Pierwszy zabek ;-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 10:29   #31
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Wiesz co? U nas była tragedia z jedynkami i dwójkami. Tak jak pisałam- niejedzenie. Córka była też b. marudna. A potem ząbki posypały się i dziecko nawet noce przesypiało normalnie. Jedynym wyznacznikiem,że "idą" była kilkudniowa gorączka, ale taka do max 38 stopni. Teraz od jakichś 3 miesięcy wyrzynają się trójki. Na dole już pięknie wyszły, a górne to zatrzymały się na etapie "igiełek" i ani trochę nie ruszają do przodu. Młoda wkłada wszystko do buzi i gryzie co popadnie. Pod koniec czerwca skończy 2 lata.
no wlasnie z tym niejedzeniem to normalnie tragediawczoraj to juz z Tz.em na glowie stawalismy zeby chocby odrobine zjadla i tance odchodzily i wszystko jakby ktos popatrzyl z boku powiedzialby ale rodzinka wariatkowo istnena koniec po ok godzinie ksiezniczka zjadla pol porcji kaszki
czasem bywa tak ze wychodzi kilka naraz i podowjnie cierpiano jak juz cierpi to niech wyjda z 4
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:05   #32
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

W przypadku mojej córki pierwszy ząbek pojawił się dopiero jak miała 8 miesięcy.Nie było żadnych oznak ząbkowania,dziąsła miała spuchnięte już od 5 miesiąca.Przy następnych ząbkach wkładała paluszki do buzi i wtedy smarowałam jej żelem-nie pamiętam nazwy,dawno to było.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 22:16   #33
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

a u nas nadal nic
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 22:20   #34
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cierpliwości. Zabki czasami wychodzą długo. Nam pierwsze zeby szły jakieś 4 miesiące. Pediatra mówiła ze lada moment bedzie zabek bo dziaslo czerwone i spuchniete a tu dni mijaly, mijaly i tak minęły 4 miesiące czekania
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 22:29   #35
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Cierpliwości. Zabki czasami wychodzą długo. Nam pierwsze zeby szły jakieś 4 miesiące. Pediatra mówiła ze lada moment bedzie zabek bo dziaslo czerwone i spuchniete a tu dni mijaly, mijaly i tak minęły 4 miesiące czekania
juz roczek niedlugo i nic nie ma
u nas pediatra wciaz powtarza,ze nic jeszcze nie widac,za kazdym razem czy to przeziebienie czy cos innego i mala placze zwalamy na zabki
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 22:33   #36
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Pokaż wiadomość
juz roczek niedlugo i nic nie ma
u nas pediatra wciaz powtarza,ze nic jeszcze nie widac,za kazdym razem czy to przeziebienie czy cos innego i mala placze zwalamy na zabki
Mojej córce pierwszy zabek wyszedł chyba jak miała jakieś 8 miesięcy. Następne 6 zebow wyszło w ciagu miesiąca jak miała skończone 1,5 roku

A dajesz jej coś przeciwbolowego?
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 09:24   #37
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Mojej córce pierwszy zabek wyszedł chyba jak miała jakieś 8 miesięcy. Następne 6 zebow wyszło w ciagu miesiąca jak miała skończone 1,5 roku

A dajesz jej coś przeciwbolowego?
mam zel na dziaselka,w ostatecznosci jak juz strasznie ja boli daje paracetamol
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 19:32   #38
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Pisałam wcześniej, że idzie ząb i do tej pory nie wyszedł 3 tygodnie temu zauważyłam. I co chwilę sprawdzałam czy w końcu wyszedł. A tu 2 dni temu mnie ugryzła! Wyszedł jej ząbek na górze Także doczekałam się, rok i 20 dni
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 20:17   #39
meeg_
Raczkowanie
 
Avatar meeg_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

U mnie do końca 9 mca nic nie wyszło choć objawy ząbkowania już dość długo były, a dwa dni potem zaczął się istny wysyp ząbków tak na raz jeden za drugim. W sumie w dwa tygodnie wyszły cztery jedynki, a po kolejnym tygodniu wyszła jeszcze jedna górna dwójka i teraz wychodzi druga tez u góry. Stan podgorączkowy tak do 37,7 płacz i marudzenie z byle powodu, a w nocy pobudka co chwile. Ale ja jeszcze od urodzenia Milanka nie przespałam nigdy całej nocy, więc u mnie to norma. Raz swietowalam gdy wstalam w nocy tylko 3 razy - i to jak na razie pozostaje rekordem długości snu. Najgorzej jak obudzi się o 2 w nocy i już nie chce spać do siódmej - a ja rano idę do pracy..... O dziwo w dzień śpi zawsze tylko raz i maksymalnie 2,5 do 3 godzin.
__________________
Milanek, mój największy skarb
meeg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 22:11   #40
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej, że idzie ząb i do tej pory nie wyszedł 3 tygodnie temu zauważyłam. I co chwilę sprawdzałam czy w końcu wyszedł. A tu 2 dni temu mnie ugryzła! Wyszedł jej ząbek na górze Także doczekałam się, rok i 20 dni
za pierwszego zabka!!!a u nas nadal nic a jak sie malutka zachowywala??byla marudna czy w miare spokojna??
meggale sliczne imie dla chlopczyka
tez mam taka nadzieje,ze wyjdzie kilka naraz!!ojej to podobnie i u nas te nockijak Ty dajesz rade pracowac??ja w ciagu dnia chodze jak

Edytowane przez cucciola79
Czas edycji: 2012-05-01 o 10:34
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:16   #41
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Pokaż wiadomość
za pierwszego zabka!!!a u nas nadal nic a jak sie malutka zachowywala??byla marudna czy w miare spokojna??
meggale sliczne imie dla chlopczyka
tez mam taka nadzieje,ze wyjdzie kilka naraz!!ojej to podosnie i u nas te nockijak Ty dajesz rade pracowac??ja w ciagu dnia chodze jak
Jest marudna, ciągle chce pierś, ale da się wytrzymać. Nie ma gorączki. W nocy się co chwilę budzi, żeby do piersi się przyssać, ale nie wiem czy to przez ząbek czy ten upał. Gryzaka nie chce.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-05-01 o 14:12
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-01, 10:43   #42
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez meeg_ Pokaż wiadomość
U mnie do końca 9 mca nic nie wyszło choć objawy ząbkowania już dość długo były, a dwa dni potem zaczął się istny wysyp ząbków tak na raz jeden za drugim. W sumie w dwa tygodnie wyszły cztery jedynki, a po kolejnym tygodniu wyszła jeszcze jedna górna dwójka i teraz wychodzi druga tez u góry.
U nas chyba podobnie, bo dwa tygodnie temu pisałam ze wyszedł nam pierwszy ząbek, teraz mamy juz trzy i widze ze czwarty tez wychodzi Tylko u nas naszczescie oprocz marudzenia nic sie nie dzieje, noce przesypia dość ładnie.
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 11:43   #43
meeg_
Raczkowanie
 
Avatar meeg_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Pokaż wiadomość
meggale sliczne imie dla chlopczyka
tez mam taka nadzieje,ze wyjdzie kilka naraz!!ojej to podobnie i u nas te nockijak Ty dajesz rade pracowac??ja w ciagu dnia chodze jak

Dzięki można powiedzieć ze imię synek sobie przyniósł bo imieniny ma 4 dni po urodzinach

Do braku snu już się trochę przyzwyczaiłam ale kawę zaczęłam pić hektolitrami i powieki na zapałki stawiam czasem Najgorzej gdy wsiadam do samochodu po ciężkiej nocy, bo wtedy oczy mnie aż pieką, ale jakoś jeszcze daje radę choć czasem mam i kryzysy.

Pocieszam się, że wkrótce to minie i ze najgorsze już za mną

Dziś sprawdzałam tę górną dwójkę - dziąsło jest tak napięte ze może nawet dziś się przebije.
__________________
Milanek, mój największy skarb

Edytowane przez meeg_
Czas edycji: 2012-05-01 o 11:48
meeg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 15:20   #44
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

U nas bylo tak ze juz pod koniec 3mca wygladalo ze lada moment wyjdzie zabek (straszne slinienie,rece w buzi,marudzenie itp),nawet lekarz mowil ze lada moment dolny zabek,ze zaraz sie przebije hehe a tu synek skonczyl 7mcy i zabka nie widac Wczesniej codziennie sprawdzalam czy wyszedl a teraz raz na pare dni masuje palcem ale nic nie widac wiec ciagle czekamy
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 23:36   #45
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwszy zabek ;-)

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
U nas chyba podobnie, bo dwa tygodnie temu pisałam ze wyszedł nam pierwszy ząbek, teraz mamy juz trzy i widze ze czwarty tez wychodzi Tylko u nas naszczescie oprocz marudzenia nic sie nie dzieje, noce przesypia dość ładnie.
no to pieknieposypaly sie zabki jak grzyby po deszczui super ,ze nocki ok
meggdaj znac czy wyszla ta dwojeczkajak tam nocka??no ja to Ciebie normalnie podziwiam,mnie tez ostatnio zlapal kryzys ,az sie poplakalam nad lozeczkiem malej
ewciato i u nas od jakiegos czasu hmm....a moze kilku nawet miesiecy te dolne dziaselko takie opuchniete jest i cos bialego widnieje ale nic sie jeszcze nie przebilo
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.