Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 11:14   #1
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269

Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy


Witam!
Mam nie lada problem. Otóż synek pije od 3 miesięcy Bebilon Pepti - ma teraz 4 miesiące, niby nie ma stwierdzonej alergii, bardziej ze względu na kolki. Teraz pediatra zaleciła stopniową zmianę mleka na zwykły Bebilon. Na samo mleko wydawaliśmy ponad 200 zł miesięcznie, zwykły Bebilon wcale nie jest tańszy i nie uśmiecha nam się dawać tyle za "zwykłe" mleko, tym bardziej że jeszcze zrujnowały nas szczepienia na rotawirusy i pneumokoki (mąż się uparł).
Ale nie o to chodzi. Czy zamiast Bebilonu mogę spróbować z Bebiko czy innym tańszym mlekiem? Zostały mi chyba z 4 opakowania jeszcze sprzed brania pepti, a szkoda by się zmarnowały...
Jak to było z Waszymi maluchami? Za każde porady będę wdzięczna.
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:57   #2
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Co prawda my jeszcze nie przechodzimy na zwykłe mleko - dalej jedziemy na pepti, ale myślę że może jednak lepiej żebyś przez jakiś czas podawała bebilon zwykły a potem spróbowała przejść na inne tańsze mleko, aczkolwiek skoro dziecko brało bebilon na kolki to nie powinno źle zareagować na inne mleko niż bebilon - tak mogłoby być chyba przy skazie -hmmm no nie wiem sama - to tylko takie moje gdybanie

Kuzynka przehodziła niedawno z pepti na zwykłe mleko ale jej synek miał skazę. Najpierw podawała melko ha dla alergików a teraz już podaje jakieś zwykłe i nic małemu nie jest - ale wiem właśnie że przejście musiało być stopniowe a nie takie drastyczne
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:59   #3
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witam!
Mam nie lada problem. Otóż synek pije od 3 miesięcy Bebilon Pepti - ma teraz 4 miesiące, niby nie ma stwierdzonej alergii, bardziej ze względu na kolki. Teraz pediatra zaleciła stopniową zmianę mleka na zwykły Bebilon. Na samo mleko wydawaliśmy ponad 200 zł miesięcznie, zwykły Bebilon wcale nie jest tańszy i nie uśmiecha nam się dawać tyle za "zwykłe" mleko, tym bardziej że jeszcze zrujnowały nas szczepienia na rotawirusy i pneumokoki (mąż się uparł).
Ale nie o to chodzi. Czy zamiast Bebilonu mogę spróbować z Bebiko czy innym tańszym mlekiem? Zostały mi chyba z 4 opakowania jeszcze sprzed brania pepti, a szkoda by się zmarnowały...
Jak to było z Waszymi maluchami? Za każde porady będę wdzięczna.
jesli picie pepti nie bylo uwarunkowane jakas ostra alergia czy skaza mysle ze mozesz sprobowac z bebikiem, lekarz zaleca ci bebilon zeby zostac przy jednej marce bo zawsze to lagodniejsze przejscie dla brzuszka i mniej drastyczna zmiana,

ale bebiko tez bedzie ok ale zmiane wprowadzaj stopniowo nawet przez miesiac mieszaj pepti i bebiko stopniowo zwiekszajac miarki bebiko bo peti to hydrolizat wiec organizm musi sie przestawic na inne trawienie zwyklego mleka.

A dajesz juz jakies zupki itp? Bo na czas zmiany mleka wstrzymaj sie z podawaniem nowosci przez jakis czas bo w razie wysypki, biegunki irp mozesz nie wylapac czy to z powodu zmiany mleka czy nowego skladnika w diecie.

A tak na marginesie, pisalas ze 200zl na mleko na miesiac wydawalas, pepti pelnoplatne recepty wypisywal Ci pediatra, bez refundacji? Ja placilam po 11zl potem nawet od stycznia do marca po 7zl za puszke teraz znow 11zl, coreczka ma 9miesiecy i pije pepti sporo, 9 puszek miesiecznie mi idzie bo kaszki moze jesc tylko ryzowe robione na pepti.
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:19   #4
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

mozesz spokojnie przejsc na bebiko, to ta sama firma co bebilon (i nan). ale przechodz stopniowo. najlepiej zamieniac na 2-3 dni 1 miarke mleka pepti na bebiko aż dojdziesz do samego bebiko (z tego co pamietam 1 miarka jest na 30 ml wody). tak sie ogolnie przechodzi z jednego na inne mleko lub z 1 na 2 zeby nie było zbyt mocnej reakcji (u nas: wymioty). jesli zauwazysz jakies problemy po bebiku zwyklym to polecam ha lub comfort (maja mniej laktozy) i dopiero wtedy bebiko samo.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:43   #5
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

A nie zastanawia was, czemu niektóre mleka są tak drogie, a niektóre tak tanie? My używamy Hipp-a, jest drogie ale ekologiczne, więc wiem za co płacę. Zastanawiałam się nad przejściem na bebiko, bo tańsze, ale mój mąż kategorycznie odmówił, według niego jest za tanie. I jak tak sobie posłuchałam lekarzy, znajomych, poczytałam, to jeszcze się nie spotkałam, żeby którykolwiek z lekarzy polecał bebiko Teraz z perspektywy czasu też uważam, że jest za tanie, żeby było dobrej jakości. To, że skład jest podobny, to nic nie znaczy, każde mleko ma podobny skład bo są komponowane według wytycznych na dany kraj. Pocieszam się, że mleka idzie już coraz mniej U was też tak będzie. Przyjdą deserki, obiadki, kasza.
Z przejściem na inne mleko może być różnie. Któraś z was pisze, że nan, bebiko i bebilon to to samo, tylko niech mi powie czemu tak wiele dzieci jest uczulone na nan, za to bebilon jest polecane dla dzieci z różnymi problemami. Dziecko może przejść łagodnie na inne mleko ale może też wystąpić biegunka, czasem bardzo ostra. Jak mnie przestawiali mleko to przez miesiąc sikałam na dwa fronty
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:55
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:59   #6
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

bianeczka -ja nie pisze ze to samo tylko ze tego samego producenta. wielu producentow ma rozne marki pod swoja kuratela, podobnych produktow, o podobnym skladzie. konkuruja te marki w obrebie jednej firmy (np. u unilevera tak jest z kosmetykami, w nestle z jedzeniem itd.). moja pediatra powiedziala jedno - obojetnie na jakie przejde bo to dziecko ustali co dla niego dobre. moje ma wysypke po zwyklym, a ha tylko toleruje, jedne maja zatwardzenia po nan, inne biegunki po hipp...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:20   #7
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A nie zastanawia was, czemu niektóre mleka są tak drogie, a niektóre tak tanie? My używamy Hipp-a, jest drogie ale ekologiczne, więc wiem za co płacę. Zastanawiałam się nad przejściem na bebiko, bo tańsze, ale mój mąż kategorycznie odmówił, według niego jest za tanie. I jak tak sobie posłuchałam lekarzy, znajomych, poczytałam, to jeszcze się nie spotkałam, żeby którykolwiek z lekarzy polecał bebiko Teraz z perspektywy czasu też uważam, że jest za tanie, żeby było dobrej jakości. To, że skład jest podobny, to nic nie znaczy, każde mleko ma podobny skład bo są komponowane według wytycznych na dany kraj. Pocieszam się, że mleka idzie już coraz mniej U was też tak będzie. Przyjdą deserki, obiadki, kasza.
Z przejściem na inne mleko może być różnie. Któraś z was pisze, że nan, bebiko i bebilon to to samo, tylko niech mi powie czemu tak wiele dzieci jest uczulone na nan, za to bebilon jest polecane dla dzieci z różnymi problemami. Dziecko może przejść łagodnie na inne mleko ale może też wystąpić biegunka, czasem bardzo ostra. Jak mnie przestawiali mleko to przez miesiąc sikałam na dwa fronty
nikt nie pisał że Bebiko, Bebilon i Nan to to samo - tylko że Bebiko i Bebilon produkuje je ta sama firma - Nutricia - czytanie ze zrozumieniem się kłania

a poza tym - pediatra mojej córeczki mówiła zawsze że Bebiko to dobre mleko - więc nie jest wcale tak że bebiko to zło - bo najtańsze to pewnie byle jakie jest -BZDURA

przede wszystkim nie ma mlek modyfikowanych złej jakości - cena nie jest wyznacznikiem jakości - a to że puszka mleka kosztuje 50zł albo 25zł nie znaczy że ta za 25 jest gorsza. Wszystkie MM są poddawane scisłym kontrolom i badaniom więc na pewno wszystkie spełniają najwyższe normy.

Każde mleko jest oparte na bazie określonych składników odżywczych ale zawiera różne dodatki np. pro i prebiotyki, dodatkowe witaminy i mikroelementy (np. NAN ma więcej żelaza więc może powodować zatwardzenia u niemowląt)

dlatego każdemu niemowlęciu może odpowiadać inne mleko - i to że np. Bebiko mu nie odpowiada nie znaczy że Bebiko jest złe tylko że trzeba szukać innego które swoim składem szczegółowym będzie odpowiednie dla dziecka.


Nie cierpię takiego generalizowania że jak coś jest tanie to znaczy że jest do bani, albo że za tanie żeby było porządnej jakości i musi być w tym jakiś przekręt
więc takie pisanie że: cyt:
Cytat:
Teraz z perspektywy czasu też uważam, że jest za tanie, żeby było dobrej jakości. To, że skład jest podobny, to nic nie znaczy
wkurza mnie na maksa bo przypuszczam że nie masz absolutnie żadnych podstaw żeby wysnuwać takie wnioski - jedynie opinię że tanie=badziew

jeśli by tak było że np. Bebiko byłoby kiepskiej jakości z pewnością byłoby wycofane z rynku...

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
bianeczka -ja nie pisze ze to samo tylko ze tego samego producenta. wielu producentow ma rozne marki pod swoja kuratela, podobnych produktow, o podobnym skladzie. konkuruja te marki w obrebie jednej firmy (np. u unilevera tak jest z kosmetykami, w nestle z jedzeniem itd.). moja pediatra powiedziala jedno - obojetnie na jakie przejde bo to dziecko ustali co dla niego dobre. moje ma wysypke po zwyklym, a ha tylko toleruje, jedne maja zatwardzenia po nan, inne biegunki po hipp...
dokładnie Monia

to nie jest tak że to czy tamto mleko jest niedobre tylko po prostu organizm dziecka musi je tolerować, i nie od razu pierwsze z brzegu okaże się tym idealnym.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

a poza tym na oddziale noworodkowym jak pytałam położne jakie mleko jest najlepsze dla dziecka - dokarmiali na oddziale Enfamilem - mówiła że nie ma mleka doskonałego - doskonałe jest tylko z kobiecej piersi - jedynie metoda prób i błędów pomoże przy doborze MM


nie należy sugerować się ceną bo cena to też wypadkowa wielu czynników - m.in. kosztów opakowania - zauważ że Bebiko jest w foliowych torebkach i kartonie a nie ładnym pudełku z pokrywką i miejscem na łyżeczkę jak Bebilon czy praktycznej puszce.. za ładne opakowanie też się płaci.
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2012-04-17 o 15:12
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 15:29   #8
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A nie zastanawia was, czemu niektóre mleka są tak drogie, a niektóre tak tanie? My używamy Hipp-a, jest drogie ale ekologiczne, więc wiem za co płacę. Zastanawiałam się nad przejściem na bebiko, bo tańsze, ale mój mąż kategorycznie odmówił, według niego jest za tanie. I jak tak sobie posłuchałam lekarzy, znajomych, poczytałam, to jeszcze się nie spotkałam, żeby którykolwiek z lekarzy polecał bebiko Teraz z perspektywy czasu też uważam, że jest za tanie, żeby było dobrej jakości. To, że skład jest podobny, to nic nie znaczy, każde mleko ma podobny skład bo są komponowane według wytycznych na dany kraj. Pocieszam się, że mleka idzie już coraz mniej U was też tak będzie. Przyjdą deserki, obiadki, kasza.
Z przejściem na inne mleko może być różnie. Któraś z was pisze, że nan, bebiko i bebilon to to samo, tylko niech mi powie czemu tak wiele dzieci jest uczulone na nan, za to bebilon jest polecane dla dzieci z różnymi problemami. Dziecko może przejść łagodnie na inne mleko ale może też wystąpić biegunka, czasem bardzo ostra. Jak mnie przestawiali mleko to przez miesiąc sikałam na dwa fronty
Z calym szacunkiem ale bzdury piszesz.
Niska cena mleka nie oznacza, ze jest zlej jakosci. Mleko musi spelniac okreslone normy.

Mleko tego samego producenta nie rozni sie jakoscia skladnikow, jedynie ich iloscia (jedne maja czegos wiecej a inne mniej tak zeby mozna bylo dziecku dopasowac, to co mu najbardziej odpowiada).
Sama kupowalam kiedys najdrozsze mleko modyfikowane bo jedynie mleko tej firmy odpowiadalo malej ale pozniej zorientowalam sie, ze jest tanszy odpowiednik. Nie byl on "gorsza wersja", nie mial jedynie w skladzie dodatkowych prebiotykow a roznica w cenie spora wlasnie z ich powodu.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 16:53   #9
basiek08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 25
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Ja dawałam od urodzenia mojemu synkowi bebilon i za bardzo w innych mlekach się nie orientuję ale czy bebiko nie jest w mniejszym opakowaniu?Kupuję bebilon 800g i przyznam,że często wyczaję jakąś promocję
basiek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 17:20   #10
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Z calym szacunkiem ale bzdury piszesz.
Niska cena mleka nie oznacza, ze jest zlej jakosci. Mleko musi spelniac okreslone normy.

Mleko tego samego producenta nie rozni sie jakoscia skladnikow, jedynie ich iloscia (jedne maja czegos wiecej a inne mniej tak zeby mozna bylo dziecku dopasowac, to co mu najbardziej odpowiada).
Sama kupowalam kiedys najdrozsze mleko modyfikowane bo jedynie mleko tej firmy odpowiadalo malej ale pozniej zorientowalam sie, ze jest tanszy odpowiednik. Nie byl on "gorsza wersja", nie mial jedynie w skladzie dodatkowych prebiotykow a roznica w cenie spora wlasnie z ich powodu.
no chwała Bogu bo myślałam że tylko ja jestem jakaś kosmitka i tylko mnie oburzyły słowa Bianeczki....

ze wszystkim się zgadzam i podpisuje obiema rękami

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez basiek08 Pokaż wiadomość
Ja dawałam od urodzenia mojemu synkowi bebilon i za bardzo w innych mlekach się nie orientuję ale czy bebiko nie jest w mniejszym opakowaniu?Kupuję bebilon 800g i przyznam,że często wyczaję jakąś promocję
Bebiko jest w opakowaniach 350g w cenie ok. 13.90 więc i tak wychodzi taniej niż Bebilon 800g za obecnie ponad 40zł
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:44   #11
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
bianeczka -ja nie pisze ze to samo tylko ze tego samego producenta. wielu producentow ma rozne marki pod swoja kuratela, podobnych produktow, o podobnym skladzie. konkuruja te marki w obrebie jednej firmy (np. u unilevera tak jest z kosmetykami, w nestle z jedzeniem itd.). moja pediatra powiedziala jedno - obojetnie na jakie przejde bo to dziecko ustali co dla niego dobre. moje ma wysypke po zwyklym, a ha tylko toleruje, jedne maja zatwardzenia po nan, inne biegunki po hipp...
Przepraszam, źle się wyraziłam, ale o to mi chodziło, że jeden producent Nie mówię, że bebiko jest ZŁE tylko dla mnie jest podejrzane że inne mleka są drogie a to takie tanie, po prostu mnie to jakoś zniechęca. Ale to prawda, to dziecku ma pasować. Naszej takie dawali w szpitalu i nie było problemu a jak dali takie hm...nie pamiętam nazwy taka wydziwniona, ale mleko jest szare i śmierdzące (Enfamilem chyba) to pluła i w ogóle nie chciała jeść. I nie ma się co oburzać, bo to moje zdanie, wy możecie mieć inne. Mnie np lekarka powiedziała, że niestety ale jakość idzie za ceną i ja też tak uważam. Zresztą co tu gdybać, wszystkie sprzedawane mleka przeszły testy i już.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

A tak poza tym to jak ktośjest zainteresowany, to na Hipp-a jest teraz przecena w Tesco, chyba na 33 zł (oczywiście oprócz nr 1 ), Niestety, na to mleko ciężko o promocje, kiedyś było przeceniona na 31 zł za puszkę to się obkupiłam już do nr 3, w oszołomie był za 35 zł za nr1 (najtaniej chyba), najdrożej wychodzi w Leclerku.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez basiek08 Pokaż wiadomość
Ja dawałam od urodzenia mojemu synkowi bebilon i za bardzo w innych mlekach się nie orientuję ale czy bebiko nie jest w mniejszym opakowaniu?Kupuję bebilon 800g i przyznam,że często wyczaję jakąś promocję
A czy Hummana (chyba źle to napisałam) nie wychodzi taniej? Najlepiej sprawdzić ile wychodzi za kg
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2012-04-17 o 19:47
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 22:28   #12
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

To ja dodam tylko swoje 3 grosze, bo my przeszliśmy taką zmianę.

Zdecydowałam się na Bebilon zwykły, bo i tak ten biedny brzuszek się nacierpiał Przechodziliśmy powolutku, stopniowo, dłuuuuuugo mieszaliśmy Pepti z Bebilonem...

...a i tak odbija się to teraz czkawką
Nie było wcześniej stwierdzonej ani silnej alergii, ani skazy białkowej. A teraz powróciliśmy do kolek, śluzowych kupek i bóli brzuszka.

Mój synek mleka już nie pije wcale, odrzucił je sam koło 9 miesiąca.

Nie zaryzykowałabym ze zmianą z Pepti od razu na inne mleko niż Bebilon. Może ew. podawałabym Bebilon przez dłuższy czas, a potem stopniowo przeszła na tańsze mleko. Żeby te przejścia były łagodniejsze.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 23:02   #13
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A nie zastanawia was, czemu niektóre mleka są tak drogie, a niektóre tak tanie? My używamy Hipp-a, jest drogie ale ekologiczne, więc wiem za co płacę. Zastanawiałam się nad przejściem na bebiko, bo tańsze, ale mój mąż kategorycznie odmówił, według niego jest za tanie. I jak tak sobie posłuchałam lekarzy, znajomych, poczytałam, to jeszcze się nie spotkałam, żeby którykolwiek z lekarzy polecał bebiko Teraz z perspektywy czasu też uważam, że jest za tanie, żeby było dobrej jakości. To, że skład jest podobny, to nic nie znaczy, każde mleko ma podobny skład bo są komponowane według wytycznych na dany kraj. Pocieszam się, że mleka idzie już coraz mniej U was też tak będzie. Przyjdą deserki, obiadki, kasza.
Z przejściem na inne mleko może być różnie. Któraś z was pisze, że nan, bebiko i bebilon to to samo, tylko niech mi powie czemu tak wiele dzieci jest uczulone na nan, za to bebilon jest polecane dla dzieci z różnymi problemami. Dziecko może przejść łagodnie na inne mleko ale może też wystąpić biegunka, czasem bardzo ostra. Jak mnie przestawiali mleko to przez miesiąc sikałam na dwa fronty
tak się składa, że ktoś kto dba w nutricii o jakość produkcji jest moją bardzo bliską rodziną, i wiem z pierwszej ręki, że bebiko od bebilonu różni się nieznacznie, na tyle nieznacznie, że można śmiało kupować bebiko, a znacząco rózni się tylko grupa docelowa do której marketing adresuje produkt, stąd taka duża różnica w cenie. proponuję porównać po prostu sobie skład różnych produktów które stoją na półce i bardzo można się zdziwić
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 07:43   #14
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez beata_1988 Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, pisalas ze 200zl na mleko na miesiac wydawalas, pepti pelnoplatne recepty wypisywal Ci pediatra, bez refundacji? Ja placilam po 11zl potem nawet od stycznia do marca po 7zl za puszke teraz znow 11zl, coreczka ma 9miesiecy i pije pepti sporo, 9 puszek miesiecznie mi idzie bo kaszki moze jesc tylko ryzowe robione na pepti.
Bez refundacji, od tego roku refundacja tylko z zaświadczeniem od alergologa, że mały ma skazę.
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 09:22   #15
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez beata_1988 Pokaż wiadomość
Bebiko jest w opakowaniach 350g w cenie ok. 13.90 więc i tak wychodzi taniej niż Bebilon 800g za obecnie ponad 40zł
WARTO PATRZEC NA CENE ZA 1 KG CZY 100G (NA ETYKIETACH W WIEKSZOSCI MARKETOW POWINNA BYC CENA ZA TĄ SAMĄ JEDNOSTKĘ WAGOWĄ) cholerny capslock! wtedy mozna porównac cene. no i czytamy składy!
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 08:38   #16
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A nie zastanawia was, czemu niektóre mleka są tak drogie, a niektóre tak tanie? My używamy Hipp-a, jest drogie ale ekologiczne, więc wiem za co płacę. Zastanawiałam się nad przejściem na bebiko, bo tańsze, ale mój mąż kategorycznie odmówił, według niego jest za tanie. I jak tak sobie posłuchałam lekarzy, znajomych, poczytałam, to jeszcze się nie spotkałam, żeby którykolwiek z lekarzy polecał bebiko Teraz z perspektywy czasu też uważam, że jest za tanie, żeby było dobrej jakości. To, że skład jest podobny, to nic nie znaczy, każde mleko ma podobny skład bo są komponowane według wytycznych na dany kraj. Pocieszam się, że mleka idzie już coraz mniej U was też tak będzie. Przyjdą deserki, obiadki, kasza.
Z przejściem na inne mleko może być różnie. Któraś z was pisze, że nan, bebiko i bebilon to to samo, tylko niech mi powie czemu tak wiele dzieci jest uczulone na nan, za to bebilon jest polecane dla dzieci z różnymi problemami. Dziecko może przejść łagodnie na inne mleko ale może też wystąpić biegunka, czasem bardzo ostra. Jak mnie przestawiali mleko to przez miesiąc sikałam na dwa fronty
Noszsz, coś mnie trafiło jak to przeczytałam Co za brednie! Wiecie z mężęm co to są normy jakościowe?? Jeśli chodzi o produkty żywieniowe dla dzieci to prawo jest tak wyśrubowane, że nie ma mowy o produktach gorszych czy lepszych, bo składem różnią się minimalnie. Płacisz za to samo, ale w ślicznej puszce.
Z resztą inne dziewczyny już Ci to napisały...
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 19:02   #17
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Witam
Jestem mama dwojki dzieci i juz chyba wszystkie składy mlek przeanalizowałam i rozne mleka piły moje dzieci a córcia 7 miesieczna obecnie jest na Nanie.

Mleka Bebiko i Bebilon praktycznie nie roznia sie składem (wystarczy porownac składy np. w sklepie albo na stronach producenta). Skład i poszczegolna ilosc składników jest taka sama. Kupujac Bebilon dopłaca sie za "piekne" opakowanie. Bebiko to mleko znane od dawien dawna i zapewne nie jadna za nas sie na nim "wychowała".
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:05   #18
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Moja Agata na Nutramigenie. Próbowałyśmy przejść po 6mż na zwykłe mleko. I właściwie powinnam próbować z Enfamilem, bo to ten sam producent, ale lekarka nic mi nie mówiła, wspominała o Nanie tylko. Próbowałam zmienić na Hipp (głównie ze względu na darmowe próbki ), nie wyszło. Więc raczej tym samym producentem, az tak bym sie nie przejmowała.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 15:15   #19
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

No to i ja sie wypowiem
Według mnie nie ma co generalizowac czy dane mleko jest zle czy dobre, trzeba spróbować i zobaczyc czy dziecko toleruje i czy nic sie nie dzieje złego. Kazde mleko musi przejsc testy , wiec sadze ze nie wypuscili by na rynek mleka, ktore by bylo zle dla dziecka. Dla jednego dziecka bebilon jest super a dla innego jest zle itd...
Moja mała od poczatku jest na butli, na poczatku jak byla malutka kupowalismy Nan Pro Ha- takim dokarmiali w szpitalu, ale mała miała kolki, źle jadla i na buzi pojawila sie wysypka wiec pediatra przepisala Bebilon Pepti, no i juz bylo ok, kolo 6 ms pediatra stwierdzila ze mozemy sprobowac powrocic do mleka Nan, ale znow pojawila sie wysypka, zastanawialam się czy nie sprobowac jeszcze innego np normalnego Bebilonu, ale normalny tez powodowal wzdecia, kolki itd., znow powrot do Bebilonu Pepti i tak minely kolejne 3 ms.Na szczescie nadeszla wizyta u alergologa, alergolog stwierdzila ze probujemy powrocic do mleka jakie jadla wczesniej, no to ja mowie ze juz probowlismy, a ona na to zeby sprobowac zwyklego nie Ha... ja lekkie zdziwienie..ale no dobra zakupilismy Nan zwykle- bylam pewna ze znow cos sie pojawi, albo bedą kolki a tu- moje dziecko peiknie jadlo, zadnej wysypki, po prostu super- i to nie hipoalergiczne jest tansze
Nie wiem czemu moja niunia tak reagowala na HA zarowno Nan jak i Bebilon...
Tak wiec nie ma co od razu mowic ze dane mleko jest złe, dla jednego zdiecka dane mleko jest zle, ale dla drugiego moze byc dobre-trzeba samemu sprobowac.
__________________
Nasza księżniczka
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 08:38   #20
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Ja co prawda troszkę odbiegnę od tematu, ale że mowa o pepti to proszę o rady. Mały od tygodnia na peptiku i zaczął mi robić zielonkawe kupki z grudkami, są gęste czasem ciągnące ale śluzu nie ma. Czy na tym mleku to norma? Nigdy takich nie robił, zawsze żółte lub musztardowe na piersi były. Nie wiem czy dawać dalej czy zmieniać mleko.
__________________
jak chłopu zależy, to choćby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób żeby Cię zadowolić
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:14   #21
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
Ja co prawda troszkę odbiegnę od tematu, ale że mowa o pepti to proszę o rady. Mały od tygodnia na peptiku i zaczął mi robić zielonkawe kupki z grudkami, są gęste czasem ciągnące ale śluzu nie ma. Czy na tym mleku to norma? Nigdy takich nie robił, zawsze żółte lub musztardowe na piersi były. Nie wiem czy dawać dalej czy zmieniać mleko.
Raczej normalne, moja na mm tez robi zielonkawe, plastelinowate. Dopajasz?
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 21:21   #22
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Tak, mały potrafi dość sporo wody wypić. Herbatek nie podaję.
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 21:40   #23
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
Tak, mały potrafi dość sporo wody wypić. Herbatek nie podaję.
Jak brzuszek nie boli, nie pręży się, nie ma problemów ze zrobieniem to mysle, ze ok. u A. po przejsciu z piersi na mm tez kupki zmieniły i kolor i konsystencje
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 06:46   #24
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

Na pepti zielonkawe kupki są normalne - moja córeczka od 2 miesiąca na pepti jest i tez robi takie jak opisujesz - a wcześniej były żótłe pepti to hydrolizat o innym składzie niż typowe MM i stąd inne kupki
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 07:40   #25
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

dzięki- uspokoiłyście mnie bo nie zauważyłam dolegliwości brzuszkowych, ale taki kolor kopca widzę po raz pierwszy do tego ten zapaszek
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 21:12   #26
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Przejście z B. pepti ma mleko innej firmy

To dziwne, bo ja znam dużo maluchów które po bebiko miały bóle brzuszka i kolki, a po bebilonie odchodziły jak reką odjął.
Oczywisćie jak dziecko toleruje bebiko niech pije na zdrowie
Ja jednak nie ryzykowałabym az takiej zmiany. Zaczełabym przechodzić z pepti na bebilon i jeśli się przyjmie to po jakimś czasie na bebiko, będzie mniej drastycznie
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.