Podział prezentów ślubnych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 15:50   #31
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Podział prezentów ślubnych

Uważam że problem jest tylko i wyłącznie w Tobie.

Z Twojej strony będzie 15 osób, z jego 150. I jeśli chodzi o zapłacenie za tych gości, to już jest problem Twojego przyszłego męża, guzik Cię obchodzi to że wyda na to wesele dziesięciokrotnie więcej niż Ty, nie interesuje Cię czy poradzi sobie zarabiając mniej niż Ty. Ale już po pieniądze przyniesione przez tych ludzi wyciągasz łapy.

Nikt Ci nie każe płacić po połowie, ale mogłaś chociaż zaproponować taki podział kosztów żeby jemu było lżej. A skoro nie widzisz nic poza czubkiem własnego nosa i swoją wygodą, dzielisz rodzinę i koszty na zasadzie "moja - twoja", to tak samo dziel prezenty. Nie chcesz by koszty wesela były takie same i płacisz tylko za swoją rodzinę, wara Ci od prezentów od jego rodziny.

Oburzające jakimi hipokrytami są niektórzy ludzie. I to on, nie Autorka powinien się zastanowić czy warto żenić się z taką egoistką.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:02   #32
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Podział prezentów ślubnych

W sumie też macie rację, co do Autorki. Ale nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc takiej sytuacji, gdzie prezenty od moich gości są moje, a te od gości TŻ jego, dla mnie to na maksa dziwne. No ale my nie dzielimy się kosztami wesela nawet, bo wspólnie na nie odkładamy na konto i nikt nie patrzy na to, żeby było idealnie po połowie, czy żeby każde płaciło za swoich gości.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 23:46   #33
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Podzial prezentow slubnych

Cytat:
Napisane przez amandi84 Pokaż wiadomość
Ja proponuje nie tylko porozmawiać o podziale prezentów ślubnych, ale i o całym budżecie po slubie.

Powinniście ustalić jakies reguły rozporządzania majątkiem. ja nie wyobrażam sobie podziałów, po prostu mamy wspólną kase, ale być może odmienne podejście twojego TZ wiąze się z tym, ze jest obcokrajowcem. Różne sa tradycje, przekonania w różnych kulturach.

Tak czy inaczej warto to wyjaśnić wcześniej.
Zgadzam się Bo jego zachowanie może wynikać z różnic kulturowych, które przy chęciach i wysilku obu stron idzie jakoś zniwelowac, ale może tez być objawem tego, że coś w tym zwiazku zgrzyta i to mocno
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.