Kobieta elektryk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-31, 19:58   #1
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257

Kobieta elektryk


Jestem w III klasie gimnazjum. Mam koleżankę, która chce zostać elektrykiem. Ja i moje inne koleżanki próbujemy przekonać ją, że to nie jest zawód dla niej. Nie dlatego, że jest dziewczyną. Ona jest utalentowana artystyczno-humanistycznie (pięknie pisze i rysuje, ukończyła też szkołę muzyczną I stopnia), w dodatku zapisała się do najgorszego technikum w mieście. Bardzo ją lubię i nie chcę, żeby taki talent jak ona się marnował. Widzę, że nie jest zbytnio zainteresowana elektryką i ożywia się tylko wtedy, gdy mówi o literaturze lub sztuce, ale wmawia sobie, że nie osiągnię sukcesu jako pisarka czy malarka. Czy jest w ogóle jakiś sens dalszego namawiania jej do zmiany decyzji?
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 04:28   #2
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Kobieta elektryk

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Jestem w III klasie gimnazjum. Mam koleżankę, która chce zostać elektrykiem. Ja i moje inne koleżanki próbujemy przekonać ją, że to nie jest zawód dla niej. Nie dlatego, że jest dziewczyną. Ona jest utalentowana artystyczno-humanistycznie (pięknie pisze i rysuje, ukończyła też szkołę muzyczną I stopnia), w dodatku zapisała się do najgorszego technikum w mieście. Bardzo ją lubię i nie chcę, żeby taki talent jak ona się marnował. Widzę, że nie jest zbytnio zainteresowana elektryką i ożywia się tylko wtedy, gdy mówi o literaturze lub sztuce, ale wmawia sobie, że nie osiągnię sukcesu jako pisarka czy malarka. Czy jest w ogóle jakiś sens dalszego namawiania jej do zmiany decyzji?


Czyżby ofiara propagandy wyższości zawodu nad studiami / ścisłe > niz humanistyczne? ;-)

Fajnie, jakby ktoś dorosły z nią porozmawiał. Albo starszy chociaż, z innymi doświadczeniami
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 22:03   #3
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Kobieta elektryk

9
Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Jestem w III klasie gimnazjum. Mam koleżankę, która chce zostać elektrykiem. Ja i moje inne koleżanki próbujemy przekonać ją, że to nie jest zawód dla niej. Nie dlatego, że jest dziewczyną. Ona jest utalentowana artystyczno-humanistycznie (pięknie pisze i rysuje, ukończyła też szkołę muzyczną I stopnia), w dodatku zapisała się do najgorszego technikum w mieście. Bardzo ją lubię i nie chcę, żeby taki talent jak ona się marnował. Widzę, że nie jest zbytnio zainteresowana elektryką i ożywia się tylko wtedy, gdy mówi o literaturze lub sztuce, ale wmawia sobie, że nie osiągnię sukcesu jako pisarka czy malarka. Czy jest w ogóle jakiś sens dalszego namawiania jej do zmiany decyzji?

akurat zgadzam sie co do tego, zeby z rezerwa podchodzila do kariery pisarki/artystki, bo jak wszystkie takie zawody sa niepewne i rzadza sie swoimi prawami

Co do tej elektryki, to jak dla mnie jakis rodzaj buntu :p Musisz jej uswiadomic, ze pomiedzy pisarka a elektrykiem jest jeszcze mnostwo innych zawodow, ktore bardziej jej przypasuja i nie musi byc tak radykalna
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 09:39   #4
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Kobieta elektryk

Rozmawiałam z nią i nic, jak grochem o ścianę. Uparła się na tę elektrykę w tym słabym technikum i chyba nic tego nie zmieni. Proponowałam jej architekturę wnętrz, ale ona stwerdziła, że studia to strata czasu i nie pójdzie na nie. Potem była mowa o elektronice. W mieście w jednej ze szkół średnich jest taki kierunek (to bardzo dobre technikum z kierunkami technicznymi). Przekonywałam, że elektronika to bardziej przyszłościowy i - moim zdaniem - ciekawszy zawód. Jednak ona powiedziała, że elektronika jej nie interesuje.



Ja się poddałam. Nie ma sensu przekonywać tak upartej osoby.
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 15:29   #5
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Kobieta elektryk

Moż pogadaj z jej rodzicami, żeby przemówili jej do rozsądku. A jak to nie pomoże, to niech idzie od tego technikum, po 1 klasie może rzuci to technikum i wybierze inną szkołę. Czasem trzeba samemu sie przejechać, żeby zmienić zdanie. A ludzie najlepiej uczą sie na własnych błędach. Jak ona pójdzie do tej szkoły i sama zobaczy, że źle sie czuje, to w końcu zobaczy, że jej sie nie podoba i później pójdzie do innej szkoły. Czasem ludziom nie da sie przemówić do rozsądku i muszą sie przejechać, żeby zobaczyć, że źle robią
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 11:15   #6
Malparida
Rozeznanie
 
Avatar Malparida
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 519
Dot.: Kobieta elektryk

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Czyżby ofiara propagandy wyższości zawodu nad studiami / ścisłe > niz humanistyczne? ;-)

Fajnie, jakby ktoś dorosły z nią porozmawiał. Albo starszy chociaż, z innymi doświadczeniami
Ma racje!

Jak dziewczyna chce pracowac w kablach, to jej pozwol!
Malparida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 14:30   #7
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Kobieta elektryk

Cytat:
Napisane przez Malparida Pokaż wiadomość
Ma racje!

Jak dziewczyna chce pracowac w kablach, to jej pozwol!
Tylko gorzej, jak ta dziewczyna idzie do szkoły na elektryka, żeby zrobic na złość itp., a po roku sie okaże, że to jednak jej nie interesuje, a papiery złożyła do tej szkoły, bo chciała zrobic innym na złość.
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-20, 19:46   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Kobieta elektryk

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Jestem w III klasie gimnazjum. Mam koleżankę, która chce zostać elektrykiem.
Fajny zawód, z przyszłością, chyba dziś nikt sobie nie wyobraża życia bez prądu, więc czemu nie

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Ja i moje inne koleżanki próbujemy przekonać ją, że to nie jest zawód dla niej.
Dlaczego nie dla niej? Może dlatego, że "wszystkie" koleżanki idą do innej szkoły, i chciałyby mieć ją w pobliżu?
A poważnie, to nie napisałaś kilku ważnych informacji - może ma w rodzinie kogoś "z branży", kto bardzo zachwala ten zawód, lub zachwalał zarobki i prostą pracę?
Jest takie powiedzonko, że "u elektryka prąd pracuje siłą, a u elektronika głową", ale jeśli to jej nie interesuje, to nie da się przekonać

Być może "terapia szokowa" dałaby radę, mam na myśli filmiki na yt z różnych wypadków i awarii elektrycznych, ale z góry uprzedzam, to nie zawsze jest przyjemny widok, kilka na chybił-trafił
https://www.youtube.com/watch?v=rdQR7-Ap6YQ
https://www.youtube.com/watch?v=P35HRYHFz7c (to nie wybuch bomby, tylko "zwykły" łuk elektryczny)
https://www.youtube.com/watch?v=pCZax3vIslo
Być może koleżanka nie do końca wie, że to ryzykowna praca, i nie mam na myśli tylko "kopnięcia" przez prąd (ewentualnie poparzeń, zostawiających blizny na całe życie), ale np. także upadek z drabiny (można się z tego śmiać, ale to także może się bardzo nieprzyjemnie skończyć).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 23:17   #9
Malparida
Rozeznanie
 
Avatar Malparida
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 519
Dot.: Kobieta elektryk

Cytat:
Napisane przez puenta7 Pokaż wiadomość
Tylko gorzej, jak ta dziewczyna idzie do szkoły na elektryka, żeby zrobic na złość itp., a po roku sie okaże, że to jednak jej nie interesuje, a papiery złożyła do tej szkoły, bo chciała zrobic innym na złość.
Jasne, lepiej nich idzie do tej szkoly jaka chca rodzice i ksztalci sie w wymarzonym przez nich zawodzie.
Malparida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-21 00:17:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.