Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-09, 23:56   #31
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Przecież napisał, że nie zostawia i nie spuszcza wzroku z dziecka.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 00:09   #32
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

A zostawiacie dzieci czasem na placach zabaw w centrach handlowych? Takich zamkniętych, co to jedna dziewczyna zasuwa bramkę na łańcuszek i pilnuje całej bandy? Rodzice zostawiają numer telefonu i sru...na zakupy. Nie oceniam, po to to w koncu jest, ale ja bym nie mogła.

Ja przyznam, że nie zostawiam. Owszem córa z placyków korzysta, ale jestem w pobliżu. Nieraz widziałam, jak pani "opiekunka' wpuszcza do środka znajomych (obcy-dorośli, mają bezpośredni dostęp do dzieci), albo gadu gadu a chłopczyk sam wybiegł bo chciało mu się sikać, takiego typu sceny. Może przesadzam, ale boję się. Nawet jeśli chodzi o moją prawie 5 latkę.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-04-10 o 19:09
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 01:45   #33
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Jeśli chodzi o przykład, który podała autorka wątku, to nie, nie zostawiam dziecka samego w miejscach publicznych, jeśli nie mam go na oku.
Zdarzyło mi się zostawić dziecko śpiące w wózku przed sklepem, jeśli go dokładnie widzę (mieszkam na wsi), do innych sklepów bez dziecka u siebie nie wchodzę, w mieście nie ma mowy bym zostawiła wózek przed sklepem, nawet gdybym je obserwowała przez witrynę sklepową. W ogóle jeśli to możliwie, nie zabiera do centrów handlowych itp. Córce, ma prawie 5 lat, pozwalam zjeść z pierwszego piętra pod drzwi klatki, kiedy ubieram siebie i zbieram małego (ma kilka miesięcy), ma czekać na dole, ale i wtedy biegnę jak głupia, by nie nie wpała na pomysł by wyjśc sama przed klatkę. Nie mniej jednak uważam, że należy uczyć dzieci też takiej samodyscypliny, odpowiedzialności, samodzielności, tłumaczyć co można, a co nie. Zawsze, zwracam jej uwagę na zasady bezpieczeństwa na drodze i ona wie, że musi się obejrzeć przechodząc przez ulicę, nawet tą pod blokiem mało uczesaną.
Gdy miał 3, 5 roku, w ziemie czasami musiałam zostawiać ją na jakieś 3 do 5 min w domu, bo szłam sprawdzać czy samochód zapali i go trochę przepalić, prosiłam ją by siedziała cały czas w oknie by było ja widać.
Jeśli w sklepie nie ma za dużo ludzi, pozwalam się jej oddalać na odległość zasięgu mojego wzroku.
Myślę też, że to pozostawianie dzieci bez naocznej opieki, zależny w dużej mierze od dziecka (zakładam, że rodzice znają je dobrze), w sytuacjach ekstremalnych/trudnych zaczyna krzyczeć, stawiać opór, sygnalizuje, że coś jest nie tak, jeśli nie zauważy tego opiekun, ludzie siedzący obok zobaczą i zareagują. Tylko do tego też potrzeba wrażliwości na innego człowieka.
Ja jednak unikam sytuacji, gdy mam pozostawić dziecko samo. Jednak staram się jednoznacznie nie oceniać rodziców, którzy tak postępują, każde dziecko jest inne i inaczej wychowywane.
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:15   #34
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
A zostawiacie dzieci czasem na placach zabaw w centrach handlowych? Takich zamkniętych, co to jedna dziewczyna zasuwa bramkę na łańcuszek i pilnuje całej bandy? Rodzice zostawiają numer telefonu i sru...na zakupy.

Ja przyznam, że nie zostawiam. Owszem córa z placyków korzysta, ale jestem w pobliżu. Nieraz widziałam, jak pani "opiekunka' wpuszcza do środka znajomych (obcy-dorośli, mają bezpośredni dostęp do dzieci), albo gadu gadu a chłopczyk sam wybiegł bo chciało mu się sikać, takiego typu sceny. Może przesadzam, ale boję się. Nawet jeśli chodzi o moją prawie 5 latkę.
Nie wiem, jak jest gdzie indziej, ale w warszawskich CH dzieci można pozostawić na placu zabaw po 3 roku życia. Nie zdarzyło mi się to jeszcze, chociaż 3 lata skończyła kilka miesięcy temu.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:19   #35
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
A zostawiacie dzieci czasem na placach zabaw w centrach handlowych? Takich zamkniętych, co to jedna dziewczyna zasuwa bramkę na łańcuszek i pilnuje całej bandy? Rodzice zostawiają numer telefonu i sru...na zakupy. Nie oceniam, po to to w koncu jest, ale ja bym nie mogła.

Ja przyznam, że nie zostawiam. Owszem córa z placyków korzysta, ale jestem w pobliżu. Nieraz widziałam, jak pani "opiekunka' wpuszcza do środka znajomych (obcy-dorośli, mają bezpośredni dostęp do dzieci), albo gadu gadu a chłopczyk sam wybiegł bo chciało mu się sikać, takiego typu sceny. Może przesadzam, ale boję się. Nawet jeśli chodzi o moją prawie 5 latkę.

Raz mi się zdarzyło dziecko na takim placyku zostawic, ale byłdość dobrze zorganizowany.
W UK jeszczesię ztaką możliwością nie spotkałam
Dziecka nie zostawiam przed sklepem, przy stoliku idącpo jedzenie w zatłoczonej restauracji czy knajpce.Od niedawna pozwalam starszemu,który skończyl 5lat, na samotne wyjscia do toalety, podczas wizyty w kościele.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:05   #36
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

mojego 4latka w zyciu nie zostawie na sekunde nawet. nie dlatego ze jestem przewrazliwona, a dlatego, ze on nadaktywny. nie potrafi usiedziec 5 minut, nawet jak zeby myje to musi skakac (nie ma adhd... potrafi sie skupic, ma nawet podzielną uwage ). dlatego nie wystałby w kolejce, predzej jakbym kogos z kolejki poprosila że on jest za tym panem/panią to by zadzialalo.

przyklad w wczoraj. przychodnia. sa obrazki na scianie pt. nie wpuszczaj nieznajomych do domu. moje pytanie "a jakby tam byl pan i mial dla ciebie cukierka. nie wiesz jak sie pan nazywa, to nie wujek, dziadek ani taka. wpusisz go?" "tak, bo ma cukierka". dziecko łatwo zmanipulowac wiec ja nie wierzę (tak samo na drodze nie wierze innym kierowcom itd.)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 17:44   #37
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Ja na takim placyku też nie zostawię dziecka. Natomiast była córa w takim miejscu, a ja z koleżanką chodziłam naokoło tego, mała nas widziała, my ją. Zresztą - ona 3 lat nie ma, i tylko dlatego wpuszczona, bo dzieci mało.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 18:47   #38
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Ja tez nie zostawie. Ostatnio byłam z mała na sali zabaw dla dzieci, jest tam możliwość zostawienia starszych dzieci pod opieka pracownikow sali. Takie dzieci maja specjalne naklejki na koszulkach wiec wiadomo kto jest kto

Generalnie dzieciaki biegaly jak dzikie, żadnej kontroli, moja mała przewrocily kilka razy, raz jeden chłopczyk wjechał w nią na zjezdzalni, inny w basenie pileczkowym przebiegł jej po plecach. Jeden wielki bałagan. A panie opiekunki chodziły i zbierały pileczki, ktore sie z basenu wysypaly
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:40   #39
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Nie podobają mi się takie miejsca zabaw, dodatkowo zauważyłam, że zimą to są wylęgarnie chorób, połowa dzieci zasmarkana do pasa jakoś nie mam ochoty mojego dziecka puszczać do takiego miejsca. No nie wiem, może dziwna jestem w sumie

Wolę tradycyjny plac zabaw, gdzie mam córkę na oku przez cały czas, najczęściej aktywnie uczestnicząc w zabawie. Ale moja to jeszcze też maluch, więc nie wyobrażam sobie zostawić ją bez opieki.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 01:29   #40
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

A co robicie podczas spotkań rodzinnych? Dziecko 3-4 lata, bawi się z innymi dziećmi w innym pokoju niż dorośli siedzący przy stole. Zostawiacie je same czy ktoś dorosły zawsze ma dzieci na oku?

Ja spotkałam się z sytuacją, gdzie zawsze jeden dorosły stoi w drzwiach i patrzy na dzieci (nadopiekuńczość czy słuszność?). Ale też znam przypadek, że dzieci bawiły się same w jednym pokoju i doszło do b.groźnego wypadku...
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 01:38   #41
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
A co robicie podczas spotkań rodzinnych? Dziecko 3-4 lata, bawi się z innymi dziećmi w innym pokoju niż dorośli siedzący przy stole. Zostawiacie je same czy ktoś dorosły zawsze ma dzieci na oku?

Ja spotkałam się z sytuacją, gdzie zawsze jeden dorosły stoi w drzwiach i patrzy na dzieci (nadopiekuńczość czy słuszność?). Ale też znam przypadek, że dzieci bawiły się same w jednym pokoju i doszło do b.groźnego wypadku...
To zależy. Od wieku wszystkich dzieci, stopnia zażyłości, temperamentu, ilości (inaczej jak bawią się dwie 3-4 letnie kuzynki, inaczej gdy bawi się pięcioro dzieci w wieku od 2 do 5).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-04-20 o 12:49
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 11:02   #42
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Moja ma rok, więc nie spuszczam jej z oka w miejscach publicznych.

Mam w rodzinie 5-latkę, jeśli moja córka też taka będzie to myślę, że np. zostawię przy stoliku w restauracji kiedy pójdę coś zamówić.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
A co robicie podczas spotkań rodzinnych? Dziecko 3-4 lata, bawi się z innymi dziećmi w innym pokoju niż dorośli siedzący przy stole. Zostawiacie je same czy ktoś dorosły zawsze ma dzieci na oku?

Ja spotkałam się z sytuacją, gdzie zawsze jeden dorosły stoi w drzwiach i patrzy na dzieci (nadopiekuńczość czy słuszność?). Ale też znam przypadek, że dzieci bawiły się same w jednym pokoju i doszło do b.groźnego wypadku...
hmmm nawet nie myślałam o czymś takim, ja swoją roczną córkę spokojnie zostawiam sama bawiącą się i idę np. robić obiad do kuchni

tak samo zostawiam ją z 5 letnią kuzynką w pokoju, kiedy się bawią a ja coś chce sobie zrobić
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 12:44   #43
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
A co robicie podczas spotkań rodzinnych? Dziecko 3-4 lata, bawi się z innymi dziećmi w innym pokoju niż dorośli siedzący przy stole. Zostawiacie je same czy ktoś dorosły zawsze ma dzieci na oku?

Ja spotkałam się z sytuacją, gdzie zawsze jeden dorosły stoi w drzwiach i patrzy na dzieci (nadopiekuńczość czy słuszność?). Ale też znam przypadek, że dzieci bawiły się same w jednym pokoju i doszło do b.groźnego wypadku...
My mamy zainstalowaną w pokoju dzieci małą kamerkę, która przesyła obraz do TV w naszym pokoju. Kiedy potrzebujemy - włączamy i obserwujemy, czy z dziećmi wszystko ok.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:47   #44
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

Amani, no bez przesady moja córka w domu u nas i u kogoś ma pełną swobodę, rzecz jasna - u kogoś w granicach wyznaczonych przez tego kogoś po prostu jeśli może bawić się w danym miejscu i widzę, że jest ono bezpieczne, to nie stoję jak kat nad nią.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:24   #45
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Zostawianie dzieci same w miejscu publicznym - co myślicie?

ja tez mojej nie zostawie samej w miejscu publicznym, zdecydowanie za mala jest (16 meisiecy), ale w domu moze sie bawic sama w pokoju
tylko ze ja musze byc pewna, ze nic na wierzchu nie ma niebezpiecznego

ogolnie ja z nia spedzam wiekszosc czasu, maz wiecznie w pracy, i jak juz on ma z nia zostac to nie pozwala jej sie bawic samej, za raz ja wola, ze musi miec ja na oku, ja tylko wiem ze jak za dlugo cicho to musze isc sprawdzic
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.