Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 14:14   #1921
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

oleska,
jest przerwa techniczna [chyba do jutra].
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 16:53   #1922
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Hej Dziewczyny! Przebrnęłam w końcu przez 2 część wątku
Mam zamiar przerzucić się z kosmetyków drogeryjnych na naturalne z Biochemii Urody.
Mam duży problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków gdyż mam nietypową cerę. Mianowicie nigdy nie miałam problemów ze skórą aż do tamtego roku gdy nagle mnie zsypało a dermatolog powiedziała mi że mam ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry), żeby było jeszcze ciekawiej wcale nie mam tłustej skórytylko MIESZANĄ, ODWODNIONĄwiem że to brzmi dziwacznie no ale tak jest.
Dermatolog przepisała mi całe mnóstwo leków, które strasznie przesuszają moją skórę do tego stopnia że łuszczy się płatami.
Postanowiłam zamówić:
1) Serum- olejek regulujący lemon (wiem że ma różne opinie ale nic innego nie znalazłam)
2) Czysty żel hialuronowy 1%
3) Maseczkę morską
4) Olej myjący- no właśnie proszę o pomoc jest tyle rodzajów, różne opinie i nie wiem co wybrać
5) Puder bambusowy

Czytając wątek widział że używając to serum lemon powinnam stosować filtry.. ale niestety ja mam taką cere że bez podkładu nie wyjde na ulicę, a pisałyście, że na filtry nie można już niczego kłaść żeby ich nie zmyć więc jak mam to zrobić zeby wszystko pogodzić?(serum+filtr+pod klad)?
Wiem, że strasznie się rozpisałam, ale na prawdę starałam się dokładnie przeczytać cały wątek i nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Jeżeli uważacie, że powinnam się w coś jeszcze zaopatrzeć to napiszcie, lub gdy któryś z kosmetyków nie będzie dla mnie dobry...
...uffffff
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 20:59   #1923
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja zamierzałam jutro zamówić serum lemon. Zdecydowana większość recenzji na KWC (i biochemicznym i zwykłym> jest bardzo pochlebna, jednak w tym wątku wiele osób wspominało o wysypywaniu po nim, gulach... Zastanawiają mnie te rozbieżności, w recenzjach nikt o tym nie wspomniał.
Stężenie kwasu w lemonie jest małe, ale filtru trzeba i tak bezwzględnie używać czy po prostu byłoby to wskazane? Nie chcę się bawić póki co w mocne kwasy i filtry, wolałabym zaczekać i sprawdzić czy lemon działa i czy będe go dłuzej stosować, wtedy mogłabym dorzucić jakiś filtr, jak myślicie? Czytałam, że nie trzeba i na BU też nic o tym nie wspominali.

Edytowane przez karamba
Czas edycji: 2010-04-11 o 21:00
karamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:34   #1924
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Postanowiłam zamówić:
1) Serum- olejek regulujący lemon (wiem że ma różne opinie ale nic innego nie znalazłam)
2) Czysty żel hialuronowy 1%
3) Maseczkę morską
4) Olej myjący- no właśnie proszę o pomoc jest tyle rodzajów, różne opinie i nie wiem co wybrać
5) Puder bambusowy
Polecam bezzapachowy. Choć pomarańczowy pachnie bardzo przyjemnie, to jednak po pewnym czasie spowodował wysyp podskórnych gul. Po bezzapachowym niczego podobnego niezarejestrowałam. Używałam 3 olejków pomarańczowych (bo za każdym razem myślałam, że to wina innego kosmetyku) i 5 bezzapachowych (żadnych negatywnych reakcji). Być może u Ciebie będzie inaczej, bo przecież wiele osób jest zadowolonych z pomarańczowego...:rolleye s:
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:49   #1925
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Ja zamierzałam jutro zamówić serum lemon. Zdecydowana większość recenzji na KWC (i biochemicznym i zwykłym> jest bardzo pochlebna, jednak w tym wątku wiele osób wspominało o wysypywaniu po nim, gulach... Zastanawiają mnie te rozbieżności, w recenzjach nikt o tym nie wspomniał.
Mnie też właśnie to zastanawia.. serum Lemon leży u mnie w lodówce od ok 5 miesięcy, a ja się boje je wypróbować..

Póki co przemywam twarz hydrolatem z kocanki po każdym myciu, czyli 2 razy dziennie, a do kremu (Cetaphil MD) dodaje kwas HA.

Mam przebarwienia i małe blizny po trądziku, których chciałabym się pozbyć.
W kolejce do testów czeka właśnie serum Lemon i olej Tamanu.. może najpierw powinnam wypróbować olej tamanu + kwas HA, gdyż w serum Lemon siedzi również Tamanu i jeśli okazałoby się, że olej mi szkodzi to nie byłoby sensu wtedy testować Lemon
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 09:43   #1926
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Mnie też właśnie to zastanawia.. serum Lemon leży u mnie w lodówce od ok 5 miesięcy, a ja się boje je wypróbować..

Póki co przemywam twarz hydrolatem z kocanki po każdym myciu, czyli 2 razy dziennie, a do kremu (Cetaphil MD) dodaje kwas HA.

Mam przebarwienia i małe blizny po trądziku, których chciałabym się pozbyć.
W kolejce do testów czeka właśnie serum Lemon i olej Tamanu.. może najpierw powinnam wypróbować olej tamanu + kwas HA, gdyż w serum Lemon siedzi również Tamanu i jeśli okazałoby się, że olej mi szkodzi to nie byłoby sensu wtedy testować Lemon
Spokojnie z tym Lemonkiem. To nie jest tak, że zaraz wyskakuje całe stado podskórnych gul... Ja jak tylko zauważyłam, że po serum moja cera nie jest już tak gładka w dotyku, świeża, że pogorszył mi się stan cery (ale nie na tyle, żebym musiała zamknąć się w domu na najbliższy tydzień), zaraz go odstawiłam. I rzeczywiście, po paru dniach cera troszkę się poprawiła. Troszkę, bo przecież nadal mam z nią problemy. Skoro masz już serum, które leżakuje w lodówce, to go użyj. To nie jest zły produkt, tylko po prostu niektórym na dłuższą metę nie służy. U mnie sprawdził się na dekoldzie, skóra naprawdę ładniej wyglądała, więc jakby co, to się nie zmarnuje .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 07:34   #1927
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Spokojnie z tym Lemonkiem. To nie jest tak, że zaraz wyskakuje całe stado podskórnych gul... Ja jak tylko zauważyłam, że po serum moja cera nie jest już tak gładka w dotyku, świeża, że pogorszył mi się stan cery (ale nie na tyle, żebym musiała zamknąć się w domu na najbliższy tydzień), zaraz go odstawiłam. I rzeczywiście, po paru dniach cera troszkę się poprawiła. Troszkę, bo przecież nadal mam z nią problemy. Skoro masz już serum, które leżakuje w lodówce, to go użyj. To nie jest zły produkt, tylko po prostu niektórym na dłuższą metę nie służy. U mnie sprawdził się na dekoldzie, skóra naprawdę ładniej wyglądała, więc jakby co, to się nie zmarnuje .
Dzięki
To może zacznę używać na początek na dekolt, bo właśnie jego stan uległ pogorszeniu . A jak się spisze to wtedy na cerę.

A czy serum Lemon może źle współgrać ze Skinorenem, który zawiera kwas azelainowy? Używam Skinorenu z polecenia Dermatolog na przebarwienia ale również delikatne rogowacenie mieszkowe na dolnych częściach policzków, które co jakiś czas się pojawia i znika..
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 12:57   #1928
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Widzę ,że pojawiły się nowości na stronie BU fajnie,że firma powiększa asortyment Zastanawia mnie maseczka winogronowa,ale troszkę się boje bo czereśniowa ogromnie mnie piekła i musiałam się jej pozbyć
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 13:02   #1929
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Widzę ,że pojawiły się nowości na stronie BU fajnie,że firma powiększa asortyment Zastanawia mnie maseczka winogronowa,ale troszkę się boje bo czereśniowa ogromnie mnie piekła i musiałam się jej pozbyć
Ja mam tą maseczkę winogronową i jestem z niej całkiem zadowolona Skóra jest po niej taka miła w dotyku, gładka i rozjaśniona Nie piecze mnie nic a nic. Czereśniową jak używałam to troszkę piekła ale tak do zniesienia
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 13:35   #1930
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Widzę ,że pojawiły się nowości na stronie BU fajnie,że firma powiększa asortyment Zastanawia mnie maseczka winogronowa,ale troszkę się boje bo czereśniowa ogromnie mnie piekła i musiałam się jej pozbyć
Mnie czereśniowa też paliła w gębę nieziemsko, a winogronowa nie. Buzia nawet nie jest zaczerwieniona. Po czereśniowej wyglądałam jak burak przez dobre 3 godziny.

Edytowane przez marylisek
Czas edycji: 2010-04-13 o 13:40
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:12   #1931
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ja zmodyfikowałam trochę skład maseczki winogronowej - zamiast krowiego mleka mam kozie. poza tym rozrabiam ją z HA i dodaję kilka kropel oleju winogronowego. efekt: brak podrażnień, fajnie natłuszczona skóra i photoshop do następnego dnia
a także bałam się kwasów owocowych, bo czereśniowa dosłownie poparzył mi skórę. natomiast winogronową kupiłam ze względu na RESVERATROL, na którego punkcie mam bzika.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 16:46   #1932
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziękuję za opinie mnie czereśniowa równiez nieziemsko paliła ,dobrze,że zaczęłam wtedy nakładanie od czoła a nie od mich naczynkowych policzków...po kilku sekundach musiałam biegnąć pod wodę żeby zmyć
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 17:19   #1933
dajmiryjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 10
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cześć dziewczyny

Czytam ten temat już od jakiegoś czasu, no i postanowiłam w końcu złożyć zamówienie na BU

Od dawna mam problemy z cerą, jest raczej mieszana, ma tendencję do świecenia się, ale miejscami moja skóra jest strasznie sucha i się łuszczy (nos i nad brwiami). Kiedyś miałam pełno wyprysków na twarzy, jakieś pół roku temu stosowałam Benzacne (przez około 2 miesiące) i właściwie prawie wszystko poznikało z czoła, problem mam z policzkami (nie tak centralnie, tylko z boku, bardziej przy uszach ) - ciągle coś wyskakuje, smarowanie Benzacne niestety nie pomaga Mam też sporo zaskórników (właśnie na polikach, i dużo na brodzie) i rozszerzone pory na czole.

Proszę, poradźcie co powinnam zamówić z BU do pielęgnacji twarzy Myślę też nad pudrem - który powinnam wybrać?

Z góry dziękuję za pomoc
dajmiryjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 12:33   #1934
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Pytanie dziewczyn które używały maseczki morskiej. Dużo jest tam tej spiruliny?? W tym miesiącu robie zamówienie tylko na BU i maizdłach, niestety na mazidłach chwilowo spiruliny brak a mi bardzo na niej zależy bo jest cudowna na moją skórę i wymyśliłam, że wykorzystam tą z maseczki
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 14:00   #1935
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Pytanie dziewczyn które używały maseczki morskiej. Dużo jest tam tej spiruliny?? W tym miesiącu robie zamówienie tylko na BU i maizdłach, niestety na mazidłach chwilowo spiruliny brak a mi bardzo na niej zależy bo jest cudowna na moją skórę i wymyśliłam, że wykorzystam tą z maseczki

klaudia jako ze wlasnie zamowilam ta maske i ja mam to Ci powiem
sloiczek jest ok 50ml i jest tej s. okolo 1/3 tego sloiczka
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 14:33   #1936
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez dajmiryjka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Czytam ten temat już od jakiegoś czasu, no i postanowiłam w końcu złożyć zamówienie na BU

Od dawna mam problemy z cerą, jest raczej mieszana, ma tendencję do świecenia się, ale miejscami moja skóra jest strasznie sucha i się łuszczy (nos i nad brwiami). Kiedyś miałam pełno wyprysków na twarzy, jakieś pół roku temu stosowałam Benzacne (przez około 2 miesiące) i właściwie prawie wszystko poznikało z czoła, problem mam z policzkami (nie tak centralnie, tylko z boku, bardziej przy uszach ) - ciągle coś wyskakuje, smarowanie Benzacne niestety nie pomaga Mam też sporo zaskórników (właśnie na polikach, i dużo na brodzie) i rozszerzone pory na czole.

Proszę, poradźcie co powinnam zamówić z BU do pielęgnacji twarzy Myślę też nad pudrem - który powinnam wybrać?

Z góry dziękuję za pomoc
te pryszcze przy uszach, po bokach twarzy, moga byc spowodowane snem na boku. Śpisz na boku? Jeśli tak, a nie potrafisz się przyzwyczaić, to musisz bardzo czesto zmieniać poszewki, to powinno pomóc.
Piszesz, że masz tendencję do swiecenia, więc ja wybrałabym puder bambusowy. oprócz tego któryś z hrydrolatów, może jakiś olej, tonik z kwasami...poczytaj.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 15:00   #1937
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
klaudia jako ze wlasnie zamowilam ta maske i ja mam to Ci powiem
sloiczek jest ok 50ml i jest tej s. okolo 1/3 tego sloiczka
hmmm... to na miesiąc powinno wystarczyć dziękuje
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 09:10   #1938
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy mogłybyście mi podpowiedzieć jaki olej na BU kupić aby zminimalizować ryzyko podrażnień i zapychania i czy oleje można zastępować innymi dowolnie ?

Mam malinowy olej i chciałam mieszac go z żelem haluronowym aby nawilżać twarz, ale mnie uczula lub zapycha, nie wiem (sam żel działa rewelacyjnie, ale niestety z kremem wymieszany, a z kremów nawilżajacych kupnych chciałabym zrezygnować).

Chciłabym tez uzywac serum z wit. C (rewelacyjnie rozjasnia), przezornie nie dodałam oleju malinowego, dodając tylko skwalan i olej z zielonej kway, ale chyba też coć mi po tym wyskakuje.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 11:14   #1939
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Czy mogłybyście mi podpowiedzieć jaki olej na BU kupić aby zminimalizować ryzyko podrażnień i zapychania i czy oleje można zastępować innymi dowolnie ?

Mam malinowy olej i chciałam mieszac go z żelem haluronowym aby nawilżać twarz, ale mnie uczula lub zapycha, nie wiem (sam żel działa rewelacyjnie, ale niestety z kremem wymieszany, a z kremów nawilżajacych kupnych chciałabym zrezygnować).

Chciłabym tez uzywac serum z wit. C (rewelacyjnie rozjasnia), przezornie nie dodałam oleju malinowego, dodając tylko skwalan i olej z zielonej kway, ale chyba też coć mi po tym wyskakuje.
możesz sama zrobić takie serum-olejek z wit c 10%, jakie oferuje BU z dowolnym olejem (ale najlepiej owocowym). na Mazidłach jest tetraizopalmityniam askorbylu - ok 14 zł/2g, (tyle co w serum z BU). ja teraz zrobiłam sobie to serum z olejem żurawinowym, który bardzo lubię, bo zielona kawa z serum z BU mi śmierdziała poza tym takie własnoręcznie zrobione serum wychodzi trochę taniej niż zestaw z BU (ok 24-25zł). no i masz olej jaki chcesz
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 11:33   #1940
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, na razie stosuje lysanel tonik, zastanawiam sie jaki tonik z kwasem z BU wziac aby efekt byl nieco mocniejszy niz po lysanelu? Macie jakies porownanie? Nie znalazłam w watku nic konkretnego na ten temat

Szukam chętnych z Krakowa na szybkie zamówienie z BU z odbiorem osobistym , piszcie na priv dziewczyny
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 13:37   #1941
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
możesz sama zrobić takie serum-olejek z wit c 10%, jakie oferuje BU z dowolnym olejem (ale najlepiej owocowym).
Wiem o Mazidłach, ale tam mnie troche to odmierzanie przeraża, tym bardziej że czasowo ostatnio ledwo wyrabiam....
Czy to co piszesz oznacza, ze dowolnym olejem z BU mogę zastąpić również te oleje, które oni oferuja w zestawie serum ?

Ponawiam prośbę o opinię na temat oleju, który najmniej zapycha czy podrażnia.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 14:34   #1942
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Wiem o Mazidłach, ale tam mnie troche to odmierzanie przeraża, tym bardziej że czasowo ostatnio ledwo wyrabiam....
Czy to co piszesz oznacza, ze dowolnym olejem z BU mogę zastąpić również te oleje, które oni oferuja w zestawie serum ?

Ponawiam prośbę o opinię na temat oleju, który najmniej zapycha czy podrażnia.
najmniej zapycha czy podrażnia skwalan
a co do tego serum - fajne jest to, że najmniejsza ilość tej wit c, którą można zamówić, odpowiada ilości, którą należy użyć do wykonania serum - czyli odmierzasz tylko dowolny olej a wit c wlewasz prosto z tej próbki. no i oczywiście możesz użyć innych olejów zimnotłoczonych (wg Mazideł najlepsze są te jagodowe, czyli właśnie żurawina, malina, truskawka, ale inne przecież też mogą być) , jeśli nie lubisz tych z zestawu. mi nie odpowiadał ten z zielonej kawy i chciałam czegoś silniej chroniącego przed wolnymi rodnikami, więc kupiłam na Mazidłach żurawinowy.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 16:43   #1943
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
najmniej zapycha czy podrażnia skwalan
a co do tego serum - fajne jest to, że najmniejsza ilość tej wit c, którą można zamówić, odpowiada ilości, którą należy użyć do wykonania serum - czyli odmierzasz tylko dowolny olej a wit c wlewasz prosto z tej próbki. no i oczywiście możesz użyć innych olejów zimnotłoczonych .
Nie orientuję się jeszcze w tej biochemii i dlatego dopytam:
Czy mogłabym do serum zamiast innych olejów użyć tylko skwalanu ?
I czy wówczas powinnam go dodać w ilości równej innym olejom przewidzianym w zestawie, bo jeżeli nie dodam olejów z zestawu a tylko skwalan, to stężenie wit. C wzrośnie (do zbyt dużego) ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 12:45   #1944
kamelka33
Zadomowienie
 
Avatar kamelka33
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 759
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziś złożyłam pierwsze zamówienie na BU Namówiłam też mamę, dla siebie wzięłam hydrolat oczarowy oraz serum LEMON, a mam chciała serum odbudowujące i maseczkę różaną Jak tylko dostanę i wypróbuję, to dam znać jak moje wrażenia Mam jeszcze jedno pytanie, tak dla pewności- jeżeli zamawiam np. serum, to na pewno wszystko, co jest potrzebne do jego wykonania i przechowywania znajduje się w zestawie?
kamelka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 12:52   #1945
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kamelka33 Pokaż wiadomość
Dziś złożyłam pierwsze zamówienie na BU Namówiłam też mamę, dla siebie wzięłam hydrolat oczarowy oraz serum LEMON, a mam chciała serum odbudowujące i maseczkę różaną Jak tylko dostanę i wypróbuję, to dam znać jak moje wrażenia Mam jeszcze jedno pytanie, tak dla pewności- jeżeli zamawiam np. serum, to na pewno wszystko, co jest potrzebne do jego wykonania i przechowywania znajduje się w zestawie?
tak, wszystko jest w zestawie
do niektórych np toników trzeba tylko dokupic spirytus (taki z monopolowego)
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 12:55   #1946
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

kamelka33, wszystkie potrzebne składniki do wykonania serum znajdziesz w zestawie.

Chyba tylko przy tonikach z kwasami należy we własnym zakresie zaopatrzeć się w dodatkowe składniki. Wszystko jest napisane na stronach BU.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 12:59   #1947
kamelka33
Zadomowienie
 
Avatar kamelka33
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 759
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czytając wątek widział że używając to serum lemon powinnam stosować filtry.. ale niestety ja mam taką cere że bez podkładu nie wyjde na ulicę, a pisałyście, że na filtry nie można już niczego kłaść żeby ich nie zmyć więc jak mam to zrobić zeby wszystko pogodzić?(serum+filtr+pod klad)?
Wiem, że strasznie się rozpisałam, ale na prawdę starałam się dokładnie przeczytać cały wątek i nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Jeżeli uważacie, że powinnam się w coś jeszcze zaopatrzeć to napiszcie, lub gdy któryś z kosmetyków nie będzie dla mnie dobry...
...uffffff[/QUOTE]

Stężenie kwasu w lemonie jest małe, ale filtru trzeba i tak bezwzględnie używać czy po prostu byłoby to wskazane? Nie chcę się bawić póki co w mocne kwasy i filtry, wolałabym zaczekać i sprawdzić czy lemon działa i czy będe go dłuzej stosować, wtedy mogłabym dorzucić jakiś filtr, jak myślicie? Czytałam, że nie trzeba i na BU też nic o tym nie wspominali.[/QUOTE]


Dziewczyny stronkę wcześniej pytałam o to samo i dostałam odpowiedź, że zawartość kwasu w tym serum jest tak mała, iż nie wymaga stosowania filtrów
kamelka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 13:47   #1948
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Nie orientuję się jeszcze w tej biochemii i dlatego dopytam:
Czy mogłabym do serum zamiast innych olejów użyć tylko skwalanu ?
I czy wówczas powinnam go dodać w ilości równej innym olejom przewidzianym w zestawie, bo jeżeli nie dodam olejów z zestawu a tylko skwalan, to stężenie wit. C wzrośnie (do zbyt dużego) ?
dokładnie. aby zachować stężenie na poziomie 10% to oczywiste, że - przy 1 części wit c (tetraizopalmitynianu askorbylu) musisz dodać 9 części oleju/olejów. ja jednak radziłabym - oprócz skwalanu - dodać jeszcze jakieś owocowe oleje, bo są one konserwowane mieszaniną tokoferoli (tzn ma dodaną wit e), która dodatkowo stabilizuje wit c.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 16:43   #1949
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dokładnie. aby zachować stężenie na poziomie 10% to oczywiste, że - przy 1 części wit c (tetraizopalmitynianu askorbylu) musisz dodać 9 części oleju/olejów. ja jednak radziłabym - oprócz skwalanu - dodać jeszcze jakieś owocowe oleje, bo są one konserwowane mieszaniną tokoferoli (tzn ma dodaną wit e), która dodatkowo stabilizuje wit c.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, chyba jednak dam sobie spokój z tą wit. C, bo mam podejrzenie, że mnie uczula -wokół nosa mam po całym dniu z serum (+ filtr) na twarzy zaczerwienienie (tam gdzie mam rozszerzone pory) a dodatkowo w innych miejscach twarzy czerwone plamki. Właśnie od paru dni przeprowadzam "testy" , tzn. obserwuje twarz z wit. C i bez.

Chciałabym jednak jakichś antyoksydantów używać pod filtr (wzmacniających jego działanie) i ogólnie działajacych przeciwrodnikowo. Możecie coś polecić ? Z zestawów na BU oczywiście.

Jak okaże się, że mam alergię na wit. C to bedzie mi strasznie żal, bo miałam nadzieję, że mi leciutkie przebarwienia na kościach policzkowych (skąd one sie tam wzięły pomimo filtra 50+ ) wybieli. A tak to chyba trzeba bedzie je czymś innym potraktować. Podobno NeoStrata ma świetny żel, ale dostać nigdzie nie mogę.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 19:30   #1950
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź, chyba jednak dam sobie spokój z tą wit. C, bo mam podejrzenie, że mnie uczula -wokół nosa mam po całym dniu z serum (+ filtr) na twarzy zaczerwienienie (tam gdzie mam rozszerzone pory) a dodatkowo w innych miejscach twarzy czerwone plamki. Właśnie od paru dni przeprowadzam "testy" , tzn. obserwuje twarz z wit. C i bez.

Chciałabym jednak jakichś antyoksydantów używać pod filtr (wzmacniających jego działanie) i ogólnie działajacych przeciwrodnikowo. Możecie coś polecić ? Z zestawów na BU oczywiście.

Jak okaże się, że mam alergię na wit. C to bedzie mi strasznie żal, bo miałam nadzieję, że mi leciutkie przebarwienia na kościach policzkowych (skąd one sie tam wzięły pomimo filtra 50+ ) wybieli. A tak to chyba trzeba bedzie je czymś innym potraktować. Podobno NeoStrata ma świetny żel, ale dostać nigdzie nie mogę.
ja- do momentu aż nie pojawiła się wit c właśnie w postaci estru, a nie kwasu - też nie mogłam używać serum z wit c, też z powodu podrażnień. jeśli jednak nawet postać estrowa podrażnia ci skórę to może - jako ochrony przed wolnymi rodnikami - spróbuj serum z zieloną herbatą
a jeśli chodzi o rozjaśnianie przebarwień to w Zrób Sobie Krem jest dostępny Eliksir Wybielający za 18,90 (neostrata jest dużo droższa, gorzej dostępna i ma agresywniej - co wcale nie oznacza skuteczniej - działający na skórę hydrochinon). sama zamierzam wypróbować niedługo to serum na przebarwienia po bliźnie.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.