Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-18, 09:59   #1
balckangel
Raczkowanie
 
Avatar balckangel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bedford
Wiadomości: 132
GG do balckangel

Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem


Kochane, potrzebuję Waszej pomocy.
Sprawa jest nieco zawiła. Jestem osobą samotnie wychowującą dziecko, to znaczy mam partnera z którym planuję przyszłość, ale męża nie posiadam
Z ojcem dziecka miała poprawne kontakty, raz lepsze raz gorsze, ale generalnie, alimenty, które ustaliliśmy między sobą, wpływały zawsze na czas, a ojciec dziecka zabiegał o kontakty z synkiem.

Niestety.. jakiś czas temu zjawiła się w życiu ojca mojego syna, kobieta. Oczywiście życzę im dobrze, i cieszyłam się że ułożył sobie życie. Niestety kobieta ta, w licznych sms obrażała mnie i moje dziecko. Zgłosiłam sprawę na policję, rozprawę miałam kilka dni temu. Musiała przeprosić i dostała pouczenie.

Niestety, Pani ta notorycznie utrudnia życie mi i mojemu dziecku. Buntuje ojca małego, przez co on nie spotyka się z dzieckiem od września. Wiele razy dostawałam sms od tej pani że on i ona nie chcą mieć nic do czynienia z dzieckiem. On temu zaprzecza, ale jednak... Kontaktów nie utrzymuje żadnych. Mój synek jeździ do matki swojego ojca i tam też mój ex kilka razy przypadkowo go spotkał...

Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja nie tylko ze względów emocjonalnych... Ale od września nie otrzymuję także od niego żadnych pieniędzy. Pozew został złożony...

Moje pytania jednak, dotyczą sprawy o ustalenie spotkań z dzieckiem. Bo taki właśnie wniosek nagle, ojciec mojego syna złożył... Napisał że utrudniam mu kontakty, i ingeruję w jego życie prywatne. Zażyczył sobie jednego weekendu z dzieckiem w miesiącu. Mieszka około 70 km ode mnie. Więc nie jest to duża odległość i jest mi przykro że tak rzadko chce spotykać synka.

Teraz nie wiem, co w sądzie mówić, aby odeprzeć od siebie te kłamliwe zarzuty. Nie chce pozwolić by przedstawiano mnie w złym świetle. Mam kilka sms w których ojciec małego pisze bym nie dzwoniła i nie pisała do niego, na moja sugestie by zrzekł sie praw on odpisuje , "i ok"...
A także takie wiadomości w których proszę go o zainteresowanie się dzieckiem...

Czy je wydrukować? Przepisać do worda? I wziąć ze sobą telefon?

Zależy mi na tym bym wyszła na szczerą. Wiem również że ta rozprawa będzie miała wpływ na późniejszy proces o alimenty...
__________________
Odszkodowanie
balckangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:20   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Esemesy zachować, zrobić wydruk i wziąć adwokata.

Niepoważny człowiek. A kobietę to sobie nieźle świrniętą wybrał. Biedne dziecko.
Czarno widzę weekendy z tą wariatką.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:17   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Szczerze? ciesz się, że tylko o weekend jeden chodzi - przynajmniej póki on z wariatką jest.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:20   #4
balckangel
Raczkowanie
 
Avatar balckangel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bedford
Wiadomości: 132
GG do balckangel
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Kochane! Serdecznie dziękuję za odpowiedzi Wasze! Przepraszam za brak sprecyzowania problemu, zapomniałam dopisać że on zażyczył sobie kontaktów z dzieckiem od piątku do niedzieli w miejscu mojego zamieszkania.
Swoją drogą nie wiem jak on sobie to wyobraża? że zostanie u mnie na noc? W mieszkaniu? PO
Wiec nie boje się o to że ta suka będzie miała z nim kontakt...

Mi synka bardzo żal, ale na szczęście jego kontakt z nią był nie wielki.

Wiecie co? Mogę się Wam wyżalić? Straszne mnie zabolało jak na tej rozprawie o to nękanie i wyzywanie mnie i synka, on się zjawił razem ze swoja wybranką... i jeszcze ją pocieszał.. Myślałam że zwariuje... Ona jego syna nazywała bękartem, gówniarzem itd a on ją w tym wspierał?

Adwokat rozłożył ręce i powiedział że nie jest w stanie jej pomóc, a sędzina radziła przeprosić bo konsekwencje mogą być poważne... Zadowoliłam sie przeprosinami, bo miałam dosyć kolejnych wizyt w sądzie
__________________
Odszkodowanie

Edytowane przez balckangel
Czas edycji: 2012-04-18 o 13:26
balckangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:41   #5
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

No to niezle go omotala ta wariatka ze sie tak zachowuje

Zacisnij zeby i walcz o dobro synka, smsy oczywiście zachowaj, cokolwiek co masz moze Ci pomoc, zapytaj adwokata w jakiej formie powinnas je przekazać sądowi.

A tego ze Twój eks alimentów nie płaci to nie skomentuje.

Jakby co pisz, pocieszymi Cię w miarę naszych możliwości
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:05   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Ta sprawa i zachowanie eksa też będzie istotna dla sądu teraz. Podobnie jak fakt niepłacenia na dziecko.

Nigdy nie pojmę czemu faceci tak działają. Gość robi z siebie idiotę na 102 i jeszcze większego zrobi teraz w sądzie.

Miej przy sobie wszystkie papiery z tamtej sprawy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:11   #7
balckangel
Raczkowanie
 
Avatar balckangel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bedford
Wiadomości: 132
GG do balckangel
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Dziękuję Wam Jesteście niezastąpione.

Mam nadzieje że będzie dobrze, ja w odpowiedzi na jego pozew o ustalenie spotkań, napisałam z moim radcą prawnym, że mi odpowiadają te warunki, ale że miałam nadzieje że ojciec dziecka bardziej będzie o nie zabiegał.

A w kwestii zamotania go.. Cóż.. kupiła mu BMW
__________________
Odszkodowanie
balckangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 14:15   #8
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Cytat:
Napisane przez balckangel Pokaż wiadomość
A w kwestii zamotania go.. Cóż.. kupiła mu BMW


Niech mu kupi nawet dwa ale gość nie moze zapomnieć ze jest ojcem i ma obowiązki.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 15:04   #9
balckangel
Raczkowanie
 
Avatar balckangel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bedford
Wiadomości: 132
GG do balckangel
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Cóż.. dla mnie również to jest nie do pojęcia.. Ale jednak... tak się zdarzyło
__________________
Odszkodowanie
balckangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 13:16   #10
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

jeny co za gosc szkoda synka, mam nadzieje ze twoj obecny partner okaze sie dla niego lepszym ojcem niz ten biologiczny
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:12   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Cytat:
Napisane przez balckangel Pokaż wiadomość

A w kwestii zamotania go.. Cóż.. kupiła mu BMW
He he he

Jakoś tak mi się fajnie komponuje facet bezmyślny i BMW. Fajny komplet. Idealny.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 16:41   #12
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Broń swojej godności. Jeśli masz dowody w postaci sms-ów itp to przedstaw je w sądzie. Dobrze jeśli miałabyś świadków na to, że nie utrudniasz ojcu dziecka widzeń, a to że nie ma kontaktu to tylko jego wina. I na poparcie masz jeszcze poprzednią sprawę sądową.

Chce się spotykać w TWOIM miejscu zamieszkania? To bardzo dziwne, i wnioskuję, że to jego, pożal się Boże, partnerka, tak go nakręca. Nie zgadzaj się nigdy w życiu, aby u Ciebie nocował.

Masz twarde dowody na to, że brak kontaktów z dzieckiem jest ewidentnie jego i jego partnerki winą. Także jesteś na wygranej pozycji.

Więc powodzenia, dużo cierpliwości, bo najważniejszy jest synek
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:03   #13
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Najlepiej zrobić zdjęcie (bez lampy) telefonu - z "włączonym" smsem, następnie wydrukować zdjęcie i dołączyć do pisma procesowego z zaznaczeniem, że oryginalny sms w telefonie okażesz sądowi na rozprawie, ewentualnie dać kserokopie na rozprawie i mieć ze sobą telefon.
A jeszcze lepiej udać się do dobrego adwokata.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 22:03   #14
delilahinsomnia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Kwestie prawde. Ustalenie spokań z dzieckiem

Balckangel - a czy Ty nadal zgadzasz się na kontakty dziecka z ojcem? Jeżeli tak, to nawet dobrze że w miejscu Twojego zamieszkania i gdzie będziesz 'pod ręką'. Nie zgadzaj się żeby dziecko przebywało w miejscu gdzie jest obca kobieta dla Twojej pociechy tym bardziej że z tego wynika - ma wrogie nastawienie do niego!

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez balckangel Pokaż wiadomość
Kochane, potrzebuję Waszej pomocy.
Sprawa jest nieco zawiła. Jestem osobą samotnie wychowującą dziecko, to znaczy mam partnera z którym planuję przyszłość, ale męża nie posiadam
Z ojcem dziecka miała poprawne kontakty, raz lepsze raz gorsze, ale generalnie, alimenty, które ustaliliśmy między sobą, wpływały zawsze na czas, a ojciec dziecka zabiegał o kontakty z synkiem.

Niestety.. jakiś czas temu zjawiła się w życiu ojca mojego syna, kobieta. Oczywiście życzę im dobrze, i cieszyłam się że ułożył sobie życie. Niestety kobieta ta, w licznych sms obrażała mnie i moje dziecko. Zgłosiłam sprawę na policję, rozprawę miałam kilka dni temu. Musiała przeprosić i dostała pouczenie.

Niestety, Pani ta notorycznie utrudnia życie mi i mojemu dziecku. Buntuje ojca małego, przez co on nie spotyka się z dzieckiem od września. Wiele razy dostawałam sms od tej pani że on i ona nie chcą mieć nic do czynienia z dzieckiem. On temu zaprzecza, ale jednak... Kontaktów nie utrzymuje żadnych. Mój synek jeździ do matki swojego ojca i tam też mój ex kilka razy przypadkowo go spotkał...

Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja nie tylko ze względów emocjonalnych... Ale od września nie otrzymuję także od niego żadnych pieniędzy. Pozew został złożony...

Moje pytania jednak, dotyczą sprawy o ustalenie spotkań z dzieckiem. Bo taki właśnie wniosek nagle, ojciec mojego syna złożył... Napisał że utrudniam mu kontakty, i ingeruję w jego życie prywatne. Zażyczył sobie jednego weekendu z dzieckiem w miesiącu. Mieszka około 70 km ode mnie. Więc nie jest to duża odległość i jest mi przykro że tak rzadko chce spotykać synka.

Teraz nie wiem, co w sądzie mówić, aby odeprzeć od siebie te kłamliwe zarzuty. Nie chce pozwolić by przedstawiano mnie w złym świetle. Mam kilka sms w których ojciec małego pisze bym nie dzwoniła i nie pisała do niego, na moja sugestie by zrzekł sie praw on odpisuje , "i ok"...
A także takie wiadomości w których proszę go o zainteresowanie się dzieckiem...

Czy je wydrukować? Przepisać do worda? I wziąć ze sobą telefon?

Zależy mi na tym bym wyszła na szczerą. Wiem również że ta rozprawa będzie miała wpływ na późniejszy proces o alimenty...
Pamiętaj mniej - więcej daty kiedy ojciec widzial się z dzieckiem. Zacytuj sms które dostałaś od ojca dziecka i od jego kobiety, zrób dwie kopie (jedna jako dowód dla Sądu a druga dla Ciebie bądź jeżeli będziesz miała adwokata to dla niego właśnie) i zaznacz że na rozprawie pokażesz oryginały wiadomości w telefonie w razie potrzeby. Z tego co widzę to nie Ty ingerujesz w jego życie prywatne tylko ta obca kobieta w Twoje, Twoje i synka.
delilahinsomnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.