Differin raz jeszcze - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-21, 09:10   #31
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: O rany Karola!

Rety, Physiogel uczulił???? Ratunku chyba ufoludki są wsród nas myślałam że to nie uczula nikogo, jestem głęboko zszokowana! Choć może nie powinnam sie dziwic - coraz dziwniejsze rzeczy się dzieją - mam koleżankę co to nawet po Toleriane obsewruje reakcję alergiczną...
No skoro na razie Pure Zone jest dla Ciebie ok, to super ale jakby co to zmieniaj szybciutko
Ja włąsnie też się smaruję retinoidami, na szczęście tylko brodę bo inaczej to bym chyba całkiem zwariowała! Na szczęscie znalazłam wyjście - dziewczyny jak będziecie miały problem ze skórą po tych maściach polecam jeden cudotwórczy krem Epitheliale A Derma. Kupiłam go w akcie desperacji, bo nic mi nie pomagało ani Avene ani Toleriane. Epitheliale najlepiej regeneruje uszkodzony naskórek ze wszystkich znanych mi kremów. Wchłania się idealnie, buzia jest matowa. Przyśpiesza gojenie i zanikanie blizn, w ogóle świetnie mi słuzy, mam wrażenie że lepiej mi po nim znika to coś na brodzie!
dla tych wszystkich co muszą pakować kilo faramceutyków na brodzie, trzymajcie się dziewczyny!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 11:19   #32
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: O rany Karola!

To dziwne. Bo mnie, alergika wlasnie nie uczula Physiogel, jedno jedyny z tego typu specyfikow wyprobowanyhc. Natomiast dla mnie Pure Zone to totalna porazka. Wysusza niemilosiernie, podraznia straszliwie. Fatalne! No i jeszcze sluzy mi ten zel do mycia twarzy z YR z serii rumiankowej. Uzywam go dosc sporadycznie, bo ogolnie staram sie nie myc twarzy woda, ale nie uczula, ani nie podraznia.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 11:28   #33
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: O rany Karola!

Na razie będę dalej myła twarz tym Pure Zone, ale jestem przygotowana na pieczenie i konieczną zmianę Smaruje też twarz kremem Nivea Visage intensywnie nawilżającym, a jakby co, to przejdę do mycia mleczkiem z tej samej serii. Ale jak na razie jest ok
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 12:04   #34
ameliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Wyślij wiadomość przez ICQ do ameliaa GG do ameliaa Wyślij wiadomość przez Yahoo do ameliaa
Re: Differin raz jeszcze

Niee, Differin jest bez recepty (o ile mi wiadomo). Mogę się mylić, ale przecieć zawsze można spytać w aptece, prawda?
ameliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 12:05   #35
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Differin raz jeszcze

Oj na receptę, na receptę
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 12:10   #36
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Differin raz jeszcze

Kiedyś był bez, alw not any more
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 12:12   #37
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: Differin raz jeszcze

Ja mam cala tubke differinu(jest na recepte) nie uzywalem bo niechce miec podraznionej skory (tak pisze na ulotce) a jak widze takie cos to mnie odzuca... po za tym ta schodzaca skora... juz dalem sobie z tym spokoj... poki co tubka differinu spoczywa na polce...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-22, 12:35   #38
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Differin raz jeszcze

Dlaczego zakładasz z góry, że Differin Ci podrażni cerę? Na ulotkach pisze się coś takiego na wszelki wypadek, bo widocznie podczas badania leku okazało się że komuś tam podrażnił on cerę. Ale to nie znaczy że każdemu podrażnia. Ja np. toleruję go baaardzo dobrze. Normalnie myję tym Pure Zone i nic mi nie jest. A jak napisałam wcześniej, uczulił mnie Phisiogel. Nie ma zasady, każdy reaguje indywidualnie, skoro więc chciałeś mieć ładną cerę i już kupiłeś sobie ten Differin, to powinieneś był moim zdaniem przynajmniej spróbować, a gdyby podrażnił, to wtedy go odstawić
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 13:08   #39
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: Differin raz jeszcze

ja juz mam dosc podraznien...niechce na nowo sobie znisszcyc naskorka z reszta chyba znowu to zrobilem... uzywalem skinorenu to byla masakra...na pierwszy rzut oka differin nie rozni sie niczym od niego...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 23:30   #40
Madziunia
Przyczajenie
 
Avatar Madziunia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
GG do Madziunia
Re: Differin raz jeszcze

Ostatnio byłam u dermatologa 1 raz.Otórz pani była bardzo ździwiona (powiedziała,że nie mam trądziku chociaż jest on widoczny) od tak sobie zapisała mi Differin nic o nim nie mówiąć i kazała mi wychodzić..A ten Diffrin nie dość ,że tak podrażnił mi skórę ,że nie mogłam otworzyć ust to kompletnie nic nie pomógł
Madziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 16:32   #41
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Dot.: Differin raz jeszcze

NIGDY WIĘCEJ DIFFERINU!!! Po tym świństwie mam tak czerwoną, big przesuszoną i podrażnioną buzię, że przez całe święta musiałam siedzieć w domu bo bym się ludziom na ulicy wstydziła pokazać. Nawet żadnego kremu nawilżającego nie mogę używać bo gdy tylko nałożę to mam wrażenie jakby pożar na mojej twarzy wybuchł. Makabra. Nie polecam stanowczo. Jeżeli zależy Wam na dobrym wyglądzie a zależy przecież każdemu to dajcie sobie spokój. Nie warto!!!!
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 22:00   #42
Yomanda
Raczkowanie
 
Avatar Yomanda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 122
GG do Yomanda
Dot.: Differin raz jeszcze

Stosuje Differin Zel i strasznie mi sie cera wysusza i przez to stala sie czerwona.. Znacie jakis dobry krem nawilzajacy??? Zeby nie powodowal wyprysków.Prosze o rade!!!
Yomanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:38   #43
MaBi
Przyczajenie
 
Avatar MaBi
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lubelszczyzna/ Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Differin raz jeszcze

Ja dostałam differin, stosuję od ok.tygodnia (z dwudniową przerwą, bo tak mi wysuszył twarz że to poezja). 3 dni temu znowu zaczęłam nakładać, na noc, no i zaczyna się wysyp. Mam nadzieję, że nie będzie trwał długo. Dodatkowo pani dermatolog zaleciła mi iwostin purritin żel do mycia twarzy, dobry, ale dość dziwnie pachnie. Oprocz tego iwostin krem na naczynka na policzki i avene cleanance K (chyba tak się pisze). Zupełnie nie wiem, kiedy mam ten krem stosować, bo przecież na noc differin, a na dzień kremik nawilżający i makijaż, z którego nie mogę przecież na razie zrezygnować.
Moje pytanko: czy ten avene na zmianę z differinem stosować, czy np. jak w dzień nie muszę się ludziom pokazywać to mogę go nakładać??? hmmm
Pozdrawiam
MaBi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:47   #44
MaBi
Przyczajenie
 
Avatar MaBi
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lubelszczyzna/ Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Differin raz jeszcze

Możesz spróbować pichtowy prooil krem. Kosztuje ok. 8zł. i wydaje mi się że zły nie jest. W każdym razie nie zapycha. Poczytaj na KWC
MaBi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:36   #45
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Differin raz jeszcze

Hejka mi dermatolog przepisał differin na noc na dzien akneroxid 5 i jakąs papke która sie robi w aptece,twarz kazał mi myć mydłem i odstwić wszystkie przeciwtrądzikowe produkty,uzywam tego od jakis 5 dni i mam ochote sie załamać..niewiem czy tak ma byc niby lekarz ostrzegał ze tak moze byc na poczatku ale to mnie przeraza moja skora jest czerwona i strasznie sie łuszczy...wyglądam jak poparzona a czuje sie jakbym miala piekąca maske na twarzy czy wy tez mieliście coś takiego czy tak ma być...plizzzz odpiszcie!!
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:23   #46
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

a jak dziewczyny z działaniem p-zmarszczkowym?

magdag tak może być. czasami differin jest zaminennikiem retinu a - tretinoiny,. differin zawiera również retinoidy . nic więc dziwnego ze tak reagujesz na ten preprarat . stosujesz na niego jakiś prosty nawilżacz? w jakiej częstotliwości go używasz? moze za często, ale efetk łuszczenia zależy od indywidualnych cech skóry ale jest w normie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:32   #47
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

yomanda najlepiej stosować proste nawilżacze typu physiogel, nanobase, lipobase, olejek ha\uschka, HOL, HOR...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:48   #48
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
a jak dziewczyny z działaniem p-zmarszczkowym?

magdag tak może być. czasami differin jest zaminennikiem retinu a - tretinoiny,. differin zawiera również retinoidy . nic więc dziwnego ze tak reagujesz na ten preprarat . stosujesz na niego jakiś prosty nawilżacz? w jakiej częstotliwości go używasz? moze za często, ale efetk łuszczenia zależy od indywidualnych cech skóry ale jest w normie
Stosuje tak jak mi zalecił lekarz najpierw myje twarz mydłem osuszam potem smaruje akneroxid 5 ,na noc myje znowu mydłem smaruje ta papką a na to poxniej differin...myslisz ze długo jeszcze bede miała ta "skorupe" na twarzy (co do nawilzenia to kupiłam sobie ivostin,czytałam ze uzywają go przy stosowaniu differinu ale narazie stosowałam go tylko raz bo dzisiaj kupilam ;p)
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:59   #49
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

nie przejmuj się . łuszczenie to na bank minie.jeśłi łuszczenie jest intensywne nie stosuj differinu codziennie co 2 dzień np bo stosujesz wobec tego codziennie tak?. w noce bezdifferinowe nawilżaj skórę lekkim kremem . iwostin to dobra firma. trudno ocenić jak się nie widzi skóry ale wydaje mi się ze za maksymalnie kilkanaście dni łuszczenieminie.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 21:56   #50
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

dzieki za słowa otuchy ale jakbys to zobaczyła to chyba bys zawału dostała :P..mam nadzieje ze to mi zniknie i przyniesie efekty o jakich niektorzy piszą pozdrowka
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:01   #51
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

Ja uzywałam Differinu , ale niestety mnie uczulił... Właśnie dlatego, że wylazłam na słońce bez żadnych filtrów
Już nie używałam go dosyć długo, a do drmatologa idę jutro... ciekawe co mi przepisze...
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:53   #52
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

luzik daj znać co ci poradził,a jak wyglądało to twoje objawy..bo moze ja tez mam jakies nie porządane skutki na tej twarzy ;p ty tez miałaś taką skorupe ?
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 23:02   #53
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

a jeszcze tak zapytam po jakim czasie ktos kto stosowal differin dostawal tego "wysypu" ? juz chyba wolałabym miec tn wysyp niz ta skorupe i ile minelo zanim osiągneliscie porzadany efekt???
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:40   #54
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Differin raz jeszcze

Magdo, Differin zawiera retinoidy, przy których konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna, zatem sugeruję kupić jakieś wysokie, apteczne filtry i używać ich na dzień - poczytaj o nich na forum Biochemia kosmetyczna. niestety, wielu dermatologów zapomina o tym pozostałe preparaty stosuj np. po południu, a Differin na noc. jeśli skóra jest podrażniona i wysuszona, to zmniejsz częstotliwość i nakładaj go co 2-3 dni, a w pozostałe dni lekki krem nawilżający.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:16   #55
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

Cytat:
Napisane przez magdag_1988
a jeszcze tak zapytam po jakim czasie ktos kto stosowal differin dostawal tego "wysypu" ? juz chyba wolałabym miec tn wysyp niz ta skorupe i ile minelo zanim osiągneliscie porzadany efekt???
ja po differinie nie miałam wysuszonej buzi, nie łuszczyła mi się, ani nic takiego. ale zamiast tego miałam wysyp, kóry zaczął się tak trzeciego dnia, i potem były takie 2-3 nawroty wzmorzonego wysypu pryszczy...
i tak dopiero po około 3-4 tygodniach od zastosowania żelu skóra zaczęła się uspokajać.
ale za to teraz nie mam już problemu z wypryskami, jest ok a kuracje zaczęłam w maju.
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:47   #56
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

tak jak Justa napisałą ochrona p uv jest konieczna!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 13:19   #57
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

chyba rzeczywiscie nie bede uzywac tego codziennie,qrde normalnie ni moge wytrzymac i skubie tą swoją tawrz chyba źle robie co :/
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:50   #58
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

nie możesz tego robić!!!!!!!!!!!!!!!! bo zamiast gładkiej buzi może skończyć się na masie drobnych blizenek!!!!! zostaw jak jest. za kilka , masz kilkanaście dni przejdzie.nie dotykaj twarzy, a w ogóle jak takie coś masz. narobisz sobie świństwa , zobaczysz zostaw samo odpadnie Magdag będzie lepiej zobaczysz.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:19   #59
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Pani Beatkoooo!

chyba bede musiała sie zwiazać rece bo strasznie mnie korci ;p ale mowisz ze samo odpadnie to dobrze
magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 21:10   #60
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Wink Dot.: Differin raz jeszcze

ja stosuje na noc krem differin a na drugi dizen rowniez na noc zel izotrexin, no i msuze powiedziec ze ja knaarzie pryszczy zadnych nie mam , lezce sie juz chyba rok.. na poczatku brałam jakies antybiotyki a teraz tylko zewnetrznie sie lecze,, wlasnie ide do niej na kontrole, ale w zupelnie innej sprawie;]
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.