Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-10, 11:18   #1171
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
jeszcze jedno pytanie, do olejku myjacego z glyceryl cocoate jaki najlepiej dodac macerat , olej z mazidel
A jaką masz cerę?

Oleje/maceraty zimnotłoczone polecane dla:

- cery tłustej i trądzikowej:
Olej z nasion czarnej porzeczki
Olej z wiesiołka

Olej z ogórecznika lekarskiego

Olej z orzecha włoskiego

Olej (macerat) brzozowy

Olej (macerat) z kasztanowca

Ekologiczny olej konopny


- cery naczynkowej:
Olej z dzikiej róży
Olej z orzecha laskowego
Olej (macerat) z kasztanowca

- cery suchej:
Olej z dzikiej róży
Olej z amarantusa
Olej z nasion czarnej porzeczki
Olej z wiesiołka
Olej z ogórecznika lekarskiego
Olej z orzecha włoskiego
Olej z komosy
Olej (macerat) marchwiowy
Ekologiczny olej konopny
__________________

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 11:43   #1172
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Zrobiłam preparat na nogi Dziękuję Wam za podpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy tonik 5 % kwas migdałowy + kwas hialuronowy z receptariusza z mazideł można wzbogacić tak aby powstało coś podobnego do serum migdałowego z BU?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 11:54   #1173
Gruszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 67
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć dziewczyny, mam do odstąpienia DRY-FLO z Mazideł, prawie 100g, ważne do 07/2012, dodałam jedwab mazidłowy w proporcji zgodnej z przepisem. Nie wsadzałam tam palców odsypałam tylko trochę do osobnego pojeminka (pudełko po pudrze dream matt mousse, zapełniłam do połowy, więc niewiele zużyłam). Nie jest to kosmetyk dla mnie poprostu, do samego kosmetyku nic nie mam. Nie chcę zarobić tylko komuś dać, bo po co ma się zmarnować. Potrzebuję tylko kasę za przesyłkę. A może jest na poczcie opcja, że za przesyłkę płaci odbiorca czy coś takiego?
Gruszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 12:37   #1174
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Zrobiłam preparat na nogi Dziękuję Wam za podpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy tonik 5 % kwas migdałowy + kwas hialuronowy z receptariusza z mazideł można wzbogacić tak aby powstało coś podobnego do serum migdałowego z BU?
Własnie dziś dotarło do mnie, ze chciałam Ci napisać o mleczku do nóg i zapomniałam Robię wg. przepisu z Receptariusza 'Lekkie serum do ciała': http://mazidla.com/receptariusz/37/9...-roa--nmf.html , które raz, ze świetnie nawilża, a dwa, ze zauważyłam dużą różnicę w wyglądzie naczynek - bardzo się rozjaśniły Naczynka na nogach to moja wielka zmora - miałam w zeszłym roku zamykane metodą skleroterapii piankowej (nastrzykiwania) i to mleczko zdziałało cuda, a używam go od ok. miesiąca, a stosując je wogóle się nie spodziewałam takich cudów

Co do toniku z kwasem to patrząc na skład serum z BU możesz go zrobić na bazie hydrolatu cytrynowego (zamiast wody dest.) i dodać ekstrakt algowy (cientella asiatica). Tam w składzie jest jeszcze mleczan sodu i glikol propylenowy.
Można by w sumie zupełnie odtworzyć to serum samemu tylko trzeba posprawdzać ile czego dać, stężenia etc, a teraz nie mam czasu, bo szef zerka znacząco
__________________

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 12:44   #1175
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Własnie dziś dotarło do mnie, ze chciałam Ci napisać o mleczku do nóg i zapomniałam Robię wg. przepisu z Receptariusza 'Lekkie serum do ciała': http://mazidla.com/receptariusz/37/9...-roa--nmf.html , które raz, ze świetnie nawilża, a dwa, ze zauważyłam dużą różnicę w wyglądzie naczynek - bardzo się rozjaśniły Naczynka na nogach to moja wielka zmora - miałam w zeszłym roku zamykane metodą skleroterapii piankowej (nastrzykiwania) i to mleczko zdziałało cuda, a używam go od ok. miesiąca, a stosując je wogóle się nie spodziewałam takich cudów

Co do toniku z kwasem to patrząc na skład serum z BU możesz go zrobić na bazie hydrolatu cytrynowego (zamiast wody dest.) i dodać ekstrakt algowy (cientella asiatica). Tam w składzie jest jeszcze mleczan sodu i glikol propylenowy.
Można by w sumie zupełnie odtworzyć to serum samemu tylko trzeba posprawdzać ile czego dać, stężenia etc, a teraz nie mam czasu, bo szef zerka znacząco
Dziękuje White Demon za odpowiedz
Spróbuje zrobić jeszcze to serum na nogi o którym piszesz jak wykończę swoją mieszankę.
Przeanalizowałam skład toniku z BU i mam wszystko to co jest w składzie tylko właśnie nie wiem w jakich proporcjach powinno być żeby nie zrobić sobie masakry. A że ja raczej od liczenia pieniędzy jestem a nie od liczenia proporcji i stężeń to się pytam mądrzejszych
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 15:53   #1176
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny orientujecie się ile można przechowywać glyceryl cocoate? Czy ma dłuższą datę ważności? Nie mogę znaleźć info na mazidłach, a nigdy nie zamawiałam i nie wiem.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 17:03   #1177
lucysad
Raczkowanie
 
Avatar lucysad
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 231
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Gruszko Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam do odstąpienia DRY-FLO z Mazideł, prawie 100g, ważne do 07/2012, dodałam jedwab mazidłowy w proporcji zgodnej z przepisem. Nie wsadzałam tam palców odsypałam tylko trochę do osobnego pojeminka (pudełko po pudrze dream matt mousse, zapełniłam do połowy, więc niewiele zużyłam). Nie jest to kosmetyk dla mnie poprostu, do samego kosmetyku nic nie mam. Nie chcę zarobić tylko komuś dać, bo po co ma się zmarnować. Potrzebuję tylko kasę za przesyłkę. A może jest na poczcie opcja, że za przesyłkę płaci odbiorca czy coś takiego?
Ja bym reflektowała. Robiłam ostatnio zamówienie z BU i coś mnie podkusiło, żeby zamiast pudru bambusowego zamówić diamentowy i już widzę że do matowienia filtrów się nie nadaje. A już ten ich pojemnik na puder to śmiech na sali. Czuje, że ten Dry-flo będzie przesuszał, ale chciałabym spróbować. Oczywiście koszt przesyłki pokryję.
lucysad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 19:41   #1178
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Aurario ,możesz powiedzieć coś bliżej o ostrzykiwaniu jaką ilość punktowo i czy chodzi tu o tzw iniekcję śródskórną

Edytowane przez sante
Czas edycji: 2011-06-11 o 19:43
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 10:16   #1179
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się ile można przechowywać glyceryl cocoate? Czy ma dłuższą datę ważności? Nie mogę znaleźć info na mazidłach, a nigdy nie zamawiałam i nie wiem.

Ja mam w lodówce jeden napoczęty z zakupów z lutego bodajże ale z racji, że się kończy zakupiłam tydzień temu nowy już i oba mają datę do maja 2012. Pewnie aktualnie mają partię z taką datą ważności.
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:33   #1180
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Ja mam w lodówce jeden napoczęty z zakupów z lutego bodajże ale z racji, że się kończy zakupiłam tydzień temu nowy już i oba mają datę do maja 2012. Pewnie aktualnie mają partię z taką datą ważności.
Dziękuję za informację.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 11:22   #1181
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hej
Nie bardzo wiem w którym wątku mam zadać swoje pytanie, bo w ogóle się nie łapię na biochemii, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Chcę kupić niedługo puder bambusowy na biochemii urody, sam/z jedwabiem, jeszcze nie wiem. Planuję podzielić duże opakowanie na 2 (czy ile tam ich wyjdzie) i jedną część używać na podkład, a drugą solo. No i chciałabym do jednej dodać jakiś pigment (?), bo wolałabym się troszkę "podkolorować" jak będę bez podkładu. Czego użyć, żeby zabarwić puder? Dokupić jakiś pigment (jesli tak, to jaki) czy mikę czy może jeszcze coś innego? Nie znam się na tym dlatego prosiłabym o pomoc Jeśli to ma znaczenie to chciałabym uzyskać kolor raczej opalony o złotym/żółtawym zabarwieniu.
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 12:39   #1182
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez xsylax Pokaż wiadomość
Hej
Nie bardzo wiem w którym wątku mam zadać swoje pytanie, bo w ogóle się nie łapię na biochemii, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Chcę kupić niedługo puder bambusowy na biochemii urody, sam/z jedwabiem, jeszcze nie wiem. Planuję podzielić duże opakowanie na 2 (czy ile tam ich wyjdzie) i jedną część używać na podkład, a drugą solo. No i chciałabym do jednej dodać jakiś pigment (?), bo wolałabym się troszkę "podkolorować" jak będę bez podkładu. Czego użyć, żeby zabarwić puder? Dokupić jakiś pigment (jesli tak, to jaki) czy mikę czy może jeszcze coś innego? Nie znam się na tym dlatego prosiłabym o pomoc Jeśli to ma znaczenie to chciałabym uzyskać kolor raczej opalony o złotym/żółtawym zabarwieniu.
To nie jest dobry wątek, ale pigmentów mineralnych szukaj na stronie kolorówka.com, poszukaj też na wizazu czy ten sklep nie ma swojego wątku, albo tu na biochemii albo na mineralnym - lepiej bedzie na nim zadawać takie pytania
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:51   #1183
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Wątek o kolorówce, myślę, że tam uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371151
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 13:22   #1184
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To nie jest dobry wątek, ale pigmentów mineralnych szukaj na stronie kolorówka.com, poszukaj też na wizazu czy ten sklep nie ma swojego wątku, albo tu na biochemii albo na mineralnym - lepiej bedzie na nim zadawać takie pytania
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Wątek o kolorówce, myślę, że tam uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371151

Dziękuję serdecznie za pomoc Już uciekam na kolorówkę w takim razie
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 14:34   #1185
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II


Dziekiza odpowiedz Wybiore chyba olej konopny i macerat z kasztanowca. Mam cere mieszana, sklonna do wypryskow ,wrazliwa ,naczynkowa .
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:58   #1186
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć,
Proszę Was o poradę: chciałabym zrobić zamówienie na mazidłach, ale nie wiem co wybrać. W okresie letnim moja skóra jest trudna w pielęgnacji. Bardziej przetłuszcza się i ma skłonność do zaskórników zamkniętych na policzkach. Dodam, że mam 28 lat. W pozostałe pory roku używam kwasów i robie zabiegi kwasowe+ mocne nawilżanie, zimą odżywianie = problemy skórne utrzymane w ryzach. Lato to jakiś koszmar dla mnie zaskórnikowy. Teraz na noc używam kremu z kwasami Uriage na to krem nawilżający a na dzień filtry.
Chciałabym wybrać coś z mazideł pod filtry + ewentualnie na zmianę na noc lub zrezygnować z kwasu na noc
Zastanawiam się nad
http://www.mazidla.com/receptariusz/...trdzikowy.html
tu zainteresował mnie TRIKENOL . Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z nim?
oraz
http://www.mazidla.com/receptariusz/...witamin-c.html

w tamtym roku stosowałam na noc
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html
ale nie sprawdził się: rano budziłam się z tłustą od oleju twarzą, co zapchało pory.

Zastanawiam się też jak dodawać ekstrakty roślinne. Czy można je mieszać np. z eliksirem przeciwtrądzikowym? A może trzeba w czymś to najpierw rozpuścić?
__________________

bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 20:24   #1187
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny jestem tu nowa i chciałabym zacząć swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami. Mam nadzieją, że będę mogła liczyć na Waszą pomoc i wyrozumiałość
No więc moje pierwsze pytanko: czy któraś z Was zauważyła może różnice między hydrolatami i olejami z BU, Mazideł i ZSK? Tzn. chciałam się zapytać, czy któraś ma może porównanie tych samych hydrolatów i olejów z tych trzech bądź dwóch firm? Chodzi mi o działanie, konsystencję, komfort stosowania itp.
Myślałam sobie, żeby zamówić kilka hydrolatów z mazideł po 50 lub 100 ml do wypróbowania, bo nie wiem jak zareaguje na te roślinne wyciągi moja skóra (niedawno próbowałam kremu z Yves Rocher Culture Bio- krem całkowicie naturalny i niestety skóra po jego aplikacji była czerwona przez dłuższy czas, dlatego tak ostrożnie przymierzam się do zakupów naturalnych kosmetyków).
Mam jeszcze kilka pytań:
- poleciłybyście Skwalan?
- Który kwas hialuronowy wybrać z tych, które są dostępne na ZSK, a trochę ich tam jest: roślinny kwas hialuronowy 1%, kwas hialuronowy 1%, kwas hialuronowy małocząsteczkowy, kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy.
- Czy polecacie gotowe ekstrakty, jakie są na ZSK (w zakładce liposomy), interesowałyby mnie ekstrakty: antyhistaminowy; mitochondrialny; na rozszerzone i pękające naczynia; nawilżający; wzmacniający włosy; z karnityną, argininą i kofeiną.
Ależ się rozpisałam . Mam nadzieję, że któraś z Was zechce odpowiedzieć na moje pytanka W razie czego nastawcie się na to, że jeszcze Was pomęczę
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 16:38   #1188
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy moge zamiast masla cupuacu rafinowanego dodac do serum to nierafinowane
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 22:05   #1189
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam po przerwie
W piatek przyszlo moje zamowienie i dzisiaj wzielam sie do roboty. Zrobilam prawie wszystko tylko nie wiem czy mi sie udalo serum ceramidowe15% do cery tlustej,podraznionej ze strony mazidel,serum po zmiksowaniu jest takie spienione ,nie wiem czy tak ma byc :conf used:
Czy w trzeba dodac konserwant do zelu hialuronowego z alantoina i d-pantenolem zeby bylo wazne dwa miesiace??
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 00:30   #1190
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Witam po przerwie
W piatek przyszlo moje zamowienie i dzisiaj wzielam sie do roboty. Zrobilam prawie wszystko tylko nie wiem czy mi sie udalo serum ceramidowe15% do cery tlustej,podraznionej ze strony mazidel,serum po zmiksowaniu jest takie spienione ,nie wiem czy tak ma byc :conf used:
Czy w trzeba dodac konserwant do zelu hialuronowego z alantoina i d-pantenolem zeby bylo wazne dwa miesiace??
Nie wiem jak powinno zachowywać się akurat to serum bo takiego nie robiłam ale zawsze przy używaniu elektrycznego mieszadełka formulacje z kompleksem ceramidowym wybitnie mi się pieniły ale gdy trochę odstały konsystencja zmieniała się na typowo płynną

Co do użycia konserwantu, ja bym użyła jeśli ma to stać aż 2 miesiące czasem dodatek jednego tylko składnika diametralnie obniża datę ważności całego mazidełka ja kiedyś przez przypadek zamiast 0.75 % dałam 1,5 % konserwantu czyli dwukrotnie więcej niż było dopuszczalne ale to było serum z drogimi składnikami więc nie wyrzuciłam tylko nieśmiało spróbowałam na partii skóry, krzywdy nie wyrządziło wiec ostatecznie nakładałam na całą twarz radze więc dodać chociaż minimalne sugerowane stężenie
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 08:33   #1191
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Czy w trzeba dodac konserwant do zelu hialuronowego z alantoina i d-pantenolem zeby bylo wazne dwa miesiace??
Koniecznie, jeśli nie jest to już zakonserwowany żel z BU.
Wszystko co ma wode musi być konserwowane, jeśli ma stać dłużej niż 2 tyg. w lodówce
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:57   #1192
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy hydrolat oczarowy ekologiczny różni się zapachem od nieekologicznego?
oprócz tego, że ten drugi jest z konserwantem
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 23:47   #1193
aneta_kb
Raczkowanie
 
Avatar aneta_kb
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam

Niedawno zakupiłam na mazidłach kwas migdałowy i hialuronowy roztwór 1 % Migdała używam na peeling a chciałabym też wykorzystać ten Hialuronowy( użyty tylko do toniku przed peelingiem) i nie wiem właśnie do czego.

Tak sobię myślę może polecicie jakieś serum nawilżające do cery niby tłustej (z zaskórnikami, itp) ale też wysuszonej ? i jeszcze zastanawiam się czy mogłabym dodawać go codziennie do porcji kremu hipp który kładę na twarz? żeby wzmocnić działanie nawilżające, jak myślicie?
aneta_kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:30   #1194
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aneta_kb Pokaż wiadomość
Witam

Niedawno zakupiłam na mazidłach kwas migdałowy i hialuronowy roztwór 1 % Migdała używam na peeling a chciałabym też wykorzystać ten Hialuronowy( użyty tylko do toniku przed peelingiem) i nie wiem właśnie do czego.

Tak sobię myślę może polecicie jakieś serum nawilżające do cery niby tłustej (z zaskórnikami, itp) ale też wysuszonej ? i jeszcze zastanawiam się czy mogłabym dodawać go codziennie do porcji kremu hipp który kładę na twarz? żeby wzmocnić działanie nawilżające, jak myślicie?
a nie chcesz sobie zrobić tego toniku? http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
też zimą robiłam sobie peeling z kwasu migdałowego, ale teraz jak jest cieplej to z kwasu zrobiłam sobie ten własnie tonik (tylko trochę wyższe stężenie ok 10%), ładnie zluszcza (stosuje mniej więcej co 2-3dzień) a przy tym nawilża, jak dla mnie idealnie na lato właśnie

jeżeli takie rozwiązania Tobie nie pasuje to najbardziej popularne wykorzystanie żelu HA to mieszanie z olejem i na buźkę prosto (moje ulubione zastosowanie) do kremu też możesz spokojnie dodawać ale dopiero przed samym nałożeniem
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 21:11   #1195
aneta_kb
Raczkowanie
 
Avatar aneta_kb
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

[QUOTE=Tweet;27947319]a nie chcesz sobie zrobić tego toniku? http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
też zimą robiłam sobie peeling z kwasu migdałowego, ale teraz jak jest cieplej to z kwasu zrobiłam sobie ten własnie tonik (tylko trochę wyższe stężenie ok 10%), ładnie zluszcza (stosuje mniej więcej co 2-3dzień) a przy tym nawilża, jak dla mnie idealnie na lato właśnie

Dzięki za odpowiedź ja tonik stosowałam, a teraz zrobiłam peeling( nakładam filtry ale i tak nie wychodzę na słońce, którego zresztą na razie nie ma planuję jeszcze ze 2 peelingi i może poźniej spróbuje ten tonik ze 3 razy w tyg tak jak ty radzisz Aha a mogę wiedzieć jakich używasz kremów?
aneta_kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:18   #1196
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

[QUOTE=aneta_kb;27958659]
Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
a nie chcesz sobie zrobić tego toniku? http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
też zimą robiłam sobie peeling z kwasu migdałowego, ale teraz jak jest cieplej to z kwasu zrobiłam sobie ten własnie tonik (tylko trochę wyższe stężenie ok 10%), ładnie zluszcza (stosuje mniej więcej co 2-3dzień) a przy tym nawilża, jak dla mnie idealnie na lato właśnie

Dzięki za odpowiedź ja tonik stosowałam, a teraz zrobiłam peeling( nakładam filtry ale i tak nie wychodzę na słońce, którego zresztą na razie nie ma planuję jeszcze ze 2 peelingi i może poźniej spróbuje ten tonik ze 3 razy w tyg tak jak ty radzisz Aha a mogę wiedzieć jakich używasz kremów?
kremów nie używam, na dzień tylko żel HA plus olej (obecnie z nasion czarnej porzeczki), mam cerę tłustą, naczynkową, bardzo skłonna do zapychania (jednym słowem masakra z dostosowaniem odpowiedniej pielęgnacji ), jeżeli chodzi o filtry to Biodermę AKN 40 lub 30
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 06:54   #1197
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Mam jeszcze kilka pytań:
- poleciłybyście Skwalan?
- Który kwas hialuronowy wybrać z tych, które są dostępne na ZSK, a trochę ich tam jest: roślinny kwas hialuronowy 1%, kwas hialuronowy 1%, kwas hialuronowy małocząsteczkowy, kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy.
- Czy polecacie gotowe ekstrakty, jakie są na ZSK (w zakładce liposomy), interesowałyby mnie ekstrakty: antyhistaminowy; mitochondrialny; na rozszerzone i pękające naczynia; nawilżający; wzmacniający włosy; z karnityną, argininą i kofeiną.
Ależ się rozpisałam . Mam nadzieję, że któraś z Was zechce odpowiedzieć na moje pytanka W razie czego nastawcie się na to, że jeszcze Was pomęczę
To pytania na wątek ZSK.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:36   #1198
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Własnie dziś dotarło do mnie, ze chciałam Ci napisać o mleczku do nóg i zapomniałam Robię wg. przepisu z Receptariusza 'Lekkie serum do ciała': http://mazidla.com/receptariusz/37/9...-roa--nmf.html , które raz, ze świetnie nawilża, a dwa, ze zauważyłam dużą różnicę w wyglądzie naczynek - bardzo się rozjaśniły Naczynka na nogach to moja wielka zmora - miałam w zeszłym roku zamykane metodą skleroterapii piankowej (nastrzykiwania) i to mleczko zdziałało cuda, a używam go od ok. miesiąca, a stosując je wogóle się nie spodziewałam takich cudów

Co do toniku z kwasem to patrząc na skład serum z BU możesz go zrobić na bazie hydrolatu cytrynowego (zamiast wody dest.) i dodać ekstrakt algowy (cientella asiatica). Tam w składzie jest jeszcze mleczan sodu i glikol propylenowy.
Można by w sumie zupełnie odtworzyć to serum samemu tylko trzeba posprawdzać ile czego dać, stężenia etc, a teraz nie mam czasu, bo szef zerka znacząco
hej, mam pytanie dot. tego mleczka, czy używasz tylko tych składników podanych w tej recepturze,czy dodajesz może jescze inne składniki korzystnie wpływające na stan naczynek?
sama mam problem z naczynkami na łydkach i tak się zastanawiam nad jakimś sensownym mazidłem,myślałam o kw. laktobionowym, bo zauważyłam poprawę stanu naczynek na twarzy,ale byłaby to droga impreza przy ilości jak potrzebna jest na obie łydki
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:12   #1199
aneta_kb
Raczkowanie
 
Avatar aneta_kb
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

[QUOTE=Tweet;27960484]
Cytat:
Napisane przez aneta_kb Pokaż wiadomość

kremów nie używam, na dzień tylko żel HA plus olej (obecnie z nasion czarnej porzeczki), mam cerę tłustą, naczynkową, bardzo skłonna do zapychania (jednym słowem masakra z dostosowaniem odpowiedniej pielęgnacji ), jeżeli chodzi o filtry to Biodermę AKN 40 lub 30

Właśnie tak myślę, że najlepiej by było zacząć stosować jakiś olejek z tym hialuronowym bo też mam dużą tendencję do zapychania i ciężko mi coś dobrać( hipp jest ok ale słabo nawilża) Na dzień mam pharmacerisa 30 i nie narzekam(w dodatku cena nie bije po kieszeni:P) Dzięki za rady, na pewno zakupię jakiś olejek i będe go mieszać z HA
aneta_kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 19:23   #1200
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Chciałabym 'zrobić' puder z półproduktów dostępnych na mazidłach, chcę żeby dobrze matował, ale nie przesuszał skóry, czy sprawdzi się taka
receptura :
modyfikowana skrobia kukurydziana - 100g
jedwab w proszku - 2g
alantoina - 1g
?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.