Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-19, 19:01   #1
shecky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9

Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska


Jak wyżej czy pasował by mi taki makijaż jak pani w załączniku?Dodam że mam brązowe włosy i niebieskie oczy.I gdzie dostanę taki kolor szminki?I jaki ew.byłby to numer,z jakiej firmy?Z góry dziękuję za odp!*
shecky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:14   #2
zafascynowana1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 184
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Taki makijaż pasuje każdej z nas. Co do szminki (jest dość ciemna) nie poradzę Ci. Poszperaj w drogerii. Wydaje mi się z Rimmel ma coś w ten design.
__________________
Zapraszam :

blog KOSMETYCZNY : www.independentwoman92.bl ogspot.com

blog KSIĄŻKOWY : www.modliszkakulturalnie. blogspot.com


zafascynowana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:16   #3
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Wulgarnie i tandetnie. Zdrową zasadą jest umiar, jeśli chcesz mocno podkreslić oczy, to usta zrób delikatne i na odwrót. Na zdjęciach i w różnego rodzaju stylizacjach może to i wygląda interesująco (dla niektórych jak sądzę), ale ilekroć widze tak umalowane kobiety 'na żywo' zastanawiam się czy lusterka w domu nie mają.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:27   #4
zafascynowana1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 184
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Wulgarnie i tandetnie. Zdrową zasadą jest umiar, jeśli chcesz mocno podkreslić oczy, to usta zrób delikatne i na odwrót. Na zdjęciach i w różnego rodzaju stylizacjach może to i wygląda interesująco (dla niektórych jak sądzę), ale ilekroć widze tak umalowane kobiety 'na żywo' zastanawiam się czy lusterka w domu nie mają.
Wulgarnie i tandetnie? Hmm... Stereotyp "mocne usta - delikatne oczy" i na odwrót dawno obalony.
Rzeczywiście makijaż charakterystyczny, rzucający się w oczy ale nie powiedziałabym, że wulgarny czy też tandetny.
__________________
Zapraszam :

blog KOSMETYCZNY : www.independentwoman92.bl ogspot.com

blog KSIĄŻKOWY : www.modliszkakulturalnie. blogspot.com


zafascynowana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:41   #5
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Cytat:
Napisane przez zafascynowana1 Pokaż wiadomość
Wulgarnie i tandetnie? Hmm... Stereotyp "mocne usta - delikatne oczy" i na odwrót dawno obalony.
Rzeczywiście makijaż charakterystyczny, rzucający się w oczy ale nie powiedziałabym, że wulgarny czy też tandetny.
To nie jest stereotyp tylko coś na wzór wyznacznika który sprawia że nie wygląda się jak drag queen :P Na codzień to naprawdę jest wulgarnie i tandetnie natomiast jeśli ktoś chce się tak malować na wszelkie imprezy, sesje zdjęciowe lub po prostu taki efekt jest dla niego zamierzony i osobiście nie uważa tego za zbyt wiele na twarzy to hey - droga wolna .
Shecky - taki makijaż niekoniecznie może ci pasować. Ta pani na zdjęciu ma mocno podkreślone oczy ale makijaż jest "zamknięty" w sensie oko jest obramowane - to jest dobre dla ludzi z dużymi oczyskami, którzy się nie boją że czarna kreska dookoła zmniejszy im oczy.
No i dalej - piszesz o kolorze szminki ale tym bardziej - każdej kobiecie pasuje czerwień tylko że każdej też pasuje czerwień o innym odcieniu. Może się okazać że kupisz dokładnie taką samą jak koleżanka, ona będzie wyglądać świetnie a u ciebie czerwień sprawi, że zęby wydadzą się mniej białe albo cera za blada.

Na twoim miejscu najpierw przeszłabym się do jakiejkolwiek perfumerii/drogeri z lepsza obsługą gdzie doradzą ci jakie odcienie czerwieni ci pasują i jak już będziesz mieć swój odcień czerwieni to pokombinowałabym z oczami. Na początek zaczęłabym od makijażu oczu podobnego jak na zdjęciu ale bez obrysowania dolnej powieki a jeśli stwierdzisz że twoje oczy dadzą sobie radę z tą czernią to wal śmiało :P

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2010-10-19 o 19:44
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 20:36   #6
Agniecha0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Nie oszukujmy się, czy dany typ makijażu pasuje do kogoś może zależeć nawet od budowy kości policzkowych, a samym makijażem uderzając w ten design możesz zwrócić uwagę niewłaściwych osób.
__________________
http://www.stronazpromocjami.pl
Agniecha0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 20:45   #7
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
To nie jest stereotyp tylko coś na wzór wyznacznika który sprawia że nie wygląda się jak drag queen :P
Niestety, ale się nie zgodzę. Makijaż to nie jest taka dziedzina, która poddaje się takim prostym regułom... Każdy wizażysta powie, że jedyną zasadą jest BRAK ZASAD. Prawda jest taka, że trzeba popróbować na sobie i zobaczyć co wygląda ok a co nie.

Do Autorki: bez Twojego zdjęcia jak niby ktokolwiek miałby Ci doradzić?
__________________
Blog głównie makijażowy
Thank God I'm a Woman www.greatdee.pl
Greatdee na Instagramie
FanPage na Facebooku
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 21:27   #8
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
Niestety, ale się nie zgodzę. Makijaż to nie jest taka dziedzina, która poddaje się takim prostym regułom... Każdy wizażysta powie, że jedyną zasadą jest BRAK ZASAD. Prawda jest taka, że trzeba popróbować na sobie i zobaczyć co wygląda ok a co nie.

Do Autorki: bez Twojego zdjęcia jak niby ktokolwiek miałby Ci doradzić?
Chyba mnie źle zrozumiałaś... (patrz przewrotna buźka na końcu zacytowanego przez ciebie zdania i zdania następne) Oczywista, że w makijażu nie ma sztywnych reguł(chociaż to też nie do końca: kto kładzie krem na puder? ) ale... inaczej wygląda makijaż do szkoły, inaczej do pracy a inaczej na imprezę i o tyle o ile na imprezie robisz na co tylko masz ochotę o tyle w ciągu dnia zazwyczaj trzeba się trzymać jakiegoś dress codu bo nastolatka z niebieskimi oczami i fuksjową szminką mijana w południe wywołuje u mnie takie napady śmiechu że kończy się czkawką. O to można określić takim odpowiednikiem tego co "wypada" dla makijażu. Jak ktoś się tym przejmuje to właśnie stawia na neutralny makijaż w ciągu dnia a szaleje na imprezach a jak ktoś się nie przejmuje to...szaleje
Więc jeśli ktoś się czuje ok w mocnym makijażu w ciągu dnia to ja ani nikt inny mu tego nie zabroni - a już na pewno nie reguła makijażowa.
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 21:45   #9
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Dobrze Cię zrozumiałam Ale nie zwracałam się stricte tylko do Ciebie.
Chodzi mi o to, że nie można komuś napisać "Jak robisz ciemne oczy to usta muszą być naturalne", bo to nieprawda, wcale nie MUSZĄ. Wszystko zależy od tego co komu pasuje, i mocno zaznaczone oczy + mocne usta wcale nie muszą wyglądać wulgarnie nawet w dzień jeśli są dobrze dopasowane do konkretnej osoby. Niebieskie oczy + fuksja to od razu skrajny przykład, ale nie udawajmy, że są tylko 2 rodzaje makijażu: neutralny i krzyczący-szalony. Jest cały wachlarz pomiędzy. Dla mnie makijaż ze zdjęcia jest akurat czymś pośrodku, wcale nie jakimś wielkim szaleństwem... Kwestia po prostu popróbowania na sobie, i wtedy się wszystko okaże

Poza tym, broń Boże nie chcę się kłócić, powiedziałam tylko co myślę, bo wydawało mi się, że autorka mogła odebrać Wasze odpowiedzi głównie w sensie "Nie rób takiego, jest wulgarny/tak nie można, to wbrew zasadzie"
__________________
Blog głównie makijażowy
Thank God I'm a Woman www.greatdee.pl
Greatdee na Instagramie
FanPage na Facebooku

Edytowane przez greatdee
Czas edycji: 2010-10-19 o 21:49
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 21:48   #10
zafascynowana1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 184
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
Dobrze Cię zrozumiałam Ale nie zwracałam się stricte tylko do Ciebie.
Chodzi mi o to, że nie można komuś napisać "Jak robisz ciemne oczy to usta muszą być naturalne", bo to nieprawda, wcale nie MUSZĄ. Wszystko zależy od tego co komu pasuje, i mocno zaznaczone oczy + mocne usta wcale nie muszą wyglądać wulgarnie nawet w dzień jeśli są dobrze dopasowane do konkretnej osoby. Niebieskie oczy + fuksja to od razu skrajny przykład, ale nie udawajmy, że są tylko 2 rodzaje makijażu: neutralny i krzyczący-szalony. Jest cały wachlarz pomiędzy. Dla mnie makijaż ze zdjęcia jest akurat czymś pośrodku, wcale nie jakimś wielkim szaleństwem... Kwestia po prostu popróbowania na sobie, i wtedy się wszystko okaże

Marta się zgadza.
__________________
Zapraszam :

blog KOSMETYCZNY : www.independentwoman92.bl ogspot.com

blog KSIĄŻKOWY : www.modliszkakulturalnie. blogspot.com


zafascynowana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:11   #11
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Czy by Ci pasował to nie wiem bo nie załączyłaś swojego zdjęcia

A co do szminki to takie "ciepłe bordo" ma wiele firm, napewno znajdziesz taki odcień w czymś takim jak Sephora, MAC, Manhattan. Mam taki odcień z Sephory właśnie ale już nie produkują tej serii wiec numerku Ci nie podam
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 15:10   #12
shecky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Dziekuje wszystkim za tak wyczerpujące odpowiedzi Niestety byłam dzisiaj w 3 drogeriach i w żadnej nie znalazłam fajnego odcienia;/ No cóż... Gdyby co to tutaj macie jakieś takie moje foto Pozdrawiam
shecky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:30   #13
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

To co mi się jeszcze nasuwa to, że taki makijaż wymaga nieskazitelnej cery

Aha - i coś podobnego widziałam w pomadkach Astora
__________________
Blog głównie makijażowy
Thank God I'm a Woman www.greatdee.pl
Greatdee na Instagramie
FanPage na Facebooku
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 19:28   #14
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

A mnie się wydaje, że trochę "za ostro" dla Ciebie...masz swoje wyraźne oczy i wystarczyłby tylko usta tak mocne zrobić a oczy tuszem, beżowym cieniem i ewentualnie eyelinerem...ale to tylko subiektywne odczucie
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 23:51   #15
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144
Dot.: Czerwone usta i Mocno podkreślone oczyska

Ja dodam tylko od siebie że wyczytałam gdzieś że jesli kobieta ma szerokie usta to mocna szminka zdecydowanie odpada bo mozna wyglądać jak jocker
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.