Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 20:11   #781
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Wszystkiego najlepszego w nowym roku !! laseczki .Chorobcia dawno mnie nie było alem się wybalowała po pachy.Ale powoli wszystko wraca do normy jeszcze tylko niedziela i wracamy do normalności całuski dla wszystkich:cm ok::cmo k::cmok :
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 20:13   #782
denna
Rozeznanie
 
Avatar denna
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: COSmos
Wiadomości: 674
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego w nowym roku !! laseczki .Chorobcia dawno mnie nie było alem się wybalowała po pachy.Ale powoli wszystko wraca do normy jeszcze tylko niedziela i wracamy do normalności całuski dla wszystkich:cm ok::cmo k::cmok :
Noooooooo, zabalowałaś Mała, skoro dopiero dziś tu zgalądasz Ciesze sie, że fajnie było, opowiadaj teraz
__________________
Wszyscy jesteśmy winni przestępstwa, ciężkiego przestępstwa: nie żyjemy pełnią życia.
denna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 20:23   #783
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

No fajnie było wprawdzie w starych gaciach ale najważniejsze że zabawa była super .Partner w tańcu mnie przewrócił i mam siniaka na kolanku.Moje dzieci miały sylwestra w domu z kolegami ale obyło się bez zniszczeń.Zaraz wrzucę jakieś zdjączko
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 20:42   #784
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
No fajnie było wprawdzie w starych gaciach ale najważniejsze że zabawa była super .Partner w tańcu mnie przewrócił i mam siniaka na kolanku.Moje dzieci miały sylwestra w domu z kolegami ale obyło się bez zniszczeń.Zaraz wrzucę jakieś zdjączko
Ane - wygladasz zaiste na zadowoloną z życia na tym zdjęciu z Sylwestra I taka jesteś cała cygańsko roztańczona Piękna, dojrzała do zabawy i życia kobieta
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 20:46   #785
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Ane - wygladasz zaiste na zadowoloną z życia na tym zdjęciu z Sylwestra I taka jesteś cała cygańsko roztańczona Piękna, dojrzała do zabawy i życia kobieta
Kamiś-podpisuję się pod tym obiema rękami
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:02   #786
November17
Rozeznanie
 
Avatar November17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: podkarpacka wiocha
Wiadomości: 896
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Właśnie skońcyzłam oglądać film "Chłopiec z latawcem"- bardzo przejmująca historia...naj mój Student mówi- "wypasiony " film.

Dziękuję Ivciu, Anturku i Kami za zrozumieniewi edziałam, że mogę do Was o tym pisać.
A co do auta...no cóż...po tym co się stało to chba nie odważęsię nigdy jeżdizć czyimś autem..., poza tym chyba w poniedziałek okaże się czy juz niedługo będzie nowe, więc uczymy się cierpliwości

Poczytałam trochę na innych wątkach o różnych kosmetykach i wiecie co, najbardziej przekonujęsię do tych naturalnych- zdecydowanie. Anturek pisała, że jak miała zaczerwinienia po tych krostach, to traktowała to cosmo2- ja już teżwcześniej o tym pisałałam, bo zauważyłam, że cos2 dobrez robi na szybsze gojenie. Teraz stosuję cos2 co drugi dzień na noc, a w ciągu dnia używam codziennie Serum FlavoCz BU ale jak mi jakiś nieproszony gośc się pojawia to smaruje to miejsce cos2, albo 2,3 razy FlavoC i szybciej się goi. Dzisiaj tez posmarowałam pozostalości po "rogu" na brodzie i przy okazji mazniełam ślady po wcześniejszych- i tak 2 razy i zobacczyłam teraz , że się tam pięknie skóra łuszczy, więc to FlavoC też kwas i łuszcząco działa....
No i smaruję jeszcze Serum z Roc'i. Iwiecie co, też mnie komplementują za ładną cerę, więc ten nasz cosmelan to chyba jednak fajna sprawa, a w połaczeniu z mądrymi kosmetykami z BU itp to może uda nam się błyszczeć w tym Nowym Roku.
A swoją drogą jak dobrze, że są wsród nas takie dociekliwe istoty jak Masi i Anturek ( )mówiąc- Masi mam pod ręką
__________________
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę ale to i tak nic nie zmieni...
November17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:12   #787
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez November17 Pokaż wiadomość
Właśnie skońcyzłam oglądać film "Chłopiec z latawcem"- bardzo przejmująca historia...naj mój Student mówi- "wypasiony " film.

Dziękuję Ivciu, Anturku i Kami za zrozumieniewi edziałam, że mogę do Was o tym pisać.
A co do auta...no cóż...po tym co się stało to chba nie odważęsię nigdy jeżdizć czyimś autem..., poza tym chyba w poniedziałek okaże się czy juz niedługo będzie nowe, więc uczymy się cierpliwości

Poczytałam trochę na innych wątkach o różnych kosmetykach i wiecie co, najbardziej przekonujęsię do tych naturalnych- zdecydowanie. Anturek pisała, że jak miała zaczerwinienia po tych krostach, to traktowała to cosmo2- ja już teżwcześniej o tym pisałałam, bo zauważyłam, że cos2 dobrez robi na szybsze gojenie. Teraz stosuję cos2 co drugi dzień na noc, a w ciągu dnia używam codziennie Serum FlavoCz BU ale jak mi jakiś nieproszony gośc się pojawia to smaruje to miejsce cos2, albo 2,3 razy FlavoC i szybciej się goi. Dzisiaj tez posmarowałam pozostalości po "rogu" na brodzie i przy okazji mazniełam ślady po wcześniejszych- i tak 2 razy i zobacczyłam teraz , że się tam pięknie skóra łuszczy, więc to FlavoC też kwas i łuszcząco działa....
No i smaruję jeszcze Serum z Roc'i. Iwiecie co, też mnie komplementują za ładną cerę, więc ten nasz cosmelan to chyba jednak fajna sprawa, a w połaczeniu z mądrymi kosmetykami z BU itp to może uda nam się błyszczeć w tym Nowym Roku.
A swoją drogą jak dobrze, że są wsród nas takie dociekliwe istoty jak Masi i Anturek ( )mówiąc- Masi mam pod ręką
Novemberku - smarujesz serum z retinolem roc 'a na zmiane z cos2 ? bo z tego, co ja wiem, to nie wolno stosować i tego i tego. Ja serum roc'a stosuje jedynie na szyję bo tam nie używam cos.
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 22:13   #788
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Domcia kwas migdałowy kupowałam na mazidłach.
Iv serdecznie dziekuje za cały ważny przepis :Cmok:

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Domuś - jak maluch ?

siedze dzsiaj w domu - boooooli mnie gardło
Maluch ... czy masz na mysli tę młodszą Gadzinę, ktora dzisiaj do ukochanej Babci, ku naszemu przerażeniu wyartykułowała...: "...jesteś gupia i cie nie lubie wogóle...." nie mam pojecia gdzie On to słyszał
buczka - cholera - zmartwiłam się bardzo ... przyciskam Cię do serca

listopadku : jak dobrze, ze tak ciężkie przeżycie skończyło się bez nieszczęścia uważajcie na siebie mocnoooooooo

ane - szalona dziewczyno !!!!
__________________


Edytowane przez dome
Czas edycji: 2009-01-03 o 22:15
dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:21   #789
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
Iv serdecznie dziekuje za cały ważny przepis :Cmok:


Maluch ... czy masz na mysli tę młodszą Gadzinę, ktora dzisiaj do ukochanej Babci, ku naszemu przerażeniu wyartykułowała...: "...jesteś gupia i cie nie lubie wogóle...." nie mam pojecia gdzie On to słyszał
buczka - cholera - zmartwiłam się bardzo ... przyciskam Cię do serca

listopadku : jak dobrze, ze tak ciężkie przeżycie skończyło się bez nieszczęścia uważajcie na siebie mocnoooooooo

ane - szalona dziewczyno !!!!
tak, Domuś, mialam na mysli to cudowne, szczere dziecko Nauczylas go mówić - nie musi już powtarzać jeżeli Babcia strzela także fochy przy wnuku, to on bez zadnego filtra pt. kultura, mówi, co do niej czuje. a jezli to nie to, to widac coś innego mu w niej nie pasuje. nie ma dymu bez ognia
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:26   #790
November17
Rozeznanie
 
Avatar November17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: podkarpacka wiocha
Wiadomości: 896
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Novemberku - smarujesz serum z retinolem roc 'a na zmiane z cos2 ? bo z tego, co ja wiem, to nie wolno stosować i tego i tego. Ja serum roc'a stosuje jedynie na szyję bo tam nie używam cos.
Kami- smaruję cos2 co drugi dzień na noc- więc właściwie co drugą noc. A codziennie rano samruje Serum FlavoC z BU- bardzo mnie lubi to serum, a pożniej jeszcze smarujęna to serum z Roci. Czasmi jak mi się wydaje ze mam nidosyć to jeszcze mażiam kremem na na dzień z Roci albo zwyczajnie nawilżam Cetaphil...ale to juz rzadko. Na tomiast w te noce, kiedy nie smaruję cos2 uzywam Serum Regenerujące 3xRose z BU, które nakładam razem z żelem hailurynowym1%- tzn wyciskam na dłoń trochę żelu , na to nakraplam Serum i po wymieszniu palcem nakłądam. Ono jest dosyć tłuste, wiec raczej nie przed smaym pójsciem do łózka.
Co do rannego nakadania- zaraz po mezoterapi skóra trochę była przedobrzona, bo czułam lekkie pieczenie i zaczerwienienie- jakby nawet podpuchnięcie pod oczami, więc odpuściłam serum z Roci na kilka dni. A teraz jest ok.

Wrzuciłam jedno zdjecie z balu- drugie mi wywala.
Dzięki Domciu
__________________
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę ale to i tak nic nie zmieni...
November17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:35   #791
November17
Rozeznanie
 
Avatar November17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: podkarpacka wiocha
Wiadomości: 896
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

No tak, jak wreszcie ktoś jest na forum, to mnie Student wywala z neta....ot żyzń....znowu jutro będę nadrabiać wasze nocne ploty....
Miłego wieczoru zatem dziewczyny- dobranoc
__________________
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę ale to i tak nic nie zmieni...
November17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 22:48   #792
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Novemberku - smarujesz serum z retinolem roc 'a na zmiane z cos2 ? bo z tego, co ja wiem, to nie wolno stosować i tego i tego. Ja serum roc'a stosuje jedynie na szyję bo tam nie używam cos.

Kamilia mnie pewnie zaraz stąd wywali, ale muszę to napisać.

Możemy stosować produkty z retinolem czyli wit. A, a nawet powinnyśmy, bo ona nie dopuszcza do powstawania skupisk komórek barwnikowych zapobiega miejscowym przebarwieniom skóry.

Ważne żeby zrozumieć róznicę pomiędzy retinolem, retinoidami, palmitynianem retinu. I wiedzieć co można stosować.

Retinol stosowany w kosmetykach występuje w różnych formach:
retinol - witamina A,
aldehyd - retinal
kwas - kwas retinowy
estry - octan retinolu, propian retinylu, palimitynian retinylu.

Retin to czysta postać wit. A (to powinnyśmy stosować )
a retinoidy to kwasy - pochodne kwasowe wit. A. (tego nie można łaczyć z cosmelanem, mozemy stosować, ale odstawic wtedy cosmelan).


Są jeszcze pochodne wit. A (takie jak palmitynian retinu) ale to nie są pochodne kwasowe. Te pochodne również możemy stosować. To tylko zmieniona postać wit. A. Bo wit. A jest bardzo ulotna. Czysta witamina A (Retinol) po prostu nie jest wystarczająco stabilna, dlatego w kosmetykach używa się głównie pochodnej retinolu - Retinyl Palmitate. Witamina A, w dowolnej postaci, reguluje tworzenie się keratyny w skórze, włosach i paznokciach. Powoduje zgrubienie naskórka o 30%, co jest szczególnie ważne dla starzejącej się skóry, która z czasem robi się coraz ciensza i pomarszczona. Przyspiesza podział komórkowy, co powoduje szybszą regenerację skóry. Powoduje zmniejszanie się zmarszczek na skórze zniszczonej działaniem promieni słonecznych. Jest wymiataczem wolnych rodników tlenowych. Trwalość witaminy A (w postaci Retinyl Palmitate) wynosi w kosmetykach 8-14 dni. W kosmetykach robionych samodzielnie nie stanowi to żadnego problemu. Po dwóch tygodniach można zrobić nowy krem lub dołożyć do zrobionego już kilka swieżych kropli witaminy A. Dlatego dałam namiary kilka dni temu na sklepik ECOSPA, gdzie można tą witaminę kupić. W kupnych produktach przedłuża się trwałość witamin substancjami chemicznymi.

P.S. Cosmelan zawiera również RETINYL PALMITATE – pochodną Wit. A. Nie sa to retinoidy bo retinoidy to kwasowe pochodne Wit. A ( kwas retinowy).
Retinyl Palmitate (Witamina A - Palmitate) - normalizuje suchą skórę i zwiększa jej elastyczność. Redukuje proces łuszczenia się skóry i nawilża ją.


Drugie P.S. Pytałam doktorkę o wit. A również. I to jeszcze świeżutko po masce.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 23:22   #793
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Masimko - a dlaczego niby miałabym Cię wywalic :conf used:
Ja to potrzebuje tylko jasnej odpowiedzi, bo jak za długo i nie po mojemu i nie o moim, co się znam, to mi się mózg wyłącza. I taki mam uszkodzony do czasu, aż znowu albo jasna instrukcja pada, albo wątki co z mojej bajki. Masimko - to napisz mi jak krowie na miedzy, jak swojej lekko upośledzonej znajomej , moża łączyć serum roc'a z cosmelanem? Np na noc cos na dzień roc?
I czy ma sens ew. najpierw serum z wit C a potem na to serum roc'a ?

Plameczki kochane - zobaczcie jak Novemberek wyglądała na Sylwestra! Jeżu..... ale cudo, jaki dekolt! jakie pięęęęęęęęękne ramiona !!!!!! Listopadku - i ta szyja i ta grzywka na bok!!!!! Ten Twój men to jak paw kolo Ciebie siedzi!!!! I słusznie

Edytowane przez kamilia
Czas edycji: 2009-01-03 o 23:52 Powód: literówka
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 09:23   #794
denna
Rozeznanie
 
Avatar denna
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: COSmos
Wiadomości: 674
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Plameczki kochane - zobaczcie jak Novemberek wyglądała na Sylwestra! Jeżu..... ale cudo, jaki dekolt! jakie pięęęęęęęęękne ramiona !!!!!! Listopadku - i ta szyja i ta grzywka na bok!!!!! Ten Twój men to jak paw kolo Ciebie siedzi!!!! I słusznie
O, to prawda - Listopadku - z takimi "warunkami"urodzona jesteś do noszenia sukien balowych, ślicznie sie prezentujesz Natychmiast bym Cię angażowała do filmu kostiumowego, żebyś mogła w pełni błyszczeć
A w ogóle, to chyba coś nam tu ściemniasz z tym Synem Studentem..... Tak młode i piękne kobiety prowadzą synów do przedszkola, a nie na studia

Witaj, Magduś! Juz nie spisz? Jakie plany na dzisiaj? Spacerek a kijkami może? A jak twarz po linomagu, uspokoiła sie troche?
Wulkanku, a gdzie Ty byłaś jak Cie nie było? I to tak długo?
__________________
Wszyscy jesteśmy winni przestępstwa, ciężkiego przestępstwa: nie żyjemy pełnią życia.

Edytowane przez denna
Czas edycji: 2009-01-04 o 09:28
denna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 09:45   #795
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Hej Dennuś
Nie spię kurcze kiedy mozna to się wstaje wrrrrr chyba mnie stres dopada bo jutro do pracy wrrrrr i podświadomie sie mysli.
Ja dzis powoli, powoli pije kawkę umyłam włosy. I tak patrze co by tu.....sypie akurat w tą strone co latam to nie wiem.....Skóra dzis nie swędzi burak mniejszy ale sucha linomagiem sie dzis znowu potaktuje - weźcie go pod uwagę
Dziewczyny ja wsprawie tego serum Flawo z BU mam pytanko- ukręciłam sobie i ono takie bez zapachu i wcale mnie nie szczypie - wziełam to z kompleksem silikonowym ma szczypać na poczatku czy nie bardzo:confused :

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-01-04 o 09:46
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 10:39   #796
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Hej Dennuś
Nie spię kurcze kiedy mozna to się wstaje wrrrrr chyba mnie stres dopada bo jutro do pracy wrrrrr i podświadomie sie mysli.
Ja dzis powoli, powoli pije kawkę umyłam włosy. I tak patrze co by tu.....sypie akurat w tą strone co latam to nie wiem.....Skóra dzis nie swędzi burak mniejszy ale sucha linomagiem sie dzis znowu potaktuje - weźcie go pod uwagę
Dziewczyny ja wsprawie tego serum Flawo z BU mam pytanko- ukręciłam sobie i ono takie bez zapachu i wcale mnie nie szczypie - wziełam to z kompleksem silikonowym ma szczypać na poczatku czy nie bardzo:confused :

Magda nie musi cię szczypać. FlavoC zawiera dużą dawkę skłądników podrażniajacyh typu kwasy, duża dawka kwasu askorbinowego. Jedni bardzo źle to znoszą i muszą przyzwyczajać skórę poczynajac od niskich dawek i stopniowo je zwiększajac. Należy pamietac że wit. C działa dopiero w stężeniu od 10 %.
Twoja skóa akurat dobrze reaguje co nie znaczy ze nie działa na nią FlaVo, podobnie jak u November. Ja na przykłąd nie mogę stosować tego serum. Silnie podrażnia, piecze, twarz czerwona przez cały dzień. Muszę spróbować od serum 8%. Fajnie ci ze tak dobrze ci to serum przyjmuje, ja też bym chciała je codziennie stosować. Ono jest bardzo dobre.

Podobnie jest z wit. A - też może uwrażliwiać, należy zaczynać od małych stężeń czyli począwszy od palmitynianu.

Kamilia moze i November troche za duzo tego stosuje wszystkiego na raz. ROC ma to do siebie ze nie można go mieszać z innymi kosmetykami, nawet z kremami z tej samej serii i firmy. Szczególnie serum jak się używa. Ale jeśli nie ma jakiegoś efektu podrazniajacego, a nie ma, to cóż szkodzi w stosowaniu.
Ja bym sie obawiała bardziej tego ze te ROC-i sa silnie perfumowane, a jak wam pisałam przed samymi świętami dzwoniła do mnie doktorka która była świeżo po jakiejś konferencji i mówiła żeby nie stosować takich kosmetyków bo przebarwienia mogą wywołać własnie. Że taki ROC jest nie wiedziałam bo nigdy go nie miałam, ale wyczytałam opinie o nim na innym forum.

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2009-01-04 o 13:38
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 10:58   #797
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Magda nie musi cię szczypać. FlavoC zawiera dużą dawkę skłądników podrażniajacyh typu kwasy, duża dawka kwasu askorbinowego. Jedno bardzo źle to znoszą i muszą przyzwyczajać skórę poczynajac od niskich dawek i stopniowo je zwiększajac. Należy pamietac że wit. C działa dopiero w stężeniu od 10 %.
Twoja skóa akurat dobrze reaguje co nie znaczy ze nie działa na nią FlaVo, podobnie jak u November. Ja na przykłąd nie mogę stosować tego serum. Silnie podrażnia, piecze, twarz czerwona przez cały dzień. Muszę spróbować od serum 8%. Fajnie ci ze tak dobrze ci to serum przyjmuje, ja też bym chciała je codziennie stosować. Ono jest bardzo dobre.

Podobnie jest z wit. A - też może uwrażliwiać, należy zaczynać od małych stężeń czyli począwszy od palmitynianu.
uffff uffff bo juz siedze na Bu i sprawdzam co by tu jeszcze mieć...w sumie dziwna ta nasza skóra jednym pomaga drugim szkodzi przykład ja i Cassata z pigmanormem. Wita A chyba też mi nie szkodzi bo ratowałam się tez askodermem z nią czy retinolem ale nic mi się nie działo.....Ogladam te Roci fajne ale chyba ja jeszcze poczekam ze stosowaniem tego...tak z pięć lat..nie cztery
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 12:50   #798
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

czesc dziewczyny !

skora bardzo mi sie luszczy po cosmelanie, nie wyglada to fajnie, jeszcze mam zadziorki do tego na calej twarzy. cosm 2 postanowilam nakladac tylko na czolo i strefe T a na reszte twarzy albo cos nawilzajacego albo krem Cicalfate Avene z cynkiem bo te ranki moze szybciej sie zagoja. czy znacie cos jeszcze na ranki?
Masima mozesz krotko napisac dlaczego najlepiej nie stosowac filtrow przez 2 tyg? tzn jak wychodzimy z domu to sa one oczywiscie niezbedne, ale dlaczego lepiej nie? i jezeli chodzi o podklad to tez opinie sa rozne ale lepiej tez nie stosowac przez pierwsze 2 tygodnie?
pozdrawiam
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 13:17   #799
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny !

skora bardzo mi sie luszczy po cosmelanie, nie wyglada to fajnie, jeszcze mam zadziorki do tego na calej twarzy. cosm 2 postanowilam nakladac tylko na czolo i strefe T a na reszte twarzy albo cos nawilzajacego albo krem Cicalfate Avene z cynkiem bo te ranki moze szybciej sie zagoja. czy znacie cos jeszcze na ranki?
Masima mozesz krotko napisac dlaczego najlepiej nie stosowac filtrow przez 2 tyg? tzn jak wychodzimy z domu to sa one oczywiscie niezbedne, ale dlaczego lepiej nie? i jezeli chodzi o podklad to tez opinie sa rozne ale lepiej tez nie stosowac przez pierwsze 2 tygodnie?
pozdrawiam

Jesli skóra jest bardzo podrazniona po cosmelanie to lepiej filtrów nie używać w tym pierwszym okresie po masce żeby jej na filtry lub na inne preparaty nie uwrażliwić. Po prostu składniki zawarte w filtrach mogą uczulić bardzo podrażnioną twarz. Przez pierwsze dwa tygodnie po masce można sie bez filtrów obejśc tym bardziej że jest taka pogoda jak jest i słońca nie ma praktycznie.
Jeśli jest słońce trzeba filtr nałożyć przed wyjsciem z domu. Tak mi zalecała lekarka i tego się stosowałam. Starałam się nie wychodzić z domu przez te dwa tygodnie żeby niczego na twarz dodatkowego nie nakłądać.

Na ranki znamy podobny preparat jak ten z Avene który stosujesz LRP Cicaplast.
Czemu chcesz przerwać smarowanie cosmelanem na reszcie twarzy ? Ze względu na ranki ?

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2009-01-04 o 13:24 Powód: LRP
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 13:21   #800
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Listopadek wyglądałaś pięknie, pewnei Cię to zmartwi ale niestety nie wyglądasz na mamę studenta Ane Ty w ogóle jesteś rozrywkowa, kwitniesz na imprezach Poza wymienionymi zaletami urody masz bardzo gładką szyję
Masi dziękuję za kolejną lekcję

Edytowane przez Anturium
Czas edycji: 2009-01-04 o 13:21 Powód: ok juz wiem
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 14:27   #801
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Anne28 - cos2 zawiera w sobie filtr, stąd , kiedy stosujesz go na dzień, a nie wychodzisz na mocne słonce, nie musisz używac innego filtra.
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 14:31   #802
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

No właśnie od pewnego czasu zastanawiam się ile my tego filtra (chemicznego) mamy w cos2? Normalnie filtra trzeba użyć ok. 1,8ml na twarz, a my samego cos2 kładziemy baaaaaardzo skąpo więc jest ta ochrona czy nie? Według mnie niestety nie. Z tego powodu należy unikać wychodzenia na dwór przy stosowaniu tylko cos2.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 14:44   #803
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
No właśnie od pewnego czasu zastanawiam się ile my tego filtra (chemicznego) mamy w cos2? Normalnie filtra trzeba użyć ok. 1,8ml na twarz, a my samego cos2 kładziemy baaaaaardzo skąpo więc jest ta ochrona czy nie? Według mnie niestety nie. Z tego powodu należy unikać wychodzenia na dwór przy stosowaniu tylko cos2.

Kwiatuszku - problem się rozwiązuje, kiedy smarujemy cos jedynie na noc. Cos 2, kiedy stosowałyśmy na dzień, to jednak z zastrzeżeniem, żeby nie wychodzić na mocne słonce bez dodatkowego filtra. Myslę, że cos2 to idealny filtr na wieczór, żebyśmy mogly spokojnie chlonąć promieniowanie monitora
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 14:46   #804
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
No właśnie od pewnego czasu zastanawiam się ile my tego filtra (chemicznego) mamy w cos2? Normalnie filtra trzeba użyć ok. 1,8ml na twarz, a my samego cos2 kładziemy baaaaaardzo skąpo więc jest ta ochrona czy nie? Według mnie niestety nie. Z tego powodu należy unikać wychodzenia na dwór przy stosowaniu tylko cos2.

Dokładnie tak. A wiecie że hydravital factor K też ma filtr ? Ale to kropla w morzu potrzeb. Jak dla nas to za mało.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 14:46   #805
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
No właśnie od pewnego czasu zastanawiam się ile my tego filtra (chemicznego) mamy w cos2? Normalnie filtra trzeba użyć ok. 1,8ml na twarz, a my samego cos2 kładziemy baaaaaardzo skąpo więc jest ta ochrona czy nie? Według mnie niestety nie. Z tego powodu należy unikać wychodzenia na dwór przy stosowaniu tylko cos2.

Dokładnie tak. A wiecie że hydravital factor K też ma filtr ? Ale to kropla w morzu potrzeb. Jak dla nas to za mało.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 14:50   #806
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

nam po prostu pisane życie nocne
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 15:03   #807
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Oczywiście Kamilia, że przy używaniu cos2 tylko na noc problemu nie ma, rzadko na noc się filtrujemy Chciałam tylko zwrócić uwagę na fakt braku ochrony przy stosowaniu cos2 w ciągu dnia bez filtrów, kiedyś byłyśmy przekonane że jesteśmy chronione, pamiętam jak Cosmitki przekonywały, że cos2 chroni przed UV. Masi pisze o niestosowaniu filtrów na cos2 żeby nie powodować podrażnień, sądzę że także by go nie rozrzedzać. Wiadomo jednak, że trudno jest siedzieć w domu przez cały początek kuracji, dlatego ruszyłam ten temat.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 17:47   #808
November17
Rozeznanie
 
Avatar November17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: podkarpacka wiocha
Wiadomości: 896
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Oj dziewczyny Wy to potraficie człowieka w dobry nastrój wprowadzićdziękuję Kamiś za super komentarzi Nati też. Denuś i Anturek właśnie z powodu studenta dopiero teraz dotarłam do netu. Student spakowany pojechał do Krakowa. A jak się ktoś pyta to mówię, że miałam 16 lat jak go urodziłamjakby co.....a co, wtedy jakoś zachowuję twarz.
Kamiś nie mogę tak codziennie- mróz 12 st no i TZ okropnie o mnie zazdrosny...na co dzień to ja w dzinsach najchętniej.. ale tak balowo to uwielbiam- wychodzi moja romantyczna natura

Wiecie, ze przez godzinę nie mogłam się dostać na wizaż wogóle- tak ok.16- już miałam do Masi dzwonić o ratunek...

A co do łaczenia i serum Flavo C i serum z Roci- staram sie uwaznie obserwować reakcje skóry, jak zaczynam przedobrzać to rezygnuję z Roci. Poza tym nie zapominajcie, że ja najstarsza z Was chyba, wiec potrzebuję duuuuuużych dawek wit. A i C i wszelkich innych , zeby na spotkaniu nad Soliną nie wypaśc przy Was na waszą matkę.
A serio- dzisaj np byłam po nocnym cos2 i rano jak zmyłam twarz olejkiem różanym, póżniej hydrolat rózany i nałożyłam FalvoC to czułam miejscowo mocne pieczenie- zwłaszcza w tym miejscach, gdzie wcozraj troszkę grubiej posmarowałąm cos 2. I dzisiaj po południu widzę delikatne łuszczenie na całej twarzy- czy to po cos2 czy też moze działa to serum FlavoC...
Serum z Roci kupilam jak się dziewczyny rzuciły na nie na allegro- Domcia i Ivcia też je maja- tylko nic nie piszą czy kupiły je na zapas...czy już stosują
__________________
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę ale to i tak nic nie zmieni...
November17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 18:18   #809
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Novemberku - ciąża w wieku 16 lat - zachowanie twarzy:confused : Cholera - oby Twój syn tego sobie nie wziął do serca

ja nie miałam dostepu do wizażu przez ponad dwie godziny!
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 18:23   #810
November17
Rozeznanie
 
Avatar November17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: podkarpacka wiocha
Wiadomości: 896
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Novemberku - ciąża w wieku 16 lat - zachowanie twarzy:confused : Cholera - oby Twój syn tego sobie nie wziął do serca

ja nie miałam dostepu do wizażu przez ponad dwie godziny!
Spokojnie Kami- mój syn wie, że nie może mnie babcią uczynić przed 50-tką (moją)- bo wydziedziczę...a te 16 lat to dla zmyły- Student ma 20 lat, a ja...wiesz ile. ( ) mówiąc jak walczyłam z dostępem do wizażu- siedział mi nad głową i szydził, że za długie posty piszę na forum i dlatego z przeciązenia mi zamknęli dostęp...małpa jedna złośliwa
__________________
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę ale to i tak nic nie zmieni...
November17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.