mieso- gdzie kupujecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-02, 20:25   #1
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Wink

mieso- gdzie kupujecie


Nie znalazlam w wyszukiwarce takiego watku. Wiem,ze w sano mozna kupic taniej mieso wieprzowe - w duzych ilosciach, takie jakby prosto od rzeznika. NIe wiem jak to sie dokladnie nazywa. W kazdym razie taki duzy kawal schabu mozna sobie w domu poporcjowac i zamrozic. A gdzie WY kupujecie? Czy wiecie czy w jakims innym supermarkecie np. tesco, carrefour jest cos takiego dostepnego? W Szczecinie nie ma sano.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 21:22   #2
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: mieso- gdzie kupujecie

Ło Mateńko...
Dziwi mnie trochę to Twoje pytanie (ale może Cię do końca nie zrozumiałam?).Mieszkając tam gdzie się mieszka powinno się mieć orientację co do tego,który rzeźnik jakie mięso oferuje i co jest polecane etc.Te więkse dyskonty,które zostały przez Ciebie wymienione jak dla mnie nie oferują mięsa "prosto od rzeźnika",tzn.ja przynajmniej nie zaopatruję się tam hurtowo i nie jestem ufna jeśli chodzi o jakość tego towaru.Zdecydowanie wolę robić zakupy w sklepie typowo masarniczym,osiedlowym.Al e każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 19:35   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: mieso- gdzie kupujecie

Generalnie na miesie albo znasz sie na tyle, ze rozpoznasz czy jest dobrej jakosci i swieze, albo kupujesz tylko w zaufanych zrodlach.

Hipermarkety znane sa z tego, ze tam miesa sa czesto zle przechowywane, spryskiwane dziwna chemia etc. WIele sie nasluchalam legend wrecz o zdejmowaniu plesni i spryskiwaniu by znow bylo rozowe. Ale to wszytsko da sie wyczuc w zapachu, dlatego nigdy nie kupuje mies w takich sklepach tylko oceniajac po wygladzie.

Bezpieczne sa zazwyczaj osiedlowe masarnie, ale i tu zdarza sie towar gorszej jakosci. Dobrze miec takie sprawdzone sklepy, do ktorych sie czesto zaglada i ktore podaja pochodzenie miesa (np info typu u nas miesa sa z masarnii Kowalski i Nowak). Wtedy lepiej nawet wydac troche wiecej niz kupowac z niepewnego zrodla. Bo jak juz oszczedzac, to proponuje obiad jarski.

Na pewno nie kupuj:
* kurczakow, ktore maja zsiniale nozki
* mies, ktore sie dziwnie sacza
* mies, ktorych zapach wzbudza Twoja watpliwosc
* mies zbyt ciemnych albo nienaturalnie rozowych
* mies bez zapachowych
* ktorych wyglad w jakikolwiek sposob odbiega od standardow
* zbyt tlustych kurczakow - one sie takie robia po zlej paszy
* wysnietych mies
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.