaniu nic nie ma. Z ulotki: nakładac na 5 minut, omijac okolice oczu. Mozna mieszac z glinkami czy olejami.
Nałozyc na twarz cienka warstwe, po 5 minutach zwilzonymi opuszkami robic masaz, splukać, nałozyc olejek/krem. Działa na zasadzie peelingu enzymatycznego. Bezpieczny dla wrazliwej skory/naczynkowej. Co daje: rozpuszczenie obumarłego naskórka, detoksykacja, nawilzenie, reguluje sebum, zweza pory. Mozna stosowac do ciała na 10 minut, poczym wykonujemy masaz rekawicą Kessa (do kupienia w mydlarni, mysle ze mozna jakas inna też).

tzn to jest strona w internecie, ale to jest link jakby do asortmentu sklepu do którego wybieram się w piętek



dziękuję za odp! kurcze jak mnie to kusi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:25   #145
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: Mydło ALEPPO

Opanowawszy ten wątek, zdecydowałam się na zakup mydła Aleppo o zawartości między 25-40% olejku laurowego. Do tej pory stosowałam OCM z ok 20% olejku rycynowego i chciałabym spróbować czegoś nowego Mam skórę atopową, jeśli chodzi o twarz - dość przesuszoną na policzkach, a jednak z tendencją do zaskórników i innych niespodzianek na nosie. Czy to dobry wybór?

Rozumiem, że mydła "zwykłe" Aleppo różnią się od np."Excellence" i "premium" tm, że te drugie tłoczone są na zimno i dzięki temu zachowują więcej korzystnych składników odżywczych. Rozumiem tez, że mydła "premium"z wyjątkiem tłoczenia na zimno mają dodatek innych olejków zy składników. Często jednak (m.in. na stronie Biolander) mydła Premium nie mają podanej zawartości procentowej olejku laurowego. np tu http://biolander.com/produkty/katego...-argan-100-gr/ Czy mydła Premium mają jakąś stałą, zawsze tę samą ilość tego olejku czy po prostu to przeoczenie sklepu?

Większość osób na tym wątku zaopatruje sie w sklepie Biolander, jednak chiałam spróbować dostać coś taniej (jednak podbicie jest spore). Czy ktoś robił zamówienie w tym sklepie:http://syriaart.pl/?

Z góry dzięki za rady
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 22:52   #146
bombshell
Raczkowanie
 
Avatar bombshell
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 37
Dot.: Mydło ALEPPO

Dziewczyny, zachęcona opiniami myślę nad kupnem mydełka Aleppo, tylko mam kilka pytań:
1. Na stronie Biolander znalazłam kostkę 40% Laurie 200g za 28zł - czy do cery trądzikowej będzie jak znalazł?
2. Czy z tym stężeniem będzie wysuszać? Szczerze mówiąc na tym mi zależy, bo jak mam cerę wysuszoną to i bez krost No a mam obawy czy te olejki nie zapychają porów...

A może lepiej kupić w Mydlarni u Franciszka? Tam znalazłam 50%, ale widzę, że jest inaczej pakowane. Jak już wydawać to wiadomo, na oryginał, ale ja się nei znam, więc pytam

Edytowane przez bombshell
Czas edycji: 2012-02-22 o 22:57
bombshell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 23:20   #147
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez bombshell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zachęcona opiniami myślę nad kupnem mydełka Aleppo, tylko mam kilka pytań:
1. Na stronie Biolander znalazłam kostkę 40% Laurie 200g za 28zł - czy do cery trądzikowej będzie jak znalazł?
2. Czy z tym stężeniem będzie wysuszać? Szczerze mówiąc na tym mi zależy, bo jak mam cerę wysuszoną to i bez krost No a mam obawy czy te olejki nie zapychają porów...

A może lepiej kupić w Mydlarni u Franciszka? Tam znalazłam 50%, ale widzę, że jest inaczej pakowane. Jak już wydawać to wiadomo, na oryginał, ale ja się nei znam, więc pytam
.......
40%centowe będzie swietne,wcale nie wysusza,nie wiem na czym to polega ale mnie wysuszały mydełka z mniejszym stężeniem o.laurowego niż 40...w ogóle po myciu nie czuje dyskomfortu i ściągnięcia.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 16:00   #148
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tzn to jest strona w internecie, ale to jest link jakby do asortmentu sklepu do którego wybieram się w piętek

dziękuję za odp! kurcze jak mnie to kusi
Pochwal sie potem co kupiłaś
Cytat:
Napisane przez NellN Pokaż wiadomość
Opanowawszy ten wątek, zdecydowałam się na zakup mydła Aleppo o zawartości między 25-40% olejku laurowego. Do tej pory stosowałam OCM z ok 20% olejku rycynowego i chciałabym spróbować czegoś nowego Mam skórę atopową, jeśli chodzi o twarz - dość przesuszoną na policzkach, a jednak z tendencją do zaskórników i innych niespodzianek na nosie. Czy to dobry wybór?

Rozumiem, że mydła "zwykłe" Aleppo różnią się od np."Excellence" i "premium" tm, że te drugie tłoczone są na zimno i dzięki temu zachowują więcej korzystnych składników odżywczych. Rozumiem tez, że mydła "premium"z wyjątkiem tłoczenia na zimno mają dodatek innych olejków zy składników. Często jednak (m.in. na stronie Biolander) mydła Premium nie mają podanej zawartości procentowej olejku laurowego. np tu http://biolander.com/produkty/katego...-argan-100-gr/ Czy mydła Premium mają jakąś stałą, zawsze tę samą ilość tego olejku czy po prostu to przeoczenie sklepu?

Większość osób na tym wątku zaopatruje sie w sklepie Biolander, jednak chiałam spróbować dostać coś taniej (jednak podbicie jest spore). Czy ktoś robił zamówienie w tym sklepie:http://syriaart.pl/?


Z góry dzięki za rady
Jak na początek wyprobowałabym czyste aleppo bez dodatków. Czyli olej laurowy i oliwa z oliwek. Dobór wlasciwej proporcji stezenia jest indywidualne. Musisz zaryzykowac i testowac na sobie.
Wydaje mi się, ze na kazdym mydełku MUSI byc informacja o %. Nie zamawialam mydełka z sklepow internetowych, wiec się nie wypowiadam na ich temat.
Nie powiedziałabym, ze "zwykłe" Aleppo jest gorsze niż premium i inne wzbogacone wersje. One maja tylko "dodatki" a mydlo swoje lecznicze własicwosci ma własnie w oleju laurowym. Wiec im bardziej problemowa cera tym wieksze stezenie.
Cytat:
Napisane przez bombshell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zachęcona opiniami myślę nad kupnem mydełka Aleppo, tylko mam kilka pytań:
1. Na stronie Biolander znalazłam kostkę 40% Laurie 200g za 28zł - czy do cery trądzikowej będzie jak znalazł?
2. Czy z tym stężeniem będzie wysuszać? Szczerze mówiąc na tym mi zależy, bo jak mam cerę wysuszoną to i bez krost No a mam obawy czy te olejki nie zapychają porów...

A może lepiej kupić w Mydlarni u Franciszka? Tam znalazłam 50%, ale widzę, że jest inaczej pakowane. Jak już wydawać to wiadomo, na oryginał, ale ja się nei znam, więc pytam
Wysuszenie kwestia indywidualna zalezna od cery. Mnie bardziej podsuszało niskie stezenie a przy 50% odczułam już komfort. Pamietajcie, że to tylko mydlo i ono nie ma zadania nawilzajacego a oczyszczajacego. Jak po kazdym mydle ma sie delikatny efekt napiecia skory i pozbawiona sebum skóra jest podsuszona. Trzeba nawilzac olejami czy kremem. Same Aleppo nie załatwi sprawy nawilzenia.
Olejki nie zapychają porów, to stereotyp. Oczywiscie są oleje ktore moga zapychac kiedy smarujemy sie nimi zamiast kremu. Bo kazda cera inaczej reaguje na rozne oleje. W tym przypadku jest ryzyko ale przy myciu Aleppo jest już one znikome.
Ja mam mydelko z Mydlarni i nie narzekam, wrecz ma lepsza jakosc niz z Organique.
Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.......
40%centowe będzie swietne,wcale nie wysusza,nie wiem na czym to polega ale mnie wysuszały mydełka z mniejszym stężeniem o.laurowego niż 40...w ogóle po myciu nie czuje dyskomfortu i ściągnięcia.
Też tak miałam. Mam cere tradzikowa, mieszana, strefa T plus suche policzki, okolica włosów sucha. Jak zwiekszyłam stezenie do 50% z 5-8% od razu poczułam, że Aleppo lepiej podleczal mi skórę i zmniejszyło mi się przesuszenie.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-02-23 o 16:05
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:16   #149
bombshell
Raczkowanie
 
Avatar bombshell
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 37
Dot.: Mydło ALEPPO

Dzięki za odpowiedzi, chyba się zdecyduję, a jak już przetestuję, to dam znać jak wrażenia
bombshell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:23   #150
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Poli - już sobie zroiłam whishlistę mam nadzieje ż ete produkt z tej stony internetowej będa dostepne w tym sklepie

a jutro pochwale sie zakupami
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.