UE Finanse i Rachunkowość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 12:48   #1
insomnia_x
Raczkowanie
 
Avatar insomnia_x
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 79

UE Finanse i Rachunkowość


Witam. W tym roku wybieram się na studia. Złożyłam już "papiery" na UE we Wrocławiu, Finanse i Rachunkowość, wydział ZIF. Jestem raczej dobra z matematyki. I moje pytanie- czy dam sobie radę, jeśli w przeszłości nie miałam w ogóle styczności z ekonomią (oprócz PP w liceum)?

Proszę o pomoc
__________________
Nie płacz w liście
nie pisz że los cie kopnął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.
insomnia_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:13   #2
paulina9110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 19
Dot.: UE Finanse i Rachunkowość

jasne że tak ja na ekonomii na pierwszym roku mam matme, statystyke... czyli podstawy po to żeby dalej już je umieć..po to idzie się na studia, żeby się nauczyć
paulina9110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:23   #3
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: UE Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez insomnia_x Pokaż wiadomość
Witam. W tym roku wybieram się na studia. Złożyłam już "papiery" na UE we Wrocławiu, Finanse i Rachunkowość, wydział ZIF. Jestem raczej dobra z matematyki. I moje pytanie- czy dam sobie radę, jeśli w przeszłości nie miałam w ogóle styczności z ekonomią (oprócz PP w liceum)?

Proszę o pomoc
Myślisz, że wszyscy, którzy studiują Finanse i rachunkowość są np. po technikum ekonomicznym?

Jak będziesz się uczyć, to dasz radę.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:04   #4
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: UE Finanse i Rachunkowość

Dasz radę! Słyszałam, że przez pierwszy rok studenci na tym kierunku mają głównie matematykę, na początku niewiele jest zagadnień czysto 'finanso-rachunkowych'
Ja też będę szła na Finanse i Rachunkowość, z tym że po technikum ekonomicznym o takiej samej specjalizacji
Trzymam za Ciebie kciuki

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Myślisz, że wszyscy, którzy studiują Finanse i rachunkowość są np. po technikum ekonomicznym?
Jak będziesz się uczyć, to dasz radę.
Wręcz powiedziałabym, że osoby po technikum ekonomicznym rzadziej wybierają studia ekonomiczne (obserwacje własne)
catttt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 11:01   #5
Barys
Raczkowanie
 
Avatar Barys
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 39
Dot.: UE Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez insomnia_x Pokaż wiadomość
Witam. W tym roku wybieram się na studia. Złożyłam już "papiery" na UE we Wrocławiu, Finanse i Rachunkowość, wydział ZIF. Jestem raczej dobra z matematyki. I moje pytanie- czy dam sobie radę, jeśli w przeszłości nie miałam w ogóle styczności z ekonomią (oprócz PP w liceum)?

Proszę o pomoc
Studiuję ten kierunek, jestem na II roku. W mojej grupie wszystkie osoby były po liceum ogólnokształcącym i nie miały wcześniej styczności z zagadnieniami ekonomicznymi. Nie masz się czego obawiać. Na pierwszym semestrze przedmioty typowo kierunkowe prowadzone są od podstaw. Jedynie wiedza z matematyki jest wymagana na jakimś już poziomie. Poradzisz sobie i to bez zarywania nocy
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania co do kierunku, to chętnie pomogę.
Barys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:51   #6
klaudia5172
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: UE Finanse i Rachunkowość

Witam wszystkich, również rozważam pójście na finanse i rachunkowość lub inny kierunek na ue w krk. Bardzo bym prosiła o jakieś informacje o zagadnieniach z matematyki, które analizowane są na ue ( tzn, całki...). Bardzo również proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy mam szansę na dostanie się jeśli ( 56% matematyka rozsz., 58% ang. rozsz.,). Zastanawiam się rówież nad rachunkowością i controllingiem ale jest to nowy kierunek i nic o nim tak naprawde nie wiadomo. Z góry dziękuje za pomoc
klaudia5172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 11:16   #7
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: UE Finanse i Rachunkowość

Mój kolega w tamtym roku miał ponad 70% z rosyjskiego rozszerzonego i 64% z matmy i dostał się za drugą rekrutacją. W tym roku matma była chyba trudniejsza, więc próg może być niższy. Warto spróbować
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.