Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-21, 12:32   #481
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
zakładam, że większość tu ma doświadczenie jeżeli chodzi o wózki więc moje pytanie: na co zwracać uwagę przy zakupie? nie chodzi mi tu o konkretną markę czy model a o wskazówki co dla Was było istotne, czy macie jakieś uwagi lub zastrzeżenia co Wam przeszkadzało w późniejszym użytkowaniu?
Każdy ma inne kryteria.

Przede wszystkim dostosuj wózek do Waszego stylu życia i możliwości finansowych .
Zwróć uwagę na to gdzie mieszkasz i gdzie będziesz z niego korzystać.
Jeździcie samochodem czy komunikacją miejską ?
Wygląd. Wózek musi się Tobie podobać, bo to najpewniej Ty będziesz częściej z niego korzystała, a nie partner.
Pamiętaj też, że z pewnością to nie będzie jedyny wózek, więc miej rezerwę finansową na kolejny.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 08:46   #482
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Każdy ma inne kryteria.

Przede wszystkim dostosuj wózek do Waszego stylu życia i możliwości finansowych .
Zwróć uwagę na to gdzie mieszkasz i gdzie będziesz z niego korzystać.
Jeździcie samochodem czy komunikacją miejską ?
Wygląd. Wózek musi się Tobie podobać, bo to najpewniej Ty będziesz częściej z niego korzystała, a nie partner.
Pamiętaj też, że z pewnością to nie będzie jedyny wózek, więc miej rezerwę finansową na kolejny.
właśnie zastanawiam sie nad jakimi kryteriami mam sie skupiać
dzięki za pomoc, jezdze tylko autem a mozliwosci finansowe w granicach rozsądku,
taki wózek 3w1 na ile wystarcza? czy lepiej moze wybierac wozek 2w1 a fotelik do auta oddzielnie?
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 09:22   #483
klaudetka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudetka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 369
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Zdecydowanie 2w1 i porządny fotelik, który przeszedł testy my tak kupilismy osobno wózek i do tego maxi cosi z adapterami i super się☠to sprawdza przy użytkowaniu do auta
klaudetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 17:44   #484
ovejita
Wtajemniczenie
 
Avatar ovejita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 057
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

hej hej
Z racji tego, że przede mną wybór wózka dla pierwszego dziecka - chciałabym zaczerpnąć Waszej opinii o wózkach Lonex Comfort Prestige i Oyster Zero.
Ostatnio byłam w salonie, gdzie sprzedawczyni mocno zachwalała wózki Lonex - szczególnie comofort prestige: stosunkowo lekki (12,5kg stelaż z gondolą, 11 kg spacerówka), podwójna amortyzacja.. Mówiła, że są to wózki klasy na poziomie Anexa.

W innym sklepie polecano nam też Oyster Zero - podobno można użyć większej gondoli innego producenta, a największą zaletą jest zwrotna, lekka spacerówka (7,9 kg!), którą składa się bez problemów i do niewielkich rozmiarów.

Czy któraś z Was miała może styczność albo mogła podpowiedzieć, czy wózki te są warte uwagi?
ovejita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 18:21   #485
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
Zdecydowanie 2w1 i porządny fotelik, który przeszedł testy my tak kupilismy osobno wózek i do tego maxi cosi z adapterami i super się☠to sprawdza przy użytkowaniu do auta
Masz rację, ja też wielu rzeczy nie przewidziałam kupując wózek, miałam x lander model x-move, czyli w zasadzie uniwersalny ale do miasta wybrałabym teraz x-cite, lekki, zwrotny,nie zajmuje miejsca, łatwo go zapakować nawet do małego samochodu, ale na pewno byłby to drugi raz x-lander
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 10:20   #486
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Snap w wersji sport ma pompowane koła i daje radę w lekkim terenie. Mam ale tylko spacerowke i polecam.

Widzę, że ciągle pojawiają się pytania o foteliki z wozkow 3w1. Dziewczyny, czytajcie w necie czy foteliki maja testy,! Czasem do kompletu dają np maxi cosi i ok a czasem taki chłam że równie dobrze można dziecko bez wozić.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 22:44   #487
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Hej wszystkim,

Mam pewien problem z doborem wozka. Otoz moje dziecko zaraz skonczy 3miesiace, ale gabarytowo jest na etapie polrocznego dziecka. Urodzil sie duzy i jest na mm dlatego taki wielki, altualnie mierzy 66cm a gondola jakiej uzywamy ma max 70cm. Wiem ze za chwile mi z niej wyrosnie dlatego mysle juz o spacerowce z mozliwoscia polozenia siedziska. Mam na oku model Easygo Optimo, ale producent pisze ze jest ona dla dzieci od 6miesiaca. Inne modele z tej firmy sa dla maluchow od urodzenia ale tylko ten optimo ma mozliwosc odwrocenia siedziska tylem do kierunku jazdy na czym mi zalezy. I teraz moje pytanie, co zrobic? Jak kupie za miesiac moze dwa jesli mlody wytrzyma w gondoli to czy bedzie to ok? Bedzie musial jeszcze lezec bo jeszcze nie potrafi utrzymac sam glowki chociaz juz powoli zaczyna. Czy ktoras z Was kojarzy ten model i jak on wyglada calkowicie rozlozony, bo wydaje mi sie ze nie rozklada sie calkiem plasko. A moze znacie inny wozek w podobnej cenie dla dzieci od 0 ktory bedzie mozna odwrocic?
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-10, 12:12   #488
JoannaSzpak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Czy są tu jakieś posiadaczki Mutsy Nio lub Mutsy I2? Mogłybyście się podzielić swoimi opiniami? Ponieważ w internecie nigdzie nie ma opinii na temat tych wózków, chyba, że to ja nie potrafię żadnych znaleźć

Jedyne co znalazłam to jakieś porównanie obu modeli https://blog.bociek.eu/blog/2018/04/...io-i-mutsy-i2/ ale niestety w nim również nie ma żadnych opinii.
JoannaSzpak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 10:59   #489
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
hej hej
Z racji tego, że przede mną wybór wózka dla pierwszego dziecka - chciałabym zaczerpnąć Waszej opinii o wózkach Lonex Comfort Prestige i Oyster Zero.
Ostatnio byłam w salonie, gdzie sprzedawczyni mocno zachwalała wózki Lonex - szczególnie comofort prestige: stosunkowo lekki (12,5kg stelaż z gondolą, 11 kg spacerówka), podwójna amortyzacja.. Mówiła, że są to wózki klasy na poziomie Anexa.

W innym sklepie polecano nam też Oyster Zero - podobno można użyć większej gondoli innego producenta, a największą zaletą jest zwrotna, lekka spacerówka (7,9 kg!), którą składa się bez problemów i do niewielkich rozmiarów.

Czy któraś z Was miała może styczność albo mogła podpowiedzieć, czy wózki te są warte uwagi?
11kg to nie jest lekka spacerówka.
Jeśli sprzedająca porównuje ten wózek do Anexa to ja bym nawet uwagi na niego nie zwracała. Anex ma tragiczne opinie użytkowników i mnóstwo ofert sprzedaży wózka lekko używanego nawet nie pół roku.
Cytat:
Napisane przez JoannaSzpak Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś posiadaczki Mutsy Nio lub Mutsy I2? Mogłybyście się podzielić swoimi opiniami? Ponieważ w internecie nigdzie nie ma opinii na temat tych wózków, chyba, że to ja nie potrafię żadnych znaleźć

Jedyne co znalazłam to jakieś porównanie obu modeli, ale niestety w nim również nie ma żadnych opinii.
Mutsy Nio lub Mutsy I2 i Oyster Zero to nowe modele.

Mutsy to ja nie wiem gdzie ma te duże zmiany, bo ich wózki zawsze dla mnie takie podobne się wydają, a 12kg spacerówka jest wg mnie dość ciężką. Zależy gdzie mieszkasz, ale w moich realiach takie coś by odpadało od razu. Sąsiadka z bloku u rodziców miała Evo, które waży podobnie i stelaż trzymała w aucie, bo nie dawała rady wnosić wózka nawet te kilka stopni po schodach.

Oyster wygląda nieźle, waga w normie. Gondola powinna pasować też od Britax i X lander. Na adapter maxi cosi wejdzie też quinny.
http://www.outlet-wozki.pl/produkt/g...er-urban-blue/
Oyster bardziej przyszłościowy niż ten Lonex.

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Hej wszystkim,

Mam pewien problem z doborem wozka. Otoz moje dziecko zaraz skonczy 3miesiace, ale gabarytowo jest na etapie polrocznego dziecka. Urodzil sie duzy i jest na mm dlatego taki wielki, altualnie mierzy 66cm a gondola jakiej uzywamy ma max 70cm. Wiem ze za chwile mi z niej wyrosnie dlatego mysle juz o spacerowce z mozliwoscia polozenia siedziska. Mam na oku model Easygo Optimo, ale producent pisze ze jest ona dla dzieci od 6miesiaca. Inne modele z tej firmy sa dla maluchow od urodzenia ale tylko ten optimo ma mozliwosc odwrocenia siedziska tylem do kierunku jazdy na czym mi zalezy. I teraz moje pytanie, co zrobic? Jak kupie za miesiac moze dwa jesli mlody wytrzyma w gondoli to czy bedzie to ok? Bedzie musial jeszcze lezec bo jeszcze nie potrafi utrzymac sam glowki chociaz juz powoli zaczyna. Czy ktoras z Was kojarzy ten model i jak on wyglada calkowicie rozlozony, bo wydaje mi sie ze nie rozklada sie calkiem plasko. A moze znacie inny wozek w podobnej cenie dla dzieci od 0 ktory bedzie mozna odwrocic?
Jakiś dziwny wynalazek polsko/ chiński.
Wysokość oparcia: 43 strasznie niskie!
Szerokość siedziska: 32
Nie, spacerówka będzie wkrótce na dziecko za mała.
Zobacz wózek Snap, polecany wcześniej , Baby Jogger czy Britax. Te modele bez obracanego siedziska wystarczą na dłużej.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 18:49   #490
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

City tour nie ma opcji gondoli, a city tour lux nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży.
Kiepski SPAM.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 08:50   #491
ovejita
Wtajemniczenie
 
Avatar ovejita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 057
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
11kg to nie jest lekka spacerówka.
Jeśli sprzedająca porównuje ten wózek do Anexa to ja bym nawet uwagi na niego nie zwracała. Anex ma tragiczne opinie użytkowników i mnóstwo ofert sprzedaży wózka lekko używanego nawet nie pół roku.

Mutsy Nio lub Mutsy I2 i Oyster Zero to nowe modele.

Mutsy to ja nie wiem gdzie ma te duże zmiany, bo ich wózki zawsze dla mnie takie podobne się wydają, a 12kg spacerówka jest wg mnie dość ciężką. Zależy gdzie mieszkasz, ale w moich realiach takie coś by odpadało od razu. Sąsiadka z bloku u rodziców miała Evo, które waży podobnie i stelaż trzymała w aucie, bo nie dawała rady wnosić wózka nawet te kilka stopni po schodach.

Oyster wygląda nieźle, waga w normie. Gondola powinna pasować też od Britax i X lander. Na adapter maxi cosi wejdzie też quinny.
http://www.outlet-wozki.pl/produkt/g...er-urban-blue/
Oyster bardziej przyszłościowy niż ten Lonex.


Jakiś dziwny wynalazek polsko/ chiński.
Wysokość oparcia: 43 strasznie niskie!
Szerokość siedziska: 32
Nie, spacerówka będzie wkrótce na dziecko za mała.
Zobacz wózek Snap, polecany wcześniej , Baby Jogger czy Britax. Te modele bez obracanego siedziska wystarczą na dłużej.
Kaledonia, dziękuję za opinie masz rację te gondolę pasują Nie potrafiłam sobie przypomnieć o jakich firmach mówił sprzedawca, ale dokładnie tych o których wspominałaś

Mam jeszcze jedna wątpliwość
W nielicznych opiniach w internecie wyczytałam ze problem w tych lekkich wózkach typu Oyster Zero (czy joie literax, którego niestety nie widziałam na zywo) to bardzo słaba (a praktycznie brak) amortyzacji. I podobno te ciezsze wózki mają zdecydowanie lepsze amortyzatory (np Lonex ma podwójna amortyzację)
Czy jeśli wózek ma być głównie do jeżdżenia po mieście to amortyzacja musi być high level?

Edytowane przez ovejita
Czas edycji: 2018-04-12 o 08:52
ovejita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-12, 09:21   #492
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Kaledonia, dziękuję za opinie masz rację te gondolę pasują Nie potrafiłam sobie przypomnieć o jakich firmach mówił sprzedawca, ale dokładnie tych o których wspominałaś

Mam jeszcze jedna wątpliwość
W nielicznych opiniach w internecie wyczytałam ze problem w tych lekkich wózkach typu Oyster Zero (czy joie literax, którego niestety nie widziałam na zywo) to bardzo słaba (a praktycznie brak) amortyzacji. I podobno te ciezsze wózki mają zdecydowanie lepsze amortyzatory (np Lonex ma podwójna amortyzację)
Czy jeśli wózek ma być głównie do jeżdżenia po mieście to amortyzacja musi być high level?
Wózek bez amortyzacji nadaje się tylko do chodzenia po galerii handlowej. Ja mam niby jakąś amortyzację w wózku (husky) a i tak uważam ja za słaba jak na nasze polskie chodniki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 10:39   #493
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Z super amortyzacją to ja znam tylko Emmaljunga, ale wg mnie ten wózek fajny jest do usypiania maluszków , a nie do spacerów , wypadów do osiedlowego sklepu po bułki , lekarza itp, bo to jest olbrzymi wózek . Do auta nigdy w życiu ( podobnie lonex czy baby design).
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 12:00   #494
klaudetka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudetka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 369
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Wszystko da sie ogarnąć. My z husky jeździmy w naprawdę mały autku, gondolka siedzi sobie z nami, a stelaż w bagażniku. Zakupy upychamy między stelaż jak się nie mieszczą to zawsze można tam gdzie jest nosidełko z tyłu na wycieraczce. Jak dla mnie amortyzację ma całkiem dobrą, a w mojej okolicy są tragiczne chodniki. Sprawdzony także w lesie i tu bez zastrzeżeń, tylko wiadomo nie pojedziemy z taką prędkością jak po chodniku, bo zbyt dzieckiem trzęsie. Wtedy podkładamy jej motylka pod główkę
klaudetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 12:20   #495
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
Wszystko da sie ogarnąć. My z husky jeździmy w naprawdę mały autku, gondolka siedzi sobie z nami, a stelaż w bagażniku. Zakupy upychamy między stelaż jak się nie mieszczą to zawsze można tam gdzie jest nosidełko z tyłu na wycieraczce. Jak dla mnie amortyzację ma całkiem dobrą, a w mojej okolicy są tragiczne chodniki. Sprawdzony także w lesie i tu bez zastrzeżeń, tylko wiadomo nie pojedziemy z taką prędkością jak po chodniku, bo zbyt dzieckiem trzęsie. Wtedy podkładamy jej motylka pod główkę
Zakupy przewozi się w bagażniku, bo w razie czego mogą być bardzo niebezpieczne.
W takim razie wcale nie zajmuje ten pojazd mało miejsca, skoro nie ma miejsca w bagażniku na gondolę i zakupy.
Daj znać jak wózek będzie się sprawdzał ze spacerówką. Chciałabym zobaczyć 2 czy 3 latka w siedzisku w kurtce czy śpiworku. Ciekawe czy głowa mu nie będzie wystawać znad oparcia ( i będzie wygodnie podróżować ).

Dla mnie wózki z obracanym siedziskiem nie są komfortowe do prowadzenia, zwłaszcza jak dziecko jest twarzą do opiekuna. Takiego chodzącego dziecka, które lubi sobie odpocząć po ciężkim dniu na placu zabaw w wózku, w takim czołgu sobie nie wyobrażam.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 13:22   #496
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Z super amortyzacją to ja znam tylko Emmaljunga, ale wg mnie ten wózek fajny jest do usypiania maluszków , a nie do spacerów , wypadów do osiedlowego sklepu po bułki , lekarza itp, bo to jest olbrzymi wózek . Do auta nigdy w życiu ( podobnie lonex czy baby design).
Eee ja mam Emmaljunga i używam wszędzie nie wyobrażam sobie innego wózka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 14:20   #497
Mia694
Zadomowienie
 
Avatar Mia694
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 267
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Dziewczyny, czy któraś z Was posiada wózek Bebetto?
Czytałam, że są super, tylko nie wiem, jaki model wybrać

Jaki model polecacie? I gdzie najlepiej kupić taki wózek w Poznaniu, żeby jeszcze przed zakupem zobaczyć go na żywo?
Mia694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 14:24   #498
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mia694 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was posiada wózek Bebetto?
Czytałam, że są super, tylko nie wiem, jaki model wybrać

Jaki model polecacie? I gdzie najlepiej kupić taki wózek w Poznaniu, żeby jeszcze przed zakupem zobaczyć go na żywo?
Od 3 tyg użytkujemy wózek Bebetto Torino w kolorze SL04 jak na razie złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Mam nadzieję że dalej będzie się dobrze nim jeździć



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 16:17   #499
klaudetka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudetka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 369
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zakupy przewozi się w bagażniku, bo w razie czego mogą być bardzo niebezpieczne.
W takim razie wcale nie zajmuje ten pojazd mało miejsca, skoro nie ma miejsca w bagażniku na gondolę i zakupy.
Daj znać jak wózek będzie się sprawdzał ze spacerówką. Chciałabym zobaczyć 2 czy 3 latka w siedzisku w kurtce czy śpiworku. Ciekawe czy głowa mu nie będzie wystawać znad oparcia ( i będzie wygodnie podróżować ).

Dla mnie wózki z obracanym siedziskiem nie są komfortowe do prowadzenia, zwłaszcza jak dziecko jest twarzą do opiekuna. Takiego chodzącego dziecka, które lubi sobie odpocząć po ciężkim dniu na placu zabaw w wózku, w takim czołgu sobie nie wyobrażam.
Nie wiem czy 2-3latka będę wozić w tym wózku "czołgu", bo zdaję sobie sprawę z jego mankamentów. Pewnie będę chciała wtedy zainwestować w coś nieuzywanego i lekkiego. Myślę, że jako pierwszy wózek na pierwszy rok, dwa życia dziecka wystarczy. Ten miał super cenę jako używany i jest na prawdę wygodny do prowadzenia, ma dużą torbę pod spodem i pare innych rzeczy, które szukałam w wózkach z tej półki cenowej. Oglądałam różne wózki w sklepach i akurat ten był jednym z tych które mi pasowały, a dodatkowo jak pisałam nadarzyła się okazja dobrej ceny za używkę. Nie, nie rozleciał się i nie skrzypi

Gondola się mieści, ale na styk tak, że półka w bagażniku lekko się podniosi, niestety brakuje nam dosłownie 2cm. Ja nie będę tak upychała wszystkiego i z wygody wolę włożyć gondolę na przednie siedzenie. Nikomu nie przeszkadza do wchodzi elegancko "w nogi" tego miejsca

Pytałam tu wcześniej o propozycje, ale jakoś nie bardzo padały. Coś podobnego byś innym poleciła tylko "lepszego"?
klaudetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-12, 17:31   #500
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

No jak dla mnie to mogłabym wybrać nawet i taki wózek, ale gdzie bym nim jeździła
https://www.silvercrossbaby.com/our-...balmoral/navy/
waży 37kg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg THUDANCNEIBKTGYR.jpg (392,1 KB, 81 załadowań)
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 13:59   #501
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Czy ktoś miał doczynienia z wózkami Invictus?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 20:50   #502
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał doczynienia z wózkami Invictus?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszukaj opinii o Tako, to ich nowe wcielenie.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 21:03   #503
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

A macie jakieś zdanie o Jedo Trim? W sieci znalazłam kilka uwag, że awaryjny (choć kilka wydaje się pisanych przez jedną osobę w różnych miejscach), ale testowałam wczoraj w sklepie i bardzo mi siadł jeśli chodzi o wysokość, łatwość prowadzenia, amortyzację i wielkość gondoli (dziecko jesienne, więc będzie trzeba zadbać o zimowy wsad).
Zależy mi na łatwym prowadzeniu i amortyzacji (kostka brukowa licznie występuje w okolicy + sporo schodków) nie będę musiała go nosić na piętro (choć katalogowe 13,9 kg to też nie wydaje się najgorzej).

Zakładam, że kupię używkę, a potem zamienię na bardzo lekką spacerówkę (dużo podróżujemy).
ronja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 09:42   #504
scharlot
Raczkowanie
 
Avatar scharlot
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Dziewczyny doradzcie

Joie Litetrax 4 Flex Signature czy valco baby Snap 4 ? Nie zależy mi jakoś tak bardzo na tej wadze więc nie jest ona głównym wyznacznikiem.

Wizualnie urzekł mnie joie 😖 ale coś mi rozum podpowiada że valco lepszy
__________________
Walka samej ze sobą !
wielkie odchudzanie
było 83 jest 74 bedzie ! 63
scharlot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 09:36   #505
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez scharlot Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie

Joie Litetrax 4 Flex Signature czy valco baby Snap 4 ? Nie zależy mi jakoś tak bardzo na tej wadze więc nie jest ona głównym wyznacznikiem.

Wizualnie urzekł mnie joie 😖 ale coś mi rozum podpowiada że valco lepszy
Valco. Joie są jakościowo poniżej, widać zwłaszcza po kołach , co lubią się rozchodzić. Ile cm joie ma oparcia ?

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Na limango widziałam tanio wózki GB i Cybex, to chyba jedno i to samo.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 15:05   #506
basakatua
Rozeznanie
 
Avatar basakatua
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 811
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Hej,

czy któraś z Was ma już doświadczenie z Bugaboo Fox? Ma wszystkie zalety cameleona, a nie ma jego wad i wygląda na to, że nic lepszego nie znajdę, natomiast strasznie trudno też o opinie użytkowników...
basakatua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 16:47   #507
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez basakatua Pokaż wiadomość
Hej,

czy któraś z Was ma już doświadczenie z Bugaboo Fox? Ma wszystkie zalety cameleona, a nie ma jego wad i wygląda na to, że nic lepszego nie znajdę, natomiast strasznie trudno też o opinie użytkowników...
Bo to chyba kontynuacja buffalo więc bym poszła tym tropem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 13:39   #508
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

palinek, to jest tylko model Anex CROSS w limitowanej wersji.
Zobacz ile używek jest jest na olx, mało używanych wózków.
Długo siostra go używa
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 17:07   #509
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Ktory lepszy? Joie litetrax 4 air czy Cybex iris m air? Juz prawie mialam kupic ten pierwszy, ale znalazlam tego cybexa i teraz mam dylemat. Cybex mnie kusi glowie tym, ze to dobra jakosciowo marka, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Poza tym ma obracane siedzisko, ktore mozna polozyc na plasko, ale z drugiej strony ma nieciekawe kółka i podobno brak amortyzacji, za to Joie ma lepsze koła i amory. Ma moze ktoras z Was tego Cybexa? Czytalam juz kilka recenzji ze to wozek niemal idealny, ale chcialabym poznac jeszcze inne opinie.
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 18:48   #510
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Hej wszystkim,

Mam pewien problem z doborem wozka. Otoz moje dziecko zaraz skonczy 3miesiace, ale gabarytowo jest na etapie polrocznego dziecka. Urodzil sie duzy i jest na mm dlatego taki wielki, altualnie mierzy 66cm a gondola jakiej uzywamy ma max 70cm. Wiem ze za chwile mi z niej wyrosnie dlatego mysle juz o spacerowce z mozliwoscia polozenia siedziska. Mam na oku model Easygo Optimo, ale producent pisze ze jest ona dla dzieci od 6miesiaca. Inne modele z tej firmy sa dla maluchow od urodzenia ale tylko ten optimo ma mozliwosc odwrocenia siedziska tylem do kierunku jazdy na czym mi zalezy. I teraz moje pytanie, co zrobic? Jak kupie za miesiac moze dwa jesli mlody wytrzyma w gondoli to czy bedzie to ok? Bedzie musial jeszcze lezec bo jeszcze nie potrafi utrzymac sam glowki chociaz juz powoli zaczyna. Czy ktoras z Was kojarzy ten model i jak on wyglada calkowicie rozlozony, bo wydaje mi sie ze nie rozklada sie calkiem plasko. A moze znacie inny wozek w podobnej cenie dla dzieci od 0 ktory bedzie mozna odwrocic?
Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Ktory lepszy? Joie litetrax 4 air czy Cybex iris m air? Juz prawie mialam kupic ten pierwszy, ale znalazlam tego cybexa i teraz mam dylemat. Cybex mnie kusi glowie tym, ze to dobra jakosciowo marka, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Poza tym ma obracane siedzisko, ktore mozna polozyc na plasko, ale z drugiej strony ma nieciekawe kółka i podobno brak amortyzacji, za to Joie ma lepsze koła i amory. Ma moze ktoras z Was tego Cybexa? Czytalam juz kilka recenzji ze to wozek niemal idealny, ale chcialabym poznac jeszcze inne opinie.
Iris ma kubełkowe siedzisko, które nie rozkłada się na płasko. Dla takiego dużego dziecka nie wystarczy na zbyt długo.
Joie bym nie brała. Jakościowo szału nie ma, a oparcie raptem 46cm. Cena do tego już nie taka atrakcyjna.
Cybex Eternis z tych tańszych, a sensownych propozycji lub Britax Motion 3 kołowy.

foto, jak dziecku głowa wystaje ponad oparcie w joie
Znalazłam w necie porównanie Joie, Britax i Baby Jogger.
http://fotoforum.gazeta.pl/a/78503.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Y7o7zEyJuzVWaomONB.jpg (94,2 KB, 136 załadowań)

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-05-14 o 18:51 Powód: foto
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 15:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.